Keresés

Részletes keresés

Nibiru Creative Commons License 2000.02.04 0 0 42
Majd utánanézek. Ha ez csak hangulatkeltés volt, akkor jól csinálták. A nejem Organon-t használ ha jól emlékszem de még van neki belőle, úgyhogy egy ideig nem fog menni felíratni.

Ha a Michelin-t arra használod amiről itt szó van, akkor soha sem lesz defekted az biztos. :))

Előzmény: Csokis2 (41)
Csokis2 Creative Commons License 2000.02.02 0 0 41
Mai Napkozben szerint a hir reszben igaz. Dragabb lett, de nem annyival. Nezz utana a sajatodnak, mert egy csajszi nyilatkozott ezugyben, aki azt mondta, hogy neki fel evi adag eddig kb 6000 volt, most 6800. Ez szerencsere nem negyszeres. Volt valami faszi is, aki pedig valami uj fogamzasgatlo injekciorol beszelt (annyira uj, hogy a miniszterium reszerol ott levo Pusztai Erzsebetnek is uj volt), ami allitolag harom honapig ved, jo a hatasfoka es kevesbe artalmas, mint a hagyomanyos tablettak, raadasul valami 600-700 Ft egy adag. Csak fel fullel hallgattam, mivel fiu leven inkabb a gumi arak erdekelnek (a mulkor is 30 eFt volt egyetlen teli Michelin :-) ), de a nogyogyaszokat mar biztos reg megkornyekeztek az orvoslatogatok.
Előzmény: Nibiru (31)
Nibiru Creative Commons License 2000.02.02 0 0 40
Mind a két műtétnek az a kockázata, hogy nem lehet utána helyreállítani. Sajnos.
Magyarországon egyébként ezen műtéteket törvény tiltja 40 évnél fiatalabb személyek esetében.
Teljesen mindegy hány gyermeke van az illetőnek.
Előzmény: Bigacsiga (39)
Bigacsiga Creative Commons License 2000.01.28 0 0 39
nem egy olyan hölgy ismerősöm van akinek "csak" egyszer volt kaparása gyereke meg soha többet nem lehet.
ha meg az elkötés a téma inkább a vasectomiára szavaznék. Sokkal kisebb a műtéti kockázat, a vágás nagysága és végül is a nőknél- általában- 3-4 nap havonta annak a lehetősége ,hogy gyereket tudjon csinálni míg a férfiaknál ez kicsit gyakoribb.
Előzmény: némber (34)
Nibiru Creative Commons License 2000.01.25 0 0 38
Jó, én most nem az egészségügyi küretről beszéltem, viszont még ma is sok fiatal nő megy felelőtlenül a műtőbe, úgy hogy nincs tudatában mekkora esélyre van kárhoztatva utána, hogy gyermeke legyen.
Azon kívűl ott az élethez való jog problémája is.
Bocs, nem vagyok magzatvédő, de azért van benne sok igazság. Ezért inkább ingyen osztogatnám a "mérget" ahogy némber írta, mint hogy egyetlen magzatot is el kelljen venni, mert olyan drága a fogamzásgátló, hogy a fiatalok nem tudják megfizetni, ha a szülők nem akarják.
Azt meg minden férfi tudja, mecsoda különbség van az óvszeres, és óvszer nélküli szex között. Sőt vannak nők is, akik ezen a véleményen vannak.
Az kétségtelen, hogy akit hajt a vágy az traktorabronccsal is boldogul, de ha lehet elkerüli az ember az ilyesmit.
Előzmény: Bluebird (37)
Bluebird Creative Commons License 2000.01.25 0 0 37
Szerintem megfizethetővé kellene tenni a fogamzágátlót is, meg az abortuszt is. Ezek nem vagylagosak, hanem egymást kiegészítík. ha nem akarok gyereket, gyógyszert szedek, vagy gumit használok. De mindkettő mellett lehetek terhes! Ekkor már csak abortuszra mehetek. Nem azért, mert nem védekeztem, nem azért, mert felelőtlen vagyok. Persze egészségesebb védekezni, de mi van, ha nem jön be?
Igen, van olyan aki havonta-kéthavonta jár abortuszra, de az nem olvassa ezt a topicot, és gyanítom, mánt se nagyon. Amikor itt vagdalkoztok jobbra-balra, akkor az átlagembert kellene figyelembe venni, átlagos anyagi helyzetben. Az ˝átlagember˝ itt nem pejoratív.
Nibiru Creative Commons License 2000.01.25 0 0 36
Nagyon nem vagy otthon az új szerek terén, látom,
különben nem írtad volna le ezt a sok butaságot.
Ha érdekel a téma, jelezd, írok neked emilben.

