Így van. Szerintem egyáltalán nem gáz az új film sem. (Új? Az is már 11 éves.) Nagyon jól passzol a Carpenter-féle régihez. A hangulata is hasonló, a látvány is. Nem is akart több lenni a régi filmnél, csak bemutatni, hogy mi is történt azon a bizonyos norvég bázison.
Nekem nagyon tetszik, hogy a '82-es filmben a norvég táborban látottakat a '11-esben megmagyarázzák (a kivájt jégtömb a raktárban, a fejsze a falban, a kétarcú valami, a hulla a széken). Az meg különösen tetszik, hogy mennyire jól sikerült a régi film nyitójelenetét rekonstruálniuk.
Sok-sok éve láttam az eredeti, fekete-fehér változatot is. A maga idejében biztosan nagyon rémisztő lehetett. Ha jól emlékszem, akkor a lény abban egy növény.
Nálam eddig az év filmje, igaz, kevesebb filmet nézek mostanában, és valahogy válogatós is lettem. Igazi független film, és mindenben, tempóban, mondanivalóban, drámában, komolyságban, színészi játékban teljesen betalált. Clifton Collins Jr. élete alakítását nyújtja (el is vitte vele a Sundance színészi fődíjat), de Moises Arias is szenzációs. Független film kedvelőknek, Sundance filmeket kedvelőknek merem jó szívvel ajánlani. A 2017-es The Rider-hez hasonlít sok szempontból, de jó értelemben, nem koppintás. Megy fel a nagy kedvencek listájára.
ja hát nem csak azért lőttem le, hanem mert szar is volt :D
látvány? kit érdekel...
amúgy azon röhögök hogy a film 99%-a már cgi, a bagóért dolgoztatott cgi-sek szorgalmasak voltak, a zsét meg a főszereplők meg a fejesek teszik zsebre :)
Megnéztem én is, bár azt nem tudom megindokolni miért. Előzetesen már többen mondták, hogy annyit se ér mint az első rész vagy egy átlagos Marvel.
Hát, egyfajta ilyen látványorgiának elment mondjuk és ha nem várt tőle az ember semmi többet, akkor azt simán tudta is hozni. Viszont az új Thor-ról már egészen lelkes hozsannákat is olvastam, már mint ha valaki mindenképpen valami Marvellel akarja mérgezni az ízlésvilágát.
Ez a dolog ami kiakasztott, a film 0,01%-ában van és semmi jelentősége nincs. :) Kár ettől lelőni az egészet.
Ugyanakkor már csak szakmai szempontból CG - hangeffektek is érdemes végignézni, az a multiverzumos utazás nagyon ott van szerintem kreativitásban, megvalósításban. Ugyanakkor mintha egy demót vagy egy pszichedelikus cucchoz való filmet látnánk, a sztori kissé faék, nincs az embernek tőle egységes film érzete. Lehet, hogy a Disney parkokba szánják valami szimulátorhoz, annak első osztályú lenne. A vége felé tele volt olyan alakokkal, akiket biztos illett volna ismerni, de Marvelből nem vagyok jó, csak Xavier professzort ismertem fel.
A látvány/kreatív megoldások (melyek között persze volt lenyúlt), jó hangok, Benedict miatt kb
bár az alkotók korábban is banális képi világukról és rém egyszerű ötletek újrahasznosításáról voltak ismertek, most egy nevetségesen divatprogresszív, felszínes és giccses keretbe öltöztették a féligértett, rosszul ábrázolt multiverzumos történetüket, melynek képi világa ismét elég silány, ami valamennyire szórakoztató benne az jobbára más filmekből idézet, de persze az alkotók az említett filmek működési mechanizmusát sem értették, csak ostobán túlpörgetett tempóval próbálták leplezni, hogy akár mátrix vagy felhőatlasz, akár jackie chan-filmek, akár bármilyen multiverzumos sci-fi ideértve marvelt, akár brazil, akár szinte bármi amit megidéztek mennyivel jobban eltalálták az arányokat, a képi világot, a gondolatiságot. az alkotók ambíciója meghaladta tehetségüket, a kritikusok jó része hypeol, de azért jópáran nem szokták be. a 4/10 is inkább a főszereplőknek szól, nem a baromságnak.
Bizony, de én még ezt sem tudtam. A film nézése közben viszont volt egy "ismerős" érzésem, csak nem tudtam hová tenni. Aztán utólag rákeresve döbbentem le extrán rajta.
Mondjuk mások meg Jamie Lee Curtis-t nem ismerték fel benne, aki igazi trampli alkat a filmben, sokkoló bendővel :D