Keresés

Részletes keresés

fork() Creative Commons License 2021.07.29 0 0 143

Ez a névsor nagyon gáz, Fodor Gábor tényleg? Egy bukott elit reprezentánsai... 

Előzmény: purre (139)
szakandrea Creative Commons License 2017.03.05 0 0 142

Sziasztok! Manka, Kistigris anyukája, olvasod még ezt a posztot??

tyutyus Creative Commons License 2016.01.31 0 0 141

Ma már nem az számít tudásnak, amit a miniszter gondol

A magyar oktatásirányítás szekéren ülve bámulja, ahogy az egyre gyorsabb autók elhúznak mellette, és ahelyett, hogy átülne egybe, csak egyre jobban csattogtatja az ostort. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 140
purre Creative Commons License 2012.01.07 0 0 139

Sok-sok-sok vélemény: http://www.youtube.com/playlist?list=PL65AFE4FA2E1138CA

Sztevanovity Zorán, Pistyur Veronika, Horváth Ida, Mezriczky László, Kerényi Péter, Simó György, Szauer Péter, Fodor Gábor, Andrási Miklós, Hann Endre, Wachsler Tamás, Kolláth György, Szinetár Dóra...

tyutyus Creative Commons License 2011.05.31 0 0 138

Államosítják az AKG-t. Majd lesz helyette kerettanterves isten-haza-család. Hurrá.

szepsegverseny Creative Commons License 2010.10.02 0 0 137
Blog az AKG ról:

http://apamkurvagazdag.blog.hu/
szomorce Creative Commons License 2006.09.26 0 0 136

http://www.akg.hu/tartalom/archivum/2006/falus.gif

 

Falus Iván (2006, szerk.): Miért jó egy alternatív iskola? Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium pedagógiai hatásrendszerének empirikus vizsgálata. Gondolat Kiadó, Budapest

 

Falus Iván könyvének bemutatója: Szeptember 26, 17 óra, Pallas Páholy (V. Alkotmány u. 15.)

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 135

Gratulálok, jó választás volt :o)

 

Bár azóta már ilyen kisiskola v. nemtommi van a suliban, amit én nem ismerek, mert én még a 4 évfolyamos képzésre jártam.

 

De ahogy láttam, a tanárok nagy része még ugyanaz, ami jó.

Előzmény: sz.manka (134)
sz.manka Creative Commons License 2006.03.14 0 0 134

Kis Tigrist mindenhova felvették és szeptembertől AKG-s lesz. És tényleg nem lépett ki senki a szekrényből, de ettől még naggyon élvezte a félórás felvételi beszélgetést. Eszébe nem jutott szorongani. Egyébként a füzeteket tök fölösleges volt átírni, sehol nem néztek bele. Viszont a hajunk hullott ki a több helyre kézzel irandó önéletrajzoktól, de ez fontos.

Köszi minden támogató, megerősítő sort. Most nagyon boldog és remélem egy év, sőt hét év múlva is boldog akg-s szülő.

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.20 0 0 133

Dehogy vagyok tanár :))) Csak oda jártam, benne voltam a felvételiben anno.

 

Hát pucc parádé...én biztos nem voltam öltönyben, de azért valahogy érdemes felöltözni. Ha jópofának találják a srácot, szerintem felveszik - ne legyen merev, legyen véleménye (ne szélsőséges :) a dolgokról, stb.

 

Anno a felvételin egészen megdöbbentő dolgokat is bevetettünk, de szerintem ez ma már nem jellemző. (Felvételi közben a szekrényből kilépett valaki, és szó nélkül távozott a teremből, vagy körbe rakták a székeket, és megnézték hova ül le a jelentkező - de aligha hiszem hogy ma már ilyesmi lenne)

 

 

Előzmény: szomorce (131)
sz.manka Creative Commons License 2006.02.20 0 0 132

Úgy legyen. Szóbelire pucc-parádéba menjünk? Milyen szokott a szóbeli lenni?

Köszi, köszi.

Előzmény: Törölt nick (130)
szomorce Creative Commons License 2006.02.19 0 0 131

Szióka!

Te tanár vagy?

És a tanárok közé hogy lehet bekerülni? Neked hogyan sikerült?

Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.19 0 0 130
A beiratkozás pillanatától kezdve senkit nem érdekel ki hogyan jutott be, én azt sem tudtam 1-2 kivétellel, hogy kit vettek fel, és ki volt befizetve. Kb. olyan mint hogy kit hány ponttal vettek fel az egyetemre, teljesen érdektelen.

Parázni nem kell, az AKG nem azokat keresi, akik fullosan kitöltik a felvételit. Legyen a gyerek egyéniség, közösségi - simán felveszik :)
Előzmény: sz.manka (129)
sz.manka Creative Commons License 2006.02.18 0 0 129

Hahó, bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de...

