Keresés

Részletes keresés

csíkos-háTTú Creative Commons License 19 órája 0 3 73669

Nekem erről az egész olimpiáról az a véleményem, hogy "álmodik a nyomor".

Biztos, hogy Magyarországnak erre kell készülnie? Én nem látom, hogy, akár 2036-ra is lesz olyan állapotban az ország, hogy ilyen marhaságokra dobálja ki a pénzt ládaszámra az ablakon. Persze ez ragyogó lehetőség lopni, az biztos!

Előzmény: tibra (73668)
tibra Creative Commons License 1 napja 0 0 73668

https://hvg.hu/itthon/20240627_vsquare-olimpiai-palyazatrol-targyal-a-hatteben-a-kormany-es-a-fovaros

Szerintetek kapcsolódhat Szolnok a 2036-os olimpiához?

Vagy ez már nagy távolság?

Whallacki Creative Commons License 1 napja 0 1 73667

Örömmel csatlakozom a tiltakozáshoz, nekem biztosan eszembe se jut odamenni! 😁

(Hétfőtől 40 nap szabadság. Szolídan, családdal, unokákkal. Nem nyaralgatunk, néha kirándulunk a környékre, és ennyi elég is.)

Előzmény: Tiborcsik (73663)
csíkos-háTTú Creative Commons License 1 napja 0 0 73666

Bevallom, hogy elkezdtem megnézni a Rónai interjút. De nem jutottam vele messzire. Egyszerűen méltatlan, szánalmas.

 

És még mindig senki sem merte megkérdezni (vagy nem is akarta), hogy: Feri! Kit nem fizettél ki 2006-ban pénzzel, pozícióval, állami megrendelésssel?

 

Emlékezzünk! Az ominózus beszéd 2006 áprilisában hangzott el, és szeptemberben került csak nyilvánosságra. Vajon miért kellett addig várni? Akkor járt le az első fizetési felszólítás határideje?

Előzmény: Tiborcsik (73665)
Tiborcsik Creative Commons License 1 napja 0 0 73665

Áruld már el, a te értelmezésedben mi az a woke-eszmék?

 

Egyébként ma már tanultam egy új kifejezést Fletotól: slim fit

Előzmény: tibra (73661)
Tiborcsik Creative Commons License 1 napja 0 1 73664

Azért érdekelne, hogy ez a kitiltás hogyan zajlott le hivatalosan.

Előzmény: Enzo (73658)
Tiborcsik Creative Commons License 1 napja 0 2 73663

Kijelentem, hogy amíg vissza nem vonják a hölgy kitiltását, és bocsánatot nem kérnek tőle, bojkottálom a MÁV-strandot, és másokat is erre kérek.

Előzmény: Enzo (73658)
csíkos-háTTú Creative Commons License 1 napja 0 1 73662

Mhhh.. Egyetértünk.

 

Amúgy:

Rákosi korszak szegénységének okai:

- vesztes, megszállt ország, lerombolva a háború után,

- a Szovjetúniónak fizetendő jóvátétel;

- az elhibázott gazdaság- és társadalompolitika.

 

újrákosi alatt az ország elszegényedésének egyetlen oka van, szerintem mindenki tudja, hogy mi.

Előzmény: tibra (73661)
tibra Creative Commons License 1 napja 0 0 73661

Az etnopolitika csődje - ,,újrákosi" világa és mindezt még besűrítik a woke-eszmékkel.

Pedig semmi másról nincs szó, csak és kizárólag a cigány szavazatokról a narancs mellett.

Roma rendszerváltásról szólt most a Fidesz roma pártjának fő üzenete .... pénz nélkül ez is bukás lesz.

Lásd még: Magyarország az egyik legszegényebb ország az Unióban (hozzáteszem a kérdés kettős, az egyik ügy a szegénység, amely nemcsak roma kérdés, a másik egy szocializációs kérdés, amelynek a múltja évtizedes Magyarországon).

 

Előzmény: csíkos-háTTú (73659)
tibra Creative Commons License 1 napja 0 0 73660

hm .. gondolom már nem is akart menni oda, majd utazik a környező városokba, ahol nincs ilyen amorális intézményvezetés (városi tulajdonból történő kizárás - érdekes kategória).

Előzmény: Enzo (73658)
csíkos-háTTú Creative Commons License 1 napja 0 3 73659

Vagyis nem az a hibás, aki nem tartatja be a szabályokat, és elnézi annak negligálását, sőt meg is magyarázza, hogy miért tojik bele ő is magasról. Hanem az, aki ezt szóvá meri tenni. 

