Keresés

Részletes keresés

ruzsa janos Creative Commons License 2024.02.04 0 0 14729

Ezzel a -7.5/-8.5 dioptriával te rendesen közellátó lehetsz, az egyszerű egyfókuszú szemüvegen átnézve nem jelentkezett ugyanez a homalyosodás oldalra nezve?  A lencse az eleg vastag műanyag, ha 45 fokban nézel át rajta, már attól változik a nagyítasa, és vízszintesen/függőlegesen nem is azonos mértékben.

Előzmény: CérnaSzáll (14727)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.02.04 0 0 14728

Egy mérés nem mérés, tanultuk a műegyetemen.

Ha nem a NORMÁLIS helyén volt a keret, amikor feljelölték, akkor a feljelölés ÉRTELMETLEN.

A lencse tényleges helyzetét bármelyik optometrista fel tudja jelölni, erre vannak a lencsén a szabad szemmel bizonyos szögből látható markerek. Azt nem válasz, hogy a távollátó részen forgasd a fejed. 

A szubjektivitás kizárása érdekében menj el máshová, (tőlem akár magán-optikába :) ), NE meséld el a teljes történetet, csak a panaszt, és kérd meg, nézzék meg a szemed és a szemüveged, és kérd el az eredményt. Ez szerintem kb. 10000 ft befektetés. Ha tényleg a szemüveg/eredeti vizsgálat a hibás, sokkal könnyebb lesz érvelni. Így a saját szubjektivitásod is kizárhatod.

 

 

Előzmény: CérnaSzáll (14727)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.02.03 0 0 14727

Ráhibáztál, nagyon kis térben játszódott (szeretem a közeli darabokat is).

 

A jelölésre ráellenőriztek, az ofotértes szerint az jó (bár nyilván ezt fogja mondani, ő jelölte be eredetileg is). De így visszagondolva, mivel nagyon erős dioptria kell, amikor az ablaküveges keret volt még csak rajtam a jelöléshez, nem láttam ugye semmit, úgyhogy lehet nem úgy állt épp a szemem, mint amikor érdemben nézek (lehet ez hülyeség, ez jutott még eszembe, mint ami probléma-forrás lehet).

És ahogy így mondod, lehet a keret is épp nagyon passzentosan volt rajtam, amikor bejelölték, ami akkor pár pillanatig nem zavart, de hosszabban hordva nyomta a halántékom, bevésődött a fülembe, teljesen rajta volt a szemüregemen annyira, hogy be is párásodott hamar a testhőmtől.

 

Teszteltem, hogy mikortól nem látok élesen: ha a kb 3 m-re lévő falat néztem, akkor a középtől 1,5 m-re lévő naptár már kiesett az éles zónából (tippre kb 30foknyira mozdítottam a szemem, de már nem volt jó. Erre mondták a boltba, hogy hát forgassam a fejem ... )

 

Érdemes lenne futni egy kört máshol, hogy jól állították-e be és készítették-e el, vagy ez már veszett fejsze nyele?

Előzmény: ruzsa janos (14726)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.02.03 0 0 14726

valamit nem értek. Színházban a színeszek altalában több, mint 5 méterre van ak tőled (hacsak nem valami nagyon kis stúdiószínház. Azt normalis esetben a távollátó részen nezed - annak nem kellene ennyire "irányérzékenynek " lennie.

BIZTOS, hogy nem túl fent kezdődik a csatorna? Ezt egy utólagos feljelöléssel is el lehet dönteni. És ezt a paramétert elég lazán szokták kezelni. Attól is függ, hol hordtad a szemüveged akkor, amikor feljelölték, meg hol hordod amúgy.

