Keresés

Részletes keresés

tibra Creative Commons License 5 napja 0 0 72819

https://www.szabadeuropa.hu/a/a-helyiek-egy-resze-ugy-erzi-hogy-elvettek-toluk-a-ketmilliard-forintbol-felujitott-800-eves-jaki-templomot/32906185.html

A jáki templom kapcsán a fűtésre gyűjtenek a lakosok ... itt szerencsésebb volt a Pletykafalu.

Előzmény: Ilhilla (72810)
Zarándi Creative Commons License 6 napja 0 0 72818

Forró Tamás pályafutása a Magyar Rádióban kezdődött, tíz évig dolgozott szolnoki tudósítóként.

 

 

https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/forro-tamas-televizio-musorvezeto-eltunt/l5m7g65?sl_ps=d_2

 

Mi lett vele? Külföldön találtuk meg a legendás riportert – A kollégáival sem tartja a kapcsolatot Forró Tamás

 

"Amennyien kedvelték, minimum annyian gyűlölték is őt.

Munkáját elismerték, a legkiválóbb oknyomozó riporterek között tartották számon, ráadásul a nők első számú kedvence volt a sármos tévés, de tagadhatatlan, voltak különös ügyei is, amelyek után szépen lassan kikopott a televízióból.

A törvényszék felmentette a vesztegetés vádja alól Forró Tamás vállalkozót, újságírót…” – állt egy évekkel ezelőtt bírósági határozatban az április 17-én immáron 75 esztendős Forróról, akit emlegettek III/III-as ügynökként, a Kádár-rendszer kiszolgálójaként, valamint a legendás brókerbotrány, a Kulcsár Attila-ügy egyik szereplőjeként is, s az emlékezetes Postabank-ügyben Princz Gábor mellett is fel-felbukkant a neve."

aas Creative Commons License 2024.04.14 0 1 72817

Nekem mintha olyan rémlene, hogy korábban valahogy eltakarították a havat, levágták a füvet, rendbe rakták a parkokat, játszótereket hivatalból az illetékes cégek és nem kellett minden egyes alkalommal a képviselőknek szólnia (pl. az NHSZ-nek), hogy utána lelkes Facebook-os hangulatjelentésében (meg pl. nyomtatott képviselői hírlevélben) megírhassa, hogy: Észleltem, intézkedtem, bejelentettem az NHSZ-nek, csoda gyorsan kijöttek és intézték, gratulálunk, hatalmas köszönet az NHSZ dolgozóinak...


Amikor konkrét kéréssel fordulnak hozzájuk (pl. zöldhulladékot kertes övezetből ne április legvégén vigyék el először) akkor már kiderül, hogy a lobbierő esetleg mégsem annyira jelentős: inkább csak a belvárosra terjed ki (bár ott vélhetőleg kevesebb zöldhulladék képződik). Extra zöldhulladék-szállításról lelkes Facebook beszámoló készült - utána kiderült, csak az összekötözött csomagokat viszik el, a zöld kukát sem. Sajnos sok helyről azt sem vitték el mégsem, csak ígéret maradt a nagy bejelentés.

Majd egyszercsak a semmiből megjelennek mégis a kukásautók - nem várt időben - és puccsszerűen elviszik a kirakott zöld edényeket, amiket persze nem raktak ki, mert olyan időben érkeztek, midenféle előzetes értestés nélkül, amikor nem szoktak, nem számított rá senki...

Ilyenkor lehetett volna érdemben tájékoztatni esetleg - volt amikor utólag, délután jelezték, hogy aznap viszik majd.

 

Alaposan átgondolt, szervezett dolognak tűnik. (?) (Láttam már jobban szervezett pánikot...) 

 

Most a szúnyoggyérítés bejelentése hasonlított kicsit ehhez.

