Keresés

Részletes keresés

Cardio-Sp Creative Commons License 2015.09.22 -1 0 16

A Cardio Service Point Kft.  KARDIOLÓGIAI MAGÁNRENDELŐJE Debrecenben  szeretettel várja mindazon személyeket, akik rövid várakozási idővel, diszkrét, gyors szakellátással , barátságos kultúrált  környezetben, és korszerű diagnosztikus eszközökkel szeretnének gyógyulni.  Előzetes bejelentkezés szükséges.

 

Rendelési idő:          Kedd: 16:00-20:00-ig.

Rendelő orvosunk:  Dr.Kerekes György (Kardiológus, Belgyógyász, Klinikai adjunktus)

 

Email:  rendelo@cardio-sp.com

Cím:    Debrecen, Vág utca 4.

Mobil:  (30)989 2964

Web:   www.cardio-sp.com

Tel.:    (52)-500-120

 

     

 

Vizsgálataink:

Szívultrahang, Nyugalmi és Terheléses EKG, 24 órás EKG Holter, 24 órás vérnyomásmérés, ABI Boka-karindex, Vércukor és Koleszterin mérés, Testtömeg analízis, Vizsgálati csomagok, Szakorvosi konzultáció

 

Akciónk:

Bármelyik vizsgálati csomagunk igénybevétele esetén plusz 1 egyedi alapvizsgálat 50%-os árkedvezménnyel vehető igénybe!

 

Ingyenes receptfelírást biztosítunk ha arra szükség van.  Számlát minden esetben adunk.

Részletesebb információk weboldalunkon megtekinthetők.

 

 

Várjuk szeretettel Önt és kedves ismerőseit!

 

 

 

ötfelezős Creative Commons License 2012.06.07 0 0 11

Két apró pici baj van ezzel...

1. Nem feltétlenül érzed, hogy baj van.

2. Nem feltétlenül használ  krahács.

Előzmény: aal (-)
Szemy tó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 10

Sajnos nem az a jellemző, hogy más kárán tanulnának az emberek. Nekem 42 évesen három éve volt egy aorta dissectiom, amit a jelek szeint túl éltem, pedig már a dokik szóltak nekem és a feleségemnek is, hogy búcsúzzunk el amig észnél vagyok. Hiába mondtam az ismerős dokinak, hogy ha majd visszajövök akkor sörözünk, csak olyan furcsán szomorkásan mosolygott rajtam, pedig én tudtam, hogy nekem lesz igazam, még van dolgom. Sikerült a műtét, nagy küzdelem volt a dokiktól ápolóktól a családomtól, feleségem a tíznapos mélyaltatásban minden egyes nap ott ült mellettem és fogta  a kezem én meg húzódtam hozzá úgy hogy belevágott az ágy rácsa  a karomba, majd becibáltak középre, én újra oda fészlkelődtem. :-) Felépültem, már kiválóan érzem magam, megtanultam együtt élni a betegségemmel, bár tavaly nyáron egy rutin ellenörzés alkalmával megállapították, hogy a kicserélt aorta ív után tovább repedt az aortám egész a combi artériákig, de még mindig élek és a családommal lehetek. Szerencsére az érsebész szerint nem kell műteni, mert nagyobb a veszélye mint a jelenlegi állapot. Vigyáznom kell magamra, le kellett mondanom sokmindenről, síelés kimarad, búvárkodás kilőve pedig imádom, figyelni a vérnyomásom, eg yzsugor ásványvizet ne igen lenne szabad megemelni, nem egyzserű, de próbálom betartani és életbe maradni.

Na nem is ezt akartam leírni, hanem, hogy nem tanulnak más kárán,  sajnos nem, egyik barátomnak volt agyvérzése tavaly a magasvérnyomásos betegség miatt, szerencsére megúszta, de egy aneorizma miatt meg kellett lékelni a koponyáját. :-(

Nem hiszik el sokan amig nincs a közvetlen közelüben valami krah, hogy nagyon alattomos betegség a magas vérnyomás, azt hizsik, hogy az ő ereik acélból vannak pedig nem.