Előzmény: CérnaSzáll (14725)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.02.02 0 0 14725

Sajnos azóta sem sikerült megszoknom a multifokális szemüveget, és rájöttem, hogy az én "életemmel" ez nem kompatibilis, hogy a periféria látásához a nyakamat kell mindig mozgatni: 2 monitor előtt dolgozom, autót vezetek, sokat járok színházba (legutóbb úgy járt a fejem 2 szereplő között, hogy élesen lássam őket, mint a motolla, holott annyira nem voltak távol egymástól, elég lett volna, csak a szememet mozgatni). Tudom, hogy sokakat nem zavar, ha nem látnak élesen, de engem nagyon, szóval visszatérnék az egyfókuszúhoz, és ebbe szeretném a segítségeteket kérni. Létezik-e olyan fémkeretes szemüveg (férfi is jó, ha nem túl férfias), ami elbírja a -7,5/-8,5 felet? És ha igen, tudtok ajánlani helyet, ahol be tudnám szerezni (lencsével együtt persze)? [Bp-en] 

 

A korábbi munkaszemüveg javaslatot köszönöm, de nem csak gép előtt ülök sokat, hanem ügyfeleket is fogadok, meg kollégák is vannak körülöttem, úgyhogy szükséges, hogy mindig jól lássak, szemüveg csere-bere nélkül.

Jó Áron Creative Commons License 2024.01.31 0 0 14724

Köszönöm a tanácsot, LátoGató!

LátoGató Creative Commons License 2024.01.29 0 0 14723

Erre kétféle válasz létezik.
Mivel megbízható helyen és gondolom jól végezték el a műtétet, az ott felírt korrekciót én bátran bevállalnám.

Más kérdés, hogy az általam ajánlott optikák elvileg csak azért a vizsgálati eredményért vállanak felelősséget, amit ők végeztek. Ez nem jelenti azt, hogy a két eredmény között óriási eltérést fogsz tapasztalni.
Ha szimpatikusak,bízol bennük, szerintem nyugodtan vesd alá magad egy kontrollnak, aztán átbeszélitek.

Előzmény: Jó Áron (14722)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.27 0 0 14722

Még egy kérdés. 30-án megyek szürkehályog műtét (mindkét szem) utáni kéthónapos kontrollra, és ekkor ott ők elkészítik a szemüveg receptet is (Budai Szemészeti Központ). Van-e értelme az optikusnál is beméretni a(z esetleg más értékeket mutató) receptet, vagy a szemészeti központ mérése utan ez felesleges (és mi legyen, ha eltérés van)? A Kaiser is és a Laczó Optika is modern Zeiss gépeket használ, de úgy láttam, hogy a szemészeti központ is rendelkezik jónéhány korszerű géppel (kell is neki, hiszen magánintézet, nem dolgozhat a legjobb műszerek nélkül.) Tehát méressem-e be a látásomat a szemészet, az orvos méréseit esetleg felülírva, mit gondoltok?

Jó Áron Creative Commons License 2024.01.27 0 0 14721

Köszönöm, LátoGató!

LátoGató Creative Commons License 2024.01.27 0 0 14720

Őket is jól ismerem, bátran mehetsz! 👍😊

Előzmény: Jó Áron (14719)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.27 0 0 14719

Laczó optika a Teréz körúton. Erről tudna valaki véleményt mondani? A Kaiser mellett ez szimpatikus nekem - az interneten fellelhetőek alapján. Tehát Laczó Optika vélemény?

ruzsa janos Creative Commons License 2024.01.26 0 0 14718

Nnnna, akkor egyelőre megvárom, hogy elavuljon kicsit ez a technológia  :)

Előzmény: LátoGató (14717)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.26 0 0 14717

Az ár lencse törésmutatójától is függ. Nagyjából 180-tól 250-ig/db. 

 

Előzmény: ruzsa janos (14716)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.01.25 0 0 14716

A "van ára" az forintosítva mennyi?

Ha teljesen egyedi, akkor gondolom, majdnem mindegy, milyen dioptriára. Úgyis egy egyéni 3D felület - nem, 2 egyéni 3D felület a végeredmény.

Na majd ha már nem változik a szemem. Bár 59 évesen már nemigen, ugyebár?

Előzmény: LátoGató (14714)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.25 0 0 14715

Mindkét helyen van üzletük, amelyik neked jobb. Úgy mint LátoGató nem ismer. És nem is fog! :-D
Régi kolléga ajánlotta sablonszöveg mehet nyugodtan.

