Keresés

Részletes keresés

Skulo Creative Commons License 2000.03.07 0 0 172
Hai !

Warrez/Orig téma:
Lehet, hogy csak jobban utána kéne számolni és némi piaci információval rendelkezni. Rögtön kiderülne, hogy 2000HF/20000db a jobb vagy a 10000HF/3-4000db. Szerény számításaim szerint ez ugyanannyi sacc/kb. Deviszont az megalapozhatná egy egészséges magyar játék készítés/piac jövöjét. Ha mondjuk 2000HF ért sokezren vennének orig játékot. Persze a bug az már más tészta. Nekem van eredeti IG2-m és nem tombolok az örömtől amikor összefutok egyel. :)
ÚjságCDmelléklet:
Úgy őszintén, teljesen mindegy, hogy mennyibe kerül ez van és kész. Ha tetszik és kell akkor megveszed ha nem akkor olvashatod a nőklapját ! :)

Nagypapi Creative Commons License 2000.02.29 0 0 171
Paralell muködünk itt Hancu kollégával... :)

No, a lényeg az, hogy az anyagáron számolás megtéveszto, mert nem annyiba kerül az a CD az újság/játékkészíto számára, mint az anyagár.

40%-os terjesztoi sarc: hát igen, errol beszéltem...

Előzmény: Hancu (169)
Nagypapi Creative Commons License 2000.02.29 0 0 170
Jó a kérdés, Bullseye!

Mi a válaszod, Hancu?

Előzmény: bullseye (167)
Hancu Creative Commons License 2000.02.29 0 0 169
Nu, akkor tisztázzunk egy-két dolgot.

1. A nyers CD a CD-t nyomó üzemnek (Videoton, Sony DADC, stb) kerül 8-10 forintba/db, feltételezve persze, hogy köbö egymilliót rendel belőle egyszerre. Erre a CD-nyomó ráteszi a mastering költségét, a rezsijét, a nyereségét, a kutyaf*szát, és adja tovább a kész CD-t olyan 70 és 100 pénz közötti áron.

2. Mivel egy újság árából 40 százalékot elvisz a terjesztő, könnyen kitalálható, hogy egy CD (a 600 mega feltöltésének költségét nem számítva ofcoz) olyan 100-150 forinttal emeli az újság előállítási árát.

3. Ahogy említetted, a CD-mellékletessé válás 3-500 pénzzel emeli a fogy. árat. Tehát: 150-400 pénz a tiszta nyereség az újság minden eladott (!) darabján egy CD melléklettel (az tizenöt-húszezer eladott példánynál mennyi is...?)

4. Nahát ezért van az, hogy mostanában minden újság - legyen ámítógépes, vagy nem - CD-melléklettel jelenik meg. Egyre kevésbé ugyan, de még mindig nagyon szépen meg lehet etetni az embereket a szépen csillogó CD-koronggal, holott egy újság papír-része általában sokkal többe kerül, mint a CD...

