Keresés

Részletes keresés

damm Creative Commons License 2007.11.01 0 0 63

Nem mindennapi élvezet egy ilyen régi, patinás topciban olvasgatni!!!


Tolsztoj jut az eszembe, aki azt mondta:
"Már nyolcvan éves vagyok és sírnom kell, amikor arra gondolok, hogy hiába írtam mindent, az emberek nem tanultak semmit és nem lettek jobbak."

Sokolov tábornok Creative Commons License 2007.11.01 0 0 62
1000 éve velünk és értünk.
Előzmény: bicskás székely (60)
betoppanó rokon Creative Commons License 2007.11.01 0 0 61

Jesszus.....

 

1001.

 

Én nyertem!

Előzmény: bicskás székely (60)
bicskás székely Creative Commons License 2007.11.01 0 0 60

 

 

 

1000.

 

 

Lehel kürtje Creative Commons License 2000.01.23 0 0 59
Beleolvastam néhány topicba.
Örömmel kell megállapítanom, nem tudja egyik kisstilű ügy és botrány elhomályosítani a tényt, ezer éves a keresztény magyar államiság.
Jöhetnek bolgárok, kovácsok, németek, magyarok; Magyarország él és virul.
jeges Creative Commons License 2000.01.14 0 0 58
A millennium tiszteletére kicsit vissza lehetne fogni a telefondíjak emelését.
Vagy így akarjuk elkerüllni az az EU-hoz való tényleges csatlakozást?
Medieval Creative Commons License 2000.01.14 0 0 57
Úgy van!
Előzmény: Csülök (56)
Csülök Creative Commons License 2000.01.13 0 0 56
Kedves Medieval, írod:
"A maradéktalan és tiszta elvhű politizálás nagyon szép dolog, de nem lehet vele annyi szavazatot szerezni"
100%-ig egyetértek, de ki kell egészítenem egy szóval:
Sajnos.
Előzmény: Medieval (54)
jeges Creative Commons License 2000.01.13 0 0 55
"Hogyan kell rendeltetésszerűen használni ?"

Hát kb. így, ahogyan most történik.
Sem nem múzeimi tárgyként nézegetni, sem nem fejre rakva próbálgatni.
A kettő között, az arany középút.

Előzmény: Medieval (47)
Medieval Creative Commons License 2000.01.13 0 0 54
Kedves Csülök!

Nem igazán ebbe a topikba tartozik, de ha ez így van, mint írod (és mint én is gondolom), akkor nyugodtan lehetett volna kísérni a Koronát. Persze szerintem is felesleges volt az egész hercehurca: a Nemzeti Múzeum az én fejemben is tiszteletre méltó intézmény. De: ez egyfajta kihívás volt, aminek meg lehetett volna felelni. Egyszerűen taktikai okokból. A maradéktalan és tiszta elvhű politizálás nagyon szép dolog, de nem lehet vele annyi szavazatot szerezni, mint a jól időzített komromisszumokkal. Most szerintem ennek lett volna itt az ideje.

Üdv!

Medieval

Előzmény: Csülök (53)
Csülök Creative Commons License 2000.01.12 0 0 53
Az SzDSz soha nem mondta, hogy nem tiszteli a koronát, mint nemzeti szimbólumot, ez természetesen szándékos és rosszindulatú hazugság. Azt mondta, hogy pont úgy lehet tisztelni (sőt talán jobban) a Magyar Nemzeti Múzeumban (lefordítom: a magyar nép fontos és megbecsült emlékeinek mindenki számára hozzáférhető bemutató csarnokában), együtt a többi nemzeti ereklyével (mint pl. a talán egyedül valóban hiteles Koronázási Palást), mint a mindennapi politikai életet irányító, csatazajos Parlamentben.
Szerintem is.
Előzmény: Medieval (52)
Medieval Creative Commons License 2000.01.12 0 0 52
Kedves a_yose!

Az én számomra pl. a Korona jelkép. Jó sok éves (hadd ne én döntsem el, hogy pontosan mennyi), még mindig megvan, őrizzük. Mi magyarok itt a Kárpát-medencében őrizzük sok-sok éves államiságunkat, kultúránkat, hagyományainkat is, mint a Koronát. Ennek köszönhetően fennmaradtunk, ezen a helyen élünk, és ha öntudatunkról a jövőben sem mondunk le, akkor biztonságban vagyunk újabb ezer évig. Ennek jelképe számomra a Korona. Ezt szerintem bárki vállalhatja és ezért lőtt bakot az SZDSZ. (Azt gyanis ki lehet mondani, hogy a Koronának sok pozitív üzenete van amivel egyetértünk, a rá rakodott royalista őrületet pedig elutasítjuk.)

