Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 11 órája 0 0 91146
frenchkiss Creative Commons License 1 napja 0 0 91145

Elvis

Csoda ez a fiú!

A kerettörténet, különösen Hanks, idegesítõ

frenchkiss Creative Commons License 2 napja 0 1 91144
Előzmény: frenchkiss (91143)
frenchkiss Creative Commons License 2 napja 0 1 91143
Előzmény: frenchkiss (91142)
frenchkiss Creative Commons License 2 napja 0 1 91142

Mann megírta a Heat folytatását, Heat 2 címmel. El kell olvasni, azt mondja Stephen King. Még nincs meg..:/

https://youtu.be/Qjk8IQGVTWo Nem tudtam hogy évekig jártak 😘😍

Előzmény: Bateman (91138)
Stratonicus84 Creative Commons License 3 napja -1 1 91141

A szállító

idén lett 20 éves ez a film. Emlékszem, annak idején nagyon csodálkoztam, hogy a fickó a Ravaszból meg a Blöffből ilyen verekedésekre képes. A nevét akkor még nem tudtam.

Érdekes volt most újranézni a filmet, Jason Statham első igazi főszerepét. Teljesen más az arckifejezése a mostani filmjeihez képest. Manapság mindig gondterhelten szúrós a tekintete, A szállítóban viszont nyílt szemekkel, szinte ártalmatlanságot sugallva nézett a filmbéli ellenfeleire.

Az állandó magyar hangja sem alakult ki még akkoriban, nem Epres Attila szólaltatta meg.

Egy kis nosztalgiának jó volt újra megnézni. :)

Biga Cubensis Creative Commons License 4 napja 0 0 91140
vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 4 napja 0 0 91139

az első rész szenzációs volt, nem csak a lény hanem úgy általában mint dráma is megállta a helyét.

az mondjuk ebben az új részben tök béna volt hogy amikor levette a sisakot akkor csak úgy mellékesen mutatták az arcát, oldalról, valszeg cgi is volt... semmi extra nem volt az a jelenet...

jó, mondjuk nem azt mondom, hogy újra el kell sütni ezt, de azért kellettek volna ilyen ikonikus részek

Előzmény: főgóré (91134)
Bateman Creative Commons License 4 napja 0 0 91138

igen, ezt elbaszták, nem is értettem, hogy gondolták, hogy maszk nélkül tolja a földi légkörben. 

Előzmény: ka_TARZI_s (91122)
RazorX911 Creative Commons License 4 napja 0 0 91137

Egy kis elemzés, a filmről: https://www.youtube.com/watch?v=c-3glOw2QSc

Előzmény: vaporyebirjó zabsztarjára (91136)
vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 4 napja 0 0 91136

ez mondjuk kissé zavaros nekem:

A Philip K. Dick novellájából adaptált Blade Runner már a kezdetektől fogva halálra volt ítélve. A Ridley Scott és a főszereplő Harrison Ford közötti feszültségek megnehezítették a forgatást, a Scott és a stúdió közötti kreatív ellentétek pedig egy olyan moziverzióhoz vezettek, amellyel senki sem volt igazán elégedett.

A film a mozikban nem hozta vissza a gyártási költségét, és talán feledésbe is merült volna, ha 1990-ben a Los Angeles-i Fairfax Színházban véletlenül nem a film nyers vágatát vetítik le, amely sok ponton eltért a moziverziótól. A közönség olyan pozitívan reagált rá, hogy a Warner Bros. megrendelt egy olyan új vágást Michael Aricktől, amely összhangban volt Scott eredeti elképzeléseivel.

A rendezői verzió 1992-ben jelent meg, miután a film több kulcsfontosságú aspektusát megváltoztatták, köztük Ford erőtlen narrációját. A siker és széles körű kritikai elismerés nem maradt el, és ma már ezt a változatot tekintjük a véglegesnek.

Előzmény: Biga Cubensis (91135)
Biga Cubensis Creative Commons License 4 napja 0 0 91135
főgóré Creative Commons License 5 napja 0 0 91134

ideges a kicsike

de hát lófax a valagába :O

Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 0 91133

Top Gun Maverick

Tom Cruise még mindig idegesítően mosolyog, de elhisszük neki, hogy vadászpilóta, szegény Val Kilmer jól megöregedett, Jennifer Connelly még mindig csodaszép, Ed Harris is beugrott, az US Navy még mindig toboroz, a motorok és vadászgépek dögösek, szép a naplemente. Nem is lenne nagy baj sok más folytatással se, ha 20-30 évente lenne, mint ez. Külön jó pont, hogy még a lányaimnak is tetszett, pedig figyelmeztettem őket, hogy nem egy csajos film. (Közben persze kicsit mégis az, romantika van ebben is, meg fülbemászó dallamok.) Amúgy kb olyan volt mint az első, csak nem F14-esek, hanem F18-asokon repülnek (spoiler: van előbbi is). Őszintén szólva inkább egy hatos lenne ez a film max, de az utolsó csata-akció rész tényleg izgalmas, jól összerakott.

7/10

vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 5 napja 0 0 91132

prey spoiler

volt az a rész amikor a sok megnyúzott bölényt mutatták, na abból kihozhattak volna valami komolyat. mondjuk hogy még a predátor is elcsodálkozik rajta vagy valami

Hiryu27 Creative Commons License 5 napja -2 0 91131

troll alert.

Előzmény: wizardry8 (91110)
Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 0 91130

Gondolom erről szól majd a Prey 2 :)

De ma műfajt váltok, megnézem este gyerekekkel, milyen lett ez a Top Gun Maverick még mielőtt kiveszik a mozikból.

