Keresés

Részletes keresés

tamás015 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2288

a leírásomból nem az tűnik ki, hogy nem tudnám.

de szerintem hagyjuk is a további levelezést, finoman fogalmazva is, túl le kellene alacsonyodnom hozzád, amit nem igazán szeretnék.

Nálam azért van egy küszöb, amit át kell lépnie valakinek és te sajnos intellektuális szinten ezt nem léped túl. Bár jobban belegondolva , nem is sajnálom:)

 

 

krt19 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2287

Lehet hogy nem a legkulturáltabb szavakat használod de, teljesen igazad van. Higgyétek el van élet LLL művei mellett is.

Túl kell lépni ennyi az egész, lehet hogy nehéz bevallani de az ember túllép bizonyos dolgokon. Rengeteg jó író van csak keresgélni kell ne féljetek találni fogtok és ha visszatekintetek megdöbbentek miért is olvastam ennyi LLL művet? 

De ha nem hiszel nekem akkor majd rádöbbensz magadtól .

 

Előzmény: giornalista (2286)
giornalista Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2286

arról nem tehetek, ha nem tudod, hogy mit jelent a panelproli kifejezés...

Előzmény: tamás015 (2285)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2285

Enyhén szólva egy frusztrált ki személyiség lehetsz az tuti.

A mostani írásod is undorító, mint ahogy az előző is az volt,az önteltség csak úgy sugárzik az írásodból.Úgy gondolod, hogy te mindenki felett állsz.

MIndig is utáltam  a magad fajta embereket, fősulimon és munkám során is találkoztam sok hasonló emberrel , mint te, a gyomrom mindig felfordult tőlük.

 

Az írásodból semmi más nem tükröződik, mint  a másik ember lenézése( " panelproli "), szerinted aki nem végzett egyetemet vagy fősulit, aki mondjuk panelban lakik, azon emberek csakis műveletlen parasztok lehetnek, akiknek az értelmi szintje csak addig terjed ki,  hogy LLL könyveket olvassanak.

 

Az ilyen gondolkodási embereket szánalmasnak tartom és mindig is annak tartottam egész életemben , a hozzád hasonló embereken csak nevetni lehet, semmi mást.

 

Mindig szoktam mondani, diplomát könnyű megszerezni, de utána is aki egy féreg volt emberileg, sajnos az is marad mindig

 

 

 

 

 

 

giornalista Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2284

nézd, öcsisajt. én megértem, hogy ebben az országban mindennek van piaca. a Gléda "bornak", a PizzaKing "pizzának", és az LLL "könyveknek" is.

 

mondom, semmi gond nincs azzal, ha te minden reggel megnyugszol, amikor felkel a nap, mert nem lehet csak onnan tudni, hogy ma is felkel majd, hogy tegnap, meg előtte, meg előtte is felkelt. ez cuki dolog.

 

a Gléda borból is ugyanolyan szar lesz a 23. palack, mint az első. mondhatod, hogy neked ízlik, és szerinted finom, és megéri, és amúgy iszol sört is, de attól még miért nekem kell megmagyarázni, hogy miért szar a 23. Gléda is pont annyira, mint a 11. volt, meg majd az 54. lesz a sorban?

 

nem tudom, hogy hol töltötted az elmúlt 15 évet. LLL-nek valóban voltak jó könyvei, még úgy 20 éve írta őket. aztán valami megszakadt, vagyis, pontosítsunk: valamire rájött az öreg fószer: feleslegesen dolgozik ennyit egy jó könyvön, ha simán írhat szarokat is, mert úgyis megveszik majd. ugyanannyi befektetett munkából már nem 1, hanem másfél-két-három könyv jelenik meg. mondatok mennek át az egyikből a másikba. a "karaktereket" sikerült teljesen ledegradálni, mindenkinek általában egy darab tulajdonsága van, és minden könyvben ugyanazok a "karakterek" vannak meg, csak más néven.

 

a panelprolik meg örömmel veszik majd ezt is, de nekik az sem tűnik fel, ha az 1 literes tej már csak 9 decis - örülnek neki, hogy ez még legelább van.