No hát, a liberálisoknak is van nemzeti büszkeségük. Úgy bizony!

Üdv!

Medieval

Előzmény: a_yose (50)
Medieval Creative Commons License 2000.01.12 0 0 51
Nyertem, fiúk, nyertem!
Lehet, hogy elhamarkodtam a vastagbetűs részt? Akkor több ilyen is lett volna? Juhuhujjjj! Ma egész nap örülni fogok.
Előzmény: a_yose (49)
a_yose Creative Commons License 2000.01.12 0 0 50
Kedves Medieval!

"Melyik társadalom hányadrésze állít ilyet? "

Mondjuk azok közül, akik elmentek az átvitelre azok, akik nem csak egy parádét akartak látni, + akik egyetértettek az átvitellel. (Erre gondoltam a közvéleménykutatásoknál.)

ayo

Előzmény: Medieval (46)
a_yose Creative Commons License 2000.01.12 0 0 49
Mondjuk koronázásra.
Előzmény: Medieval (47)
Bendeguz Creative Commons License 2000.01.12 0 0 48
Jó kérdések, csatlakozom!

Ben

Előzmény: Medieval (46)
Medieval Creative Commons License 2000.01.11 0 0 47
Ja és még egy: hogyan kell a koronát "rendeltetésének megfelelően használni"?
Előzmény: a_yose (45)
Medieval Creative Commons License 2000.01.11 0 0 46
Kedves a_yose!

Írod, hogy "A Korona abban különbözik ezektől, hogy a társadalom kisebb-nagyobb (attól függően, hogy melyik közvéleménykutatást nézed) részének még ma is jelenti azt, amit fent leírtam." Hol van ez pontosan? Erkölcsi nemzetmegtartó hatalom? Melyik társadalom hányadrésze állít ilyet?

Kérlek, pontosíts!

Medieval

Előzmény: a_yose (45)
a_yose Creative Commons License 2000.01.11 0 0 45
Kedves Bendeguz!

A Koronát jelenleg nem használja senki. Azt még nem tudom, hogy 1532 év múlva fogják-e ismét rendeltetésének megfelelően használni, de nem lehet kizárni.
A KOrona hatalmi jelkép, de (ezt már egy másik topicban leírtam) nem a királyi egyeduralmat jelenti, ahogy azt sokan hiszik, és félnek ettől, hanem egy még afölött álló erkölcsi, nemzetmegtartó hatalmat, aminek alá voltak rendelve a mindenkori uralkodók is.
A múzeumi tárgyakra úgy tekintünk, hogy "Hát, igen, ez is volt egyszer!" Kora- vagy régmúlt idők emlékeit őrzik. A Korona abban különbözik ezektől, hogy a társadalom kisebb-nagyobb (attól függően, hogy melyik közvéleménykutatást nézed) részének még ma is jelenti azt, amit fent leírtam.

ayo

Előzmény: Bendeguz (43)
mégjobb Creative Commons License 2000.01.11 0 0 44
Lehet, hogy nincs meg az igazi megoldás, de az én képzeletemben lévő nem vallási mítoszokra épül.
Előzmény: Lehel kürtje (34)
Bendeguz Creative Commons License 2000.01.11 0 0 43
Kedves a_yose!

Bár ez nem a koronás topic, de azért megkérdem tőled, hogy mégis, miért kellett a Koronának kikerülni a múzeumi tárgyak közül?
Szerinted használja valaki manapság?
Várható, hogy társadalmi rendszerünk megváltozik, és a Korona ismét hatalmi jelképpé válik?
És, ha már itt tartunk, szerinted jelenleg mitől nem múzeumi tárgy a Korona?

Üdv,

Ben

Előzmény: a_yose (39)
Medieval Creative Commons License 2000.01.11 0 0 42
Keresztyént akartál írni?
Előzmény: cogito (40)
cogito Creative Commons License 2000.01.10 0 0 41
Helyesen:
de ettől nem zsidó vagy keresztény.
(Elnézést.)
Előzmény: cogito (40)
cogito Creative Commons License 2000.01.10 0 0 40
Már megbocsáss de a "bibliában" hinni, azt tekinteni a hit tárgyának, alapjának olyan, mintha az autóvezető a KRESZ könyvet akarná vezetni az autó helyett.
A biblia egy hit tükre, de nem a tükröt kell imádni.
A biblia a zsidók és keresztények szentírása. Egy buddhista, vagy HITES olvasgathatja érdeklődéssel, esetleg csodálattal, de nem ettől zsidó vagy keresztény.


