Keresés

Részletes keresés

0go-cart0 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 48

Sziasztok!

 

Na, akkor, hogy ki ne haljon e totyik...  :)

 

Jómagam 1971-'79 években koptattam a padjait, bevallom, nem szerettem iskolába járni, nagyon frusztráló volt számomra, semmilyen kötöttséget nem viselek szívesen, ennek okán rossz tanuló is voltam, de mint ahogy ezt másnál is olvastam, az én életemnek is meghatározó 8 éve volt az! Emlékeim szerint a tanárok közül, elenyésző volt akiket egyáltalán elfogadtam, nem hogy kedveltem is, egyedül a vörös, szeplős Piri néni, :)) aki akkortájt az Élővilágot (Biológia) tanította, nála 4-es voltam, annyira kedves volt, szimpatikusan és odaadóan tanított, meg is látszott a jegyeimen! Matek-fizika, bukás, a többiből kegyelem 2-es és ez ment 8 éven át!  :(  Alig vártam, hogy vége legyen, mindazonáltal szívesen elmennék újra az ódon falai közé nosztalgiázni! Emlékszem Balikó Éva nénire, (ének)  biztos szegény már nem él, de akkoriban is, már nagyon remegett a keze és egész teste is folyton vibrált, valami idegbetegsége lehetett, aztán a János bácsira is emlékszem, (rajz) mindig dörzsölgette  a kezeit és állandóan szidta, becsmérelte a Dargay Attilát a híres rajzolót, mert egy osztályba járt vele, biztosan irigyelte, hogy ő többre vitte! :D A suli környékén sokkal többet és jobban szerettem lenni, mint benne, valamikor 75-ben, a szemközti grundon, találtak valami tömegsírt, emlékszem egy osztálytársam, egy koponyával focizott, kicsit morbid volt, de senki nem szólt érte, aztán pár nap múlva, már elkerítették, és elkezdték a terület rehabilitációját, a majdani Kárpát utcai lakótelep alapjait is akkor rakták le! Onnantól elvesztette kalandos jellegét a környék, folyamatosan kezdték beépíteni, mára már nem jelent semmilyen élményt a környék! Szép volt jó volt elég volt, egy korszak lezárult!

PJ Proby Creative Commons License 2019.12.21 0 0 47

Én voltam az örsvezető helyettes.

Előzmény: Péter Érdi (46)
Péter Érdi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 46

stimmel. ki is lehetsz?

 

Előzmény: PJ Proby (45)
PJ Proby Creative Commons License 2018.03.09 0 0 45

Te voltál az örsvezetőnk. Tyitov örs.

 

Előzmény: Péter Érdi (43)
Péter Érdi Creative Commons License 2018.02.10 0 0 44

jó, szóval 53-61.

Előzmény: Péter Érdi (43)
Péter Érdi Creative Commons License 2018.02.10 0 0 43

van új korelnök. én (1953-610. Igen, mi Pannoni'sok vagyunk, mégha a Sallaiban is végeztünk. Én is Jenővárira keresve keróltem ide, mert egy ismerős gyerek az ASIban kézilabdázik. mint mi is ...

Előzmény: PJ Proby (41)
JáRobi Creative Commons License 2017.11.22 0 0 42

Kedves jvertes! Végre egy kép, ahol a pedagógusokat ismerem. 2 tanár neve nem jut eszembe, Ön talán tud segíteni. Az egyik egy hölgy, aki Bényei tanár úr mellett van, illetve egy tanár, ani e hölgy alatt van. A többiekre mind emlékszem. Köszönettel várom válaszát.  JáRobi

Előzmény: jvertes (40)
PJ Proby Creative Commons License 2017.06.08 0 0 41

A Jenővári tornatanárt keresve bukkantam a topikra. Noha Pannóniásnak tartom magam, de ezennel bejelentkezem korelnöknek, minthogy 1954-62 között jártam a Pannónia suliba (59-től Sallaiba).

 

jvertes Creative Commons License 2017.05.22 0 1 40

Elég ritkásan van itt hozzászólás, legutóbb majd' egy éve, ám mivel a Sallai első két érettségizője osztálya közül az egyik (az enyém) épp most tartotta az ötvenedik érettségi találkozóját, muszáj jelezném, hogy vannak idősebb sallaisok is a legutóbbi hozzászólónál :)

Mi 1967-ben értünk, és mivel 63-ban velünk indult a 12 évfolyamos iskola, öt évig voltunk a legidősebb évfolyam - nyolcadik általánostól negyedik gimnáziumig. Az elmúlt szombaton tizenhatan verődtünk össze a világ minden tájáról...