 

Zarándi Creative Commons License 2024.04.13 0 1 72816

Környéken élők figyelmébe, Szandaszőlősön egyirányúsítják a Sport utcát.

tibra Creative Commons License 2024.04.10 0 1 72815
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.04.09 0 1 72814
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.04.09 0 1 72813

Vagy gyűjtik a levendulákat. Az ajtónk elől is elvitték, a harmadik emeletről. Jósika utca...

Előzmény: tibra (72809)
Zarándi Creative Commons License 2024.04.09 0 1 72812

Ismerősöm a Terv utcából, sokat panaszkodik.

Előzmény: tibra (72809)
tibra Creative Commons License 2024.04.08 0 1 72811

Hú, 163 millát visszautaltunk az államkincstárnak. Akkor ,,pontosan" terveztünk a TOP-os pályázatok terhére (amit azután vagy kiírnak újra vagy visszamegy a büntetés büdzsébe pl.).

A kommunista szombatok idején nem voltak ilyen 163 millás visszutalások. 

 

 

Előzmény: Ilhilla (72810)
Ilhilla Creative Commons License 2024.04.08 -1 0 72810

Ezt a kérdést feltették a "Pletykafalu közössége" facebook oldalon is, jött rá a válasz Menkó Gyulától. Hátha nem olvastad, bemásolom:

 

A pályázatban lehetőség volt energetikai felújításra , VAGY teljes felújításra.Az önkormányzat és a megfelelő osztályok egyeztettek és az energetikai korszerűsítést helyezték előtérbe.Így nem volt mód például a kerítés javítására, festésére.Ezért cserébe egy napenergiával működő hűtés és fűtésrendszer lett kiépítve. Mely teljes mértékben zöld energia, gyermekeink jövőjét biztosítja.A kerítést festékét Pletykafalu Közössége Egyesület vásárolta meg, ezzel is hozzájárulva lakókörzetünk, az óvoda szebbé tételéhez.A 363 Mft ból el nem használt részt pedig az önkormányzat visszautalta az államkincstárnak.A felújítás költsége kb. 200 Mft volt, tehát kb. 163 Mft- ot visszautaltunk.Ezt a pént másra nem lehetett elkölteni.A kivitelezőnek kevesebb mint 60 napja volt arra, hogy az óvodát felújítsa, ebben az időtartamban a bontás és a teljes felújítást kellett megoldani.Emberfeletti munka volt tanúsíthatom, minden héten ott jártam és fotóztam a munkálatokat.Bármilyen kérdés esetén készséggel állok rendelkezésre.Telefonszámon: 06 70 342 3803Üdvözlettel: Menkó Gyula

 

Oké, azért ebben (és talán a hétvégi motoros családi programban, na meg a szemétgyűjtésben) benne van, hogy közeledik a jelöltállítás időpontja. Nekem Menkó ellen egyébként nincs kifogásom, rá fogok szavazni.

 

A fotókat elnézve: festett ott boldog-boldogtalan, a polgármester is ecsetet ragadott, gondolom nem a beígért babgulyás reményében! :D

 

Nekem a régi kommunista szombatok jutottak eszembe, anno a 80-as évek elején én is festettem a TIGÁZ kerítését (múltkor láttam, még mindig ugyanaz a kerítés van). 

Előzmény: tibra (72809)
tibra Creative Commons License 2024.04.08 0 1 72809

a levendulatolvajok nyilván csak lakók, nem pedig a közösség tagjai .... a lakókat egy ilyen közösség (x fő) nem fogja tudni beintegrálni ... majd az, ha beüzemeljük a kamerarendszert. és már csak direkt pótlom a levendulát (csak írom, eyget otthagytak).

apropó: olvasom, vita van arról hogy vajon az óvoda-rekonstrukciós projektbe a Kacsautcán nem fért volna bele egy - két festék, hogy a kerítés is átessen a rekonstrukción?