Előzmény: Medieval (35)
a_yose Creative Commons License 2000.01.10 0 0 39
Nem hinném, hogy a Korona átszállítását kizárólag politikai népszerűségnövelésből csinálták volna. Azt, hogy a Korona kikerüljön az ún. múzeumi tárgyak közül, csak a politikában lehet elérni.
Előzmény: Bendeguz (37)
Lehel kürtje Creative Commons License 2000.01.10 0 0 38
Bendegúz,
A reményt viszont nem szabad elveszíteni, sőt éltetni kell. Te se mondjál le arról, hogy az elkölcs tisztulni fog.

Újlaki,
Ha valaki szeretné és igény is van rá, meg lehet ünnepelni a Tanácsköztársaság 80. évfordulóját is. Szerencsére túl sokan nem szeretnének azzal dicsekedni, hogy egyetértenek eszmeiségével.
Valahogy a magyarok többsége nem érzi magáénak.
Szemben az ezeréves keresztény államisággal.
Nagy baj, ha egyesek azt is mocskolni próbálják, ami eredendően tiszta. Azért baj, mert úgysem sikerül nekik, ezért jobban tennék ha energiájukat nemesebb célok érdekében hasznosítanák.

Előzmény: Bendeguz (37)
Bendeguz Creative Commons License 2000.01.10 0 0 37
Lehel,

asszem igazad lehet, ami a lélek tisztaságát illeti. A baj az, hogy a "keresztény államiságot" nagyon kevesen közelítik meg ilyen szempontból (úgy tűnik, te üdítő kivétel vagy), és a politikusok egyszerűen lejáratták már ezt a kifejezést, mint ahogy szerintem a Szent Koronát is azzal, hogy az ég világon mindenből politikai tőkét akarnak kovácsolni maguknak.

Ezért van az, hogy az ember (én legalábbis) egyből kétséggel fogadja a lélek tisztaságát, ha valaki fennen hangoztatja a 2000 éves keresztény államiságunkkal kapcsolatos nézeteit. Ugyanis jól mondod, erre joggal lehet mindaz büszke, akinek a lelke tiszta, és valóban keresztény szellemben él, vagy próbál élni, de úgy érzem, 2000 év elteltével ezt egyre kevesebben mondhatják el magukról.

Üdv,

Ben

Előzmény: Lehel kürtje (34)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.09 0 0 36
Bocs, de ilyet azért nem érdemes kijelenti, mert pontosan ennyi erővel azt is mondhatom, hogy "Most volt 80 éves a tanácsköztársasági Magyarország." Ennek a mondatnak az igazságtartalma pontosan ugyanúgy 1, mint e tiédnek, ha a szavakat ugyanúgy értjük.
Előzmény: Lehel kürtje (27)
Medieval Creative Commons License 2000.01.08 0 0 35
A megvilágosodásról: fordítva is előfordul, van akinek betelik a pohár és más hire tér. Lehet az a hit bibliai alapú is. Én pedig ilyenről hallottam.
Előzmény: Lehel kürtje (34)
Lehel kürtje Creative Commons License 2000.01.06 0 0 34
Az igazi és jó megoldást még nem találták ki, én sem fogom most.
Abban igazad van, hogy az emberi gyarlóságon bukik meg minden tetszetős eszme.
A kereszténységben az a jó, hogy az emberi gyarlóságot próbálja mérsékelni.

Tehát demokrácia kereszténység nélkül, kereszténység demokrácia nélkül nem sokat ér.
Együtt sem tökéletes, de még nem találtak ki jobbat. Itt kitalálni, fejleszteni csak a demokráciát lehet, mert a keresztény hit vagy megvan az emberben, vagy nincs, legfeljebb váratlan megvilágosodásokról lehet még hallani.

Persze a kereszténységet csak európai ill. ún. nyugati civilizációban gondolom fontosnak, itt a hit a lényeg, vagyis más emberközpontú vallás is szóba jöhet. (itt az "emberközpontú" talán furcsán hangzik, ugye ?)

Szóval a belső tartás, a lélek tisztasága ami feltétlenül szükséges az ember által kreált társadalmi formációk elfogadható működéséhez.
Ezért fontos számunkra a keresztény államiság.

Előzmény: Bendeguz (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!