Keresés

Részletes keresés

Skywalker. Creative Commons License 2006.07.26 0 0 53

Az Utolsó Parancs c. képregény kapható az újságárusoknál!!!

hockey Creative Commons License 2003.07.14 0 0 52
Nekem segített ez a topic ezért megosztom a friss tapasztalataimat, hátha más tudja hasznosítani őket:

Camelot (Ferenc krt. 27.)
Új sci-fi és fantasy könyveik vannak, azonban Timothy Zahn sorozata nem kapható, azt mondták nincs sok esélyem beszerezni.

Silverland (Lajos u.)
Hasonló a Camelothoz, de itt megvolt a sorozat minden darabja - a Last Commandot kivéve - igaz angolul. Az áruk 2650 Ft/darab. Magyar SW könyv 4 darab volt, de angolbol jóval több.

Walhalla (Kodály körönd)
Volt néhány SW könyv, de itt is azt mondták, hogy a Zahn könyveket esélytelen megkapni, talán antikváriumokban kéne próbálni.

Eiffel (Nyugati aluljáró)
10-15 SW könyv Zahn nincs

Keleti aluljáró
Nincs túl sok könyv (mindegyik használt), de megvan nekik az Heir to the Empire (2000 Ft) és a Dark Force Rising (3000 Ft) mindkettő magyar nyelven.

Bestsellers (Október 6. u. 11.)
Idegen nyelvű könyveket és magazinokat árulnak, bármilyen könyvet meg lehet rendelni náluk eredeti nyelven. Itt rendeltem meg a Last Command-ot. Az ára kb 2500 Ft, tehát u.a. mint a Silverland-ben.

A gond csak az hogy már csak 2 fejezet van a Dark Force Rising-ból és még 4 hét mire megjön a Last Command...

Az eddigiek alapján mindenkinek nagyon ajánlom a sorozatot aki szereti a sci-fi-t és kicsit is szereti a SW-t.

bundee Creative Commons License 2002.06.07 0 0 51
boldog vagyok, mert az eredeti triologia angol valtozatanak vadiuj peldanyai az asztalomon hevernek :)))

mindezt 13 usd-ert...

bundee

jinjang Creative Commons License 2002.06.06 0 0 50
Az a legvége, amikor Luke és Mara épp az esküvőre készül, miközben a Köztársaság és a Birodalom maradványa épp békét köt.

A yizahn yahdok vagy mifenék már egy új sorozatban jönnek elő, ami igencsak jóval később játszódik. De erről már én se tudok sokkal többet, mert Mo-on még nem jelentek meg. (tudtommal)

Aki érdekel, a starwars.hu-n van egy oldal, ami a magyar és az angol nyelvű SW könyvekkel foglalkozik.

Anticato Creative Commons License 2002.06.06 0 0 49
Engem is érdekelne, merthogy olvastam a +2 részből, de most nem elérhetőek a könyvek és igy nem tudom, hogy mindkettőt olvastam-e.

Ha valaki rábólintana, az már a 2. legvége amikor Thrawn visszatérésének reménye meghiusul ?

Előzmény: Inner Circle (48)
Inner Circle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 48
Valaki lelőné a poént, hogy mi van a +2 részben? Sajna azokról lemaradtam! Nem azokban jönnek valami yizahn yahdok vagy mi a fenék?
Előzmény: jinjang (45)
Inner Circle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 47
Nem, az Assault Gunboat továbbfejlesztése a Missile Boat.
Gunboat már az X-Wing legelső Tour of Duty-jának cutscene-jében (szépen, jól, magyarul...) is van. Hótt penge mikor a lépegetőket fedezik a levegőből, még ha ezeréves is a látványtechnika, ettől SW az SW! :)))
Aztán a Gunboat a TIE Fighterben rendes, repülhető típus, míg a Missile Boat talán csak a bővítőlemezben (Defender of the Empire) jön elő. Arra világosan emlékszem hogy az egyik legutolsó küldetés az endori csata előtt hogy megsemmisítsünk egy elrabolt MB-t, nehogy a lázadók kezébe kerüljön.
Nekem elvileg megvan az echte originál X-Wing Collector Series, talán az Ep2-n felbuzdulva megint nekiesek, hátha most is eljutok odáig... :)))
Előzmény: ZR (44)
Anticato Creative Commons License 2002.05.30 0 0 46
Lehet hogy csak utóokos vagyok, de én azt hittem már amikor feltünt a csaj hogy mindjárt itt a románc. Szerintem adódik a könyvekből. Kellően ...
Na mindegy.

