Keresés

Részletes keresés

divaoni01 Creative Commons License 5 órája 0 0 24500
MrJones512 Creative Commons License 5 órája 0 0 24499

 

"A Vörös angyalt nem a 2. évadban kapták el, és kiderült hogy ő Májkül mami? Vagy ez egy másik karakter? A 4. évadot már nem néztem, bocs ha hülyeséget kérdezek."

 

De, ő volt az... jól mondod!

Csak hát ugye... azt nem tudta előre senki a hajón, hogy Burnham DNS-e mégse Burnham-é. Vagyis hogy nem AZÉ a Burnham-é.

 

 

"Közben vannak új hírek az ST világából. Az SNW kap 4. évadot, ami örömteli hír."

 

Nna, ennek én is örülök, mert eddig az egyetlen - számomra legalábbis - kifogástalan ST-sori volt.

 

 

"Viszont amit már csicseregtek a madarak igaz lett, a Lower Decks-nek vége lesz az 5. évaddal."

 

Ezt viszont sajnálom. Tényleg. Sokat kellett küzdenem érte (az első évad után majdnem abbahagytam), hogy megkedveljem, de sikerült.

 

"A Starfleet Academy sorozat is jön.A Disco ideje után fog játszódni, ráadásul Tilly-vel, a legidegesítőbb karakterrel, ezzel kb. halálra van ítélve. :)"

 

Szófosó Malacka, mint főszereplő?

Lyaly!

*Keresztet rajzol maga elé. Tenyéréllel.*

:)

Előzmény: ron89 (24494)
TMitalhinrg Creative Commons License 1 napja 0 0 24498

Meglepve láttam visszatérve, milyen sokszor előkerült a Buck Rogers, amióta említettem :)
2013-ban írtam róla a blogomban (Régi SF sorozatoka 70-es évekből), addig alig említették itt-ott. Én is a '89 -es tévé adásnál rögzítettem videóra. Két évada készült, amit nálunk sosem adtak le. Most már ugyan eljárt felette az idő technikailag, de most is megnézném. Az aláfestő zenéket is külön letöltöttem, annyira tetszettek.

A Star Trek I. - Űrszekerek -et meg valóban először feliratosan adták ki, videokazettán kölcsönöztem ki 1990 táján. Utána a többit is megnéztem, de már szinkronosak voltak, idővel az első is az lett. De mivel a TNG -t akkoriban nem láttam, így a velük készült filmek már nem érdekeltek... 
Az újabb filmek 2009 -től is tetszettek, de az, hogy új idővonalat kezdtek, vagyis megváltoztatták az addig ismert történetvonalat, sehogyan sem fért a fejembe. Miért kellett egy alternatív idővonalat elkezdeni, most vagy egyik, vagy másik.

Egyébként meg az SW -ben is vannak tisztán sci-fik - különösen könyvekben - amelyekben semmi fantasy. Ott viszont fordítva történt, inkább sorozatban lett érdekesebb, miután a Disney mozifilmekben kicsavart mindent ami régen jó volt.

Mikey-Soft Creative Commons License 1 napja 0 0 24497

Nekem megvolt tékából másolva ez a DS9 rész, egy doboz mélyén még talán megvan a kazi, de a lejátszhatósága már más kérdés, na meg nem is ott lakom már, ahol tárolva van, így elég kérdéses az előkereshetősége.

 

Elolvastam a két linket, erősen előjött a nosztalgia-faktor, mivel 1999 és 2004 között én is klubtag voltam.

Előzmény: ron89 (24496)
ron89 Creative Commons License 1 napja 0 0 24496

A DS9 egyik legjobb részét választották ki "mozifilmnek", biztos kaptak tippet valahonnan. 95 szeptemberében mutatták be Amerikában, így hozzánk nagyon hamar elért, ezt nem gondoltam volna.

