Keresés

Részletes keresés

roland ayers Creative Commons License 2008.08.12 0 0 252

Biztosan nem csak ezeket használnám, vegyiteném a hangzást mással is. azért fogott meg ez az ajánlat, mert végülis 4 egész jó szintit kapsz jó áron, és legalább beletanulnák a softszintis dolgokba is. természetesen ezek mellé jönne még más softszinti, meg az igazi Virus, meg majd még ki tudja mi is:-)))

Előzmény: G.T. (250)
G.T. Creative Commons License 2008.08.12 0 0 251
Adsr: Ezt a sampleres megjegyzést nem igazán értem. Mire gondolsz? Nem inkább egy PCM szinti kellen akkor már, ha presetekről beszélünk? Egyébként a Virus pont azért népszerű szerintem mert rettentő sok nagyon faja preset van benne.
Előzmény: adsr (246)
G.T. Creative Commons License 2008.08.12 0 0 250
Tényleg benne van mind a 4 a csomagban. Végül is nem rossz ár. Bár nekem nem szívem csücske egyik cucc sem. Az Absynth-et nemismerem, de csak jókat hallottam róla. A Massive demók viszont nekem nem tetszettek, persze ettől lehet, még nagyon jó a szinti. Az FM8 a Yamaha DX7-esének a reinkarnációja, állítólag nagyon jól közelíti az erdetit, egy barátom előszeretttel használja basszusokra. Én személy szerint nem szeretem az FM szintiket, valamiért nem jönnek be, mondjuk ez izlés kérdése. A Pro53-ról vannak tapasztalataim, elég régi fejlesztés, egész jó szinti volt a maga korában (2001-2002 környéke), az első verziója akkoriban nagyon lenyűgözött, de most a Virus mellé biztos tök felesleges lenne nekem.
Igazából max annyi gond lehet ezzel a csomaggal, hogy elveszel a presetek között, a másik, hogy jellegzetesen NI-s lesz a hangzásod, ha csak ezeket fogod használni. Persze ugynez megvan akkor is ha csak Virust használ az ember. Vegyíteni kell a hangzásokat.
A preset használattal nincs semmi gond, én is elég sokat használok, bár egyer több a saját gyártású hangszín. Lehet a preseteket nagyon kreatívan használni.
Adsr: mond csak, te hány hangszínt gyártottál már a Micro Q-ba? (Az eltekergetett preseteket nem ér beleszámolni!) :D
Előzmény: roland ayers (249)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.11 0 0 249
Én ugyan nem vagyok angolos, de asszem komplett az egész pakkot lehet ennyiért megvenni, mind a 4 szintit teljes verzióban. itt a link, légyszi nézzétek meg:
http://www.native-instruments.com/index.php?id=kompletesynths&L=1
Előzmény: Almighty101 (248)
Almighty101 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 248
Az Absyth és a Massive csúcskategóriás szintik. A másik kettőt nem ismerem. Viszont ez az akció lehet,hogy csupán preseteket bocsájt rendelkezésre és nem az egész kezelőfelületet. De lehet,hogy tévedek.
Előzmény: roland ayers (247)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.10 0 0 247
Nem, ettöl nem kell tartani, nagyon is szeretnék hangokat kreálni, és szintit is beszerzek majd, méhgozzá Virust, csak még kezdö vagyok a zeneszerkesztésben, és ez a NI akció ezzel a 4 softszintivel elég jó kezdésnek, ugródeszkának tünik. Utánanéztem, és elég jó softszintikröl van szó, vagy tévedek?
Neked, esetleg valakinek van már valamilyen tapasztalata ezekkel?
Előzmény: adsr (246)
adsr Creative Commons License 2008.08.10 0 0 246

A 3000 preset arra "jó", hogy soha ne kreálj egyetlen hangot se:)

 

Természetesen nem feltétlenül ez jön le az írásodból, de ha számít a presetek száma, akkor inkább sampler, mint bármilyen szinti.