Nibiru

Előzmény: némber (34)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.25 0 0 35
Ne féljetek, a rugdalozó ötször annyi.
némber Creative Commons License 2000.01.25 0 0 34
Szóval kedves Nibiru, ne vedd már zokon, de jónéhány orvos egészségesebbnek tartja az időnkénti (gondolom nem havonkénti) abortuszt, mint a fogamzásgátlók szedését. Ne érts félre, nem vagyok az abortusz mellett, de nekem ne próbálja senki se bebeszélni, hogy egy olyan hormontabletta ami a természet egyik legalapvetőbb törvényét hiúsítja meg, hosszú távon (itt esetleg generációkra gondolok) nincs semmilyen káros hatással az emberiségre. Ráadásul már tizenéves lányoknak is felírják.
Viszont a nők sterilizációját (petevezeték elköttetést) senki sem propagálja, pedig több nyugati országban bevett szokás. A macskámat bármikor elvihetem az orvoshoz, megcsinálják neki, de nekem olyan feltételeket írnak elő, amit 100 éves koromra se fogok tudni teljesíteni, én csak rohangásszak a gyógyszertárba aztán zabáljam a méreg drága kemikáliákat, és milyen jó lesz, ha összeszedek valami kis trombózist, rákot stb, mert akkor tovább tud rajtam az egészségügy kaszálni.
Hozzáteszem, nincs macskám, egyenlőre nem akarom magam sterilizáltatni, nem volt abortuszom, de mikor a fogamzásgátlókról beszélünk, ezek sohasem kerülnek szóba.
Szemétségnek tartanám, ha azt a rohadt mérget ingyen osztogatnák a patikában. Osszanak már inkább gumikat.
Nibiru Creative Commons License 2000.01.25 0 0 33
Hát elég elmebajos az illető szerintem, de inkább legyen ingyenes a fogamzásgátló, mint hogy akár egyetlen abortuszt is támogasson a TB.
Előzmény: Odin (32)
Odin Creative Commons License 2000.01.24 0 0 32
Csak, hogy ne örüljetek annyira:
Ma reggel hallottam, hogy valamelyik kisgazda okoska benyújtott egy javaslatot, hogy csak az első abortusz legyen ingyenes (államilag fizetett).
Nibiru Creative Commons License 2000.01.24 0 0 31
Hát pedig a TV-ben hallottam, nem a kisujjamból szoptam. Lehet, hogy bakizott a híradós hölgy?
Előzmény: ŐszinteBohóc (29)
prb Creative Commons License 2000.01.20 0 0 30
Lehet, hogy olvassák a topicot?
Előzmény: ŐszinteBohóc (29)
ŐszinteBohóc Creative Commons License 2000.01.20 0 0 29
Jelentem, a hír egyelőre nem igaz, valamennyivel feljebb ment, de nem a négyszerese. (Ami eddig kétezerkétszáz körül volt, az most kétezernyolcszáz lett.)
-cSb-
prb Creative Commons License 2000.01.19 0 0 28
Az aszpirin/c-vitamin nagyon jó, mert sokszor felhasználható, és így igazán olcsó lesz az aktus.

Vanek Creative Commons License 2000.01.19 0 0 27
A tej nem az igazi. És arra nem is stimmel a szlogen:

Az Ön kávéja Omnia
Nem kell többé nyomnia

Vanek

(ja és az aszpirin/c-vitamin helyett én a nyeles kalmopirinről hallottam ugyanezt)