Próbáltam rákeresni, de minimális infó van róla a neten, csak ebben a blogbejegyzésben említik:

https://startrekker.blog.hu/2018/09/20/a_star_trek_magyarorszagon_1_resz

https://startrekker.blog.hu/2018/09/23/a_star_trek_magyarorszagon_2_resz

Érdemes elolvasni, nagyon sok információ van benne a különböző vetítésekről. Képek is vannak a videókazettákról.

 

Nagyon szívesen megnézném valahol ezt a verziót, de esélytelen , hogy fent legyen valahol a neten az Alakváltók támadása.

Előzmény: Mikey-Soft (24495)
Mikey-Soft Creative Commons License 2 napja 0 0 24495

Igen, a negyedik évad első két részét megjelentették VHS-en Az alakváltók támadása címen (amúgy az A harcos útja lenne inkább megfelelő, mint ahogy a Viasaton is ezzel a címmel ment), egész estés filmmé összevágva, ráadásul voltak benne olyan jelenetek is, amik a különálló epizódokban nem szerepeltek. Sisko-t Kőszegi Ákos szólaltatta meg magyarul. A bökkenő csak az volt, hogy a harmadik évad utolsó része szorosan összefügg történetileg ezzel a dupla epizóddal.

 

A mozifilmek VHS-en jóval előbb megjelentek, minthogy bármilyen sorozatot leadtak volna a tévében, még a 90-es évek legelején kijött az első hat film, valóban kissé össze-vissza szinkronhangokkal (az első feliratosan, de erről már értekeztem).

 

Az ST nálunk mindig is mostohagyerek volt, a Star Wars nagyon elment mellette nézettségben, holott az egy mese, ami az űrben játszódik, ezért sci-fi mindenkinek. Az ST-ben sokkal több a tudomány szerintem. Akkor vált népszerűbbé, amikor az Abrams-filmek jöttek és akciófilmet csináltak az egészből.

Előzmény: ron89 (24483)
ron89 Creative Commons License 2 napja 0 0 24494

A Vörös angyalt nem a 2. évadban kapták el, és kiderült hogy ő Májkül mami? Vagy ez egy másik karakter? A 4. évadot már nem néztem, bocs ha hülyeséget kérdezek.

 

Közben vannak új hírek az ST világából. Az SNW kap 4. évadot, ami örömteli hír.

Viszont amit már csicseregtek a madarak igaz lett, a Lower Decks-nek vége lesz az 5. évaddal. Ilyenkor örülnék neki, ha a borg 39 évvel korábban jönne vissza, és asszimilálná a Paramount vezérkarát. A Disco-nak több része lesz, mint a LD-nek, szégyen!

Készül a császárnős mozifilm is a 31-es szekcióval, még a hideg is kiráz tőle, ezt tuti nem fogom megnézni.

A Starfleet Academy sorozat is jön.A Disco ideje után fog játszódni, ráadásul Tilly-vel, a legidegesítőbb karakterrel, ezzel kb. halálra van ítélve. :)

 

Jön valami előzményfilm is, a J.J filmek előtt fog játszódni. Erről még nem sokat tudni, jó lenne ha nem a Kelvinverzumban játszódna, de valószínűleg ott fog.

Előzmény: MrJones512 (24493)
MrJones512 Creative Commons License 2 napja 0 0 24493

Még a negyedik évad elején járok.

 

A túl sok lelkizést leszámítva azért eléggé nézhető.

 

(Mindenesetre az, hogy a Vörös Angyalt úgy akarták elkapni, hogy elvileg tudták, hogy ki az és ennek ellenére előtte beszélték meg a csapda tervét, hááát.... eléggé fatal error.)

Előzmény: gunji jackdaw (24492)
gunji jackdaw Creative Commons License 3 napja 0 0 24492

Két epizód jött ma a Discoveryből :)

gunji jackdaw Creative Commons License 2024.04.06 0 2 24491

Itt meg a magyar tévé műsora: 1989.12.23. 

Azt hiszem, nagyon szégyellem, de a tévéújság borítójával deja vu érzésem volt :o

seci Creative Commons License 2024.04.06 0 0 24490

Bocs, beneztem, osztrák TV!

