Keresés

Részletes keresés

45445434343 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 59307

Kicsit OT de hova írjam ki...

 

Munkahely agóniája? Sorolom a jeleket-mi a diagnózis szerintetek? Meneküljünk?

 

 

Nonprofit szervezet, mely főleg állami apanázsból élt, de ez a politikai széljárás miatt elapadt, csökkent.

Mi történt tavaly óta?

- bérelt épületben van a cég, havi nem kevés bérleti díjjal, mely lassan fél éve nem kerül befizetésre, az önkormányzat fenyeget hogy kirak

- minden létező közműnek tartoznak csak idén 2x került kikapcsolásra az áram (majd vissza amikor mégis fizettek)

- a gázművek leválasztott a hálózatról is, nem csak simán elzárta a gázt

- a céges menzát adó cég szerződést bontott mert nem fizettek

- a takarító cég szerződést bontott mert nem fizettek

- több embernek felmondtak mert nem bírták őket fizetni (de az a kamu hogy erőforrás-optimalizálás folyik na persze)

- állandóan késnek a fizetések nem jön meg időben nem jön meg összegben több részletben késve-csúszva jön

-nyárra előirányzott tatarozás lett volna, lefújva, 1 vödör festéket se kapott a karbantartó

 

Kb ez a helyzet.

Na diagnózis? Meddig húzza még a cég?

Meneküljön aki még itt dolgozik, ne is várja meg, míg bedől az egész?

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.06.23 0 0 59303

Szintén új ÁLLÁS!!
adatgazda, incidenskezelés, adatvédelem, IT audit, IT biztonság

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.06.23 0 0 59302

Sziasztok!
Két új remek álláslehetőség!!
payroll, Katowice, bérszámfejtés, bérfeladás, multinacionális vállalat, HR outsourcing

nyman Creative Commons License 2018.06.20 0 0 59301
FeketeKisautó Creative Commons License 2018.05.22 0 0 59300

Mégegy!!
Scrum Master --> ITT!!

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.05.22 0 0 59299

Sziasztok!!
Állás lehetőség!!
Blockchain Developer --> Részletek ITT!!

nyman Creative Commons License 2018.04.05 0 0 59298

Ez poziciotol is fugghet, meg a vezetestol. Ha barmilyen helyhez es idoponthoz kotott munka (szalag, bolti elado stb.), akkor nehezebb lehet a helyzet. Ha szellemi, kotetlenebb munkaidovel jaro munka, akkor nem nagyon indokolja semmi, hogy egy napra ne engedjenek el. 

 

Szerintem, ha idoben szolsz, akar az elso munkanapon, akar mar most a napokban, minden bizonnyal nem fognak nemet mondani.  14-en du. 4-kor mar lehet, hogy morcosak lennenek.

 

Ha meg nemet mondanak, akkor el lehet gondolkozni, hogy jo volt-e az a valtas. :)

 

Az, hogy mar most alairtak veled a szerzodest, korrekt cegnek tunik, azt is jelenti, hogy szamitanak rad, es szerintem egy ilyen kerest toleralni fognak. 

Előzmény: hope tie (59296)
orangutan Creative Commons License 2018.04.05 0 0 59297

Nem tudom hány éves vagy, legyél mondjuk 33 éves és gyermektelen, akkor jár egy évben 24 nap szabadság. Az havonta 2 nap, 15 naponta 1. Én megkérdezném.

 

Van egy szabály, hogy a munkáltató az első 3 hónapban megtagadhatja a szabadság kiadását. De engedélyezheti is, megkérdezni meg lehet.

 

Amúgy hogy lehet 4 hónap a próbaidő, nem 3 a maximum?

Előzmény: hope tie (59296)
hope tie Creative Commons License 2018.04.05 0 0 59296
Májusban kezdek új helyen, alírva minden.

De 05.15 több tízezer Forintos koncertjegyem van, amit meg féléve vettem, amikor szó se volt munkahelyváltásról.

4 hó próbaidő...

