Keresés

Részletes keresés

Fagottek Creative Commons License 2008.02.25 0 0 30
A naxos-nak van egy másik kafa oldala is:
www.naxosmusiclibrary.com
itt rengeteg kiadó millió lemezét lehet hallgatni és kutatni.
jó szórakozást!
Előzmény: Benno (27)
kazohin Creative Commons License 2003.11.06 0 0 29
Hallgatta valaki Fazil Say 4kezes zongoraváltozatát Sztravinszkij Tavaszi áldozatára
Lórien Úrnője Creative Commons License 2003.01.27 0 0 28
Sziasztok!
Hát, akor egy régen feltett kérdésre válaszolnék: az ifjúság nagyon kicsi része szereti csak a komolyzenét. És szerintem nem a "nehéz", "megemészthetetlen" volta, az, ami riasztja a fiatalokat, hanem, hogy nem nevelték beléjük. Mert aki azt látja, hogy a könnyűzene az érték, ezt kell szeretni, ez nem is igényel neki túl nagy erőfeszítést a befogadásra, és különbenis, általában azt hallja, hogy a komolyzene milyen rossz, meg milyen "gáz" hallgatni, akkor azon nincs is mit csodálkozni, hogy nem is fogja szeretni, még ha szeretné is amúgy. Vannak, akik idővel térnek át, előbb a komolyzenét szerették, aztán a könnyűzenét, vannak, akik fordítva (bár azok nagyon kevesen), vannak, akik a kezdetektől a végzetig ezt szeretik, van aki sose szerette, és sose fogja, van, aki csak kicsit szereti, van, aki ezt is, azt is szereti, stb, stb, stb.
Benno Creative Commons License 2002.03.07 0 0 27
CD-csemegézöknek tudom ajánlani a Naxos honlapját, http://www.naxos.com, melyen a kiadó jópár(-száz) CDje teljes terjedelmében megtalálható.
leszámitva a kortárs szezök copyrightos müveit, és
RealPlayerrel meghallgatható.
vásárlás elött lehet tesztelni :)
(fel kell ugyan iratkozni, de csak hirlevelet küldenek, havi 2db, benne jo elöre a legujabb felvételekkel)

a ritkaságok (Marco Polo, de a mezei Naxosban is)mellett föleg a régi felvételek kivanatosak (Naxos Historical), utobbiak ugyanis interneten hallgatva nem recsegnek - annyira, mint CDn (kiprobaltam).

most meghallgatom a Vissi d'arte-t FRANCIAUL, egy 1938as Tosca-összkiadás bonusfelvételei között van :)

pigor Creative Commons License 2002.01.22 0 0 26
Kripsnek ezt a felvételét nem ismerem, de azt tudom, hogy elismert Mozart-karmester volt (más Mozart-felvételeit ismerem, azok tényleg jók).
Előzmény: Benno (25)
Benno Creative Commons License 2002.01.22 0 0 25
most kaptam egy "szakvéleményt", mely az (elöbb "középárasnak" emlitett) Decca-s J. Krips felvételt ajánlja.

akkor legyen

Giulini, Klempeler, Krips?

Előzmény: Benno (24)
Benno Creative Commons License 2002.01.21 0 0 24
.....a "Sutherla" persze "Sutherland"...elnézést kérek Joan mamától..
Előzmény: Benno (23)
Benno Creative Commons License 2002.01.21 0 0 23
A DonGiovanni a "választás kínja"/die Qual der Wahl egyik példás esete. Olyan sokszor felvették és olyan klassz nevekkel, hogy inkább a "melyik hármat vegyem meg" a kérdés

én a legtöbb dicséretet az EMI-s
C.M. Giulini felvételröl olvastam(Wächter/Schwarzkopf/Sutherla/Alva/Frick),
asszem a kritikusok kedvence

ö vezeti egy klassz honlapon a "The best Don Giovanni editions in the music history" alcsoport slágerlistáját is!!
érdemes megtekinteni (más operákrol is készit listat):

http://archivio.opera.it/English/Opere/Dongiova/Grandint.html

saját "plusz" tippem egy uj felvétel a Teldec-töl(1988), N.Harnoncourt vezényelte a Hampson/Gruberova/Alexander/Bonney/Polgár L. csapatot. (szinten rajta van a fenti listan..hihi)

nem tudom, mennyire számít az ár (ami Mo-n borsos)

a Giulini és az Harnoncourt pont két drága példány..

az EMI/Klemperer (lsd Petyus ajanlata) ún. MidPrice, de középáras(nak kellene lennie) es nagy neveket sorol fel a Decca "Legends" sorozatában nemrég ujra kiadott J.Krips-vezényelte DonG is.

