Keresés

Részletes keresés

GEORGIE Creative Commons License 2000.09.20 0 0 160
Szia Plebejus!

Meg kene menteni ezt a topicot nehany hajos keppel, vagy mar elkeszult a sajat weboldalad?

Előzmény: plebejus (154)
FOMA Creative Commons License 2000.09.13 0 0 159
Köszi!
Előzmény: trophy (158)
trophy Creative Commons License 2000.09.13 0 0 158
Ez nem most volt, anem kb. már egy hete.
A Duna 1663-as folyamkilométerénél a 2-es számú sóderkiemelonél (Dunakeszi alsóváros kb.) egy sóderszállító uszály (dereglye tipus) a rakodást követoen terhelten, eddig ismeretlen oknál fogva elsüllyedt. Mivel hajózó úton kívül van, és a jelenlegi vízállásnál is kb. 2 m víz fedi, a kiemelésérol még nem intézkednek. Jelzobólya felette. Az uszály személyzet nélkül, horgonyon vesztegelt, és a reggeles orszolgálat vette észre, hogy már majdnem teljesen el van süllyedve. Akkor már késo volt.

A III. számú úszódarut a MAHART a vonaljárati kikötok téli beszedéséhez készítette ki, és rövidesen indulnak vele. A Hunyadi m/s fogja mozgatni, mint minden szezon elott és után.

Hajrá topic

Előzmény: FOMA (157)
FOMA Creative Commons License 2000.09.13 0 0 157
Fél füllel hallottam a rádióban, hogy tegnap valami elsüllyedt a Dunán (Dunakeszi?). Mi volt ez uszály, tolóhajó?
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.12 0 0 156
Délelőtt a Mahart III. sz. úszódaruja a Boráros téren állt a Petőfi hídtól 15 méterre északra.

Macibb

GEORGIE Creative Commons License 2000.09.08 0 0 155
KIRALY!!!

Az irott szoveget teljes terjedelemben kuld el nekem lszi!

A beazonositasban segit:
oasztrak-magyar hadiflotta

A JANE'S alapjan keszult az anyag!

Előzmény: plebejus (154)
plebejus Creative Commons License 2000.09.08 0 0 154
A kep hattereben lathato haromkemenyes hajok az Erzherzog osztalyu sorhajok.

Ilyesmik lehetnenek?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A feladoja ezt irta ra:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: GEORGIE (140)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.08 0 0 153
Szia!

Minden nagyobb megyei es egyetemi konyvtarban kellene lennie. Csak helyben olvashato!!!

En a JATE Kozponti Konyvtaraban talaltam meg, de szerintem tobb konyvtarnak van mar netes katalogusa es szerintem segitenek, ha megkeresed oket.

Termeszetesen van 2 tuti hely:
1. Orszagos Szechenyi Konyvtar , Bp.
2. KLTE konyvtara , Debrecen

Ez a ket orszagos kozkonyvtarunk, es nekik kutya kotelesseguk minden magyar nyelvu es minden Mo-rol megjelent kiadvanyt beszerezniuk.
Sajna anyagilag nem allnak olyan jol, mint a USA Kongresszusi konyvtara:-)))

Előzmény: Triste (152)
Triste Creative Commons License 2000.09.08 0 0 152
Az Ada-Kaleh témához: miután sziget az 1970-es évek legelején került a víz alá - az Al-Duna szabályozás miatt - , így azért még vannak néhányan hajósok, akik arra járhattak. Én is ismerek egyet, személyen is. Egyébként Ada-Kaleh története nagyon érdekes, az utolsó török területként került Mo-hoz, 1913-ban!

GEORGIE-nak: A Tenger című folyóiratot régóta keresem, hol lehet viszonylag egyszerűen hozzáférni a számaihoz?

Előzmény: Rapsonné (138)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.08 0 0 151
Sorry, az ismetlesert!:-))

Előzmény: eMM (149)
Rapsonné Creative Commons License 2000.09.07 0 0 150
Hahó!
Még folytatom ezt a velencés témát.
A pasi panaszkodott, hogy tulképp már csak 2-en vannak hajós szakemberek a cégnél, annyira leépült az egész.
Szerintem csak rosszul szervezik, biztos lenne ott látogató több is.
Megvan a telefonszáma az egyik hajóvezetőnek, ha valakit konkrétan érdekel, elküldöm emailben.

Annyira jót nosztalgiáztam a múltkor, mert egy állóhajón voltam, ahol az egyik ismerősöm lakik. És nagyon jó érzés volt, hogy alattam "mozgott a föld", teljesen a gyerekkorom ugrott be, amikor apukámmal a kabinban aludtunk menet közben :-)

na jó éjt
Szilvi

eMM Creative Commons License 2000.09.07 0 0 149
Kicsit korábban is olvastam,neMMvagyok én hülyegyerek akiknek mindent 2X kell leírni.
Előzmény: GEORGIE (137)
Rapsonné Creative Commons License 2000.09.07 0 0 148
Jé, én lennék az egyetlen nő? :-)

Kedves DLala!
Nem csak egy hajó van!!! 3!
A legnagyobb a Nadap, ami 100 fős, van egy 60 és egy asszem 40 fős.
A telszámot megkeresem. :-)
És lehet aug. 20-ig körutazni is, utána már csak Agárd-Pákozd-Agárd.
De lehet bérelni is, és akkor 10 ezer forint 1 óra a Nadappal, és Velencéről is elindul, ha akarja az ember. De már ennek is lejárt a szezonja.
Később még írok, rohannom kell.
pá fiúk :-)

Előzmény: DLala (143)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.07 0 0 147
Kedves Kpeter!