Szerintrtek pofátlanság lenne benyögni, hogy emiatt 05.15re szabadot szeretnék?
padisah Creative Commons License 2018.03.25 0 0 59292

vannak freelancer portálok, ahol főleg távmunkás projekteket lehet elnyerni

illetve akad helyhez kötött munka is, bár nem ez a jellemző

 

a lényeg hogy azzal nem jár kötöttség, pl távmunkában tesztelni valamit néhány projekt erejéig

Előzmény: KeineAhnung (59290)
nyman Creative Commons License 2018.03.25 0 0 59291

Passzolom ezt, mert igy csak regen diakmunkan dolgoztam.

 

Szerintem tavasztol oszig a vendeglatasban is lehetnek lehetosegek.  Ott biztosan vannak esti, hetvegi beosztasok, es a hetkoznap nappalt pedig szabadon lehet tartani.

 

 

Előzmény: KeineAhnung (59290)
KeineAhnung Creative Commons License 2018.03.24 0 0 59290

Üdv!

 

4 hónapig Pesten szeretnék élni egy tanfolyam miatt. Ez időre akarok keresni valami munkát leginkább részmunkaidőben.Azt szeretném kérdezni hogy Pesten vannak-e olyan gyárak pl vagy akármilyen munkahelyek ahová  könnyű bekerelülni. Hova lenne érdemes leadnom a jelentkezésemet?Könnyüipari mérnöknek tanultam de erre a 4 hónapra nem akarok a szakmámban elhelyezkedni.Utánna meg megyek vissza Ausztriába.

Job.Help Creative Commons License 2018.03.18 0 0 59289

Sziasztok!

 

KÖNYVELŐ, LONDINER és KARBANTARTÓ munkakörre megbízható munkatársakat keres egy 5*-os szálloda Budapesten.

 

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet:

 

munkaero.search@gmail.com

KissMe Creative Commons License 2018.03.13 0 0 59288

Szia! :)

Előzmény: nyman (59287)
nyman Creative Commons License 2018.03.12 0 0 59287

Ja jogos. Ha jol latom 2001.05.30-an volt az elso hozzaszolasom a topikban. Pont KissMe-nek valaszoltam 😊 A topiknyitas datumat rosszul hozza.

 

Akkor, cirka 17 eve, ha palyakezdonek nem is, de par ev tasztalattal rendelkezonek szamitottam.

 

Ahhoz hogy elore lepjek folyamatosan olvastam az allashirdeteseket, tanacsado oldalakat, hogy valahogy leszurjem, hogy mi az amiben kell fejlodnom ahhoz, hogy feljebb tudjak lepni. Anyagilag is, szakmailag is.

 

Hogy az ember fennmaradjon, kell, hogy kepezze magat folyamatosan. Meg most is azt latom, hogy rengeteg dolgot meg lehetne tanulni, illetve latom, hogyha az a terulet szukul, ahol most vagyok, milyen iranyokba lenne celszeru elmozdulni.

 

A kornyezetemben sokan nyavikolnak. De az, hogy elinduljon valamilyen iranyba, az nem. Ez lehet mezei OKJs tanfolyam, nyelvtanulas stb. 1-2 napostol a par honaposig. Hogy o mar nem akar. Az egyik unokatesom 50 felett szerezte meg a diplomajat.

 

Most lepten nyomon munkaerohianyrol hallani. Persze ebbe benne van az is, hogy sok munkaado nem akar annyit fizetni, amennyit az emberek kernek, de az is, hogy nincs eleg megfelelo ember.

 

A jelen helyzet alkalmas arra, hogy jo felteteleket alkudjon ki az ember. Ez lehet anyagi, lehet munkaido is.

 

De ennek minden bizonnyal par ev mulva megint vege.