-seci

Előzmény: seci (24489)
seci Creative Commons License 2024.04.06 0 0 24489

De lehet, hogy ez megvezetett, es ez az Osztrak TV II. musora? Kicsit zavaros :)

-seci

Előzmény: seci (24488)
seci Creative Commons License 2024.04.06 0 0 24488

ADTPlus szerint az elso hivatkozas, amit TV-musor:

  • Veszprémi Napló 1982. május 30-tól június 6-ig

      

  • Napló, 1982. május (Veszprém, 38. évfolyam, 101-125. szám)1982-05-29 / 124. szám
  • Hétfő

    II. MŰSOR 17.15: Költészet és valóság. Film 18.00: Buck Rogers. Amerikai film 20.15: Tetthely. Bűnügyi filmsorozat: „Meghalni és meghalni hagyni!" 21.45: Aproposfilm. Beszélgetés aktuális filmkérdésekről Kedd

 

-seci

Előzmény: RazorX911 (24487)
RazorX911 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 24487

Ahány újság, weboldal, annyiféle címmel van említve a film, kissebb-nagyobb eltérésekkel...

 

Rogers százados a 25. században

Buck Rogers és a 25. század

Buck Rogers a XXV. században

Buck Rogers kapitány a 25.században

 

Sőt! Valaki így emlékszik rá: Buck Rogers kalandjai

 

Említve volt, hogy moziban is vetítették, de mikortól is?? Az újságokban még nyomát nem leltem eddig. A jó öreg TV2 '89 decemberében adta le a filmet. Az ISZDB eléggé tág időintervallumot ad meg, a szinkron készültét illetően. (1986-89 között.) Tékás kazin megjelenhetett vajon?

 

"Hogy nem találkozni a sorozattal?" A fenét nem! 1990-91-ben nyomatta az RTL PLUS, akinek volt műholdvevője, nézhette is! Lehet, készult egy-egy kósza alánarrált változat belőle, attól függően mennyire volt ismert a film/sorozat. Szerintem lehetett némi kelettje neki, ha már a Droids sorit is alánarrálták valakik valamikor.

Előzmény: MrJones512 (24482)
Kevin Creative Commons License 2024.04.06 0 0 24486

Életemben egy sci-fi sorozatot kaszáltam el: ST Discovery a 3. évad közben.

Gyenge forgatókönyv gyenge szereplőkkel.

Előzmény: ron89 (24484)
gunji jackdaw Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24485

"Az első filmhez még megcsinálták a sorozat magyarhangjaival is a szinkront, de a többihez már nem, gondolom nem érte meg."

Az a TV3 volt. A megszűnésük után írták is valahol, hogy tervezték a többi mozifilm újraszinkronját. De ez ugye elmaradt, köszönhetően akkori 'körülményeknek'.

 

"Érdekes, hogy az elmúlt pár évben teljesen eltűntek a tv-ből, pedig a Viasat és később az AXN is orrba-szájba nyomatta őket, megállás nélkül. "

Igen, a Babylon 5 is. Az is baj, hogy ezeknek a tévéknek nincs egy email-címük, ahova írni lehetne, csak a fészbuk. :(

 

"Májkül sírt benne legalább háromszor? Mert ha nem , akkor nem vagyok hajlandó megnézni. :)"

Volt jobb xD De legalább magyar volt. Kb. két hangot ismertem fel, öreg vagyok én már a fiatal színészekhez. :) Ha másért nem, Epres Attila pár mondatáért érdemes megnézni. Zseni az a fickó. :)

Előzmény: ron89 (24483)
ron89 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24484

Májkül sírt benne legalább háromszor? Mert ha nem , akkor nem vagyok hajlandó megnézni. :)

Előzmény: gunji jackdaw (24478)
ron89 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24483

DS9 részt kiadtak videókazettán a 90-es években? Erről még nem is hallottam.

