Keresés

Részletes keresés

alienne Creative Commons License 2000.06.29 0 0 14
-off
elfelejtettem visszavinni két könyvet Pécsen a könyvtárba, amikor Pestre költöztem. (aztán persze visszaküldtem nekik.) ennek ellenére már beindították a gépezetet, és átadták az ügyet a bíróságnak, a bíróságtól meg kaptam 2ezer forintról egy csekket). a könyvek egyébként nem értékes festményalbumok voltak, hanem egy handke és a "maldoror énekei". összes piaci értékük antikváriumban vagy aluljárós könyvturkálóban vásárolva kb. 500 ft. most ha ezért behívnak a bíróságra, én ki fogom röhögni őket, de komolyan :DDD
-/off

matáv tapasztalatom egyébként még szerencsére nincsen, a pannonnal meg jól megszívtam (persze nem ők tehetnek arról, hogy nem akartam kifizetni azt a készüléket, amit valami tetű ellopott tőlem a villamoson :) aztán végülis kifizettem, felmondtam a szerződést, bla bla. sokat buktam, ne vegyetek előfizetéses mobilt, csak prepaid kártyával, ha rám hallgattok. :)
egyébként a pannonnál nem volt olyan durva a késedelmi kamat, valami 300 forint. az a poén, hogy ezt külön ki is küldték számlán. tegnap meg kaptam tőlük egy 0 ft 0 fillérről szóló számlát, csekk nélkül. hát akinek telik postaköltségre, az csak küldözgesse. ;)

icecube Creative Commons License 2000.06.29 0 0 13
Tárgyalni lehet a behajtóval, pl. részletfizetésről. Sajnos a telefon az egy olyan dolog amiért fizetni kell...
Ld. pl Pannon GSM nem szarozik hónapokig, nemfizetsz seperc kikapcsolja a mobilod, és már
az első naptól kamatot számít.

ice

Előzmény: antagonyst (12)
antagonyst Creative Commons License 2000.06.27 0 0 12
Üdv,
szintén egy tartozással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A tartozás céges, náhányszázezer ft-s, és több éves. Most jelentkezett egy inkasszó cég. Céges perben is olyan egyszerű a kép, mint magánszemély esetén? Bár azt hiszem Mogorva esetében ő már elismerte a tartozást... Szóval, mit lehet tenni? Megtámadni, panaszkodni, levezgetni, megvenni az adósságot stb.
Ha per lesz belőle, mire lehet számítani?
Minen tanács welkam, I need help.

antagonyst

originalqszi Creative Commons License 2000.01.11 0 0 11
Ez a qrva matáv:(((((PPPPPP
eMM Creative Commons License 2000.01.07 0 0 10
Esetleg orvos ismerős állíthat ki kamu halotti bizonyítványt! :-)
Jó ez a matáv plakát! :-)
Előzmény: Újlaki (9)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.06 0 0 9
Megpróbálkozhatsz más néven élni tovább, vagy felszívódni a cyber- (magyarul helyesen kiber-)térben. De akkor minden hidat fel kell égetned magad után... ;-)

Küldj egy képeslapot!

Mogorva Creative Commons License 2000.01.06 0 0 8
Én is... Aztán most 9.-én utalom az utolsó 15000Ft-os törlesztő részletet. Azután már csak a kamatok lesznek hátra. :(

Ha rám hallgatsz ne húzd a végtelenségig. A jegybanki alapkamat kétszerese nem piskóta...

Előzmény: OaNoa (7)
OaNoa Creative Commons License 2000.01.06 0 0 7
Ez súlyos... :-(
Azt hittem, ha levágják a vonalat, akkor storno..
Előzmény: Mogorva (6)
Mogorva Creative Commons License 2000.01.06 0 0 6
Volt tapasztalatom a dologban. Tudd, hogy behajtják! Ha két év múlva, akkor is. Kamatosan.
Átadják egy behajtó cégnek, akivel szerencsére lehet tárgyalni részletfizetésről, azonban, ha a részleteket nem fizeted napra pontosan, akkor mennek a bíróságra, aki gyorsítva megítéli a javukra, akkor még fizetheted a bírósgi és a végrehajtási költségeket is.

Én örültem, mint majom a farkának, hogy 2 teljes évre megfeledkeztek rólam. Pedig dehogy. Így lehet 100000 Ft-ból évi 40% kamattal 200000Ft tartozást csinálni. Ha máshogy nem megy, fizess részletekben, mert később sokkal rosszabbul jársz. más kárán tanul az okos... :(

Előzmény: OaNoa (-)
enginer Creative Commons License 2000.01.06 0 0 5
Elégsokáig várnak, nem olyan remegősek mint a Pannon. Amikor befizeted a számlát akkor számolják ki a napikamatokat és a következő számlával küldik. (asszem 20%/év)
Kérhetsz részletfizetési kedvezményt is!!!
Ha megkapod akkor, kapsz sok sok csekket, és nulláról indulhatsz!!!
(Ezt próbáld meg a Pannonnál)
cyber.greg Creative Commons License 2000.01.05 0 0 4
Csinálok negyvenhat topikot és én fogom lenullázni!!!
Előzmény: gecko (3)
gecko Creative Commons License 2000.01.05 0 0 3
hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
Előzmény: cyber.greg (1)
cyber.greg Creative Commons License 2000.01.05 0 0 2
Ez nem j0tt be. Na majd másk0r. Amúgy visszakapcs0lásnál mindenképpen ki kell fizetni.
cyber.greg Creative Commons License 2000.01.05 0 0 1
Behajtja, míg a tartozás 0 nem lesz.
gecko Creative Commons License 2000.01.05 0 0 0
nem tud0m
OaNoa Creative Commons License 2000.01.05 0 0 topiknyitó
Az a kérdés, hogyha az ember nem fizeti ki a telefonszámláját, és már a vonalat is lekapcsolták, akkor megpróbálja-e a telefontársaság behajtani a tartozást vagy annyiban hagyja?!
Akinek tapasztalata van a fenti témában, kérem, írjon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!