kifejezetten olcso, és jo kritikákat kapott a Naxos Opera Classics friss lemeze (M. Halász vez.)

a www.muzsika.net oldalain sajnos csak olyan kritikat talaltam, ami 2 felvételt tárgyal..2001 februári szám, "A csábítás trükkjei" a címe.
de még utánakérdezek

néhány felvétel rövid kritikája németül ezen a cimen: http://www.rondomagazin.de/klassik/m/mozart/mozart.htm

én is megköszönném, ha valaki megnevezné "A" Don Giovanni felvételt. személy szerint igyekszem végigkostolni mindegyiket, ezért is csatlakozom azokhoz akik bemelegítésnek a zenei könyvtárakat és a "hallgassunk bele" módszert javasolják, ha erre idö(d) van

Előzmény: PETYUS (22)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.21 0 0 22
Bevallom, hogy nem tudom, melyik milyen, de vásárlás előtt megkísérelném valahol meghallgatni legalább a Klemperer és a Gardiner féle felvételeket.

Nicolai Ghiaurov, Franz Crass, Claire Watson, Nicolai Gedda, Christa Ludwig, Walter Berry, Mirella Freni, Paolo Montarsolo, New Philharmonia Orchestra and Chrus, Otto Klemperer

Rodney Gilfry, Andrea Silvestrelli, Luba Orgonasova, Christoph Pregardien, Charlotte Margiono, Ildebrando D'Arcangelo, Julian Clarkson, Eirian James, Monteverdi Choir, Enghlish Baroque Soloists, John Elliot Gardiner

Gardinerre azért is kíváncsi lennék, mert Mozartban még nem hallottam, és érdekelne, hogy a barokk művekben Gardinertől megszokott cafrangmentes egyszerű tisztaság itt is érvényesül-e. Bízom benne.

Előzmény: log017 (21)
log017 Creative Commons License 2002.01.21 0 0 21
Helló Petyus, Pigor, Million és a többiek!
Most először olvasom ezt a topicot. Elég belterjes, nem vonz tömegeket, de azért kár lenne leállni, mindig jönnek újak, akik hoznak új témákat...
A topic címe ugyebár komolyzenei CD-k "amatőr" kritikája. Érdekelne, hogy szerintetek melyik a legszebb, jelenleg kapható Don Giovanni felvétel, mert most vennék egyet, adjatok tanácsot, melyiket! Köszi
Benno Creative Commons License 2002.01.20 0 0 20
ha jol ertettem az ujrakiadás körül zajlo nagy vitákat, akkor 50 évröl van szó. mármint amig egy-egy felvételnek a kiadójánál kell maradnia, és az adhatja csak el horribilis összegekért.

akkor lehet hogy én mást értek alatta? sorry. akkor nem "szerzöi" hanem "kiadói"jog?

a vita, hogy 50-röl 70-re emeljék, nemrég robbant ki, mert tök ciki pl az EMInek, hogy a References sorozatát most a Naxos alacsony áron (nekünk jo!!) adja ki.

lásd ehhez a Naxos honlapján az olvasoi hozzaszolasokat (http://www.naxos.com):
(Faced with the enormously successful Naxos Historical series, some major labels want to have the copyright protection for their old recordings extended from 50 to 70 years or even longer. Do they need or deserve such an extension?
Send us an email and tell us what you think.
Readers' responses )

most kezdödik csak a tánc, az 50es évek felvételeivel!!

Előzmény: PETYUS (19)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.20 0 0 19
A szerzői jog 70 év alatt jár le.
Előzmény: Benno (17)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.20 0 0 18
Tavaly vettem a Masters of Millennium sorozatban egy Monteverdi: Madrigali Amorosi és Madrigali Guerreri CD-t. Azóta nem tudom, mit csináljak vele. Meghallgatni nem tudom, annyira pocsék előadás, ugyanezért elajándékozni sem akarom, mert csak magamat égetném vele. Azt hiszem, fisbie-t csinálok belőle, akkor legalább felszabadul a doboza.
Előzmény: Benno (17)
Benno Creative Commons License 2002.01.20 0 0 17
E topik PONTOSAN KČT ČVE született, és alig egy hónap alatt ki is múlt :)

s bár egyetértek Dauerni kérésével, anno, hogy a klasszikások egyesüljenek, mégis azt gondolom, érdemes itt folytatni

- HA/akkor és csakis akkor/iff -

CDkröl/CD-gyüjtésröl/-kritizálásról van szó, és éppen nem a hegedüpedálozás pszichoakusztikai aspektusainak komparativ komplex élemzéséröl a kognitiv zenefiziológia tükrében grrrrrrrrrrrr...