A mozifilmek hamarabb megjelentek nálunk mint a sorozatok? A szinkronja az összes filmnek jó nagy katyvasz lett, kb. csak Szersén Gyula volt állandó hang. Az első filmhez még megcsinálták a sorozat magyarhangjaival is a szinkront, de a többihez már nem, gondolom nem érte meg.

 

 Ha jól tudom, azért csak a nyitórészt adta le az RTL a TNG-ből, mert pont lejártak a sugárzási jogai a sorozatnak.

Én is még a Tv3-on ismerkedtem meg Kirk kapitány kaladjaival úgy 8 évesen, így nagyon örültem, mikor megláttam a tv-újságban (milyen más idők voltak még akkor :) ), hogy lesz Star Trek az Rtl Klubon, erre csak az első részt adták le, és ennyi. Ez olyan 2000 körül lehetett, ugye? 

Utána nem sokkal vette meg a Viasat a régi sorozatokat. Kár, hogy a TOS-t nem, az a TV3 megszűnése után sehol sem volt nálunk látható.

Érdekes, hogy az elmúlt pár évben teljesen eltűntek a tv-ből, pedig a Viasat és később az AXN is orrba-szájba nyomatta őket, megállás nélkül. 

 

A régiek valami brutálisan alacsony nézettséggel futottak előtte.

Ezt elhiszem, nálunk eléggé rétegműfaj a Sci-fi, a Star wars pedig eléggé elnyomta a Treket.

 

Előzmény: Mikey-Soft (24479)
MrJones512 Creative Commons License 2024.04.05 0 1 24482

"De a film után készült sorozat, amit sohasem láttunk."

 

Ja, az úgy más! Azt hittem, hogy a film is csak egy rész volt valami sorozatból.

 

Köszi!

Előzmény: tippancs (24481)
tippancs Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24481

OFF

Buck Rogers a 25. században filmet én a Kőbányai Centrum Áruház műszaki osztályán láttam, hangalámondással vagy szinkronnal, nyolcvanas évek közepe táján. :)

Ez egy film volt. (Az eredeti sorozat 1939-ben készült. Hasonlóan a Flash Gordonhoz.) De a film után készült sorozat, amit sohasem láttunk.

https://www.imdb.com/title/tt0077278/

https://www.imdb.com/title/tt0032290/

https://www.imdb.com/title/tt0078579/

OFF

Előzmény: MrJones512 (24477)
gunji jackdaw Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24480

Az ST4-gyel (A hazatérés) együtt adta a TMP-t a tévé, akkor láttam először magyarul Treket :D

Hm, tök' időszerű emlékezni, még 39 év... ;)

Előzmény: Mikey-Soft (24479)
Mikey-Soft Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24479

A Star Trek mozifilmeket a 90-es évek elején adta ki a(z akkor még UIP nélküli) Duna Film, az első rész feliratosan (abból is az 1983-as 143 percre kibővített tévéváltozat, elég rossz NTSC-ről konvertált képpel), a többi magyar szinkronnal jelent meg. 1991-92 táján a Magyar Televízió leadta az első filmből az eredeti moziváltozatot, egy saját szinkronnal (itt kapta meg Shatner Szersén Gyulát állandó hangnak).

 

1994-95 környékén a TNG-ből kiadtak három dupla epizódot VHS-en (borzalmas szinkronokkal), kb. a Nemzedékek mozifilmmel egyidőben (ennek a szinkronját is inkább hagyjuk), plusz egy DS9 duplarészt.

 

Annak idején ezeket a filmeket nem mondták alá narrátoros verzióban legjobb tudomásom szerint, itthon kb. 2009 óta van nagyobb rajongótábora a franchise-nak, köszönhetően a J.J. Abrams-filmeknek. A régiek valami brutálisan alacsony nézettséggel futottak előtte.

 

A TV3 bevállalta a komplett TOS-t, meg a TNG első két évadát, utána nem sokkal megszűnt. Ha jól tudom, azért csak a nyitórészt adta le az RTL a TNG-ből, mert pont lejártak a sugárzási jogai a sorozatnak.