Viszont szinte reménytelen azokból a könyvekből filmet csinálni szerintem. Csak meg kell nézni pl. a Jedi visszatér leírva hány oldal.

Meg az episode 1-2 -őt látva nem is érdemes.

Előzmény: jinjang (45)
jinjang Creative Commons License 2002.05.29 0 0 45
A Zahn-trilógia nekem is nagyon tetszett, de már a + 2 rész 10 évvel később nem annyira. Látszott rajta, hogy Zahn kénytelen-kelletlen veszi bele az utalásokat a közben megjelent egyéb írók által írt könyvekre. Szerintem szíve szerint nem is telt volna el 10 év közben.
Thrawn és Pallaeon azóta is a kedvencem.
Viszont Mara Jade-et nagyon nem bírom, és tök hiteltelen is, ahogy összehozza Luke-al. Bár lehet, hogy csak féltékeny vagyok. :-)))
ZR Creative Commons License 2002.05.26 0 0 44
Assault Gunboat volt a neve annak a hajónak, nem?

És Harkov volt a lázadókhoz átállt admirális...:-)

JoshuaTalley Creative Commons License 2002.05.26 0 0 43
Mondjuk a kiegyensůlyozottsŕgnak mŕr akkor lôttek, amikor egy űrbŕzist, ne adj isten egy mon calamari-t képes voltŕl néhŕny torpedňval hazavŕgni. Szňval az arŕnytalansŕg a capital ship-ek és a mezei csotrogŕny tie-k között mindig is fennŕllt.

Azért képzeld el: repkedsz az elhŕrětňtűzben csak azért, hogy azt a néhŕny szŕzalékot hozd, ami a te csatahajňdnak kell plusszban, aměg leszedi az ellen pajzsŕt (plŕne, ha egy egész űrhajňraj ütközik meg). Egy kicsit mŕs tészta nem?

udv, joshua

Előzmény: Ackenheil (41)
JoshuaTalley Creative Commons License 2002.05.26 0 0 42
mond, nagy élvezet volt 40 rakétŕval felszerelkezve körbe körbe durrangatni ŕ kalňzok között :)

Ami a sorozatot illeti, ôszintén sajnŕlom, hogy Thrawn titkos klňnjŕt is sikerül megöletnie az egyik tehetségtelenenebb szŕlelvarrň ěrňnak. Thrawn lehetett volna a folytatŕsok igazi mozgatňja, mondjuk egy bŕb csŕszŕrral kart karba öltve...

