Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 1,5 órája 0 0 90984

így, így

Előzmény: Stratonicus84 (90983)
Stratonicus84 Creative Commons License 5 órája 0 0 90983

Így van. Szerintem egyáltalán nem gáz az új film sem. (Új? Az is már 11 éves.) Nagyon jól passzol a Carpenter-féle régihez. A hangulata is hasonló, a látvány is. Nem is akart több lenni a régi filmnél, csak bemutatni, hogy mi is történt azon a bizonyos norvég bázison.

Nekem nagyon tetszik, hogy a '82-es filmben a norvég táborban látottakat a '11-esben megmagyarázzák (a kivájt jégtömb a raktárban, a fejsze a falban, a kétarcú valami, a hulla a széken). Az meg különösen tetszik, hogy mennyire jól sikerült a régi film nyitójelenetét rekonstruálniuk.

Sok-sok éve láttam az eredeti, fekete-fehér változatot is. A maga idejében biztosan nagyon rémisztő lehetett. Ha jól emlékszem, akkor a lény abban egy növény.

Előzmény: Bateman (90980)
22egon Creative Commons License 5 órája 0 0 90982

black box -- sztem 95 %-ban kaptafa történet középszerű kidolgozásban

(s hogy lehet vki annyira ostoba, mint a filmbéli hacker?)

Előzmény: aaa000111 (90981)
aaa000111 Creative Commons License 7 órája 0 0 90981

Black Box

egész jó kis nyomozós-gonosz céges film

Red Eye

ez is tök jó volt

Bateman Creative Commons License 8 órája 0 2 90980

2 éve megnéztem az újat és a régit egymás után. hatalmas hangulat bomba!

Előzmény: tt-ths (90977)
Stratonicus84 Creative Commons License 8 órája 0 3 90979

Az egyik legfaszább film, amit kiskoromban a magyaregyen láttam. :)

(Akkor még az volt a címe, hogy A valami, manapság viszont A dologként ismert.)

Előzmény: tt-ths (90977)
ohlulu2 Creative Commons License 12 órája 0 0 90978

Lopott szépség (1996 bertolucci)

az idős mester már a kis buddhánál elvesztette a fonalat, itt pedig már belehal az üres szépségbe

5/10

tt-ths Creative Commons License 12 órája -3 1 90977

The Thing 1982

Ez mekkora fostalicska.  És Kurt Russel rezzenéstelen lárvaarccal frissen ondolált frizurával néz minden horror eseménynél. Elképesztő szakmai bénaság.

Biga Cubensis Creative Commons License 13 órája 0 0 90976
jelenvalólét Creative Commons License 24 órája 0 0 90975

Jockey 2021

https://www.imdb.com/title/tt13559026/

Nálam eddig az év filmje, igaz, kevesebb filmet nézek mostanában, és valahogy válogatós is lettem. Igazi független film, és mindenben, tempóban, mondanivalóban, drámában, komolyságban, színészi játékban teljesen betalált. Clifton Collins Jr. élete alakítását nyújtja (el is vitte vele a Sundance színészi fődíjat), de Moises Arias is szenzációs. Független film kedvelőknek, Sundance filmeket kedvelőknek merem jó szívvel ajánlani. A 2017-es The Rider-hez hasonlít sok szempontból, de jó értelemben, nem koppintás. Megy fel a nagy kedvencek listájára.

10/9.

aaa000111 Creative Commons License 2 napja 0 0 90974

Hatching

ennek valami mély értelmet gondolhattak a készítők, de hát nem igazán sikerült...

Project 'Gemini'

10 éves írta és rendezte nagyon buta scifi

Okos Árnyék Creative Commons License 2 napja 0 1 90973

Most is benne van, csak nem nyíltan !

Előzmény: wizardry8 (90972)
wizardry8 Creative Commons License 2 napja 0 0 90972

Miért hagyták abba ezt a gyakorlatot hogy filmbe bele van építve a reklám?

https://youtu.be/f3QoGs099Y0?t=1021

papaIDE(i)G Creative Commons License 3 napja -1 0 90971

Előzmény: wizardry8 (90970)
wizardry8 Creative Commons License 4 napja -1 0 90970

Ja.

Olyan filmet kellene csinálni hogy 2 órán keresztül csak egy nagy adag kutyagumi forogna.

De az olyan élethű lenne hogy még a szagát is érezni lehetne.

Ennek biztos nagy sikere lenne a mozikban, a sok cgi rajongó élalélna hogy micsoda mestermű

Előzmény: aaa000111 (90969)
aaa000111 Creative Commons License 4 napja 0 2 90969

ja hát nem csak azért lőttem le, hanem mert szar is volt :D

látvány? kit érdekel...

amúgy azon röhögök hogy a film 99%-a már cgi, a bagóért dolgoztatott cgi-sek szorgalmasak voltak, a zsét meg a főszereplők meg a fejesek teszik zsebre :)

Előzmény: Biga Cubensis (90966)
papaIDE(i)G Creative Commons License 4 napja 0 0 90968

Gyerekkel én is.

Csapong a film, ja.

divaoni01 Creative Commons License 4 napja 0 0 90967

Megnéztem én is, bár azt nem tudom megindokolni miért. Előzetesen már többen mondták, hogy annyit se ér mint az első rész vagy egy átlagos Marvel.

