Keresés

Részletes keresés

gigabursch Creative Commons License 4 órája -1 0 133717

A kiégett fűtőelemek remanens hőjének hasznosítására, kvázi gőzgép, gőzfejlesztő üzemmódban is minimum egy konténer méret kell.

Amit egyes hajózási kultúrákban gond nélkül lehetne használni, de a többségében nem.

Viszont jelenleg sokkal olcsóbb lerakni, mint egy ilyen üzemet máködtetni.

Előzmény: naiv_ (133715)
Töck Jenő Creative Commons License 16 órája 0 0 133716

Azért ilyen jó eredményre kezdetben ne számítsunk.

Előzmény: Atis57 (133714)
naiv_ Creative Commons License 16 órája 0 0 133715

Ez tévedés.

Ezeknek az eszközöknek köze nincsen az atomreaktorokhoz. AZ atomreaktorokban szabályozott láncreakció zajlik le, ez ilyen méretekben megvalósíthatatlan - a legkisebb ilyen eszközök az atomtengeralattjárókban, illetve egy-két hajóban voltak/vannak. Nagy, sok-sok tonnás rendkívül bolonyolult szerkezetek.  
Itt mindössze izotóp töltéssel ellátott, thermoelemes áramforrásokról van szó, amelyek arra épülnek, hogy a rádioaktív izotóp (pl. plutonium) a bomlás során felmelegszik, s   azt a hőt - elég rossz hatásfokkal - áramtermelésre lehet használni. Ilyen egységek vannak pl. a hosszútávon használt műholdakban, amelyek nem kapnak elég napfényt. Ha az izotóp elbomlott, megáll az áramforrás.

Előzmény: Mlle. Grenelle (133702)
Atis57 Creative Commons License 17 órája 0 0 133714

Szia!

Pedig pár ilyen szanaszét a kertekben ? Főleg ha Rézműűvesék is felfedezik.....

Előzmény: Töck Jenő (133713)
Töck Jenő Creative Commons License 22 órája 0 0 133713

Az igazság az, hogy tanult szakmám miatt szoktam követni az építőipari portálokat is. Meghökkentő kérdések vannak, filléreken(!!!) akarnak takarékoskodni, pedig sokszor az életükkel játszanak. Nukleáris berendezéseknél nem tudom, hogy mi lenne. Jobb nem magánkézbe adni.

Előzmény: gigabursch (133708)
rezgaras Creative Commons License 24 órája 0 1 133712

Ha jól tudom, atomreaktornak azt az eszközt nevezik, amiben önfenntartó láncreakció megy végbe. Ahhoz viszont egy minimális mennyiségű hasadóanyagra van szükség. Egy termosznyi szerintem nem elég. Azt hiszem, kb. az atomtengeralattjárók reaktora a legkisebb, ami még működik.

Ami ennél kisebb, az a rádioaktív izotópos termoelektromos generátor (RTG), de az szerintem nem reaktor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_battery

Előzmény: gigabursch (133703)
Töck Jenő Creative Commons License 25 órája 0 0 133711

A litium-ion akkumulátor tűz és robbanásveszélyes. Az ólom nem, csak jó nagy.

Előzmény: tehtube (133709)
tehtube Creative Commons License 27 órája 0 0 133710
Előzmény: tehtube (133709)
tehtube Creative Commons License 27 órája 0 0 133709

Érdemes ilyenkor konzultálni a tűzoltókkal.

A tárolt villamosenergia szinte dinamit. Nem véletlen hogy a szerverszobák akkupakkjait kulön tűzálló vasbeton bunkerszobában kell tárolni. Vagy a kocsiknál egy durva vasdobozban vannk. Ha egy akku kigyullad, nem oldtható el, szemben a szénhidrogén üzemanyaggal. Gyakorlatilag meg kell várni, míg az egész porrá ég. Ugyanez a gond az elektromos autóknál. Egyik cella adja tovább a másiknak. Plázák zárt parkolóiban ezek parkolása kockázatosabb mint a gázautóké. Ja, napelem. Ha ég a ház, ilyen tetejűt nem oltanak a tűzoltók. Hiába kapcsolják le az invertert, a napelemek az egyenáramot attól még fejlesztik. Nem fogják megrázatni magukat. ON: Még viszonylag új a balatoni villanyhajózás, de öregszenek azok akkujai is. Szerintem idő kérdése.

(mintha úgy emlékeznék, a Toshiba valamikor gyártott konténer méretű mini atomreaktorokat, emlyek egy háztömbnek elegendő energiát szolgáltattak)

Előzmény: jakyg (133695)
gigabursch Creative Commons License 28 órája 0 0 133708

Már, bocs, de ez a megjegyzés:

- alapvetően bunkó, leminősítő

- súlyos ismerethiányokat takar

- félrevezető.

Szerintem először tájékozódj, mielőtt ex-catedra ilyen kijelentéseket teszel.

Előzmény: Mlle. Grenelle (133705)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja 0 0 133707

Atomenergia-párti vagyok.

De ezt nagyipari méretekben kell megvalósítani, nem szabad lakossági szintre "lebutítani".