üdv joshua

Előzmény: Ferrari kombi (40)
Ackenheil Creative Commons License 2001.08.20 0 0 41
Hogyne! Nagyon is vagom a dolgot! Egesz jo kis felvezetese volt Thrawnnak. Az egyik Battle utan leptette elo a Csaszar Fo Admiralissa.
TIE Defender, meg Missle Boat. Mondanak valamit persze, de ezeket nem nagyon illesztettek be a konyvekbe (ugy ertem azokba, amik a program kiadasa utan jottek ki).
Mondjuk nem is csoda, hogy nem emlitik sehol a TIE Defendereket, amikbol ossz-vissz 6 darabot gyartottak le.
Na es a Missle Boat... Erdekes hajo. De szerintem barmennyire is gyors es pusztito, keves a lezere, igy nem tul hasznos. Mellesleg abszolut nem leptektarto. Ha belegondolsz, hogy egy Missle Boattal berobbansz egy csataba, leszedsz mondjuk 3 Calamari cirkalot, mikozben ujra tolteted is makad, es ha csak gyakorolni akarsz, meg leszedheted a sajat 2 csillagrombolodat is, vagy amit akarsz... Es ez csak egy kis vadaszrepulo. Gyorsabb, mint a torpedo, amit kilonek ra ;-)
Előzmény: Ferrari kombi (40)
Ferrari kombi Creative Commons License 2001.08.19 0 0 40
Azt vágja valaki, hogy a Lucasarts Tie Fighter című klasszikus űrháborús szimulátorában is Thrawn admirális volt a főgóré? Bár előfordulhat, hogy keverem, nagyon rég (kb 4 éve) játszottam végig a Collector's-t. Az, hogy Tie Defender, meg Missile Boat, mond vkinek vmit? :)
Ackenheil Creative Commons License 2001.08.19 0 0 39
Bel Iblis! Valoban errol majd el is felejtkeztem. Mellesleg teljes mertekben igazat adok neked. Ez a harom altalad emlitett karakter a legjobbak Zahn otleteibol. Persze ide vennem meg Palleon-t is, aki a kedvencem. Nagyon tetszik, ahogy szep fokozatosan tanulja a hadvezetes minden apro reszletet, es kesobb mar maga all a Birodalom elere...
Aztan a nogri is jol ki lett talalva. Az otlet, ahogy a Birodalom fogva tartotta a nepet...

Azert azt sajnalom, hogy Thrawn-t egy noghri tette el lab alol. Nem pont ezt a halalt kepzeltem volna el rola...

Előzmény: Zolcsi67 (37)
Ackenheil Creative Commons License 2001.08.19 0 0 38
Csa Joda! Ajanlom figyelmedbe Muki James hozzaszolasat (27.) Cimek minden mennyisegben!!!!
Előzmény: yodamester (35)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.08.19 0 0 37
Ja, és Garm Bel Iblis (ex)szenátort is bírom! :-))
Előzmény: Zolcsi67 (36)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.08.19 0 0 36
Azt hiszem, a Zahn-trilógia hivatalosan is az Episode VII., VIII., IX. címet viseli. Ez azért mond valamit, nem? :-))

"Nem egy Shaun Hi-i kirakodóvásárban vagyunk, hadnagy! Rutin információt nem, ismétlem, nem kiabálunk ki arra, amerre a parancsnokunkat sejtjük!"
(Pellaeon)

Zahn mester csodálatos karaktereket talált ki!
Thrawn, a zseniális stratéga, Karrde, akinek minden információ a birtokában van, ők a kedvenceim!

yodamester:
A Keletinél, az aluljáróban (ahogy a pályaudvar felé mész, jobb oldalt) van egy kis antikvárium, ott is sűrűn előfordulnak Star Wars könyvek!

Előzmény: yodamester (35)
yodamester Creative Commons License 2001.08.18 0 0 35
Hello!

Én a Zahn trilógia utolsó könyvét (Az utolsó parancs) keresem, de sajna eddig sehol nem láttam... Esetleg nem tudna valaki segíteni?

Ackenheil Creative Commons License 2001.08.18 0 0 34
Haliho!
Nekem tetszik ez a topic, ne hagyjuk mar elsullyedni, oke?
Pl. melyik volt a kedvenc reszetek a konyvekben? (ez eleg gyenge, de azert meglatjuk, mukodik e...)

Nekem pl azok a reszek jottek be leginkabb, mikor Thrawn es Palleon tarsalogtak. Szerintem Zahn nagyon elkapta ott a fonalat, nem hiaba kapott erte egy rakas dijat...
Masreszt vajon Luke kezdett belehabarodni Mara Jade-be? Mert a Jedi kodex szerint "Nincs erzelem." (a folytatasa nem jut eszembe)...De akkor a Jedik mitol lesznek csalados emberek? Pusztan erdekbol, hogy legyen valaki a vegere, akirol elmondhatjak, hogy "Nagy hatalma van az Eroben?"

állati emlék Creative Commons License 2001.08.16 0 0 33
Salve!