 

a Barátok Közt sem lesz színvonalas attól, hogy sokan nézik. LLL-nél fokozottan ugyanez a helyzet. régebben még érdemes volt olvasni a műveit, mert valóban egzotikus helyeken játszódó, kalandos történeteket tárt elénk, hol jobban, hol rosszabbul. a Kéz a sziklán pl. egy kurva jó könyv volt, de az elmúlt években megjelentekbe már belelapozni sem érdemes sajnos. hasonlítsd össze a Kéz a sziklánt vagy a Kicsiket egy mostani LLL-szarral.

 

és igen, bele sem kell olvasnom ahhoz, hogy tudjam, hogy szart írt ez a vén hülye, és csak a pénzetekre vadászik. természetes, hogy magyarként nem vagy hajlandó még csak feltételezni sem azt, hogy átbasztak, ezért meg sem próbálom elmesélni, hogy igen, téged átbasztak, amikor megvetted az újabb szart.

 

de jó szórakozást hozzá. bons hozzá egy üveg Glédát is :)

Előzmény: tamás015 (2283)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2283

Másrészről pedig mi alapján általánosítod hogy LLL-t olvasok " csak"Könnyed olvasmánynak elmegy, a komolyabb témájú könyvek után.

 

Bár most jut eszembe, el is felejtettem, a jós tehetséged ebbe is belelátott.

Mint ahogy a legújabb LLL könyvbe is, hogy csakis szar lehet.

Isteni egy adomány ez neked, légy büszke rá,  hogy megadatott:)

giornalista Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2282

hahahaha :D :D jól van, tóbiás.

 

olvassad csak az LLL könvyeket, abból a jelek szerint te még tanulhatsz is :)))

 

sajnálom, hogy ennyit sikerült felfognod abból, amit írtam. mindenesetre a gondolkodási sebességedhez, illetve annak potenciális teljesítményéhez bőven elegendő, ha Laci bácsi könyveit olvasod. többel feleslegesen terhelnéd magad.

Előzmény: tamás015 (2281)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2281

a stílusod , a szavaidból áradó  " bűz" után:) 

nekem pedig nem kell ismernem téged ahhoz, hogy tudjam milyen ember is lehetsz.

 

a leírásod, a "szépen" megválogatott szavaid, egyértelműen eláruljak, hogy nem lehetsz más
,

mint egy műveletlen büdös c...........!

giornalista Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2280

nem kell beleszagolnom a vécébe utánad, hogy tudjam, hogy büdöset szarsz.

 

vagy nem kell minden Blikket megvennem ahhoz, hogy tudjam, hogy a mai is egy bulvárlap.

 

persze ha te minden reggel meglepődsz, hogy felkel a nap, akkor jobb is, ha LLL-t olvasol :)

Előzmény: tamás015 (2279)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2279

ezek szerint akkor láthatatlanba tudsz véleményt mondani bármiről.

Irigylem ezen képességedet:)  de tényleg.

ezen képességre én is vágynék nagyon.

giornalista Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2278

kevés sértőbb dolgot tudnál rám mondani, mint azt, hogy megvettem egy LLL-könyvet.

Előzmény: tamás015 (2277)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2277

honnan tudod , hogy szar lett a könyv.

Olvastad??, bár hozzászólásodból ítélve meg sem vetted szerintem:)

Láthatatlanban véleményt mondani...............

Előzmény: giornalista (2275)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2276

szerintem mindegy hogy egy vagy két kötetes, az ára akkor is 3299FT lenne

giornalista Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2275

hogy a sok agyhalott rajongónak kevesebb betűhulladékot kelljen magával cipelnie, amikor a villamoson égeti magát azzal, hogy olvassa.

Előzmény: CJKrisz (2274)
CJKrisz Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2274

Az új könyv apropóján felmerült bennem (ismét) a kérdés, hogy Laci bácsi miért erőlteti ezt a kétkötetes megoldást? Jelen esetben az első kötet 235, a második 265 oldal. Ez nem fért volna el egy kötetben?

krt19 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2273

Nos a Csillagok háborúja nem éppen sci-fi közelebb áll a fantasyhoz. Hisz tele van meseszerű dolgokkal a sci-fi meg a tudományos alapokkal is foglalkozik.