Előzmény: roland ayers (245)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.10 0 0 245
Minap találtam rá, hogy a Native instrumentsnél most van egy egész jó akció, 399 euróért meg lehet veni 4 softszintit, Absynth + Massive + FM8 + Pro53. Mit szóltok ehhez? Meghallgattam az oldalukon a demókat, és bizony nagyon jónak tünik, igy összesen több mint 3000 presetet tartalmaz a csomag.
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 244
Aham, ez valószínűleg izlés kérdése lesz.
Érdekes, hogy mostanában előfordult nem egyszer, hogy basszus ügyben ikább a Xio-hoz nyúltam mint a Virushoz.
Egyébként fura mert mikor a TI-t próbáltam én nem érzékeltem ekkora különbséget köztük, mint amit írsz, persze azoknál a patch-eknél amik azonosak a kettőben. (Igaz nem A/B összehasonlítás volt.)
Előzmény: Almighty101 (243)
Almighty101 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 243
Novation:Az én fülemnek elég plasztikus a hangja - nem elég telített és zsíros. Ami igaz pl. a Virus B ill. Virus TI viszonylatban is. A Virus B melegebb zsírosabb padre,csilingelő hangszínekre de a TI basszusai természetfelettiek.
Előzmény: G.T. (242)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 242
Megkérdzehetem miért tartod a Novationöket gagyinak?
Előzmény: Almighty101 (240)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 241
Nem egyezik a véleményünk. A Kis Novation (igaz a Xio-val, ami a vas verziója, vannak inkább tapasztalataim) szépen megállja a Virus B-m mellett a helyét. Olyan hangok jönnek ki belőle, ami a Virusból nem. Ez persze igaz visszafelé is.
Almighty101 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 240
Bocs fiúk de az alább felsorolt VST-k 85%-a gagyi.Ami felveszi a versenyt a Virus-szal az max az Absynth és a Massive.A Novationok nem csak hardware szintiben gagyik de VST-ben méginkább.
Előzmény: G.T. (239)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 239
Mostanában nem nagyon van időm msn-ezni, meg zenélni se sajnos, mert építkezünk, és ez sok energiát és időt igényel.
Előzmény: roland ayers (238)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.06 0 0 238
Ok. Köszönöm szépen, sokat segitettél:-))) Majd folyamatosan informállak a dolgokról, bár mostanában nem sürün látlak msn-en, warum??? :-)))
Előzmény: G.T. (237)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 237
Native Instrumentsből a Pro53-at néztem, egész jó, bár az se kifejezetten trance cucc.
Előzmény: roland ayers (235)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 236
Előzmény: G.T. (234)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.06 0 0 235

Ja, bocs, elfelejtettem pontositani, a nexusra gondoltam. 300 dollárért lehet megvenni, állitólag több nagy producer is használja, bár ez elég reklámfogás izü. Egyszóval ha lesz Virus, akkor ezeket böven helyettesiteni fogja. Majd megnézegetem ezt a V-stationt, ha bejön meg is rendelem, ennyit biztosan megér...

Esetleg a Native Instrument softok közül nem kerültél még egyikkel se közelebbi kapcsolatba?

Előzmény: G.T. (233)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 234
Eszembe jutott pár ingyenes VSTi: (Bár ezek nem kifejeztten trance cuccok, azért szerintem használhatóak ott is.)

<a href="http://kunz.corrupt.ch/?Products:VST_TAL-BassLine" target="_blank">http://kunz.corrupt.ch/?Products:VST_TAL-BassLine</a>
Ez egy Roland Sh101-es szinti szimuláció. Szerintem elég jól sikerült. Pár hónapja volt szerencsém kipróbálni az eredeti billentyűzet nélküli, szekvenszeres verzióját az MC-202-est. Nagyon hasonlít rá hangzásban.