Előzmény: Töck Jenő (133704)
Töck Jenő Creative Commons License 1 napja -1 0 133706

Paks kiválóan működik. Termoszméret (ha sikerül) nem robbanhat, mert nincs meg a kritikus tömeg. Sugárzó tekintetek meg lennének. Jobb, hogy Paks bővül.

Előzmény: Mlle. Grenelle (133705)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja 0 1 133705

Amennyire én a magyar karbantartás szintjét ismerem, nálunk az is csoda lenne, ha napjában csak egy ilyen robbanna fel...

Előzmény: gigabursch (133703)
Töck Jenő Creative Commons License 1 napja -1 0 133704

"...azt hiszem, jobb, hogy ez papíron maradt."

Ha először kifejlesztik és csak utána terjesztik akkor kár, hogy abbahagyták. A jövő energiájának az alapja az atomenergia. Szél és Nap nem elég megbízható, olaj nagyon fogy, szén meg nagyon füstöl. Vizienergia meg sok helyen nincs.

gigabursch Creative Commons License 1 napja 0 0 133703

Alapvetően kár, hogy nem fejlesztették ki őket rendesen.

Viszont alighanem a gazdasági kérdések miatt nincsenek.

Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja 0 0 133702

Ami a miniatűr atomerőműveket illeti:

a szovjetek számos ilyennel felszerelt világítótornyot (rádiónavigációs irányadót?) építettek.

A konstrukció működött, de azért biztonságosnak és kiforrottnak nem mondanám.

Az ötvenes években az USA-ban és a Szovjetunióban is felmerült a mini atomreaktorok (kb. ételtermosz méretű) ötlete, amik ott lesznek minden ház mellett, és termelik az áramot/melegvizet/fűtést... 

...azt hiszem, jobb, hogy ez papíron maradt.

Előzmény: jakyg (133699)
kanizsella Creative Commons License 1 napja 0 0 133701

Előzmény: kanizsella (133700)
kanizsella Creative Commons License 1 napja 0 1 133700

Szerintem ez a felvétel is rajta készült.

Megtekinthető a film 18. percétól kezdődően. 

https://videa.hu/videok/hirek-politika/ejfelkor.-5hCjmfel3GoEiGUL

Az 1957-ben készült film története az 1956-os forradalom alatt játszódik. A zárójelenete az, hogy a Himnusz hallatára mond le a főszereplő a disszidálásról. Szép, hazafias befejezés. Csiklandós adalék hozzá, hogy a film futtatott rendezője - Révész György - a későbbiekben disszidált. 

Előzmény: kanizsella (133654)
jakyg Creative Commons License 1 napja 0 1 133699

Ez már örökzöld lesz. :)

Előzmény: guberavera (133696)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 133698

Ezt az embert távol kell tartani minden felelős pozíciótól.

Előzmény: guberavera (133696)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 133697

Ez az ember kőhülye.

Frau Baerbock pedig még csak nem is szőke... úgy látszik, nem figyelt a fizikaórán.

guberavera Creative Commons License 1 napja 0 2 133696

Ilyenünk nekünk is van:)

Napelem = atomerőmű

jakyg Creative Commons License 1 napja 0 0 133695

Nyugat-Európában törnek előre a "zöldek". A német zöldek vezetője, Annalena Baerbock pl. azt hiszi, az elektromos hálózatban tárolható a villamos energia. Ez a francia meg a vitorlásokat sem szereti. Lesz a hülyeségnek határa?

https://mandiner.hu/cikk/20210418_annyira_zold_a_kepviselo_hogy_a_szel_hajtotta_vitorlasok_tamogatasat_sem_szavazta_meg

mosogep-szerelo Creative Commons License 1 napja -5 0 133694

Rémes! :(

Előzmény: rm40 (133693)
rm40 Creative Commons License 1 napja 0 1 133693
csecsaba2 Creative Commons License 2 napja 0 1 133692

Fel órát kerestem, h melyik naptárban van meg  ápr. 1. :-)

Előzmény: viking star (133691)
viking star Creative Commons License 2 napja 0 1 133691

Igen, a szmájlit lehagytam, de azt mostanában más körökben is hajlamos vagyok lehagyni. Ilyen ez az új világ. Alkalmazkodni kell. :)

Előzmény: gigabursch (133689)
neofrix baszmacs Creative Commons License 3 napja 0 1 133690

Valamint távol tartja a pirézeket...

Előzmény: viking star (133688)
gigabursch Creative Commons License 3 napja 0 0 133689

Na neeee!

Amúgy tetszik...

Előzmény: viking star (133688)
viking star Creative Commons License 3 napja -1 3 133688

Elektromagnetikus kéttörzsű terelőuszályok sleppen. Ahogy a képeken látszik, ez a Duna "fogszabályzója". Minél több ilyet telepítenek a folyó sodorvonalába, annál inkább tartható meg a Duna az eredeti medrében. Ezek a szabályzóművek gátolják meg, hogy akár bal, akár jobb irányba eltávozzon, elmozogjon a víz.

Előzmény: neofrix baszmacs (133681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!