Előzmény: giornalista (2272)
giornalista Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2272

aham... ha a Star Wars nem sci-fi, akkor a sci-fi konkrétan nem létezik.

Előzmény: KJK-Fan (2270)
KJK-Fan Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2271

Solarisból van egy 2002-es feldolgozás. Ha nem is láttad, azért illik tudni róla, ha szereted a filmeket. :)

Előzmény: dzsugasvili82 (2269)
KJK-Fan Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2270

Lehet, hogy sablonos meg kiszámítható, de gondolom sokan megszokásból, nosztalgiából veszik a könyveit.

 

Mint amikor megnézel egy Knight Rider vagy MacGyver vagy Dallas epizódot. Mai szemmel nézve lehet, hogy gagyi, de aki azon nőtt fel...

 

Star Wars nem gagyi...ugyanakkor nem is scifi, inkább akció. :)

dzsugasvili82 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2269

Igen, de a Solarisra is hivatkozik, mint sci-fi történetre, az meg 1961-es, a saját fiatalkorából való, mára már abszolút nincs benne az általános köztudatban. Sci-fiben lehet, hogy korszakalkotó volt, nem tudom, de én eddig még sose hallottam a címét. Úgy gugliztam rá. A folyamatosan primitívesedő nyelvezetben ez azért így nem előnyös.

Előzmény: tamás015 (2268)
tamás015 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2268

Elolvastam a Haragos Vizeken című könyvét.

Sok esemény nem történt benne, olyan natúr kis olvasmány volt.

Én gyengének találtam ezt az írását.

A befejezést másképp kellett volna megoldani szerintem, izgalmasabbra. a lezárása a könyvnek szerintem nem volt valami jó.

 

Aki nem szereti a Lőrincz néven írt könyveket annak nem ajánlom, hisz ezen könyvekbe szinte mindig természet feletti dolgok vannak. Akinek az ilyenek nem jönnek be el se olvassa.

 

nekem valahogy nevetségesen jött ki, legalábbis én magamban röhögtem rajta, amikor a szerző előjön olyan dolgokkal  KIm Dzsong , meg hasonlók.

Illetve hogy távol keleten mészárolják a delfineket orrba szájba.

persze tudom, hogy próbál  a mostanság történt dolgokból is belecsempészni az író

 

ha osztályoznom kellene  akönyvet akkor sajnos: 10/6

nannau Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2267

Valóban egy Lawrence fórum, kedvelem is a könyveit, bár inkább a Lőrincz néven iródottak jöttek be, (Nagy mészárlás, Kicsik, stb)

Ha összekellene állitani egy Top5, Lawrence könyvekből, az enyém így nézne ki:

 

5. Huan-ti átka

4. Halálkiáltók

3. A nagy madár

2. Holdanyó fényes arca

1. Rodzsungok kolostora

 

Lőrincz könyvekből viszont igy:

 

5. Gyilkos járt a kastélyomban

4. Manituk

3. Kicsik

2. Föld alatti piramis

1. A nagy mészárlás

 

 

Nektek, hogy nézne ki az a bizonyos Top5?

 

Stephen Kinget nagyon szeretem. Szintén meg van minden könyve, bár mostanában elég gyengéket ir. Viszont a novelláskötetei remekek :-)  Szerintem a fia (Joe Hill) nemsokára lekörözi a "fatert" mert neki is jó könyvei vannak.

 Viszont ha választanom kellene Stephen King és Dean R. Koontz között, az utóbbira tennék, mert neki sokkal jobb fantáziája van!

 

 

Előzmény: tamás015 (2257)
krt19 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2266

Igen ez érdekes....erre úgy lehetne választ kapni hogy egy hölgy tenné ezt. Több mindent írtam de kitöröltem....

Sok  minden lehet az oka pl: kiszámíthatóság, magabiztos főhős, 

Előzmény: mr.popeye (2265)
mr.popeye Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2265

miért olvas még valaki aki elmúlt 25 éves Lörincz L Lászlót?