Ne aggodj, en se vagyok szagerto. vanaki tud egy kicsit a hajokrol, van aki egy kicsit tobbet, de az igazi szagertosegtol tavol allok (nem vagyok hajomernok, hajoskapitany meg hasonlook)

Előzmény: Kpeter (146)
Kpeter Creative Commons License 2000.09.07 0 0 146
GEORGIE!

Elnézést a téves megnevezésért, de én nem vagyok szakértö. Azért érdekelt a dolog mert egy repülögép-hordozó, szemböl olyan karcsúnak tünik. Igaz, hogy a tatrészen már széles, és ezek szerint ez elég a kellö mennyiségü víz kiszorításához. Ha nem így lenne akkor asszem pár tervezöt menesztettek volna a hajógyárból:-))

P

GEORGIE Creative Commons License 2000.09.07 0 0 145
Szia Kpeter!

A repulogep-hordozok (es nem anyahajok!!!) torzset ha keresztbe elvagnank akkor egy trapezt kapnank, amelynek a hosszabb oldala(nem vagyok matekos) vagyon felul, alul pedig ezzel parhuzamos rovidebb szakasz.
termeszetesen ennek a trapeznak a nagysaga valtozik a hajo orratol a hajo tatjaig.
Egyebkent a hajotest ugy nez ki, mint egy nagy doboz. Nem klippertestu a Nimitzke!

Tovabbi infok:
1.Tengereken hajok, hajokon repulogepek. Zrinyi haditechnika fiataloknak (ott van egy ilyen rajz a hordozorol). 80-as evek eleje agit-prop anyaga jo rajzokkal!
2. Bak-Sarhidai: repulogep hordozok (szinte a hasonlo sorozatbol, csak a 80-as eveg vegerol) Ha jol emlekszem a belso boriton van egy oldaliranyu robbantott kep az Enterprise-1 -rol vagy a Lexingtonrol (bocs, de vagy 10 eve eolvastam utoljara)
3. Tamiya makettkatalogusban 1:350 aranyban fotot is kozelnek egy rh-zorol. (Egyik jobaratom mogepitette. Jol nezett ki a hasonlo meretaranyu New jersey-vel az iden tavasszal Szegeden mogrendezett Modell-es makettkiallitason)

Es vegul:
Azert tartom jobbnak a repulogep-hordozo kifejezest hasznalni a r-anyahajoval szemben, mert:
1. Az angol neve is aircraft-carrier.
2. A r-anyahajo az elso vh. idejen letezo hajotipus vot, amelyrol kata pultjaval kipakoltak a gepeket, majd azok visszatereskor a tengerre szalltak es onnet daruztak fel a hajo fedelzetere.

Egyebkent a kevesbe jo elnevezes meghonosodasanak oka az, hogy a 2 vh kozotti hazai sajtoban r-anyahajokat mondtak (tevesen), mert az uj hajotipusnak nem vot olyan egyertelmu elnevezese, mint a csatahajoknak, pontosabban az 1906-1918 kozotti epulteknek a Dreadnought.
Vagy masik olyan hajotipus, ami az elso ilyen hajorol kapta a nevet, a monitor volt.

Előzmény: Kpeter (142)
FOMA Creative Commons License 2000.09.07 0 0 144
Ha van fotód szkennelve, akkor köszönettel venném mail-ben vagy akár linkelve.
Előzmény: DLala (143)
DLala Creative Commons License 2000.09.07 0 0 143
Velencei-tavon egyetlen hajócska mozog, az Agárd nevu. Menetrend szerint közlekedik Agárd és Szúnyog-sziget között. Utolsó járat este 7-kor megy vissza Agárdra, egyébként asszem kétóránként megy. Nagyon aranyos kis hajó, szakállas kapitánnyal, kanyarog a nádszigetek között. A Szúnyog-szigeten a csárdában meg jókat lehet kajálni, ajánlom a békacombot meg a fogast. Egyébként a csárdától nincs messze a Pákozdi csata emlékmuve, a Doni emlékmu meg egy szuper arborétum kilátóval.
Én most voltam (sajnos hajózni azt nem), csúcs egész napos program. Fotó/videó a kishajóról az van, aki kér küldök belole.
Előzmény: FOMA (139)
Kpeter Creative Commons License 2000.09.07 0 0 142
Hajószakértök segítsetek!