Előzmény: RazorX911 (24474)
gunji jackdaw Creative Commons License 2024.04.05 0 0 24478

Megérkezett a Discovery 5. évad 1. epizódja a Sky-ra: magyarul. o/ Így előbb-utóbb a többi évadnak is remélhetőleg elkészül a szinkronja.

MrJones512 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 24477

"Lentebb említésre került, a Buck Rogers a 25.-ik században. Érdekesmód, netről vhsrip-es képpel hangalámondással előbb láttam, mint utána szinkronos formájában. A sorit illetően, ha már említve lett, meglepő volna, ha egy-egy narrált kalóz-vhs előkerülne, több résszel, de ezt erősen kétlem."

 

Én még VHS-en láttam, de akkoriban nem volt róla szó sehol, hogy az egy sorozat lenne. Több részét biztosan nem láttam akkor, pedig legalább arra emlékeznék (ha a tartalmára már nem is).

Előzmény: RazorX911 (24474)
MrJones512 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 24476

"Annyira sajnos nem népszerűek, még talán az SW sem, l. a Szukits is abbahagyja a könyvek forgalmazását. :("

 

Ezen azért sokat "segített", hogy minden szutykot kiadtak, csak mert SW-logó volt rajta.
Épp most néztem: valami 305 db termék van a Star Wars kategóriában (ebből 298 db könyv, képregény vagy magazin).

Aztán indult onnan, hogy három film - három könyv.

 

Basszus... tisztára mint a pokemon-gyűjtögetés.

Előzmény: gunji jackdaw (24475)
gunji jackdaw Creative Commons License 2024.04.04 0 0 24475

Szia!

 

Az RTL-en a TNG (Star Trek: Az új nemzedék) c. sorozatot kezdték el, talán csak a pilotot adták le, miután a TV3-at megszüntették a kilencvenes évek végén. Ott sugározták előtte az eredeti sorozatot és a TNG első két évadját (és sok más egyéb kiváló sorozatot: Babylon 5, Csillagkapu, Végtelen határok, stb). Gondolom, a nézettség (hiánya) miatt hagyta abba az RTL. Annyira sajnos nem népszerűek, még talán az SW sem, l. a Szukits is abbahagyja a könyvek forgalmazását. :(

 

Más. Elvileg holnap indul a Discovery 5. évada!

Előzmény: RazorX911 (24474)
RazorX911 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 24474

Üdv! (Errefelé, nem nagyon jártam még.....)

 

Szinkronos téma: A Star Trek filmeket, még az őskorban, vajon meg lehetett annak idején szerezni vhs-kazettán, akár alámondással is, mint annó a SW-filmek esetén és további 5000 más filmnél is olyan nagy divatban volt?? Ahogy nézem, 1992-re datálódik, az első film szinkronjának készülte.... Nem volt ez annyira közismert a '90-es évek előtt, mint a SW, ALIEN, Rambo, Terminator és sok más kultikus klasszikus? A TV-ben, egyszer vetíteni kezdte az retekklub, az egyik ST sorit (az elsőt 1966-ból?), még 2005 előtt valamikor, talán ha 2-3-4 részt, ha leadtak belőle. Látta azt valaki akkor? Miért lőtték aztán le?

 

Lentebb említésre került, a Buck Rogers a 25.-ik században. Érdekesmód, netről vhsrip-es képpel hangalámondással előbb láttam, mint utána szinkronos formájában. A sorit illetően, ha már említve lett, meglepő volna, ha egy-egy narrált kalóz-vhs előkerülne, több résszel, de ezt erősen kétlem. Ebből-abból már valamilyen részletet láttunk, láthattunk volna a net videómegosztóin, az elmúlt 10 évben.

TMitalhinrg Creative Commons License 2024.03.31 0 0 24473

Az én dvd lejátszómon nincsen ilyen beállítási lehetőség, feliratot itt nem is érzékeli külön, csak a film részeként. A tévén szintén nincs, ez még régebbi típus, nem lapos képernyős.

