Keresés

Részletes keresés

_UPi_ Creative Commons License 2000.01.25 0 0 11
* tipusu hangfile-okat szerintem legpraktikusabban a sox-szal lehet lejatszani / atalakitani / konvertalni / torolni. :) Tehat pl. mp3->cd-re irhato audio konverzio igy lehet egyszeruen:

mpg123 -s akarmi.mp3 | sox -t raw -r 44100 -s -w - akarmi.cdr

(Lehet, hogy a parameterezes nem pontos, de azt hiszem, stimmel.) Ezek utan a cdr-eket szepen lehet rairni a cd-re trackenkent.

A sox-nak van egy kulon play nevu programja, ami gyakorlatilag a sox ugy parameterezve, hogy kapasbol a dsp-re kuldi (vagyis lejatssza a hangszoron). Ergo .au file lejatszasa: "play akarmi.au"

Előzmény: SzG (10)
SzG Creative Commons License 2000.01.19 0 0 10
Az ember ugye nem igen hagyja első saját topicját elsüllyedni. Tud valaki egyébként linux alól mit kezdeni au kiterjesztésű file-al?
SzG
Előzmény: SzG (9)
SzG Creative Commons License 2000.01.13 0 0 9
Ez az XMMS szivat engem, az rpm úgy csinál, minthaa feltelepülne, pedig mégsem teszi. Megpróbálom majd a tar.gz verziót is.
Milyen lejátszókat ismertek még, mpeg-hez, avi-hoz is van valami jóféle player?
SzG
Előzmény: Hidden (5)
pox Creative Commons License 2000.01.12 0 0 8
Ha minden igaz, akkor elrepült a cucc.
Másik kérdésedre: nem, sajnos MP3 keresőket nem ismerek, de szintén (említett modem vs. telefon + késő van) megkérdezem 'a nagy varázslót' - csak holnapra. Ő viszont előbb készítene húspástétomot saját magából, minthogy a Windózt a száján kiejtené, ő csak Linuxos progikat ismer. Én viszont új vagyok a neten, úgyhogy kicsit utána kell járjak (engem is érdekel a téma).
SzG Creative Commons License 2000.01.11 0 0 7
Köszönöm a gyors segítégeteket, ár töltögetem a cuccokat, a küldeményt pedig előre is köszönöm!
Esetleg MP3 keresőt is ismer valaki az urak közül? Olyasmire gondoltam, mint például az MP3Finder szellemes névre hallgató Windózos progi.
SzG
Előzmény: Hidden (5)
pox Creative Commons License 2000.01.11 0 0 6
...nos igen... aki későn ébred... Hidden barátunk minden értelmeset elmondott az egészről.
>> SzG ehhez már csak annyit tennék hozzá , hogy ha kell, az mpg123-at elküldöm mailben (írj, ha kell).
Amúgy létezik egy - igaz, grafikus - XIIAmp nevű is. Az mpg123-nak viszont nagy előnye, hogy 486-r a van optimalizálva, ha esetleg ezen akarod futtani, akkor igen pozitív (bár nemigen hiszem - egy másik topicban (ha jól emlékszem) valami olyat emlegettél, hogy egyszerre több oprendszer is telepítettél. ezt egy 486-os nem szokta hálásan fogadni.
Hidden Creative Commons License 2000.01.10 0 0 5
Nos, az a bizonyos "ugy nez ki mint a WinAmp" program XMMS (X MultiMedia System)
nevre hallgat, es a http://www.xmms.org -on lehet letolteni/megnezni. Eleg ertelmes, majdnem
mindent tud amit a WinAmp (persze 3D-s vis. plugineket ne varjatok tole...).

Ha esetleg nem feltetlen grafikus feluletu lejatszoszoftver kellene, akkor lehet probalkozni
az mpg123 nevu szoftverrel (arra vigyazzatok, hogy legalabb nehany szaz kilobyte meretu
buffert meg kell neki adni, vagyis pl. igy inditsd: mpg123 -b 512 alma.mp3). Ha ezt tulsagosan
fapadosnak talalnatok, akkor esetleg ki lehet probalni az mp3blaster-t is, elsore nem tul szep
(hat, ami azt illeti masodikra sem), ellenben jol hasznalhato.

Ja, es ne higgyetek hogy lassu a gep a szaggat, akar egy Pentium 100-on lehet akadozas
nelkul mp3-at hallgatni ugy, hogy mellette meg valami ertelmeset is csinalsz...

Egyebkent ajanlanam a http://freshmeat.net cimet, itt szinte kizarolag LiNUX-os programokkal
foglalkoznak, uj verziokrol, uj programokrol szamolnak be, es kategoriak szerint lehet
bongeszni. Ja, es lehet keresni is, igy megtudhatod hogy honnan lehet letolteni pl. az
mp3blaster-t...

pox Creative Commons License 2000.01.09 0 0 4
:)
SzG Creative Commons License 2000.01.09 0 0 3
Ha nagy leszek meghálálom!
Előzmény: pox (2)
pox Creative Commons License 2000.01.09 0 0 2
...passz... mivel éppen netelek (modem :((( , nemtom felhívni az uriembert... holnapra minden info itt lesz
SzG Creative Commons License 2000.01.09 0 0 1
Én sem az oprendszerre gyanakszom, hanem a freeamp playerre, van bőven szabad erőforrás, csak netezgetek, ugyanúgy ahogy Windows alól szoktam. (Nt és 98 alól egyaránt gond nélkül megy. Ez a player grafikus, így virtuális konzol ezzel kilőve. Melyik az a karakteres lejátszó, meg tudod esetleg mondani a nevét?
Előzmény: pox (0)
pox Creative Commons License 2000.01.09 0 0 0
Hát ami azt illeti, én nemigen szoktam Linux alatt mp3-akat hallgatni, de van egy barátom, akinek egyrészt:
-NEM akadozik egyáltalán alggatás közben a többi progi (miután nem grafikus feluletet használ, hanem a la natur benyomja egy virtuálterminálon a cuccot, a többin meg szövegszerkeszt vagy mailezik...)
-a Win (igaz, nem az NT, csak a 9x) viszont épphogy nemigen fér össze a Winamp meg - mondjuk - a Photoshop (egy 233MHz-es Penti II-n pl. olyan hatása van ennek, mint amikor Roger Daltrey a My G-g-g-g-enerationban dadog... :)
Szerintem nem oprendszerfüggő a dolog
SzG Creative Commons License 2000.01.09 0 0 topiknyitó
Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki Linux alól MP3-at hallgatok, de ha jól látom ilyen jellegű téma még nincs. Hát most már van.
Én a freeamp nevű cuccot használom, de nem vagyok vele megelégedve, ha valami más is használja a procit, akkor hajlamos akadozni a hang, holott ugyanez a gép windows alól ilyet sem winamp-pal, sem a mediaplayer-rel nem csinál. Milyen lejátszókat ismertek? Mi a neve annak, amelyik pont úgy néz ki mint a Winamp?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!