 

Szívműtéttel kapcsolatban, kardiológiai kérdésekben, természetesen csak mint tapasztalt beteg, nem mint orvos szívesen válazsolok kérdésekre. 

Előzmény: Törölt nick (9)
pecastibi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 8
Igazán csak tiszta szívvel megköszönni tudom!

 

Ezen írásomban szeretném megköszönni és többi embertársamnak elmesélni személyes tapasztalatom egy szív műtét után.

Egy év félre kezelés után és a szerencse folytán sikerült beazonosítani, hogy a koszorúér problémák valolyában egy súlyos aorta billentyű problémát takarnak.

Az operáció elkerülhetetlen volt és sürgös. Természetessen mint mindenkin ebben az esetben én rajtam is a pánik uralkodott ell ami, egyébként is de így 54 évesen súlyosbította a helyzetet.

Így kerültem a Gott Segen György Országos Kardiológiai Intézet betegei közé.

Amiről valójában írni szerettem volna az ottani előkészítés és bánásmód, ami a betegeket fogadja.

Lehet hogy az eddigi életem túl zaklatott volt, de a családommal mindig is szeretetben és boldogságban élltem ez által nagyon sok szeretetet, adtam és kaptam.

Az intézetbe való bekerülésemkor meglepetésemre ismervén a magyar egészségügyi viszonyokat, úgyanijen szeretetre, megbecsülésre és gondoskodásra találtam !!!

A 7. emeleten a körülményekről nem beszélve, ami nem az ottani emberek hibája, olyan érzése van az embernek, mintha a szeretet országába érkezett volna és mindenhonnan a szeretetet és a maximális gondoskodást, kapja úgy orvostól és ápolóktól egyaránt.

Ezúton szeretném ismételten megköszönni azt a sok jót, amit az ottani orvosoktól és ápolóktól kaptam, kaptunk.

Áldja meg önöket a jó isten és kívánok önöknek minden jót, kitartást.

Mert önök a mi szemünkben HÖSÖK !!!!!!!!!

 

Tisztelettel

Molnár Tibor

id.parzsa Creative Commons License 2007.09.30 0 0 7

Kedves fórumozó barátaim, ismerőseim!
Örömmel írom soraimat túl vagyok az első szívműtéten, sten beültetésen.
A műtétet szegeden végezték, de ez a klinika igazán megérdemli, hogy pontosan leírjam a teljes megnevezését, címét, íme:
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvos- és Gyógyszerésztudományi Centrum Általános Orvostudományi Kar II.Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ Invazív Kardiológiai Részlege. 6720 Szeged, Pécsi út 4. sz.
Csodálatos orvosi timek dolgoznak it. Nem túlzok, ha azt mondom róluk, hogy varázslók, az orvosi hivatás művészei. A fantasztitkus tudás, hihetetlen emberséggel párosul náluk.
Nekem a műtétet a klinika vezetője, Dr. Ungi Imre egyetemi adjunktus végezte.
Hálával és elismeréssel tartozok neki, és az általa vezetett egész osztálynak. Szinte nem tudok kiemelni még az ápolók közül sem senkit, annyira lelkiismeretesen, készségesen hivatástudattól vezérelve ápoltak.
Köszönettel tartozok nekik. Nem hiszen hogy manapság létezik még egy ilyen intézmény magyaroszágon.
Mostmár jól érzem magam, nincsenek panaszaim.

 

Nagyon sajnálom, hogy ezt a topikot olyan ritkán, és olyan kevesen olvassák, pedig tengersok szívproblémákkal élő ember van magyarországon.

Előzmény: id.parzsa (6)
id.parzsa Creative Commons License 2007.08.05 0 0 6
Én teljesen új fórumozó vagyok, így még nem nyithatok új topikot, így a problémámhoz lekközelebb állóhoz vagyok kénytelen hozzászól, a szívműtéthez, remélve azt, hogy szívműtétem után az én szívem is tovább ver.

Szívműtétre várok!