Egy off-os kérdésem lenne:
Ahhoz hogy egy hajó úszni tudjon a vizen, teljesülni kell annak az egyszerü feltételnek, hogy a hajó annyi vizet szorítson ki amennyi a hajó súlya. Na most elnézve egy repülögépanyahajót kissé tanácstalan vagyok. Milyen lehet ezeknek a szerkezeteknek a víz alatti része? Hogy tudnak ilyen sok viszet kiszorítani? Van valakinek erröl képe, nagyon érdekelne hogy milyen kialakítású a hajófenék!

Köszi, és bocs az offért!

P

plebejus Creative Commons License 2000.09.07 0 0 141
Kosz, hiaba, no kell a szaktortenesz.
Ez egy kepeslap, a feladoja irt ra 1916-os datumot. Majd torlom.
Előzmény: GEORGIE (140)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.07 0 0 140
Kedves Plebejus!

A foto nem 1916-ban keszult, hanem egy kicsit korabbi agit-prop anyag, mert ha a Tengerben irtak a dreadnoughtokrol az altalad kozzetett rajz kicsinyitve szerepelt a fejlecben.

Szerintem az eloterben egy Tegetthoff osztalyu csatahajo uszkal, sodorvonalaban a talan a Zrinyi es testverhajoi (pre-dreadnughtok).

A kep hattereben lathato haromkemenyes hajok az Erzherzog osztalyu sorhajok.

Előzmény: plebejus (132)
FOMA Creative Commons License 2000.09.07 0 0 139
Köszöntöm köreinkben az első hölgyet!

A Velencei-tavi lehetőség bennünket is érdekelne, megosztanád velünk a telefonszámot.

Cserében elárulom, hogyan lehet a Dráván sétahajózni.:)

Előzmény: Rapsonné (138)
Rapsonné Creative Commons License 2000.09.06 0 0 138
Sziasztok!
Majd igyekszem átrágni magam a teljes topikon, addig is bejelnetkezem.
Én szeretem a hajókat és szeretek hajókázni, apám 13 éves hajós múltal rendelkezik, a Dunán volt hajóskapitány. Most már nem, sajnos ... apa azt szerette volna, ha hajón lesz az esküvőm, hát nem jött össze, majd legközelebb :-)Esetleg majd őt is elcsábítom erre :-)

Viszont most szervezünk egy hajóutat, hát mit mondjak, baromi sok utánajárás volt, hogy az Agárdi Hajóállomás számát megszerezzem, azt hittem, hogy Mahart, de egyáltalán nem. Már kezdtem elbizonytalanodni, hogy tiszta hülye vagyok, hogy a Velencei-tavon akarok hajókázni.
De úgy néz ki, összejön.

na egyelőre ennyi.
Van nekem is egy régi képeslapom, amin Ada-Kaleh van rajta, igaz, hogy hajó nélkül, de azért szívesen találkoznék olyannal, aki még látta ezt a szigetet. Nem sokan élnek már ilyenek, az biztos.

csók
Szilvi

GEORGIE Creative Commons License 2000.09.06 0 0 137
Kedves eMM es Trieste!

Kicsit korabban is irtam, de most megegyszer leirom:
A Tenger ( - tudományos és társadalmi - tengerészeti és közgazdasági folyóirat ) A Magyar Adria Egyesület Közlönye 1910-1944.

A magazinnal kapcsolatban: nem tudom, hogy megelnenk-e, mert Ausztriaban volt egy Mariner guestern heute vagy mi a francz (no szpiking dzsermann)
ami 1975? es 1985? kozott letezett, majd a tsekely erdeklodes miatt becsodolt. Nagy kar erte!

Előzmény: eMM (135)
plebejus Creative Commons License 2000.09.06 0 0 136
Aha.
Előzmény: eMM (133)
eMM Creative Commons License 2000.09.06 0 0 135
Eddig legalábbis erről volt szó.
Előzmény: Triste (134)
Triste Creative Commons License 2000.09.06 0 0 134
"Én egyébként a tenger c. folyóirat mintályára készült újság, megcsinálására gondoltam."

A századelőn Magyarországon megjelent Tenger című folyóiratra gondolsz? Vagy melyikre?

Előzmény: eMM (131)
eMM Creative Commons License 2000.09.05 0 0 133
Nagy és füstös hajókat ábrázol.:-)
Mindenesetre a fotó, a korabeli propaganda remeke.
Azt sugalja, hogy ekkora acélerdő melett,senkinek seMMi keresnivalja az Adrián.
Előzmény: plebejus (132)
plebejus Creative Commons License 2000.09.05 0 0 132
T. Topictarsak,
Asatasaim elso eredmenye, na, miccoltok?
remelem nem offtopic:-)
Nalam szagertobbek, megfejthetnetek mely hajokat is abrazolja pontosan a kep.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: plebejus (103)
eMM Creative Commons License 2000.09.04 0 0 131
Csinálni egyszerűbb!
Fürdőkád megölt,majd sót bele!
Én egyébként a tenger c. folyóirat mintályára készült újság, megcsinálására gondoltam.
Ha a TOP-Gun megél......
Előzmény: DLala (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!