Hát, egyfajta ilyen látványorgiának elment mondjuk és ha nem várt tőle az ember semmi többet, akkor azt simán tudta is hozni. Viszont az új Thor-ról már egészen lelkes hozsannákat is olvastam, már mint ha valaki mindenképpen valami Marvellel akarja mérgezni az ízlésvilágát.

Biga Cubensis Creative Commons License 4 napja 0 0 90966

Doctor Strange az őrület multiverzumában

Ez a dolog ami kiakasztott, a film 0,01%-ában van és semmi jelentősége nincs. :) Kár ettől lelőni az egészet. 

Ugyanakkor már csak szakmai szempontból CG - hangeffektek is érdemes végignézni, az a multiverzumos utazás nagyon ott van szerintem kreativitásban, megvalósításban. Ugyanakkor mintha egy demót vagy egy pszichedelikus cucchoz való filmet látnánk, a sztori kissé faék, nincs az embernek tőle egységes film érzete. Lehet, hogy a Disney parkokba szánják valami szimulátorhoz, annak első osztályú lenne. A vége felé tele volt olyan alakokkal, akiket biztos illett volna ismerni, de Marvelből nem vagyok jó, csak Xavier professzort ismertem fel.

A látvány/kreatív megoldások (melyek között persze volt lenyúlt), jó hangok, Benedict miatt kb

6/10

Előzmény: aaa000111 (90961)
Alice Cunningham Creative Commons License 4 napja 0 0 90965

konkrétan Xochitl Gomez aka America Chávez!

Előzmény: aaa000111 (90961)
Alice Cunningham Creative Commons License 4 napja 0 0 90964

minden mindenkor mindenhol

4/10, nagy jóindulattal

bár az alkotók korábban is banális képi világukról és rém egyszerű ötletek újrahasznosításáról voltak ismertek, most egy nevetségesen divatprogresszív, felszínes és giccses keretbe öltöztették a féligértett, rosszul ábrázolt multiverzumos történetüket, melynek képi világa ismét elég silány, ami valamennyire szórakoztató benne az jobbára más filmekből idézet, de persze az alkotók az említett filmek működési mechanizmusát sem értették, csak ostobán túlpörgetett tempóval próbálták leplezni, hogy akár mátrix vagy felhőatlasz, akár jackie chan-filmek, akár bármilyen multiverzumos sci-fi ideértve marvelt, akár brazil, akár szinte bármi amit megidéztek mennyivel jobban eltalálták az arányokat, a képi világot, a gondolatiságot. az alkotók ambíciója meghaladta tehetségüket, a kritikusok jó része hypeol, de azért jópáran nem szokták be. a 4/10 is inkább a főszereplőknek szól, nem a baromságnak.

Előzmény: mindenki senkije (90946)
papaIDE(i)G Creative Commons License 4 napja 0 1 90963

Nem emlékszel pontról pontra egy közel harminc éve látott filmre??

:-)

Előzmény: wizardry8 (90962)
wizardry8 Creative Commons License 5 napja 0 0 90962

Az a "jó" hogy én mindent elfelejtek. 

Drágán add az életed 3 - az élet mindig drága

Nem tudom hogy ezt láttam-e már, 95-ben szorgalmasan jártam moziba, szóval valószínű. Mégse emlékeztem rá hogy mi volt hogy volt.

aaa000111 Creative Commons License 6 napja 0 0 90961

dr strange multivetzum izé

odáig néztem amikor az egyik hős azt mondja hogy "ők a két anyám"

aaa000111 Creative Commons License 6 napja 0 0 90960

Restless

netflix, de francia, és jó! legalábbis egyszer nézhető. a feléig fekete komédia, aztán egy elég jó krimi lesz belőle.

The Desperate Hour

az ötlet jó, de sajnos ebből nem igazán lehetett kihozni egy teljes filmet...

Prometheus

sokadszorra újranézve, egyre inkább kedvenc filmem lesz :)

22egon Creative Commons License 2022.06.24 0 0 90959

Kb. a felénél bedobtam a törölközőt, egyszerűen nem az én filmem

spoiler

pedig pl az adóhivatali jelenet (egek, jamie lee curtis) -- amíg ki nem tör a harc -- egészen szórakoztató.

Előzmény: mindenki senkije (90958)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.06.23 0 0 90958

Szigorú leszel, de igazságtalan :)

Előzmény: 22egon (90957)
22egon Creative Commons License 2022.06.23 0 0 90957

még bele se kezdtem. :)

holnap, vszeg

Előzmény: mindenki senkije (90955)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.06.23 0 0 90956

Bizony, de én még ezt sem tudtam. A film nézése közben viszont volt egy "ismerős" érzésem, csak nem tudtam hová tenni. Aztán utólag rákeresve döbbentem le extrán rajta.

Mondjuk mások meg Jamie Lee Curtis-t nem ismerték fel benne, aki igazi trampli alkat a filmben, sokkoló bendővel :D

Előzmény: Stratonicus84 (90953)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.06.23 0 0 90955

Engem eddig azok valahogy elkerültek, de utólag már látom én is. 

Mondjuk számítok rá, hogy ezek után jönnek majd az agyba-főbe szétfikázások is :D

Előzmény: divaoni01 (90951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!