Előzmény: Jó Áron (14708)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.25 0 0 14714

Igen, nekem XR van.

Úgy szoktam jellemezni, mintha gyermekkoromba csöppentem volna vissza. Egy szemüveggel minden távolságra élesen és torzítás nélkül. Egy percig sem kellett azzal foglalkoznom, hogyan és merre forgassam a fejem, hogy nézzem a monitort.
Igen. Van ára. Az egyik legdrágább a piacon. 

Előzmény: ruzsa janos (14712)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.25 0 0 14713

Hányadik kerület lenne jó?

Előzmény: Jó Áron (14710)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14712

Most, hogy felhívtad rá a figyelmem, amit ezúton is köszönök, megnéztem az oldalt.

Namármost, annak, hogy "...VARILUX XR SERIES Az első, szemmozgásra érzékeny multifokális szemüveglencse. ".. ennek ugye semmi értelme sincs, mert a lencse minden bizonnyal semmire sem érzékeny, legfeljebb a karcolásokra, viszont a felületén - ha jól értettem - az összes lehetséges kitekintési irányt egyedileg tervezik. 

Harminc éve a varázsszó a digitális volt.

Napjainkban a mesterséges intelligencia.

Na mindegy. A hülye marketingrizsától függetlenül még akár működhet is. 

Neked ilyened van?

 

Előzmény: LátoGató (14706)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14711

Hát erre kíváncsi vagyok. Ha ez így működik, akkor a távollátó és az olvasó rész közötti csatornát úgy 45 foknyi látószögre szélesítették?

Amennyire tudom, a "normális" multifokálisok egyik oldala szabványos, az egyedi értékekeket  a másik oldalába CNC-marják vagy esztergálják bele, a vizsgálati eredmények alapján. Ennél mind a kettő egyedi megmunkálású?

Mindezt kb mennyiért, mondjuk 1 dioptriás alap cilinderes korrekció és 2.5 DP olvasó rész esetén?

 

Előzmény: LátoGató (14706)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14710

Esetleg valaki még tud ajánlani igazán jó, szakmáját igényesen végző szemüveg készítő optikust Budapesten? (Látásvizsgálat nem kell, recept van ill. lesz, pontosan elkészített, lehetőleg Zeiss üveget használó optikus kellene).

mcharles Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14709

Köszönöm!

Most már értem, miért kell elfelejteni a multikat. Ahogy javasoltad, az Eszik Optikánál készítették.

Előzmény: LátoGató (14704)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14708

LátoGató, köszönöm, és kérdeném, B.Gy. a Váci úton, vagy Szentendrén található? (És ha azt mondom neki, LátoGató üdvözli a fórumról, be tud azonosítani?’

LátoGató Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14707

Kaiser Optika Szentendrén, vagy a Váci úton, Bakonyi György, üdvözlöm, menj hozzá! :-D

Előzmény: Jó Áron (14705)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14706

"A csatorna miatt egy multifokálisnál SOHA nem fogod tudni átlátni a teljes képernyőt, csak ha a fejed is fordítod."
Varilux XR Seria. Azzal átlátod. ;-)

Előzmény: ruzsa janos (14702)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14705

Kedves fórumlakók, szürkehályog műtétem után (kotta)olvasó, egyben monitor néző szemüvegre (ez félközeli)  és olvasó szemüvegre (közeli) lesz szükségem. Volt igen rossz tapasztalatom a VE-szel, de az Ofotért szemüvegeim is…nem voltak az igazik. Volt egyszer egy kis optikus műhely a Király utcában, az ő szemüvege nagyon jó volt, de ez régen volt. Sokat kell félközelre, nagggyon koncentráltan néznem, ezért azt szeretném, higy a szemüvegem a lehető legjobban legyen elkeszítve. Zeiss lencsében bízom. És a kérdésem: tudnatok-e igazán jó szemüvegkészítő optikust ajánlani? (Az optometruai bemérés NEM kell, mert azt itt fogják bemérni, ahol műtötték a szemem. De az nagyon fontos nekem, hogy a szemüveg elkészítése, becsiszolása, centrálás, stb. legyen tökéletes. Ehhez keresek szépen, mívesen dolgozó optikust.) A Kaiser optikáról esetleg tudtk-e valamit?