Előzmény: Nibiru (25)
Rain Creative Commons License 2000.01.19 0 0 26
te jó ég, ha az aszpirin az igazi, akkor nagy szerencsém van, mert én c vitaminnal ismertem! :))
Nibiru Creative Commons License 2000.01.19 0 0 25
Én eddig a tejről tudtam ugyanezt... :)
Előzmény: Vanek (24)
Vanek Creative Commons License 2000.01.19 0 0 24
Van még egy sokkal megbízhatóbb "házi" fogamzásgátló, nevezetesen a kávé, csak nagyon pontosan el kell találni azt az időt, amikor meg kell inni, különben előfordulhatnak balesetek...
Előzmény: Tilia (23)
Tilia Creative Commons License 2000.01.18 0 0 23
Persze eddig is a leghatékonyabb fogamzásgátlás az aszpirin volt...... a térdközészorítva... :-)
Tilia Creative Commons License 2000.01.18 0 0 22
Bigacsiga!

Köszi. Eddig én is eljutottam :-)))

És persze, hogy vannak más eszközök, tudom, de úgy gondolom, hogy mindközül az óvszer a leghozzáférhetőbb mindenki számára. Ezért vettem ezt példának.

Előzmény: Bigacsiga (16)
Nibiru Creative Commons License 2000.01.18 0 0 21
Én is úgy gondoltam, hogy csak a gyártók a hunyók.
Mellesleg tudtátok, hogy a TB nagyobb mértékben támogatja az abortuszt Magyarországon, mint a fogamzásgátló szereket, és a családtervezési programokat!
És ez tény!
Előzmény: juci (12)
AstorA Creative Commons License 2000.01.18 0 0 20
Igen, ez tényleg OviLogikus, dehát ki a fene gondolta volna? Ovi ugyanis azt mondta valamikor nemrég, hogy "fogy a magyar" és fontosnak tartja, hogy ez ellen tegyünk valamit. Nosza, jönnek következő félévtől a lakássegélyek a 30 év alatti éppen összeházasuló pároknak (ez a méz) és akkor ez.. Ez már egyébként biztos?
Egyébként én nagyon szívesen szülnék gyerekeket - szinte akárhányat - ha biztosítva látnám a jövőjüket, és nem csak anyagi szempontból. DE IDE???? Hát mi vagyok én? Szadista????
prb Creative Commons License 2000.01.18 0 0 19
Úgy tudom, hogy a gyógyszergyártók csak az OEP-pel egyeztetve emelhetnek árat, de ez nem tuti, ha valaki tudja pontosan írja meg.

Kösz!

paMacs Creative Commons License 2000.01.18 0 0 18
ez tényleg igaz? én még sehol máshol nem hallottam róla
Cirbissa Creative Commons License 2000.01.18 0 0 17
Arakat pls....havi 4 rugot kell kave most mar kikohogni? Jezusom, miert nem vettem tavaly 3 kilot ?!:(
Bigacsiga Creative Commons License 2000.01.18 0 0 16
kedves Tilia
igen nehéz kérdés
a fogamzásgátlót tudtommal minden nap rendszeresen kell szedni de óvszer (körülményektől függ) nem biztos, hogy napi 3 kell mindenkinek
mindenki csak saját fogyasztást vehet alapul és ennek fényében számoljon
vannak egyéb fogamzésgátló eszközök is vagy nem
Előzmény: Tilia (4)
Bigacsiga Creative Commons License 2000.01.18 0 0 15
ne zavarjon de az egészségügyben dolgozók is odaadják a fizetésüknek majd a felét az államnak.
A kevésnek még kevesebb a fele.

és attól hogy valaki hivatásnak érzi a szakmáját éhen pusztulhat?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (9)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2000.01.18 0 0 14
Akkor a gyártó mehet az extraprofitjával együtt a sunyiba, szerintem nincs a rabláson kívűl normális magyarázat a hirtelen emelésre. Egyébként államilag korlátozhatják egy termék árát. Csak a gyógyszerlobbynak van pénze arra, hogy megvegye az állam embereit.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2000.01.18 0 0 13
azér' van olyan, hogy szociális alapú állami támogatás...
Egyáltalán a gyógyszeráremelést kellene kompenzálni abból a rettenetesen klassz gazdasági mutatókból..

Azzal meg ne jöjjön senki, hogy milyen szarok az átlagfizuk az egészségügyben! Az nem munkahely, hanem hivatás! Aki csinálja az eldöntötte, hogy csinálja, (ingyen is) vagy menjen drehásnak, azokat darabbérbe fizetik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!