Nyilvánvalóan belefért volna, de akkor nem tudtuk volna propagandában azt letolni, hogy ,,dejóközösség" ez ,hely ..... én azt gondolom, hogy ez már-már drámajáték ... a közösség mércéje nem ez. (v.ö: ha tényleg ennyi festék és segédmunkás hiányzott - volna - ehhez az egészhez, akkor meg a közbeszerzést kiíró alkalmatlanságáról beszélünk).

Előzmény: Ilhilla (72808)
Ilhilla Creative Commons License 2024.04.08 -1 0 72808

A romló közbiztonságért nem a közösség a felelős! Ha valaki problémát észlelt, rögtön jelzett a közösségnek, a képviselőnek és a körzeti megbízottnak, segítségével épp a közelmúltbaj sikerült "betörőt fogni". Ettől még persze lehetnek olyan egyének, akik nem tartják be a normális együttélés szabályait.

 

Volt már nagyobb károkozás is a faluban, ismeretlen, gyanús alakok tűntek fel itt-ott, ezért (is) döntöttek úgy, hogy "polgárőrséget" szerveznek, hátha érnek el vele eredményt a bűnmegelőzés terén. 

 

Előzmény: tibra (72806)
ájzéjá Creative Commons License 2024.04.08 -1 1 72807

November óta.

Előzmény: tibra (72805)
tibra Creative Commons License 2024.04.08 0 1 72806

Értem én, hogy a pletykafaluban jó a közösség, de ugye ebbe a kategóriába nem fér bele az, aki két kiültettt levendulánkat kiásta / kihúzta a ház előtti kertből?

tibra Creative Commons License 2024.04.08 0 1 72805

a kosárkupa győztesének gratulálok ... csak kérdezem, az NHSZ mikortól fő szponzor az olaj mellett?

Zarándi Creative Commons License 2024.04.06 0 1 72804

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2024/04/zene-tangoharmonika-dr-zsigri-ferenc-phd-szolnok-video

 

A zene öröméért játszik a szolnoki tangóharmonikás – videóval

Táblán jelzi a művész, hogy ő bizony nem vár alamizsnát a gyönyörű dallamokért, a saját öröméért játszik.

Dr. Zsigri Ferenc PhD hetente néhányszor kivonul a Tisza-partra szeretett hangszerével, egy tangóharmonikával.

És játszik. Önmagának, vagy bárkinek, aki arra jár.

Tiborcsik Creative Commons License 2024.04.03 0 2 72803

Így van, nem érdekel, de azért lájkoltam. :)

Előzmény: Ilhilla (72802)
Ilhilla Creative Commons License 2024.04.03 -2 1 72802

A "portál" megtévesztő, a bútorbolt ugyanis nem a DIEGO helyén van, hanem oldalt egy (majdnem) rejtett egyszárnyas ajtón kell bemenni. Amikor az üzletház elkészült (talán már 2 éve is van) egy bútorüzlet működött a helyén, ami a jelenlegi matracdepó, vagy szerelvénybolt helyén volt (anno ott vettük a sarokülőnket).

 

23 (!) meredek lépcsőfok vezet az üzletbe, letettem róla, hogy megmásszam a fájós térdemmel. 

 

Férjem felment és mondta, nagyon sok bútor van ott, garnitúrák, kanapék, egyéb kisbútorok és nem minta utáni értékesítés van, hanem rögtön el lehet vinni ami tetszik. 

 

Én úgy döntöttem: inkább megrendelem amit kinéztem a Fáraóban a Téglagyári úton.

 

Lehet, hogy nem is érdekel az egész, de azért "helyzetjelentettem"! :D

Előzmény: Tiborcsik (72801)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.04.01 0 2 72801

És a szönyegüzlet előtt volt  bolt más ott. 

Előzmény: Ilhilla (72798)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.04.01 0 2 72800

Hu, nagy kő esett le a szívemről

Előzmény: kannibál Kovács (72799)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.04.01 -1 1 72799

Nyilvánvalóan nyitva lesz, csak a nyitvatartási idő fog változni.