LátoGató Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14704

Jó lencse, jó rétegzéssel! :-)
Örülök, hogy bejött! 

Előzmény: mcharles (14703)
mcharles Creative Commons License 2024.01.23 0 0 14703

Elkészült a szemüvegem, 50cm távolságra lett készítve. Monitorra tökéletes, de gyakorlatilag ez a munkatávolságom is ( a közeli 0,5 dioptriával lenne nagyobb). Nagyon tiszta, éles képe van. 

 

 

 




Előzmény: LátoGató (14689)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.01.23 0 0 14702

"...ezt nézem a nap 8-10-12 órájában..." mármint a monitort.

Nem merült fel esetleg, hogy ha gyakorlatilag FOLYAMATOSAN 50-60 cm-re nézel, akkor arra a távolságra csináltass egy olvasószemüveget (nem, nem "normálisat", mert az 50-60 cm egy optimális monitrtávolság, a "könyvolvasó"-távolság kisebb? A csatorna miatt egy multifokálisnál SOHA nem fogod tudni átlátni a teljes képernyőt, csak ha a fejed is fordítod.

Esetleg munkaszemüveget, ami egy olyan multifokális, aminek a "távollátó" (munka) része a monitorra van optimalizálva, a közellátó meg a normál olvasásra?  

 

Előzmény: CérnaSzáll (14700)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.19 0 0 14701

Nem akarlak jobban idegesíteni, de amit az Ofotért felső kategóriásnak nevez és forgalmaz, az közép. Ráadásul annak sem a legújabb fejlesztésű lencséje. Náluk azt ugyanis nem kapod meg. 

Ezt nem sokan tudják. A te dioptriáddal egy szűk csatornás progi pontosan olyan kellemetlen, mint ahogy azt írod. Ráadásul, ha van valamennyi -nem kell sok- eltérés, azt megszorozva érzed, ahogy azt le is írtad. Én azt javaslom, első körben vidd el egy magán optikába, hogy mérjék le, mert kíváncsi vagy mi lehet a baj. Ha ők találnak kivetnivalót, azzal majd tudsz érvelni. 

Ha be tudod bizonyítani és kicserélik mert esetleg hibásan készült el, a legközelebbi progresszív vásárlás ne a lánc üzletében történjen! Ezt a te érdekedben írom! 

Majd írd meg légyszi mi történt! 🙂

 

Előzmény: CérnaSzáll (14700)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.01.19 0 0 14700

Az Ofotérténál csináltattam.

Rábeszéltek a legszélesebb 'látószögűre', de ha  monitoron a középhez képest 5 cm-re arrébb nézek fejmozgatás nélkül, már homályosabb.

Bal szememmel messzire is homályosabb (két szemmel persze jó, mert a jobb 'néz'). A monitort viszont ballal látom jobban, a jobbal akkor éles, ha elhúzom kb 1 cm-re a fejemtől a szemüveget. És hát tulajdonképpen ez lenne a legfontosabb, mert ezt nézem a nap 8-10-12 órájában.

od.d.: -8.50 +0,50 cyl 180

o.s: -7,50 +0,50 cyl 180

Add.:1,25

És hát nem hívták fel elég erősen a figyelmemet, hogy a szemüveg pár mm-es elcsúszása esetén már másként látsz, és hát ez az orr papucs nélküli műanyag keretnél azért ez általános (pláne nyáron, amikor az izzadás miatt még sokkal csúszósabb az bőr)

 

Hol tudnám egyébként bevizsgáltatni, hogy valóban olyan lencsét kaptam, mint amit az anamnézisben előírtak?

A megszokási 30 nap már eltelt, úgyhogy azzal a lehetőséggel már nem tudok élni (ill. éltem volna vele, de sajnos hagytam magam rábeszélni, hogy biztos csak azért nem tudtam megszokni, mert nem volt jól beállítva a szára - állítgattak rajta, de sajnos nem segített)

Előzmény: LátoGató (14699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!