Érdemes még megnézni ugyanitt a Roland Juno 60-as szimulációt is, az se rossz és szintén ingyenes.
<a href="http://kunz.corrupt.ch/?Products:VST_TAL-U-No-62" target="_blank">http://kunz.corrupt.ch/?Products:VST_TAL-U-No-62</a>

És itt a kedvencem, amit Roland TB303 emulátornak szoktam használni:
http://www.wwaym.com/nwbass.html
Van belőle 2-es verzió is ami ugyan nem ingyenes, de demó módban mindent tud amit az egyes is.
http://www.wwaym.com/nwbass2.html
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 233
Gondolom Refx-ből a Vanguardra gondolsz. Kipróbáltam azt is. Nekem nem jött be, nagyon egysíkú a hangzása, ráadásul a szűrői nem túl jók szerintem.
Ha a Nexusra gondolsz, azt még nem néztem csak a demóit, de nem jöttem tőle lázba. (A Virus mellé nem hiányozna egyik sem szvsz.)

Az, hogy a V-Station olcsó azért van, mert szerintem nem túl ismert, meg nem is túl friss szoftver, de attól még nagyon jól szól szerintem. A Xio-val összevetettem és eléggé hasonlít rá.

Amúgy van egy ilyen Waldorf plugin csomag is ami nagyon olcsó (~15 ezer HUF):
http://waldorfmusic.de/en/products/waldorf-edition
Én meg is vettem. Az Attackot szoktam belőle használni ami egy dobgép, bár lehet vele basszus szintiket is kitekerni, ráadásul nem is rosszakat. A filter plugin is nagyszerű (jól hozza az XTk-mból imádott LP filtert), igazi brutálkodásokat lehet vele csinálni. A PPG 2V szinti az nem annyira az én világom (trancre se ajánlanám), bár még nem estem neki komolyabban.

G.t.
Előzmény: roland ayers (232)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.06 0 0 232

Nocsak, ez a V-station tényleg nagyon olcsó, szinte gyanús is, lehet ennyire olcsó? A többiről még nem nagyon hallottam, kivéve a Rob rapen-t. A refx-ről nincs valami infód?

Előzmény: G.T. (231)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 231
A szoftverek közül amiket kipróbáltam, nekem ezek voltak szimpatikusak, és trancre is valszeg jók lennének:
- A Korg Legacy kollection-ból a Polysix.
- Novation V-Station. (Nagyon hasonlít a Novation vasakra.) A thomann.de-en nevetséges 27 euros áron lehet kapni. http://www.thomann.de/gb/novation_vstation.htm
- Linplug Albino
- Linplug Free Alpha3 (Ez ingyen letölthető.) http://linplug.com/Download/download.htm
- GForce ImpOSCar
- Rob Papen Blue
Előzmény: roland ayers (230)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.06 0 0 230
Most már valamennyire van elképzelésem a vasakat, illetöen, de nem vagyok még tisztában a szoftverszintik terén, kiegészitönek mindenképpen szeretnék majd valamit beszerezni. Melyik lenne megfeklelö trance-re? Az arturia-ról már hallottam, ezenkivül a refx is egész jó progi, legalábbis az elbeszélések alapján:-))) Mit tudnátok még ajánlani? Vélemények?
Előzmény: Almighty101 (228)
roland ayers Creative Commons License 2008.08.06 0 0 229
Perszehogy em csak ez alapján fogok dönteni. Megpróbálok majd alkalmat találni, hogy kipróbálhassak egy virust élöben, csak az a baj, hogy ha az ebay-en látok jó áron egy cuccot, akkor úgy kicsit neheéz kipróbálni:-)))
Előzmény: VSound (226)
Almighty101 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 228
Az Arturia szinti programok szólnak úgy mint bármelyik "vas" VA. A Minimoog kb.95%-os reprodukció a Prophet V úgyszintén. A Jupitert nem hallottam de állítólag az is tökéletes. Egyedül az Arp 2600-as nem egy telitalálat - de arra ott van a TimewArp 2600. Amit az Originről-ből hallani lehet az is bíztató!