 

passz, komolyan... passz.

De ami tény, hogy ha ránéztek az fb-oldalra, azt láthatjátok, hogy a harminc-negyven közötti nők (anyukák) elsöprő, lehengerlő többségben vannak.  Ez számomra finoman szólva is meglepő. Abszolút ez a korosztály dominál, egyáltalán nem a tizen-és huszon-évesek. A fiúk és férfiak aránya emellett pedig nem hogy kicsi, hanem elenyésző. Nem tudom mire vélni ezt a jelenséget.

Előzmény: krt19 (2262)
krt19 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2264

Igen igazad van Ludlummal kapcsolatban.

Lőrincz meg csak ismétli magát de sokaknak ez kell ez a biztos kiszámítható...mennyire izgalmas amikor eltünik a hulla...persze nyomtalanul...:)))

Az első regényekben még tetszett is de már 100adjára..na neee.

De nyugodtan vegyétek és ha a Facén csak jót olvashatunk akkor még gondolkodnunk sem kell!!!

Szép világ...Nem írtam hogy Szép új világ mert ennek utána kellene olvasnotok...( cinikus hozzászólás volt)....

Előzmény: giornalista (2263)
giornalista Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2263

Ludlum is írt gyengébb műveket, a vége felé, de nála az tette be a kaput főleg (a hírnevének), hogy a követői/tanítványai kezdték el írni a Ludlum-könyveket, a szerző halála után, elég gyenge történetekkel.

 

de a régi Ludlum-könyveknek páratlan hangulata van.

Előzmény: krt19 (2262)
krt19 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2262

Ami számomra is rejtély miért olvas még valaki aki elmúlt 25 éves Lörincz L Lászlót? Sokkal jobb írók vannak akik nem csak ismétlik magukat...

Ha felmerül valakiben akkor elmondom nagy rajongó voltam. De jött a Naraszinha oszlopa, Az ördög fekete kalapja nos ezek beleolvasva sorakoznak a polcomon....naív történetek.

Persze azóta is bele-bele olvastam de változás az semmi...ajánlom váltsatok más íróra! De persze ugyanígy jártam Ludlummal is . 

De akiben még nem csalódtam az James Hadley Chase. Ott van még Dashiell Hammett, Don Winslow.....Olvassatok MÁST is!!!

Előzmény: mr.popeye (2261)
mr.popeye Creative Commons License 2014.06.21 0 0 2261

A hivatalos fb oldalra elég pusztán egy olyan hozzászólást írnod, hogy "nekem nem tetszett a könyv", és két perc alatt törölnek. A leghihetetlenebb az, hogy milyen baromságokat oszt meg az oldal rendszeresen, amiknek egyébként semmi közük LLL-hez.

Példának okáért... a mai bejegyzéseik:

-Elhunyt Daniel Keyes (hogy ezt miért fontos tudnia egy LLL rajongónak, nem értem)

-Egy párbeszéd a Kincs ami nincs-ből (WTF?!)

Mundzsuk Creative Commons License 2014.06.21 0 0 2260

A facebookon Leslie L. Lawrence hivatalos oldala megosztotta a jegyzetét: Lőrincz L. László megjelent műveit. Első olvasásra minimum három hiba van benne:

- Egy sír Dardzsilingban nem novella, hanem egy cikk Körösi Csoma Sándorról. 2009 végén került fel a www.lorinczl.fw.hu -ra, addig sehol sem említették.

- Ausztrál nyár néven futott régebben A halott város árnyai könyv elektronikus változata. Ilyen címmel soha sem jelent meg novella.

- Meghívás a kastélyba egy gyilkosságra szintén kamu cím. A Gyilkos járt a kastélyombanGyilkos járt a kastélyomban könyv terjedt így elektronikusan.

Köszönöm ezt a profizmust, ahogy lejáratják az írót.

CJKrisz Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2259

Na, de azért csak hallottál róluk másoktól, mint ahogy az utóbbi években az LLL könyvekről. Mások véleménye alapján mi a véleményed? :)

Előzmény: giornalista (2258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!