Specter, Vision megszerezve, magyarul!

A lelôhelyhez sajna csak én juthatok hozzá, lévén az egy cimbora könyvespolca! :-)))

Viszont egészen szépen körvonalazódik itten a vadászterület. Nagyon helyes!

Skywalker. Creative Commons License 2001.08.16 0 0 32
Ez érdekes, lévén én simán láttam-kaptam mindenhol.
Előzmény: Ackenheil (31)
Ackenheil Creative Commons License 2001.08.15 0 0 31
Hali!
Szoval en nem is tudtam hogy kiadtak oket magyarul, pedig Thimothy Zann konyveit mindig is kerestem... Amugy meg most mar keso is lenne magyarul megvennem, mikor mar angolul beszereztem oket, de sebaj.
De tenyleg hogy a fenebe nem lattam meg azokat a konyveket...se boltokba, se haverok konyvespolcain, akik aztan szinten rendesen begyujtik az ilyesmiket?
Előzmény: Skywalker. (19)
Skywalker. Creative Commons License 2001.08.15 0 0 30
Azt tudja esetleg valaki hol lehet Star Wars Insider magazinokat vásárolni???
Egy ismerősömtől kértem most az USA-ból néhány példányt, de nemigen bízom benne....
Előzmény: Bard (28)
Skywalker. Creative Commons License 2001.08.15 0 0 29
Silverlandban van sok SW könyv meg a Váci utcában is, az Adidas bolt mellett a nagy Libri ott is érdemes körülnézni!!!
Előzmény: MukiJames (27)
Bard Creative Commons License 2001.08.15 0 0 28
A Pendragonban vettem nemrég 4 könyvet. Ott a könyvön levő fontban megadott ár hivatalos átszámitásánál 40%-al olcsóbban kaptam... Ez most komoly. Viszont ez akkor működik asszem csak, ha angliából rendelsz, az USA-ra már nem.
Előzmény: MukiJames (27)
MukiJames Creative Commons License 2001.08.15 0 0 27

Hi!

Ma neztem vegig az ujonnan megismert boltokat, ime a tapasztalatok:

Ferenc krt 27. (Camelot)
Rengeteg konyv, jobbara ujak. De szinte minde fantasy meg szerepjatek cuccos. Scifi nemigen akad.

Keleti pu. Csarnok. (nem volt egyszeru megtalalni :)
Jobbara hasznalt konyvek, lehet talalni ezt azt. Vannak scifik is. Ma itt gyujtottem be a Dune Eretnekeit meg a Jovo Latomasa-t.

Nyugati aluljaro. (Eiffel antikvarium)
Rengeteg hasznalt konyv, de mindenfele mufaj, azert akad scifi is. Csak eleg rendszertelenul vannak a konyvek, nehez kiigazodni.

Obuda, Lajos u. 40 (Silverland)
Sok konyvuk van, de CSAK uj konyvekkel foglalkoznak. Jobbara fantasy. Vannak angol konyvek is.

Ahogy neztem, az angol nyelvu konyveket jobban megeri az amazon.com-rol rendelni, mint boltban venni... :) Legalabbis a ket Dune trilogia minden darabja 6$ az amazon-on, a boltokban meg 2500-2600 korul lattam oket. Persze ez csak egy konkret pelda, lehet, hogy altalanossagban nem igaz...

Muki

Skywalker. Creative Commons License 2001.08.15 0 0 26
Ejnye!
Előzmény: Bard (25)
Bard Creative Commons License 2001.08.15 0 0 25
Hogy a rákba maradt ez nekem ki? Mondjuk az az időszak gázos volt, más lényeges könyveket sem vettem észre... (pedig ugyanúgy Budapesten éltem, mint korábban :-)))
Előzmény: Skywalker. (24)
Skywalker. Creative Commons License 2001.08.15 0 0 24
Igen! Timothy Zahn írta őket, a régi Thrawn trilógia méltó folytatásai!!!!!
Én azt hittem ezt mindenki tudja!?!?
Előzmény: Bard (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!