Előzmény: xtl (59285)
SzürkeFarkaska Creative Commons License 2018.03.12 0 0 59286

jó, ezt azért nemcsak az álláskeresőkröl lehet szerintem elmondani, de csak személyes vélemény

Előzmény: xtl (59283)
xtl Creative Commons License 2018.03.08 0 0 59285

Olyanokra gondolok, akik az elvárható minimumot nem hajlandóak megtenni a saját boldogulásukért, pl. nem végez segédmunkát szakmunkás létére, inkább az utcán vegzálja a leparkoló autósokat egy kis apróért.

Előzmény: nyman (59284)
nyman Creative Commons License 2018.03.08 0 0 59284

Konkretan mire gondolsz az elhetetlen hozzaallassal?

 

 

Előzmény: xtl (59283)
xtl Creative Commons License 2018.03.08 0 0 59283

Tegnap voltam a HVG Job Fairen. Mondjuk úgy, hogy erősen keresleti piac van. Az álláskeresőket nem érdekli semmi új, skatulyákban gondolkodnak, nem akarnak kilépni a komfortzónájukból. Mi nem melósokat kerestünk, de teljesen mindegy, mert abban a rétegben is ugyanezzel az élhetetlen hozzáállással találkozom lépten-nyomon.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (59281)
KissMe Creative Commons License 2018.03.04 0 0 59282

Igen, ez is egy szempont, hiszen ebben a hirdetésben sincs benne az, hogy a munkáltató esetleg "elfelejti" bejelenteni a dolgozót, vagy nem ad neki megfelelő fizetést. Én viszont úgy gondolom, ha valakinek egyáltalán nincs munkája, közben családot kell eltartania, ráadásul hátrányos helyzetű környéken is él, az ne válogasson! Sőt, képezze tovább magát, és akkor találhat olyan munkát, ahol rendesen megfizetik, mert a végzettsége és a gyakorlata megfelel az elvárásoknak, és akkor már a munkáltató sem érzi kidobott pénznek a munkavállaló fizetését, járulékát, stb.

Minden éremnek két oldala van, ezt jó lenne végre megérteni és elfogadni.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (59281)
VIRÁGH ISTVÁN Creative Commons License 2018.03.03 0 0 59281

Ez bizonyos rétegekre igaz... Leginkább az átlag melós, dolgozó emberekről van most szó. Aki ebbe a csoportba tartozik az valószinüleg talál munkát de akkor se mindegy milyet! Munkát találsz de kérdés milyen feltételekkel! Maradjunk annyiba, hogy tiszteséges megbecsült munkaerő nehezen leszel még mindig. Fél bejelentés, betegállomány nincs fizetve... stb... Nem mindenki megy bele szívesen ilyenbe és meg tudom érteni. Én se vállalnék el ilyet!
Bár már lehet kezd annyira méylülni a munkaerőhiány hogy kénytelenek lesznek a munkáltatók változtatni, ha akar megbízható munkaerőt...

Előzmény: xtl (59280)
xtl Creative Commons License 2018.03.02 0 1 59280

Régóta mondogatom, ma is ugyanúgy érvényes, mint tíz éve: Magyarországon csak az nem talál munkát, aki nem akar.

Előzmény: KissMe (59279)
KissMe Creative Commons License 2018.03.01 0 0 59279

Miközben sírnak a magyarok, hogy nincs munka, nem tudnak elhelyezkedni a versenyszférában (kilépve ezzel a közmunkás létből), különösen vidéken, ilyen álláshirdetés jelenik meg egy magánszemély facebook profilján:

 

"....-i (dél-baranyai kisváros) Tescoban lévő Lottózónkba munkatársat keresünk!!Jelentkezni csak .... e-mail címen. Minimum érettségivel, erkölcsi bizonyítvánnyal várom a jelentkezőket!!!

Kérem privát üzeneteket ne írjanak! Értsék meg, nem válaszolok emailben sem kérdésekre, tisztességesen behívok mindenkit az önéletrajza alapján, de egyesével - a "mi a munka" kérdést... ne vicceljenek ez egy lottózó - önálló munkavégzésre alkalmas embert keresek! Kérem így jelentkezzenek!"