Előzmény: Degeczi (91129)
Degeczi Creative Commons License 5 napja 0 1 91129

Mondjuk ettől csak még nagyobb katyvasz az egész, hiszen ha ez a(z olasz nevű...) spanyol kalóz adta egy másik predatornak a pisztolyt, akkor az hogyan bukkant föl alig 1 évvel később egy francia telepesnél, majd az indián lánytól hogyan fog megint egy predatorhoz kerülni, h azt évszázadokkal később ők adják vissza egy embernek?

Előzmény: Biga Cubensis (91128)
Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 1 91128

Marha fontos tény, de azért kikerestem. Maga a pisztoly és egykori gazdája Raphael Adolini, spanyol.
https://alienspredatoraliens-versus-predator.fandom.com/hu/wiki/Raphael_Adolini

(szerintem örüljünk, hogy nem a Karib tenger predátora c. filmet valósították meg :))

Előzmény: Degeczi (91125)
Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 0 91127

Lehet, hogy a végén meghalt volna magától is, csak hagyni kellett volna... :)

(Állítólag ez volt az első látogatása, azért is gyűjtött állatokat is.)

Előzmény: ka_TARZI_s (91122)
Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 0 91126

Legyenek franciák, nekem tökmindegy :)

Előzmény: Degeczi (91125)
Degeczi Creative Commons License 5 napja 0 0 91125

(a spanyolok, akik ráadásul megtévesztésből franciául beszélnek)

Előzmény: Biga Cubensis (91123)
Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 0 91124

SPOILER

Itt sem (főleg) nyíllal és lándzsával győzi le.

A Predator 2-ben is hasonló a helyzet, ott is a saját fegyverével győzi le ragadozót Harrigan.

Bár sokak szerint már a Predator 2 is egy gagyi folytatás volt, talán anno nem is aratott túl nagy sikert a mozikban?

Előzmény: MrJones512 (91120)
Biga Cubensis Creative Commons License 5 napja 0 0 91123

Addigra már jól legyengíti a tesója meg a spanyolok.

Előzmény: wizardry8 (91121)
ka_TARZI_s Creative Commons License 5 napja 0 2 91122

A Predátor film nagy hibája, amire szeritnem nem figyeltek a készítők, hogy a Predátor a korábbi filmek alapján hosszú távon nem tudja belélegezni a földi légkört, ezért a sisakja egyben légzőmaszkszerűség is.

Itt viszont ilyen nincs.

wizardry8 Creative Commons License 5 napja 0 1 91121

Meg ne is hidd el a dezinformációt. A végén egy az egy ellen verekszenek.

Előzmény: MrJones512 (91120)
MrJones512 Creative Commons License 6 napja 0 1 91120

Valóban nem néztem meg a filmet. Nem is fogom. Prekoncepcióim vannak és fafejű is vagyok (értsd: öregszem). 

Ripleynek egyébként voltak hatásos fegyverei az idegenek ellen. Pluszban volt ugye egy rakodógépe is.

Előzmény: Biga Cubensis (91118)
MrJones512 Creative Commons License 6 napja 0 1 91119

Lightyear.

Mivel a Toy storykat már jócskán felnőtt fejjel láttam, így sosem lettem valamiféle rajongójuk. Így néztem a Lightyear-t is.

A sztori egyetlen és legfőbb hibája az az a kettősség, hogy a felnőtt címszereplő mellé folyton beszuszakolja a gyereket. És ez érthető is, hiszen ez egy gyerekeknek szóló film lenne.... de valahogy nem megy neki. Valószínűleg azért, mert a gyerekek hol nagyon gyerekek, hol pedig "kisméretű felnőttek" (az utóbbinál idegesítőbbet-kizökkentőbbet el sem tudok képzelni: amikor a gyerek mögül "kilóg" a felnőtt írója).

Fontos kiemelni a felnőtt címszereplő és a komolyabb, kevésbé vicces szörnyek mellett a grafikai megvalósítást. Ami bizony elég realisztikus minőségű. Mindezek az elemek felnőttebbé teszik a mozit, de ugyanakkor elveszik a gyerekkort. Úgy is mondhatnám, hogy a Lightyearen lehet nevetni... de kacagni azt már nem!

Mindezekkel együtt én azt mondanám, hogy ha nem is nézem újra, de nem bántam meg a ráfordított időt. És azért kap 6/10-et, mert örülnék, ha ez lenne az átlag. De annál azért a Lightyear jobb!

Biga Cubensis Creative Commons License 6 napja -1 0 91118

Gondolom, ha végignézte volna a filmet, kiderülhetett volna, hogy nem egyedül győzte le. 

Vannak ilyen furcsa nullást adó egyének, akiket irritál, hogy másnak tetszett a concept, tudható volt, hogy indián szereplők lesznek, akik nem Schwarzenegger és kommandósai testalkatúak.

Egyébként meg csaj volt az AvP-ben is, meg úgy emlékszem Ripley is nő volt az Alien filmekben, aki magasabb nő ugyan, de ő sem egy Gina Carano alkat.

De a franc akarja tovább védeni, nálam a 7-es annyit jelent, hogy nem volt rossz, de újranézni én se nagyon fogom mostanában.

Előzmény: MrJones512 (91117)
MrJones512 Creative Commons License 6 napja 0 4 91117

"Lesz folytatása. Abban a predátor egy óvodába téved be.

De ott egy kisfiú kislány agyonveri a homokozólapáttal."

Méghozzá egy frissen átoperált afro-latino (25% csájníz beütéssel, hogy az ottani piac is garantált legyen) óvodás.

Előzmény: wizardry8 (91110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!