TI Snow:nekem volt....kiábrándító egy cucc. Amíg kikeresel vagy kitekersz egy jó hangot - már meg is unod a "hangszert". A TI Desktop ill. Polar az csúcs "vas" - basszusokban és atmoszférikus effektekben verhetetlen.Pad-ekre és klasszikus analóg soundra pedig a Virus B a legjobb.Szerintem legalábbis.
Előzmény: VSound (226)
G.T. Creative Commons License 2008.08.06 0 0 227
Snowról eszbe jutott a Waldorf Micro Q és a Waldorf Bloefeld. Mindkettő hasonlóan egyszerű kezelő felületű mint a Snow, viszont multiban többet tudnak. Mindkettőt lehet kapni újonnan és jóval olcsóbbak mint a Snow.
Előzmény: roland ayers (221)
VSound Creative Commons License 2008.08.05 0 0 226
Almighty101:
Mondjuk érdekes egy szoftos VA vst-t egylapon emlegetni a vas VA szintikkel. Mondjuk az arturiának az origin van csak vasban.

G.T.:
Hát ez a szkázi para riasztott el meg a lassú feltőltés. Én a Kontakttal elvagyok amire nekem kell. Akkor maradok a szoft vékony hangzásnál sampler terén. Köszi a választ.

roland ayers
Ne azért vegyél virust mert lebeszéltünk a jp-ről. Próbáld ki amit tudsz és csak utána dönts, ne netes mp3 és fórum beírások alapján. Nekem jó döntés volt. Sokan kimondottan utálják. Mondjuk trancre alap a jp és a virus. Ha ez a kettő a kérdés akkor virus. Mondjuk a c drágább mint a jp. Snow az nekem is csalódás volt kezelőfelületileg. A virus, nord, ms2000, radias, stb... ezekben az a jó hogy minden kint van és könnyen szét lehet tekerni a hangokat. Én ha virus akkor B, C, Classic az újabb kiadás miatt. Azért annyira nem régi hangszerek ezek. Ez jó vasnál 10-8-5-év azét nem olyan nagy idő. Persze kérdés ki volt a gazdája.
Almighty101 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 225
A nagy modulárokon kívül szerintem ezek a legjobb szintik.

1.EMS VCS-3
2.Oberheim Matrix-12
3.Arp 2600

VA-k

1.Virus széria
2.Arturia VST széria
3.Oberheim OB-12
G.T. Creative Commons License 2008.08.05 0 0 224
VSound: Én egy Yamaha A3000-est használok.
Főleg dobokra. Bár szinti, zongora, vonós dolgokra is nagyon király. Nagyon faja szűröi vannak. És 3 remek effektproci is van benne. Olvas AKAI CD-ket is. A live-actünkben is nagy szerepe van, ott a dobok melett loopok is jönnek belőle. Amiket azután lehet szanaszéjjel csavarni. Viszonylag gyorsan tudok vele szerkeszteni, a 2 soros karakteres kijelző ellenére. Vannak olyan menük amiket körülményes elérni, viszont van hozzá pc-s editor program úgyhogy azokat onnan oldom meg. Egy dolog ami nehézkes, az pedig a minták belejuttatása. Sajnos nem tudtam összelőni a laptopommal a SCSI-t. Meg kicsit lassan tölti be SCSI vinyóról a dolgokat. (Sajnos vacak SCSI vezérlőt raktak bele.)
Néztem már több sampler szoftvert is, de eddig még egyikse igazán tudott megfogni, valahogy mindegyiket sokkal körülményesebb volt kezelni. Egyedül a Reason NNXT-je tetszett, de csak amiatt nem akartam Reaont is futtatni. (Meg megvenni.)

G.t.
Előzmény: VSound (218)
G.T. Creative Commons License 2008.08.05 0 0 223
A Classic tudásban ugyan az mint a B.
Mivel a B elég népszerű volt, ezért újra kezdték gyártani. Ha megnézed, a kezelőfelület teljesen megegyezik.
(Gondolom azért némileg más, korszerűbb alkatrészekből épül fel.)

G.t.
Előzmény: roland ayers (222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!