 

Van a társadalom minden rétegében egy kisebbség, aki miatt a normális többségben kimegy a biztosíték. És igen, írjuk le végre a tényeket: a cigányság körében ezek meglehetősen felül reprezentáltak. Számukra az az élet, hogy mi az, ami a társadalom többségétől nekik jár, és a törvények miért nem vonatkoznak rájuk. És rögtön rasszizmust kiáltanak, ha valaki nem tetszésének ad hangot.

 

Ez nem csak a újrákosi, és bandájának műve, ez a gond a nyolcvanas évekre nyúlik vissza. De újrákosi sem tett ez ellen semmit, pedig lehetősége bőven lett volna rá. Ehelyett ugye Bogdán László "öngyilkos lett", és volt egy sokmilliárdos lopás, ami a vádemelésig sem jutott el: "híd a munka világába"...

 

Most írjam le, hogy nem csodálkozom?

:-(((

Előzmény: Enzo (73658)
Enzo Creative Commons License 1 napja -1 1 73658

Na meg is lett a következmény. A posztoló hölgyet kitiltották a MÁV strandról, mert az intézmény rossz hírét keltette.

Előzmény: tibra (73624)
Whallacki Creative Commons License 2 napja -1 0 73657

Akkor politikai okokkal magyarázták

 

Ennyi éppen elég is magyarázatnak. Félek, most sincsen másként. Az biztos, hogy én ugyan nem, de a gyerekeim szoktak vonatozni, és ők sosem utaznak nagyobb távolság esetén ilyen elővárosi vonatokon. Gondolom, itt nem kell demonstrálni semmit, és járműből sincs hiány.

Előzmény: DJ Szegecs (73654)
tibra Creative Commons License 2 napja 0 2 73656

Egyébként a körzeti képviselők (nemcsak Mária) kiadott körüzenete ez .... nyilván ők nem vonatoznak. (Mária meg nem is tudna18 lépcsőt le, 18at fel menni egy vonat miatt).

Előzmény: Whallacki (73651)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2 napja 0 1 73655

:-)))

Köszönönjük!

Előzmény: Dermice (73653)
DJ Szegecs Creative Commons License 2 napja -1 0 73654

> a FLIRT motorvonat is jó lesz távolsági fordában.

 

Jóval korábbi sztori ez: a Desiro dízel motorvonatokkal jött be az a vasutas "szokás", hogy betették őket országos gyorsvonatba, meg balatoni fürdős vonatba, sok helyen ráadásul felsővezeték alatt! Akkor politikai okokkal magyarázták: a vidéki ember is lássa, hogy korszerűsödik, megújul a vasút.☺

 

Előzmény: csíkos-háTTú (73652)
Dermice Creative Commons License 2 napja 0 1 73653

Apuka, gratulálok a gyereked sikeres érettségi eredményeihez.

Viccesen: ha már ilyen jó képességű gyereked van, vajon kire ütött, szerintem az anyjára :-)

Előzmény: csíkos-háTTú (73652)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2 napja 0 3 73652

Aki csak egy "egybugyis" fürdésre megy a Balcsira, annak még csak-csak elmegy.

De képzeld el a családot, akik 1-2 hétre mennek, azok hova teszik a csomagjaikat a KISS-ben???

 

Anno Vitézy Dávid "szele" volt, hogy a FLIRT motorvonat is jó lesz távolsági fordában. Lásd: Cívis IR vonatként Budapest - Debrecen, majd három órás menetidő, 240fő kapacitás, és 1, azaz egy darab WC a vonaton. A kis "közlekedési szakember" azóta budapesti főpolgármester szeretett volna lenni (nem jött össze!), de hülyeség az maradt tartósan a vasút vezetésében úgy látszik... Nem sikerült kiszellőztetni...

 

Más!

Ma végetértek az érettségik a Tisza-partiban. Ifjabbik fiam is megkapta a bizonyítványát. Én most büszke és boldog apa vagyok, mert a legrosszabb jegy az 5-ös. Vagyis kitűnő érettségit tett, ahogy még rajta kívül 7-n a 12. G osztályban. Válogatott, és rendkívül teheséges fiatalok voltak ebben az osztályban. Talán a gimi egyik legjobb osztálya volt.

Én most örülök!:-)

Előzmény: Whallacki (73651)
Whallacki Creative Commons License 2 napja -2 4 73651

A járat emeletes KISS motorvonattal közlekedik

 

Idióták! Kifejezetten elővárosi közlekedésre tervezett járművet nagytávolságú járatra tenni égbekiáltó baromság. Azok az ülések nem arra vannak kitalálva, hogy a pancsolni vágyó órákig abban üljön, hanem arra, hogy néhány megállónyit útazzon rajta. Normális távolsági kocsik kellenek ilyen viszonylatban, nem motorvonatok. És csodálkoznak, hogy a vasút permanens káromlása néphagyomány!

Előzmény: Zujcs. (73647)
Tiborcsik Creative Commons License 2 napja -2 1 73650

Elsősorban rád.