Nagyon érdekel az egyszű emberek véleménye, akik már túl vannak e komoly műtéten, hogy hogyan élték meg? Mik a tapasztalataik? Min mentek keresztűl?

Írásaikat köszönöm.

kkmd Creative Commons License 2007.01.30 0 0 5

Szeintem alapjáraton köhög az ember, ha a szívének valami baja van, nem?

Előzmény: aal (-)
dumdumka Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4

Hát ez rémes....

Átmásoltam a leveled a szívbetegségek című topicba, ott többen beszélgetnek...

Előzmény: aal (1)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.30 0 0 2
Úgy látszik sem orvosok, sem szívrohamtól félők nem voltak eddig.
Sem olyanok akik esetleg átéltek vmi hasonlót, és tudták ezt a módszert.
aal Creative Commons License 2000.01.24 0 0 1
...veszítettem...
Előzmény: ugrifules (0)
ugrifules Creative Commons License 2000.01.24 0 0 0
Az szomoru, ha szivroham utan 0-t ver a sziv...
Előzmény: aal (-)
aal Creative Commons License 2000.01.24 0 0 topiknyitó
Kaptam egy mailt. Kívánom, ne legyen szüksége senkinek erre a módszerre...

************************************************************************************************
ÉS A SZÍV TOVÁBB VER…
Dr. Glenn E. Boley, Health Cares, Rochester General Hospital.

Mondjuk negyed öt van, amikor egy szokatlanul kemény munkanap után hazafelé
hajtasz, persze, egyedül. Nemcsak a munka volt nehéz, de a főnökkel is
vitába keveredtél, és nem tudtad meggyőzni, pedig nagyon igyekeztél.

Nagyon izgatott vagy, és mennél többet gondolkozol az ügyön, annál dühösebb
leszel. Hirtelen erős fájdalmat érzel a mellkasodban, ami gyorsan
szétsugárzik a karodba és fölfelé is, egészen az állkapcsodig. Elég messze
van a környéken a legközelebbi kórház, és nem tudod, el bírsz-e addig
autózni. Mit tehetsz?

Valamikor kaptál újraélesztési kiképzést, de az, aki a tanfolyamot tartotta,
egy szót sem szólt arról, hogy mindezt hogyan tudod elvégezni magadon.

HOGYAN LEHET EGYEDÜL TÚLÉLNI EGY SZÍVROHAMOT?

(Mivel elég sokan éppen egyedül vannak akkor, amikor rájuk tör a szívroham,
nem árt ezt a cikket elolvasni.)
Annak az embernek, akinek a szíve leáll és elkezd fájdalmat érezni, segítség
nélkül még mintegy 10 másodperce van hátra az eszméletvesztésig. Ennek
ellenére, az ilyen szerencsétlenek segíthetnek magukon azzal, ha gyorsan és
erosen köhögni kezdenek. Minden köhögés elott mély lélegzetet kell venni, a
köhögésnek kitartónak és mélyrol jövőnek kell lenni, mint amikor a slájmot
akarja valaki felköhögni a tüdejéből.
A belégzést, köhögést két másodpercenként kell ismételni mindaddig, amíg
csak nem érzed a szívedet újra normálisan verni.
A mély lélegzetvétel megtölti oxigénnel a tüdőt és a köhögő mozgások
megnyomják a szívet és fenntartják a vérkeringést. A szívet érő
nyomás-hullámzás segíti a szívet abban, hogy visszanyerje a normális ütemet.
Így a szívroham áldozata elérhet egy telefont és légzés közben segítséget
hívhat.

Mondd el mindenkinek, akinek csak tudod! Megmentheti az életüket ez a tudás.

(The Mended Hearts, Inc. publication, Heart Response)
************************************************************************************************
Fordította: M.L.L. (Kiváló kollégám.)

Vannak itt orvosok? Véleményük?
(Fogadjunk, hogy a köv. hozászólás így fog hangzani: 0 orvos van itt.:-)

(Ezennel kimerítem éves topiknyitási kontingensem :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!