Keresés

Részletes keresés

félrevezető Creative Commons License 2009.02.18 0 0 13
Szerintem kérdezd meg Gyurcsányt,-hátha ad valami támogatást az utazásodhoz.
vismaior Creative Commons License 2000.03.17 0 0 12
: - I
pancho Creative Commons License 2000.03.16 0 0 11
"a delikvens" törölve
pancho Creative Commons License 2000.03.16 0 0 10
off
Sajnos, épp az a "sok felesleges nyelvtani szabálykompozíció" segít abban, hogy mikor mivel és mit csinál valaki.
Kicsit ki vagyok akadva azokra, akik a nyelvtant felelegesnek tartják, akár az angolban is. Aztán - mivel fordítok meg lektorálok - látok sok olyat, aki nyelvvizsgával - estenként felsőfokúval - is hibásan rendezi el a delikvens, hogy az adott ige például mire vonatkozik. Sajnos, az általános részek (pl. nyelvtan) biztos tudása nélkül a szakmai sem megy. Persze azt valóban nem kell tudnod, hogy mondják pl. azt, hogy mustáros vajas kenyér, de ezek már szavak vagy kifejezések, a szabályokat bizony tudni kell.
off vége
Előzmény: vismaior (5)
vismaior Creative Commons License 2000.03.16 0 0 9
Kedves hozzászólók!

Azt hiszem, itt tévedés van...
Nem kéregetek, hanem ötletekre lennék kíváncsi, milyen magyar, külföldi cég hajlamos arra, hogy egy fiatal tudományos hajlamait próbálgató főiskolást segítsen abban, hogy kijusson egy igen fontos nemzetközi szimpóziumra...

A munkával az a baj, hogy már van egy munkahelyem, amiből sajnos nem lesz meg a kiutazáshoz szükséges összeg, plusz nappali tagozaton főiskolás vagyok, így igen nehéz lenne még egy munkát bevállalni... Vagy tévedek ?

vismaior

platina Creative Commons License 2000.03.16 0 0 8
Hány ilyen topicot fogtok még elkezdeni, kéregetők?
hobe Creative Commons License 2000.03.16 0 0 7
Munka! Ez nem fordult meg a fejedben?
Előzmény: vismaior (6)
vismaior Creative Commons License 2000.03.16 0 0 6
Kicsit leült a topic...

Most viszont újra sürgős aktualitássá vált számomra a pénz felkutatása...

Segítsetek !

Mintegy 800 DM -ról van szó.

vismaior

vismaior Creative Commons License 2000.01.07 0 0 5
Kedves Laci !

Az, hogy valakinek nincs nyelvvizsgája, még nem jelenti azt, hogy nem beszéli az adott nelvet... Társalgási szinten megy a szakmai angol, de csak a szakmai... Tudod, ehhez nem kell feleslegesen nyelvtani szabálykompozíciókat, igeidő - variánsokat megtanulni...
Egyébként lesz velünk egy német felsőfokúval rendelkező és angolul is középszinten beszélő tolmács....

Köszi a hozzászólást.

vismaior

Előzmény: Laci (4)
Laci Creative Commons License 2000.01.07 0 0 4
És tolmács lesz, vagy is nem fogod érteni, hogy miről szó az egész?
Előzmény: vismaior (-)
vismaior Creative Commons License 2000.01.07 0 0 3
Kedves kasszandra !

Köszönöm a tanácsot, de sajnos az útiköltség a legkevesebb, mintegy 10-12.000 Ft- ból kihozható, mivel autóval megyünk...

A Volán és a MÁV félelmetes összegeket kér egy ilyen utazásért. A Malévot meg sem mertem kérdezni...

vismaior

eomer Creative Commons License 2000.01.07 0 0 2
Kedves vismaior,

Ötletem nincs. Fordulj talán happe asztaltársunkhoz... :-)

Előzmény: vismaior (-)
kasszandra Creative Commons License 2000.01.07 0 0 1
Kedves vismaior,
az utiköltséget illetően annyi ötletem támadt hogy esetleg a MÁV-hoz fordulhatnál valamely métányosságra hovatkozva. Tudomásom szerint időnként adnak ilyen támogatásokat.
kasszandra

p.s. lehet hogy a MALÉV-nél is érdemes ezt megpróbálni.
nem próbáltál német társintézményeket megkeresni?

Előzmény: vismaior (-)
gecko Creative Commons License 2000.01.07 0 0 0
sok 0 van a szamok utan
Előzmény: vismaior (-)
vismaior Creative Commons License 2000.01.07 0 0 topiknyitó
Nyáron lehetőségem lenne nemzetközi tudományos konferenciára utazni Berlinbe, de sajnos az árak az egekben vannak, a legolcsóbb utiköltséggel és a kutatóintézet által nyújtott szállással és étkezéssel az 5 nap kb. 100.000 Ft- ba kerül egy főre.
Nyelvvizsgám nincs, illetve júliusig nem leszek képes megcsinálni, ezért azok a pályázatok, amelyek külföldi kiutazásra nyelvvizsga bizonyítvány mellékelésével támogatást adnának, nem jöhetnek szóba (pl. Soros).

Help !!!!

Üdv: vismaior

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!