Előzmény: bullseye (167)
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.29 0 0 168
Én most pl a Pc gurut nem tartom drágának egy game cd-vel + egy sima cd-vel. Végul is ezért a 3-500 forintért eredeti játékot(2-4 éves), kapsz ami ugye a hülyének is megéri, hát még nekünk.
NA most ha ezt kalózzal másoltatod minimum egy ezres.
Előzmény: bullseye (167)
bullseye Creative Commons License 2000.02.29 0 0 167
Már bocs hogy kötöszködök itten, de akkor ti miért kerültök ennyibe???? Minden lap amint CD-s lesz megdrágul 3-500 forinttal. Holott ugye anyagáron...
Előzmény: Hancu (161)
pROF Creative Commons License 2000.02.28 0 0 166
Közben már összegyűlt több mint 80 szavazat az oldalunkon. Ebből már kicsitt több mindent le lehet szűrni, nézzétek meg...
Előzmény: pROF (163)
Nagypapi Creative Commons License 2000.02.25 0 0 165
Íme az alátámasztás a véleményemhez, köszi CsabA. Mire az USA-ban 3000 Ft-nak megfelelo összegbe kerülo játék eljut ide, lesz belole 10000 Ft. Szállítás, jutalékok, vám, ÁFA, stb. Ennyit jelent. És amíg ennyi a különbség, mindig lesz kereslet a kalózmásolatok iránt.
Előzmény: CsabA (164)
CsabA Creative Commons License 2000.02.24 0 0 164
Hát igen, Amerikában jóval olcsóbbak a programok, mint itt. Vettem redkívüli árleszállításon játékprogramot 3800 HUF-ért, ami ugye áfa nélkül kb. 3000 Ft, de rajta volt az eredeti USA ár: 8.50$, ami kb. 2500 Ft, nem beszélve arról, hogy erdetileg, az árleszállítás előtt, 6000 HUF körül volt az ára.
Előzmény: trebb (157)
pROF Creative Commons License 2000.02.24 0 0 163
Igen. És ebből az ördögi körből a vásárló nem tud, a kalóz nem akar kitörni.
Tehát csak a forgalmazón múlik, hogy ezt megfontolja, és megszüntesse az értelmetlen, szükségtelenül aránytalan árképzést. A játék árakkal kapcsolatban csináltunk is egy szavazást az oldalunkon. Még nincs sok szavazat, de azért az arányok már most is elég sokatmondóak.
Előzmény: Pacemaker (162)
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.24 0 0 162
A helyzet ördögi körre hasonlít. A kalóz másolatok olcsók , ezért sokan veszik. Az eredeti cd eladási példányszáma csökken, ezért emelik az árrést a kereskedők, növekedik a cd-k ára, ami továbbra is az illegalis cd vásárlásra ösztönöz.
Előzmény: Hancu (161)
Hancu Creative Commons License 2000.02.24 0 0 161
Csak a történelmi hűség kedvéért: 4 CD anyagáron mintegy 32 HUF + ÁFA körüli pénzbe kerül nagyüzemi alapon, a dupla CD-tok meg mondjuk egy huszas... Egyébként igazad van: a forgalmazók és kiskereskedők árrései az igazán durvák.
Előzmény: Nagypapi (159)
TRoger Creative Commons License 2000.02.24 0 0 160
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de mi lenne, ha Magyarországon CSAK magyar nyelven adnák ki az IG2-t /vagy bármilyen játékot/, és azt olcsóbban adnák, ha meg valakit az angol nyelvű változat érdekel, az meg kifizeti a nagyobb árat. Tehát készülne egy magyar, meg egy nemzetközi ohne magyar verzió.
Ha valaki már említette ezt az ötletet, akkor bocs.
Vagy eleve 2 verzióban létezik a játék? /Ez csak most jutott eszembe; nincs meg a game, nálam úgysem futna, meg nem is nagyon érdekel, sz'al ezért nem tudom./ Mert akkor tárgytalan a hozzászólásom.
Nagypapi Creative Commons License 2000.02.22 0 0 159
A Torment 4 CD, normális minoségu muanyag tokban. Ez már anyagáron sem 200 forint. A nyomda sem két fillér, de még ez sem lenne sok. A készítoknek értelemszeruen jár a lóvé, hiszen ok dolgoztak vele x hónapig. Az igazán nagy drágulás a kereskedelemben és a vámok/adók/illetékek megfizetésében keletkezik, ahogy azt már lentebb kifejtettem.

A demagóg szöveg az államról kitételrol pedig csak annyit, hogy tudom, miért kell az államnak a bevétel, és mire kellene elméletben ezeket fordítania. A baj csak az, hogy nem így muködik, rengeteg a pazarlás, a saját zsebre elrakás, és ezt a kiesést csak többletbevétellel tudja ellensúlyozni, lásd. még kettos adóztatás. (Gy.k. a leadózott jövedelmedbol adóval sújtott árukat veszel meg.)

Előzmény: trebb (157)
pROF Creative Commons License 2000.02.21 0 0 158
Már bocs, de a Theocracyt nem hiszem, hogy egy lapon lehetne említeni az IG2-vel. Abból én biztos nem vennék egy darabot se fele ennyiért sem.

A külföldi árakról meg csak annyit, hogy Némethonban pl. a dobozos Half-Life 2600 HUFnak megfelelő áron kapható. Na abból már hoznak is nekem egy példányt. Mikor lesz itt egy játék ennyi? (A HL egyébként 1 CD-s)

Előzmény: bullseye (154)
trebb Creative Commons License 2000.02.18 0 0 157
Papi!

Nem azért, de ez a szokásos demagóg szöveged az államról. Én lehet, hogy túlságosan Lavful vagyok, de ugye valamiből kell működnie OV-nek is. :((

Szóval: szerintem sem jó,hogy az ÁFA 25%, ugyanakkor ez nem választható külön az értékesítési ártól. Lehetne árat csökkenteni, és minden egyes FT amit nem akar a cég beszedni, 1,25 forinttal csökkentené az árat...

Egyébként az érdekes, hogy pl.: egy Planescape Torment dobozhoz felhasznált összes anyag (CD, festék papír) lehet vagy 200 Ft. Szóval az összes többi már hasraütésszerűen megy.