Előzmény: seci (24466)
Stratonicus84 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 24472

Empok Nor Creative Commons License 2024.03.28 0 0 24471

Nem is írtam, hogy minden epizódnak, sőt, az nem is működne, mert a Star Trek legerősebb része a világépítés, hogy egy nagyon komplex és hihető világot alakít ki, ahol nem gonoszok és jól vannak, hanem ilyen és olyan államok, akárcsak most a Földön, ahol a science-fiction eszközöknek egy meghatározott kereten belül kell működni és az íróknak kemények kell törni a fejüket, ha ez akadály egy történethez. Persze a legfontosabb különbség, hogy a régi sorozatokban, mivel 26 rész készült évadonként, sőt, a TOS 1.évada konkrétan 29 részes, ami ma már elképzelhetetlen, de ennyi rész bőven elég ahhoz, hogy legyen közte kalandos rész, komoly társadalmi kérdéseket feszegető rész, nyomozgatós rész, vígjáték, mély karakterdráma, visszaemlékezős rész, stb. sok helyzetben ismerjük meg a karaktereket, ezért amikor a tét emelkedik, a főbb szálak egyre komolyabbá válnak, már jobban lehet értük aggódni. Az új sorozatoknál meg sietnek 3 rész után a pofádba vágni, hogy még a nevét sem tudod, de már sajnáld a gyerekkori traumái miatt...

 

Nem, én kifejezetten a mozifilmekre értettem, hogy ha már filmre visszük a Star Treket, akkor az legyen olyan, hogy legyen benne lehetőleg több is a fent említett epizód-típusok közül, mondjuk akció, humor, komoly mondanivaló, karakterdráma egyszerre. Szerintem ez a TOS filmeknek sikerült is, az első film nagyon elgondolkodtató koncepciója, mely szerint V'Ger csak akkor képes olyan valóságba jutni, aminek a létezésére nincs bizonyíték, ha teljesen rideg racionális tudatát az emberével egyesíti, szerintem jól működik, aztán a 2.-3. film "teremtő" tömegpusztító fegyvere és Kirk karakterdrámája, a 4. film természetvédelmi üzenete, az 5. film a szervezett vallásosságot állítva szembe a Roddenberry által hitt "humanista spiritualizmussal", a 6. rész meg teljesen világos hidegháború végéről szóló film, a Praxis Csernobil, ugye. Mindezek mellett ezek mind izgalmas, akcióval teli, élvezetes, látványos filmek, szóval egyszerre van benne minden, ami a Star Trekben jó, szerintem így kell egy sorozatot filmre vinni. És igen, szerintem sem tér el nagyon a sorozattól, egyedül Kirk karakterére lehet mondani, hogy főleg az utolsó filmekben azért sokkal "lazább", mint a sorozatban látott Kirk, de mivel évtizedek teltek el, ezt el lehet fogadni a karakter fejlődésének.

A TNG filmek már sokkal problémásabbak, a 7. film tele van lyukakkal és hiába alakít jól P.S., sajnos nem tud úgy igazán semmiről szólni, Kirk és Picard találkozik, hogy egy sziklán összeverjék a Mechanikus Narancs főszereplőjét, egy elvileg magasztos történetnek egy ilyen buta kézitusa a vége. A 8. egy vicces, akciódús, élvezhető, de nem túl eszes film, a 9. talán a leginkább TNG-s, a története elég jó, de sajnos az is olyan kínos mondatokkal ér véget, mint a "mindketten túl öregek vagyunk már ehhez", megint Picard puszta kézzel megy neki F Murray Abrahamnek. A Nemezist meg hagyjuk is, a dűnében száguldozó Picard egyébként Stewart ötlete volt, már ez is jelzi, hogy mennyire ostoba ötlet volt a kezébe adni az irányítást a Pikárd első két évadánál. És még az emberek William Shatnert tartják egoistának, pedig hol van ő Patrick Stewarthoz képest?

Előzmény: ron89 (24470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!