 

Siralmas! Ahelyett, hogy a kormányt szídnák, továbbképezhetnék magukat a kedves emberek, például vehetnék a bátorságot, és leérettségizhetnének.

nyman Creative Commons License 2018.02.15 0 0 59278

Erdekes tortenet. Koszi, hogy megosztottad. Van scientologia szaktopik, lehet ott tobben vannak hasonlo cipoben.

 

Ket szemelyzeti tanacsado ceget tismerek, aki scientologusok. Az egyik havi rendszeresseggel megkeres „szemelyre szolo ajanlattal”. Egy masik szcientologus ceghez keresnek embereket.

 

A googliban ki lehet keresni neveket. A 200, 300, 400 kerdeses szemelyisegteszt is utalhat erre.

 

Az elozo cegemnel probaltak ilyesmit. Jellemzoen a kivalasztas vegen. Letettek egy ajanlatot, meg meg ki kellett tolteni egy ilyet. Sokan leszartak. Utana leszoktak errol.  

 

Az meg onmagaban meg rendben is lehet, hogy vannak kozossegek, amik gazdasagi szempontbol is egymasra tamaszkodnak, segitenek egymasnak.

 

Onnantol viszont etikatlan, ha nehany elvet rakenyszeritenek a munkatarsakra, mondvacsinalt okokkal diszkriminalnak, ellehetetlenitenek.

Előzmény: Törölt nick (59277)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.14 0 0 59277

Itt az én történetem...

 

Már kb 2-3 hete is a cégnél dolgoztam, amikor gyanús lett, hogy valakinek folyton el kellett mennie a dolgozók közül ilyen-olyan jól hangzó képzésekre. Egy kollégám, akivel jobb viszonyt alakítottam ki már az elején, felnyitotta a szemét: szcientológia! A főnök hisz benne, ő maga is rengeteget költ az "oktatásaikra" és a munkásokat is el-elviszi magával. Mondván: jó sokat költ erre, nem illik visszautasítani és különben is csak olyan dolgokról van szó, amelyek segítenek megoldani a problémákat és felnyitni a szemed, amivel könnyebb lesz az élet. Persze szó nincs szciről. Ja, majd később...Már talán 3-4 hónapja is ott voltam, amikor egyik reggel munkaidő előtt 20 perccel hívott, hogy mehetnék vele, úgy gondolta. Éppen családi esemény volt délután, így megúsztam. De egy 2 hete ott lévő kollégát szinte kényszerített. Hallottam a vitát, a végén az volt, hogy fogja fel úgy, hogy ez egy kötelező továbbképzés. Szegény, szinte sírt, de elment. Próbaidő elején....Aztán persze sok fságot mesélt. Telt az idő, reméltem, hogy megúszom, de most új dolgozókat keres és szerződött egy szci céggel, amely oxfordi tesztet küld első lépcsőben a jelentkezőknek, persze sok százezerért. És ha már így van, ugyan töltse már ki minden jelenlegi melós is. Jött levélben, hogy kéri. Jobban megnéztem a jogszabályt és hát ilyen személyes jellegű tesztet névvel csak úgy lehet elvégezni, ha erre felhatalmaztuk. Előtte. Úgy, hogy megismertük az adatkezelés módját, személyét, célját, idejét...De mivel ilyen nem történt, nem találtam adatvédelmi számot sem rajta, így szépen visszautasítottam. Szabin vagyok éppen, így levélben írtam meg udvariasan. Nem jelzett vissza semmit, de egy munkatárs írt, hogy van még egy kolléga, aki megtagadta, őt már terrorizálják. Valszeg rám is ez vár. Korábban a főnök mondogatta, hogy arról szól ez az egész, hogy ugyanolyanokkal kell magát körbevenni, mert így tud csak fejlődni. Kollégám aki elment végül a tréningre mesélte, hogy ott bizony megmondták, kit kell kirúgni a cégtől a korábbi tesztek és tréningek alapján. És azt is, hogy a gondolja át családi viszonyait, mert közvetlen környezetében vannak negatív energiák és ezektől meg kell szabadulni. A kérdések között öngyilkossági hajlamról, egészségügyi állapotról, gyerekvállalásról is kérdeznek, és vannak ultra gagyi kérdések, érthetetlenek, bulvár újság szintűek. Olyanok is, amelyek úgy vannak megfogalmazva, hogy igen válasznál a mondat első fele jelent rád rosszat, a nemnél a mondat másik része. 