Előzmény: JáRobi (39)
JáRobi Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39

Sziasztok Sallaisok! A hozzászólásokat olvasva úgy tűnik, hogy az egyik legkorosabb vagyok köztetek. Kivéve Gelléri Katit, ugyanis osztálytársak voltunk! Én 1960-tól 1973- ig voltam a Sallai diákja, itt is érettségiztem. Akkoriban nagyon jó iskola volt, hihetetlenül jó pedagógusokkal. Általános iskolában osztályfőnökeim, a tanító nénik: I-II Lakos Lajosné (keresztnévre már nem emlékszem) III-IV Márton Béláné (Gizi néni) felső tagozatban: Csuka Jánosné (Magdi néni). Gimnáziumban Főző Józsefné (Márta néni) volt az osztályfőnököm +történelem. Matematika: Bényei Károly (sajnos e hó 6.-n hunyt el) III-tól Peterdi Gizella. Biológia-kémia: Szunyogh Istvánné, Magyar: Széky Péter, III-tól Simon Zoltán Fizika: Schneider Istvánné, Műhely: Nagy István, Testnevelés: Jenővári István, Ének: Szoboszlay Béláné (a csíkos zoknis) Angol: Felföldi Imréné, Orosz: Széky Péterné, előtte Magyarné, Rajz: Kiss János (Tarzan).  Jó kis összeállítás volt!! Az igazgatóról csak annyit, hogy egy kreténnek tartottuk (Hegyi Gyula) Általánosban is volt néhány nagyon jó tanárunk: Pókáné (matek), Sárpatakiné(kémia, földrajz), Fülöp György (földrajz, ig.h.is volt) Szabó Gyuláné (magyar).  Azt hiszem a színvonal a gimi megszűnése után, a két iskola összevonása után csökkent drasztikusan. A Hegedűs igazgatója lett az összevont iskola igazgatója. Számomra az volt a megdöbbentő, hogy osztályfőnököm, aki nem ment el az iskolából, csak napközis tanár lehetett, nem pedig szaktanár. Egyébként nagyon jó osztályba jártam a gimiben, azt hiszem összességében életem legszebb 4 éve volt. 

lvm Creative Commons License 2016.02.24 0 0 38

Sziasztok! 1980-ban végeztem a Sallaiban (8/C). Horváth Erzsébet volt az ofő. Most is szeretettel és jó érzésekkel gondolok vissza erre az időszakra. Megpróbálok feltölteni egy képet, ha tudtok róluk valamit, kérem, írjatok! Köszönöm!

pusinusi Creative Commons License 2015.04.27 0 0 37

Puskás Ibolya nővére is jó?

 

Előzmény: Tomboló Hold (4)
kerdezoe Creative Commons License 2011.02.18 0 0 36

Hehe, most bukkantam erre rá.... Júlia nyuszipofa nénit senki sem említette (alias Nagy Józsefné) +GRézló Klára, Merész Klára, meg ilyenek.. Ja, Pinizsi Ági néni (micsoda izgi név), és Gampe, a terrorista. Illetve volt egy Popperné Fregott Erika nevű föci tanár is, de ezt már csak az ínyenceknek mondom :DDDD

erzsi69 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 35

Az iskola honlapcíme: www.pannonia-altisk.sulinet.hu 

Jó böngészést!

Előzmény: Új versenyző (27)
erzsi69 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 34
Az lehet, hogy nem neteznek. Az osztálytárs keresőkön sincsenek fenn sokan. A mi osztályunkból is csak ketten vagyunk. Érdekes, hogy ott egy volt osztálytársam írt nekem. Én válaszoltam, de kb. 1 hónapja nem válaszol. A kérdés csak az, hogy akkor, miért keresett meg? Lehet, hogy nem érdekli őket a dolog, vagy csak nem akarják a múltat bolygatni?! Pedig alapjába véve nem voltunk egy "rossz" osztály, de hát így alakult.
Előzmény: Új versenyző (33)
Új versenyző Creative Commons License 2005.09.27 0 0 33
Ha jól számolom 78-tól 85-ig. És nem volt nagy élmény, de mégis az életem része volt. És nem tudom elképzelni hogy onnét senki nem netezik!
Előzmény: erzsi69 (32)
erzsi69 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 32

Mikor jártál a Sallaiba?

Előzmény: Új versenyző (31)
Új versenyző Creative Commons License 2005.09.26 0 0 31
Csak azért is felélesztem a topikot!!!
erzsi69 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 30
Sallaisok ébresztő!!! Mindenki nyaral? Hol vagytok?
erzsi69 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 29

Sziasztok!

 

Én 1975-1983-ig jártam a Sallaiba. Osztályfőnök: Póka Lajosné (Gitta néni) volt. Engem ők tanítottak: Gitta néni matek, Bernáthné Zártos Judit (kémia), Mészáros Tibor (biosz), Szombathelyi Ferencné (föci), Poncsák Istvánné Éva néni (töri, magyar), Janecskóné (orosz), Novákné (fizika), Urmai Károlyné (gyakorlati), Bedi Györgyné (rajz), Szoboszlay Béláné Andrea néni (ének), Fejes Ferencné Ica néni (tesi). A neveket a 8.-os ellenőrzőmből másoltam. Sajnos van akinek már a keresztnevére nem emlékszem, valószínűleg nem hagytak mély nyomot bennem. Nekünk kétszer volt osztálytalálkozónk egyszer 85-ben, után meg 2000 környékén, de lehet, hogy pár évvel előtte. Az elsőn szinte mindenki ott volt. A másodiknál későn szóltak, így nem tudtam elmenni.