Kb 70 kőrt futottunk. Persze, hogy voltunk az AKG-ban is, na meg a Poliban és még néhány hagyományos gimiben. Szegény gyerek megírta a felvételit, szegény anyja meg kitöltötte az összes adatlapot, kipaszírozta a gyerekből a bemutatkozó leveleket, a nagyjából okádék füzeteket most írjuk át, Apa meg igyekszik nyugit teremteni. (Persze kevés sikerrel)

Szóval mi még mindig AKAG pártiak vagyunk az összes létező félelmünkkel. Kicsit aggasztó az, hogy a társaság kb 1/3-a pénzes befizető vagy alapítói helyes. Nem az a kérdés, hogy sok-e az a bizonyos 300.000 egy évben, hanem az, hogy nem viszik-e el azok a gyerekek más irányba a dolgokat, akik azt tudják mondani, hogy a szüleim lenyomtak 5 millát, úgyhogy én diktálok. Én az én gyerekemről azt gondolom, hogy ő egy tipikusan anti fogyasztói társadalmas és ha bekerülnénk - ami szerintem meglehetősen nehéz - bár mint írtam a gyerek csúcs! - na persze!- akkor ő saját értékerndjét megőrizve talán még ezen is túllépne. Szerintem nincs olyan iskola, ami mindenkinek szuper és nincs olyan tanár stb... Még annyit, hogy az AKG aulájában most hatalmas 3 méter körüli fantasztikus szobrok vannak kiállítva. Zseniális. Bár ez inkább a most harmadikos művészlélelk lányomat nyűgözte le. Mindenesetre most rohadtul izgulunk a szóbeli miatt, mert az írásbeli nem lett annyira jó, mint amennyire lehetett volna. Ha túl vagyunk az őrületen jelentkezem. 

Előzmény: ssophie (122)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.17 0 0 128
semmi ilyen nincs
Előzmény: uboat (127)
uboat Creative Commons License 2006.02.17 0 0 127
Amikor én még gimibe jártam 20 éve, még kötelező volt a köpeny. Ma már szinte sehol nincs, csak egy-két (főleg egyházi) intézményben. Mondjuk nekem akkor sem ordították le a fejemet, talán egy szint fölött egyik iskolában sem teszik meg.
A szülőknek nem kell résztvenniük úgymond önkétesen "kötelező" programokon, mint pl. a Waldorf-iskolákban?

(uboat)
Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.17 0 0 126

Anno amikor én jártam 92-96 között évente 100.000 volt, viszont ebben benne volt az összes tankönyv, kirándulások, ebéd.

 

Szerintem egy jó suli, nem poroszos, visszaböfögni való tudást ad, hanem elég jól meg tud állni az ember utána a lábán. Itt már rájöttek, hogy nem az órai ordítással, megy egyesosztással kell motiválni a tanulókat, büdös nejlonköpenyben.

Előzmény: uboat (123)
uboat Creative Commons License 2006.02.17 0 0 125
Azt látom, hogy a III.kerületiek közül az Árpád gimnázium a 22-ik, az Óbudait nem látom, de az AKG-t sem a 2004-es írásbeli 50-es listán.

(uboat)
Előzmény: szomorce (124)
szomorce Creative Commons License 2006.02.17 0 0 124

Szia!

Itt írd be a keresőbe szerintem:

http://www.oki.hu/

http://www.sulinet.hu/

 

Előzmény: uboat (123)
uboat Creative Commons License 2006.02.17 0 0 123
Cső!

Ez olvasható az AKG honlapján:

"A szülői házat terhelik mindazok a költségek, melyek a tanulót közvetlenül érintik, mert ezekre az iskola más forrásokat biztosítani nem tud (étkezés, taneszköz, tankönyv, kirándulás, külföldi út, kulturális program, valamint az alapfeladatot meghaladó, egyénileg igénybevett többletszolgáltatás, melynek összege a 2004/2005-ös tanévben 22 ezer forint/fő/12 hónap, jövőre 10%-os növekedés várható). Ez vonatkozik mind az iskolai, mind az alapítói, szponzori férőhelyeken bekerült tanulókra."

Ez havi 22.000 Ft-ot jelent? Azaz évi 264. 000+10%=290.400 FT?

Ez egy kicsit húzós, nem? Tehát ha bejut a gyermek, az 6 év alatt majd' 2.000.000 Ft?

Mi az a plusz ami egy másik gimnáziumnál nincs meg? Az iskola légköre nem csak az iskolától függ, hanem az adott időben, adott osztályba bekerült tanulók habitusától is.
Mit tudtok, bent van a legjobb 100 gimnáziumban?

(uboat)
ssophie Creative Commons License 2005.12.04 0 0 122
Szia!
Gondolom voltatok karácsonyi vásáron meg tájékoztatón szombaton. Hogy tetszett?:)
Ja meg sok sikert a felvételihez.
Előzmény: sz.manka (120)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.16 0 0 121
Akkor jó eséllyel felveszik, ha mindezt előadja a felvételin, csak ne tűnjön túl strébernek. :)
Előzmény: sz.manka (120)
sz.manka Creative Commons License 2005.11.16 0 0 120

Hahó!