 

Kb fél évig kellene még kibírnom itt, mert közben építem saját vállalkozásomat, és nincs kedvem keresni mást erre az időre. Egyébként a munkám tetszik, szívesen csinálom, ezt tanultam és csináltam korábban máshol is, szóval küzdök. Ha kitesz, nyilván munkaügyi bíróság, egyenlő bánásmód hatóság és kártérítés. 

 

Jó tudni, hogy az adatvédelmi biztos állásfoglalása szerint ilyen módon amit leírtam totálisan törvénytelen az egész, nem követelhetik a kitöltést. 

A másik oldalt is tudom: ha már ezen vitázni kell, akkor már nyilván menthetetlen a jó kapcsolat, de én akkor sem állok fel, mert akkor nincs tovább. csak akkor, ha kitesznek erre hivatkozva.

xtl Creative Commons License 2018.02.08 0 0 59276

Véleményt? Persze, mi itt azért vagyunk, hogy kipróbáljunk ide bedobott állásokat... :D

Előzmény: KissM1024 (59273)
nyman Creative Commons License 2018.02.06 0 0 59275

az erotikus munka hirdetesenek nem a huszban a helye?

Előzmény: KissM1024 (59273)
KissM1024 Creative Commons License 2018.02.01 -1 0 59273

Épp most nézem ezt az állást: http://kginternational.hu/allasajanlat/masszor-munka-folyami-hajon/ tudnátok róla véleményt mondani? :)

 

xtl Creative Commons License 2017.11.15 0 0 59272

Köszi a válaszaidat. Már csak az nem tiszta, hogy milyen időtávra érdemes számolni. Ha saját autót vennék, az nem új lenne, és 5-10 évre tervezném, valamint nálam maradna az értékvesztése. Egy munkahellyel nem szoktam 5 éven túl számolni. A cég viszont egy új kocsit adna, és a lízing miatt 3-4 évente újra cserélnék, emellett nem kellene átírási illetékkel, szervizbe járással, gumicserékkel, biztosítással vacakolnom, nem nekem kellene a megvásárlásával és az eladásával bíbelődni, meg attól se nagyon rettegnék, hogy esetleg ellopják valahonnan. Hogy pontosan milyen az autó, számomra nem elsődleges kérdés. Úgy érzem, almát akarok hasonlítani körtével.

Előzmény: nyman (59271)
nyman Creative Commons License 2017.11.09 0 0 59271

Autonal azert azt is kell merlegelni, hogy mit adnak.

 

Ha csaladod van es adnak egy Opel Corsat, akkor plusz autot fenn kell tartani, igy olyan sokat nem segit, max a munkabajaras koltseget takaritod meg.

 

Ha a ceg rugalmas es kapsz egy keretet, amibol te rakhatod ossze az extrakat, akkor az erhet tobbet is. Pl. nem kell tolatokamera, eleg a radar, de helyette szeretnel ulesfutest, napfenytetot, kulonleges szint stb.

 

Volt ahol volt a keret. Ha tobbet akartal, akkor fizethetted pluszban a lizingdij kulonbseget. De 5-10-15 ezer Ft/ho-bol mar belefert pl. a standart 120 LE motor helyett a 200 feletti, sportrugoval, vagy volt akinek a csaladja miatt a hosszabb kombi verzio kellett, vagy fontos volt az ulesfutes, borbelso, napfenytetobol is az extrahosszu stb.

 

De van ahol az egyseges megjelenes es forgalmazoval a deal miatt ugyanazt a tipust, szint, felszereltseget kapja mindenki.

 

Ezeket az opciokat is lehet merlegelni es "bearazni".

Előzmény: nyman (59270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!