Előzmény: Tiborcsik (72796)
Ilhilla Creative Commons License 2024.04.01 -1 1 72798

Nem ez a lényeg!

Az egész abból indult, hogy M.F. korábban kifogásolta: "nincs normális bútorbolt a városban". 

 

Én egyébként itt a faluban a Fáraót (Téglagyári út) jónak tartom, de -mert bútorcsere előtt állok- a Zallába is elnézek majd. 

 

A szőnyegüzlet ott valóban bezárt, de a tescoban működik. 

Előzmény: Tiborcsik (72797)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.04.01 0 2 72797

Csaxólok, ahány vállalkozás még abba az épületbe beköltözött, mind be is zárt hamarost.

Előzmény: Ilhilla (72795)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.04.01 0 2 72796

Ez komoly? Július-augusztusra nem tervezik nyitva tartani a MÁV-strandot???

Előzmény: Zarándi (72794)
Ilhilla Creative Commons License 2024.04.01 -1 1 72795
Zarándi Creative Commons License 2024.04.01 0 2 72794

Ez olyan muris.

 

MÁV Strand

2024. április 8-tól kezdődően nem üzemel.

A tervezett nyitás időpontja: 2024. május 1. 6 óra
Tervezett nyitvatartási idő 2024. május 1. – 2024. június 30. között:

Hétfő – péntek: 6.00-18.00
Pénztár zárása:  17.00
Medence elhagyása: 17.30
Strandfürdő elhagyása: 18.00

Enzo Creative Commons License 2024.03.31 0 3 72793

A kedvezmény él, csak nem használható ki. :-)

Azt továbbra sem értem, amikor hétköznap csak munkaidőben van nyitva (5-kor zár), akkor miért hétvégén ingyenes a nyugdíjasoknak? Lehetne felőlem ingyenes hétfőtől péntekig minden nap a nyugdíjasoknak.

És május 1 után is 5-kor lesz záróra, mikor este nyolcig meg világos van.

Felmerül a kérdés, minek rugózik itt bárki azon, hogy mikor nyit ki a Tiszaligeti fürdő, ha egy töredék akkora kis uszodácskát sem képes ez a város normálisan üzemeltetni?

Előzmény: kannibál Kovács (72792)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.03.31 -1 1 72792

Egy szokásos hír:

 

https://szol24.hu/2024/03/30/szolnok-egyetlen-strandfurdoje-aprilisban-bezar/

 

Megjegyzem, tavaly ősszel, amikor bevezették a nyugdíjasoknak járó ingyenes hétvégéket, akkor azt ígérték, hogy április 30-ig él a kedvezmény.

Ez így szimplán hazugság volt.

tibra Creative Commons License 2024.03.29 0 2 72791

http://ezaminimum.hu/

Itt nem fogtak el senkit, mert Szolnok nem tartotta fontosnak, hogy jelentkezzen az önkormányzati gazdasági átláthatóság projektre.

 

Zarándi Creative Commons License 2024.03.27 -1 2 72790

https://24.hu/belfold/2024/03/27/elfogtak-ket-szegedi-es-egy-szolnoki-orvost-video/

 

Elfogtak két szegedi és egy szolnoki orvost – videó

 

Két szegedi ortopéd szakorvos, egy szolnoki reumatológus és egy kecskeméti üzletkötő is érintett a gyógyászati segédeszközökre elkövetett költségvetési csalási ügyekben.

 

A második vállalkozás egy szolnoki reumatológus szakorvossal és egy szegedi ortopéd-traumatológussal állt üzleti kapcsolatban.

A szolnoki orvos több mint 9 millió forint, a szegedi orvos több mint 21 millió forint hasznot hozott a cégnek, ugyanúgy, mint egyik üzletkötőjük, egy kecskeméti nő is, aki szintén több mint 21 millió forinttal gyarapította a társaság bevételét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!