Köszi a gyors választ.  Nyilván elmegyünk a nyílt napra is és "beleszagolunk" az iskola légkörébe, az ált. iskola választásnál ez bejött. Egyébként pedig nem én fogok dönteni, hanem a gyerek. Az is előfordulhat, hogy végigcsinálja a felvételi procedúrát és mégis úgy dönt, hogy marad az ált.iskolában. A gyerek persze nyitott és vannak gondolatai, (na és persze szép és okos és kreatív és...) csak egy kicsit stresszelős.  Persze pont emiatt AKG és nem mondjuk Fazekas.) Az a helyzet, hogy az ált.iskolában is kellett majd egy év, hogy totál biztonságban érezze magát, de onnantól kezdve elképesztően jól működik. Mostanában újságot szerkeszt, filmforgatókönyvet írt, minden évben mestermunkát csinál, sportol, gitározik, önként és dalolva, eredményesen nyomul mindenféle matek meg töri versenyen. (Ez volt itten a reklám helye...), de hogy ebből mi fog lejönni egy felvételin???

A Poli azért jött szóba, mert  hasonló pedgógiai elvekkel működik és sokkal, de sokkal közelebb van hozzánk.

Vajon idetalál-e olyan is, aki most jár ide vagy oda?

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 119

Hello,

 

hát ha már választasz akkor AKG. Már rég nem annyira elitiskola, mint amilyen a híre. A szponzori helyek úgy mennek, hogy aki fizet az kap helyet. A felvételi után senkit nem érdekel, hogy ki milyen helyen került be, én egy csomó emberről nem is tudtam hogy szponzoros volt.

 

A felvételi most nemtudom hogy megy, anno egy "kreatív" teszt volt + szóbeli beszélgetés, most azt hiszem az írásbeli mintha már OM-es lenne. A szóbeli beszélgetésen dől el minden, jórészt szimpátia alapján. Ha nyitott a gyerek, és vannak önálló gondolatai, az jó:)

 

Amikor én voltam 55x-ös volt a túljelentkezés, szerintem ez ma már nincs így. Amúgy egy jó suli. (Nejlonköpenyben ordító, az anyagot visszaböfögtető tanárokat ott nem találsz).

Előzmény: sz.manka (118)
sz.manka Creative Commons License 2005.11.14 0 0 118

Végigolvastam a teljes topicot, ugyanis 6. osztályos gyerekem lassan felvételizik. Az AKG és a Politechnikum lennének az első két helyen. Sajna az előző hozzászólások azt a félelmemet erősítették, hogy az AKG-ban kinézhetik a nem "gazdag" gyereket, ha egyáltalán bekerül.  Elolvastam az AKG honlapján az összes fentlévő anyagot, és ott Horn le is írja, hogy az AKG elit iskola lett, általában budai családiházban lakó többgenerációs értelmiségi szülők gyerekei járnak ide. Mi rendes, középosztálybeli, értelmiségi szülőpár vagyunk, családi bár nem budai házzal. Vajon akkor kilógunk?

A felvételi rendszer nem tűnik túl egyértelműnek. A szponzori helyeken  a szponzorok az összes jelentkező közül  szavaznak be valakit, vagy mindig van éppen aktuálisan annak a cégnek ismerős gyereke? És akkor az tök mindegy hogy milyen képességű? Továbbá az sem egyértelmű, hogy kb. milyen eredménnyel lehet bekerülni. (Gyerek meglehetősen jó képességű és jó tanuló) Egy csomó gimiben leírták, hogy mennyit érnek az ált. isk. eredmények, mennyit a központi felvételi és mennyit a szóbeli. Itt szimpátiára és/vagy protekcióra  megy a felvétel?

A régi AKG-sok véleményéhez csak annyit, hogy szerintem az teljesen normális, ha egy régi diák úgy érzi, hogy az ő idejében volt igazán jó a suli és mostmár nem.

Annyira szeretnék összehasonlító véleményt valakitől az AKG-ról és a Poli-ról. (A Poli biztosan nem annyira elit, a Poliban csak szóbeli van ezeket lehet tudni, meg azt is, hogy a pedagógiai gyökereik azonosak.

szomorce Creative Commons License 2005.07.03 0 0 117

Ez igen vazze!

 

Kötözködni...

 

Valaki mentsen már meg!!!

 

... ... Hhh...

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.02 0 0 116
Hát, remélem jó kötözködni, magadra is hagylak, hogy senki ne zavarjon :)
Előzmény: szomorce (115)
szomorce Creative Commons License 2005.07.02 0 0 115

Lehet, hogy mégis bánnom kéne, hogy nem ide jelentkeztem?

Lehet, hogy megismertem vola egy-két fazont...

De a karmám máshová vitt...

 

Na a zeneiskolákról annyit, hogy na! Ha a zenélés az alapműveltség része lenne, akkor... minden esetre nem ezt írtad volna..., de mindegy.

Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.01 0 0 114
Hát izé, szóval ez nem zeneiskola..a Music TV-t max a szünetekben néztük, nyilván órán nem. Voltak egyébként együttesek, de én nem folytam bele különösebben. Egyébként elég kreatív volt a suli, mert - főleg az elején - amire volt 5 ember, az elindult. Volt pl. valami varrókör is, hát sírtunk a nevetéstől :)
Előzmény: szomorce (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!