Másik meg az, hogy ugye, nem a magyar fizetésekhez igazítják az ármegállapítás Amerókában ;))

Előzmény: Nagypapi (156)
Nagypapi Creative Commons License 2000.02.17 0 0 156
Azt se felejtsük azért el, hogy a 10000 Ft-os game valójában 8000 Ft, csak állam bácsi beszedi a sarcot. Azonkívül ahogy hallottam, a terjesztok sem egyszámjegyu százalékú árréssel dolgoznak (én olyan 30%-ról tudok). Ha csak ezt a kettot vesszük, az már majdnem a végso ár fele...

Abban meg gondolom mindenki egyetért, hogy ha valaki idot, energiát és pénzt áldozott egy játék elkészítésére, akkor illene megtérülnie a befektetésének. De mint azt fentebb vázoltam, nem is ez a sok. És szerintem ez a leginkább jogos része az árnak.

Bozsó Creative Commons License 2000.02.16 0 0 155
? Cd-s lesz a játék és lesz a dobozban valami extra mert mondjuk 4cd +extra = 5000-6000 többet nem ér inkább nem játszok vele.
bullseye Creative Commons License 2000.02.14 0 0 154
Na pROF
Erre varrjál gombot: a 6000 se jó ár. Akkor mégis mennyiért kellene árusítani a játékprogikat?
Locklear Creative Commons License 2000.02.14 0 0 153
Hip-hip.
Hurrá. :-I
Így yo?
Előzmény: Locklear (148)
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 152
Mindent kétszer mondasz-mondasz?
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 151
VAlószinuleg nem fogják megrohanni a boltokat 6000 ft-os áron sem.
Talán ha a Dio2 lenne akkor lenne ugra bugra.
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.14 0 0 150
VAlószinuleg nem fogják megrohanni a boltokat 6000 ft-ős áron sem.
Talán ha a Dio2 lenne akkor lenne ugra bugra.
bullseye Creative Commons License 2000.02.14 0 0 149
Úgy értem, megy itt avita, miért volt 10000 az IG2 és lám, a Theocracy már mérsékeltebb árú.
És hol az örömujjongás?????
Előzmény: Locklear (148)
Locklear Creative Commons License 2000.02.11 0 0 148
Mit szóljunk?
És?
Előzmény: bullseye (147)
bullseye Creative Commons License 2000.02.11 0 0 147
Theocracy nemsokára a boltokban, úgy tűnik 6000 lesz az ára.
Na ehhez mit szóltok???
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.09 0 0 146
Végül is ilyen cd masolos lamat könnyebb elkapni mint az autotolvaj/auto feltörö bandákat. VAgyonelleni büncselekmények felderítése is akadozik, itt ott eltünik egy egy akta.
A gyilkoságok felderítési arány még New Zorkba is jobb.
Aztán az ilyen lamak miatt Orbánunk kijelentheti hogy javult a rendőrség statisztikája.
A rendőrség is jobban tenné ha az én pénzemet, ugyanis adózok, olyan dolgokra fordítaná ami igenis javítaná a közbiztonságot.
Mert az hogy elkaptak egy cd másolot attól ugyan ugy nem lehet biztonsággal éjjel kimenni az utcára.
Felicián szóval esetleg ilyen nem lama bünőzőket is sikerül néha néha véletlenül elkapni???
Előzmény: felician (145)
felician Creative Commons License 2000.02.09 0 0 145
Lofarok!

Nagybani masolas, aha. Az IG2-bol 14 peldanyt adott el emberunk.
Rajta van a HD jen az eladott tetel. Excelben vezette.... lamma.:)

Kaptunk mar el olyan faszit is aki 100 folott adott el valamilyen softwaret.Az mar inkabb nagybani.

bullseye Creative Commons License 2000.02.09 0 0 144
TADAM!!!

A Theocracy a hivatalos álláspont szerint

"A játék a CD Multimédia gondozásában jelenik meg, s az általuk ajánlott kedvező konstrukciónak köszönhetően hazai ára fele akkora lesz, mint a Magyarországon kapható hasonló színvonalú szoftvereké."

Valóban hazai gyártással ezt meg lehet csinálni, (Külhoni játékot csak 10* akkora darabszámban adnának fele áron.) De tuti ezt i sveszik majd kalózoktól, mert ha ez az ár 5000-t jelent, még akkor is olcsóbb a kalóz, pláne, hogy 1 CD az egész game.
Kiváncsi leszek a példányszámukra, az IG2 olyan 3000-nél tart, tehát a T legalább 6 de inkább 9000-t kell, hogy elérjen :)

***címszöveg

Hivatalos helyről származó nemhivatalos info szerint a törés bakfitty, mert ugye a Sony védelemre egyencrack van, ellenben valóban elkaptak egy számtech újságírót, aki nagybani másolással ontotta az IG2-t, amit ráadásul tényleg ajándékba kapott. Szomorú.

Pacemaker Creative Commons License 2000.02.09 0 0 143
JA valahol javitani kell a rendőrség statisztikáját.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!