élménybeszámolók mellett erdekel a véleményetek CDk beszerzéséröl is, pl.:

- CDboltok lehetöségei/korlátai, tippek, hol olcsóbb stb.

- régi felvételek beszerezhetösége, különös tekintettel az 50 éves szerzöi/kiadói jogvédelem lejártával megnyíló lehetöségekre:

- vélemények az ezzel foglalkozó label-ekröl Naxos Historical, Cantus Classics, History, EMI References etc.

és persze Pigor egykori témanyitása: az amatör kritika is folytatandó...

akkor hajrá, én most elmegyek fürdöszobát felmosni :)

pigor Creative Commons License 2000.02.23 0 0 16
Kedves PETYUS!

Örülök, hogy "megszaporodtunk"! Az olcsó CD-k között tényleg lehet találni nagyon jókat is. Ha egy picit több pénzt is hajlandó vagy áldozni a lemezekre, akkor melegen ajánlom az EMI Red Line sorozatát, nagyon sok kiváló előadás (és mű) található köztük (pl. Neville Marriner felvételei). Érdemes ellátogatni a Szabó E. könyvtár Zenei gyűjteményébe (Ötpacsirta u., a Nemzeti Múzeum háta mögött), ahonnan 100,- Ft-ért lehet egy hétre CD-ket kölcsönözni (klasszikus és jazz).

Üdv
Pigor

Előzmény: PETYUS (15)
PETYUS Creative Commons License 2000.02.23 0 0 15
Én is az 500-600 Ft körüli akciós CD-k között szoktam böngészni, és néha találok köztük jót is.
Most vettem meg a VIENNA Classics sorozatból a Brandenburgi versenyeket 2 db CD-n a Württembergi kamarazenekarral. Nekem tetszik.
Nemrég sikerült hasonló olcsó kiadásban megvenni Mozart összes kürtversenyét egy CD-n Kurt Schweitzer és a Salzburgi Mozarteum zenekarának előadásában. Ezt sem bántam meg.
pigor Creative Commons License 2000.02.22 0 0 14
Úgy látszik ez a kettőnk "privát" topicjává alakult, de sebaj :)(
Ami a zenehallgatási szokásokat illeti, hát a többség "nehézfémet", popót meg rockót hallgat... Nem tehetnek róla, fejre ejtette őket a gólya :)
Előzmény: m.illion (13)
m.illion Creative Commons License 2000.02.21 0 0 13
Akkor a netezők milyen zenét hallgatnak?

Más:
A Gagyizmus topicban Mozart és a giccs kapcsolata a téma...

m.illion

Előzmény: pigor (12)
pigor Creative Commons License 2000.02.20 0 0 12
Nekem az az érzésem, hogy a netezők és a klasszikus zenét kedvelők "halmaza" fedi át egymást nagyon kis mértékben, mert azért azt nem hiszem, hogy ennyire ne érdekelje a fiatalokat a komolyzene (bár ki tudja :((

Üdv
Pigor

Előzmény: m.illion (11)
m.illion Creative Commons License 2000.02.19 0 0 11
Azért ez a pangás is megér egy misét...(Mondjuk stílszerűen Mozart Requiemjét, hihi)
Vajon mi lehet az oka, hogy ma a fiatalabbak körében a klasszikus zene igazi underground zene lett? Abban biztos vagyok, hogy nem az értékek hiányáról van szó.
Talán az a baj, hogy ezt a fajta muzsikát nem lehet azonnal fogyasztani, hanem először meg kell "rágni"?

Polyxena Creative Commons License 2000.02.18 0 0 10
kedves pigor!,
egyre inkább ezt érzem jómagam is (mármint hogy az elöadók személye legalább olyan fontos, mint a zene maga), amióta rákattantam a korai progresszív zenékre (Ockeghem, Josquin meg a többi király csávó)
Ockeghem nálam annyira rulla, hogy pl. a - az Ensemble Organum zseniális interpretációjában - Requiemje után nekem mindig egy Astral Projectet kell betennem, hogy jó legyen az átkötés, és fordítva is csak így müködik a dolog
Előzmény: pigor (7)
pigor Creative Commons License 2000.02.17 0 0 9
Kedves m.illion!
Sajnos - a többi ilyesféle topichoz - hasonlóan, úgy látszik tényleg bedöglöttünk, kár... :(
A Sch. l. zenéje tényleg jó. Zárszóként csak annyit, amit a temetők kapuja fölé írnak:
FELTÁMADUNK!

Üdv
Pigor

Előzmény: m.illion (8)
m.illion Creative Commons License 2000.02.17 0 0 8
T. pigor!