Előzmény: SZ Lázár Z (73588)
Dermice Creative Commons License 2 napja 0 1 73649

Kis Zoltánnal, Jándi Saroltával szintén találkozta. Mindkettő nehéz eset. Viszont az admin nem lacafacázott, mivel ne az ő irányvonalát képviseltem, kitiltott.

Régóta nem kedvelem, és erre mi történt újra megjelent itt.

 

Előzmény: Tiborcsik (73635)
tibra Creative Commons License 2 napja 0 1 73648

igen, fontos dologa a közvetlen közlekedés ...... ám az alapellátást kellene jó megoldani Budapestre, Debrecenbe, mondjuk pl. a TOKAJ IC-ket, amelyek (igaz sokat mennek) sorra robbannak le, és teljesen megbízhatatlanok.

Előzmény: Zujcs. (73647)
Zujcs. Creative Commons License 2 napja 0 1 73647

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2024/06/vonat-vitorlas-szolnok-balaton

 

A főszezoni nyári menetrend június 22-től lépett életbe a Balatonnál.

A MÁV-START ezen időszakban az elmúlt hónapokhoz képest megtöbbszörözi a vonatok számát a tó menti vonalakon annak érdekében, hogy minden nyaralásra induló, vagy onnan visszaérkező utasát biztonságban célba juttassa.
Szolnokról akár vitorlázhatunk is a magyar tengerig.

 

– A VITORLÁS névre keresztelt expresszvonat Szolnok és Fonyód között az újszászi (120a) vonalon (Szolnok– Újszász– Nagykáta– Budapest– Fonyód) közlekedik, lehetőséget nyújtva térségben élők számára is a Balatonra való közvetlen eljutásra.

A járat emeletes KISS motorvonattal közlekedik, a zsúfoltság elkerülése érdekében helyjegyet kötelező váltani a vonatra – derül ki a MÁV-START tájékoztatójából.

tibra Creative Commons License 2 napja 0 2 73646

Tudjuk, hogy Tiborcsik kolléga kitűnő érvtechhnikája Szolnok /Szászberek ékessége, de térjünk vissza egy kicsit Szolnokhoz.

Ez a link azt mutatja, hogy van azért a múltban alulról jövő kezdeményezés is. Gondolom nem került annyiba (átszámolva sem), mint a mostani.

http://kosakaroly.hu/vendegoldal/muvesztelep/varrom.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0W7uRgR0TP-h-jhUNRfz-Xg5PiI4gSFDNM4GTz3M9Qe7n-C3_1vuMfnc8_aem_ytftHrN5tBGkj_wNsbLwXw

Enzo Creative Commons License 2 napja -2 1 73645

És ezek után letiltott?

:-DDD

Előzmény: Tiborcsik (73643)
Zujcs. Creative Commons License 2 napja -1 2 73644

Nem voltál itt nem ismered az előzményeket.

1. A vitakultúra jegyében Mijó Bajai fórumból is ki kellett tiltani/illetve letiltották, mert annyira ragaszkodott rögeszmésen a maga igazához!

Előzmény: csíkos-háTTú (73638)
Tiborcsik Creative Commons License 3 napja -2 1 73643

Ki a fene akar egy vitában feltétlenól győzni? Én mindig hagyom magam meggyőzni, észérvekkel. Sőt ezt képes vagyok el is ismerni. De közben igyekszem saját érvelésemet észérvekkel alátámasztani.

 

Néha picit gonoszkodón kifigurázni is tudom a másikat, de mindig csak úgy, hogy attól még szemtől szemben a szemébe tudok nézni.

Ime egy eklatáns példa:

 

Előzmény: csíkos-háTTú (73640)
Tiborcsik Creative Commons License 3 napja -2 0 73642

Na ezt nem tudtam, de ettől függetlenül, itt, az indexen azt nem tudja elérni, hogy én ne lássam az ő hozzászólásait, ellentétben a facebook-kal, és ha jól figyeltél, ez nekem a fő, hogy lássam őt, mert kíváncsi vagyok a véleményére.

Előzmény: csíkos-háTTú (73638)
tibra Creative Commons License 3 napja 0 2 73641

Igen, a hazai vitakultúra a párbaj helyzetekre épít. Pedig ez egy vita, nem élet/halál kérdése.

Előzmény: csíkos-háTTú (73640)
csíkos-háTTú Creative Commons License 3 napja 0 2 73640

Még valami!

A vitának nem kell mindig úgy végződnie, hogy valaki "győz". Az egymással ellentétes, vagy csak eltérő álláspontokból valami jó is kijöhet.

(Az emlegetett olvtársunk nekem speciel keresztbe tett a való életben pár éve. Mégsem küldtem el a fenébe...)

Előzmény: Tiborcsik (73636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!