Nálatok volt osztálytali?

jarlaxe Creative Commons License 2005.06.23 0 0 28
nézzükcsak:

derzsi marika néni és márti néni volt első kettőbe. aztán tornai edit néni lett az ofő, és tanított még klári néni oroszra. fölsőbe meg bedi zsóka néni volt az ofő, varsányi a matek, schreyer viktor a technika (meg schmatál a másik csoportna), károly bár a kémia, pusztai a magyar, balikó az ének.
Előzmény: Új versenyző (27)
Új versenyző Creative Commons License 2005.06.23 0 0 27

Ha jól emlékszem Ida néninek hívták akkoriban az igazgatót.

Emlékszik valaki az alsós tanáraira? Én csak arra emlékszem, hogy az elő két osztályban Ili néni volt az anyanyelv tanárunk, jó kövér volt és mindíg mosolygott, imádtuk, a párját aki a számolást tanította azt meg utáltuk (már a nevére sem emlékszem) 3-4.-ben meg Mihálydi Edit néni volt az osztályfőnökünk ő környezet ismeretet tanított (emlékszik valaki a homokos terepasztalára?) és Farkas Ani néni volt a magyar tanárunk (kiosztott pár pofont, még hozzá jártunk)

 

Kár, hogy nincs az iskolának honlapja. Bezzeg a szemben lévő kék iskolának van!

Előzmény: Csacsa1 (25)
Új versenyző Creative Commons License 2005.06.18 0 0 26

Ne haljon már meg ez a topik!!!

Fantasztikus volt olvasni a régi neveket!

Csacsa1 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 25
Szia minden Sallaisnak !
Én 79-84-ig az iskola koszorús növendéke voltam."A"-s tornatagozatos osztályba jártam. Osztályfőnököm Kovácsné Burguja Györgyi matek kémia szakos tanár, tornatanárom Ibi néni,töri Lonci néni,ének Balikó Éva néni, rajz Piri néni, gyakorlat Viktor bá, orosz Janecskó Kati néni,földrajz biosz Gróf Piri néni,volt(ennyire emlékszem) és persze a DREAM TEAM:Andrea néni, Margó néni, Stefi néni,és nem utolsósorban a felejthetetlen osztálytársaim! Magamról csak annyit, hogy "BIRKA" becenéven lettem ismert. Ha netán valaki felismer a régiek közül írjon ! Remélem sokáig fog még élni ez a topik !
sziasztok!
CSACSA1
u.i.: osztálytársak.hu-n regisztráljátok magatokat!!!!!
Papirzacsi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 24
Igen igen, az volt igazgatóhelyettes. A Varsányi meg már asszem nem igazgató. Amikor én ott végezte makkor még az volt, és úgy hallottam pár évvel később leváltották vagy ilyesmi.
Előzmény: jarlaxe (23)
jarlaxe Creative Commons License 2004.04.06 0 0 23
>Csíkoszoknis Andreanéni?

nemtom...a mi időnkbe igazgatóhejettes volt...és nekem például varsányi (a mostani igazgató) a matektanárom volt...

Előzmény: Papirzacsi (20)
jarlaxe Creative Commons License 2004.04.06 0 0 22
az a durva, hogy engem is tanított, meg anyámat is...

Előzmény: ezittalul (21)
ezittalul Creative Commons License 2004.04.06 0 0 21
Balikó Éva volt az osztályfőnököm.
Előzmény: Zsuk (15)
Papirzacsi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 20
Hi!

Igen a srejjer tesók tanítottak engem is. Mint a Laci mind a Viktor. A Bíró Karcsi meg hála istennek csak 7.-ben boldgított minket. 8.-ban jött még egy kémia tanár.
Csíkoszoknis Andreanéni? Hűűű, csak nem az énektanárra gondolsz? Na az csak 8.-ban tanított.
De hogy most mi van a sulival, meg a tanárokkal arról gőzöm sincs, mert amióta végeztem ott, azóta nem nagyon toltam arra a képem. :-)

Előzmény: jarlaxe (19)
jarlaxe Creative Commons License 2004.04.05 0 0 19
a sallaiban a tanárok tetemes hányada folyton...khm...pityókás...

ilyenek voltak még a te idődbe, hogy szombathelyi marikanéni, meg a schreyer tesók (a mi időnkbe technikát tanítottak), meg a kémiás kareszbá (harmadikon, folyosóvég, vécémellett)?

és mi van a csíkoszoknis andreanénivel? a drága tornai edit néni van még?

szóval ezek érdekelnének engemet...

Előzmény: Papirzacsi (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!