Kifulladtunk?
A klasszikus zene örök érték, erre bizonyíték pl., hogy egy ideje óta ezzel a témával is foglalkozik Archi topicja, a Gagyizmus filozófiája. Ajánlom figyelmedbe, és mindenkinek, akit érdekel a téma.
Még egy, valamennyire aktuális kérdés: mit szólsz/tok a Schindler listája c. film zenéjéhez?
(azt hiszem, John Williams a zeneszerző)
Szerintem nagyon szép.

Üdv:
m.illion

Előzmény: pigor (7)
pigor Creative Commons License 2000.01.27 0 0 7
Kedves m.illion és mindenki!
Régebben én is azt hittem, a zenemű a fontos, az előadás kevésbé. Több év tapasztalat után rájöttem, hogy ez csak részben igaz. A "csúcs" műveket, nehezebb elrontani, bár sikerülhet :(
A kevésbé ismerteknél viszont borzasztó nagy különbségek lehetnek! Például az említett Mahler: 5. sz. olcsó kiadásban megkapható R. Kubelikkel (Philips Eloquence), és toronymagasan jobb, mint a "noname" lemezek többsége.
Ha tudtok angolul, nézzétek meg ezt a linket, jó kritikák vannak rajta!
Előzmény: m.illion (3)
m.illion Creative Commons License 2000.01.27 0 0 6
Vagy pl. Bizet-től az Arles-i lány.
Dinamikus, lendületes, nagyszerű darab, ráadásul ezerféleképpen lehet játszani, és mindegyik másról szól.
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.27 0 0 5
Camille Saint-saens: La Danse Macabre
ez uberelhetetlen:)
pasa_ Creative Commons License 2000.01.27 0 0 4
FYI Belefutottam egyszer egy 6 cd-bol allo reader's digest valogatasba. Hat az kerem egy nagy szemet. Valami remenytelenul szarul szol valamiert.

Viszont van egy 5 cd-s hasonlo RD valogatas, az meg teljesen korrekt volt.

Pasa

m.illion Creative Commons License 2000.01.26 0 0 3
Üdv pigor!

Azt előrebocsájtom, hogy nem vagyok igazán vájtfülű zenehallgató. Inkább az érzéseimre hagyatkozom, mert zeneelméletben nem vagyok otthon. Mindenestre szeretem a klasszikus zenét, és azt hiszem, ez a legfontosabb.
A felvételek:
Mahler V. szimf.:Dán királyi szimfónikus zenekar, vez.: Joseph Kreutzer
Beethoven Hegedűverseny: sajnos nem tudom, nincs feltüntetve a cd-n.
Grieg Peer Gynt: Londoni Fesztiválzenekar, vez.: Sven Bengtson.

Az az igazság, hogy ezek olcsó cd-k, bár szerintem nem szólnak rosszul. Igaz, vannak negatív tapasztalataim is ezzel kapcsolatban, pl. Mahler 2. szimfóniája v. Csajkovszkij 5. és 6. szimfóniája. ( Borzasztóan szólnak!)

Még három kedvenc:
Mahler I. szimfónia (D-dúr): (helység nincs feltüntetve) Filharmonikus Fesztiválzenekar, vez:Vladimir Petroschoff
Bruckner IV. szimfónia: Dán Kir. szimfonikus zenekar, vez: Joseph Kreutzer.
Berlioz: Fantasztikus szimfónia: a Bécsi Opera szimfonikus nagyzenekara, vez: Ernst Graf.

A topicról: hogy elsorvad -e, az csak rajtunk múlik. Tegyünk róla, hogy ne!
Én szívesen leírom időről-időre a klasszikus zenei élményeimet.

Üdv:

m.illion

Előzmény: pigor (2)
pigor Creative Commons License 2000.01.21 0 0 2
Kedves m.illion!
Remélem nem sorvad el a topic (bár klasszikus zenei ügyekben nincsenek jó tapasztalataim). Örülnék, ha azt is megírnád (ill. a további hozzászólók is), hogy milyen felvételben hallgattad (hallgattátok) a felsorolt darabokat!

Üdv
Pigor

Előzmény: m.illion (1)
m.illion Creative Commons License 2000.01.20 0 0 1
Nagy kedvenceim (a sok közül):
Gustav Mahler 5. szimfónia (megdöbbenés, monumentalitás, katarzis)
Beethoven D-dúr Hegedűverseny (no comment)
Grieg: Peer Gynt szvit

pigor: jó az ötlet, kiváncsi vagyok a folytatásra.

Üdv

m.illion

Előzmény: pigor (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!