Keresés

Részletes keresés

Longboat Creative Commons License 10 órája 0 0 10744

Szia, látom, klarinétot keresel a másik topikban. Nekem van egy (kicsit) eladó Buescher 400-as csövem Vandoren B45 fejjel. Ha érdekel, adj egy kontaktot és megbeszéljük.

Előzmény: szürkefény33 (10741)
florg Creative Commons License 19 órája 0 0 10743

Mármint a Tonekingek? Német hangszerek, már nem gyártják ezt a típust. Ha jól emlékszem, a 70-es években ért véget a gyártás. 

Előzmény: szürkefény33 (10741)
florg Creative Commons License 20 órája 0 0 10742

Ezek nagyon jó hangszerek. A műanyag takaró el szokott fáradni, de más baj nincs. Professzionális hang, szerintem kényelmes is, príma cucc. 

Előzmény: szürkefény33 (10740)
szürkefény33 Creative Commons License 20 órája 0 0 10741

Elnézést  elfelejtettem megkérdezni ha eseleg tudod,hogy ezek a hangszerek Taiwanban vagy Kínában készültek -e?

szürkefény33 Creative Commons License 20 órája 0 0 10740

Kedves Gábor  Valószínű,hogy valamelyik Keilwerth tonekinget veszem meg mert azon kívül aminek  megadtad a linkjét van egy másik is :https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/julius-keilwerth-saxophon-restauriert-360464200

csak el kellene hamarosan döntenem ,hogy melyik legyen. kérdezném ,hogy Te hogyan látod és ezek a hangszerek ha jól gondolom professzionalisak? Köszönöm 

florg Creative Commons License 2 napja 0 0 10739

Kimaradt egy link: ...nem ér 1000 fontot). :https://reverb.com/item/5977211-buescher-aristocrat-tenor-sax

(De az utolsó két linket nézd meg, én, ha most valóban vennék, abból venném az egyiket. Közel is van, szép is, vintage  hang, és olcsóbb is.)

Előzmény: florg (10738)
florg Creative Commons License 2 napja 0 0 10738

Az egy kínai cső, annyira Buescher, hogy rá van írva. Lehet, hogy a Conn/Selmer gyártatja, kb. úgy néz ki, mint egy Prelude Selmer. A szériaszám az amerikai Buescher számok közt értelmezhetetlen. Nekem nem kéne, ilyen kínai tucathangszerrel tele van a piac. 

Tudom, hogy drága, de akkor mis ezt venném (csak előbb kérnék képet az aljáról, mert az valahogy mindig gondosan lemarad a képről, lehet, hogy egy merő horpadás az egész, és akkor mindjárt nem ér 1000 fontot). 

Nem tudom, ezt nézted-e, lehet, hogy ez volt az első kérdés tárgya: https://reverb.com/item/18203141-buescher-aristocrat-series-iv-1975-gold-lacquer-tenor-saxophone

Ennek baromi csúnyán forrasztva van a nyaka, nem tudom, milyen lehet, én 200000-nél nem adnék érte többet. 

Ez nagyon szép, de ez a B/H elhelyezés nem volt nagyon népszerű, nem tudom, milyen lehet, hangra biztosan jó. https://reverb.com/item/32153928-1955-buescher-super-400-aristocrat-tenor-sax-original-lacquer

Ez is szép: https://www.ebay.com/itm/Buescher-Aristrocrate-tenor-sax-156-346xxx-hear-at-https-youtu-be-qGauu276o58/114094077392?hash=item1a908975d0:g:by8AAOSw1V9eIhDn

Ami a probléma ezekkel, hogy a szépek már 300-400 körül vannak. Annyiért meg kétszer is meg kell gondolni, bevállalsz-e egy nagyon öreg hangszerrel együtt egy csomó nyűgöt: kényelmetlen mechanika, nem létező alkatrészek (valami eltörik, azt le kell gyártatni), nem létező párnaméret stb. 

Ennyiért már a modern csövek közt is kapsz öreg hangút, a Cannonball egyes darabjai (big bell), a Mauriat bizonyos darabja is úgy szólnak, pláne tenorban. De ha mindenképpen Buescher, akkor kockáztatni kell, vagy várni, de ha bejön egy, gyorsan lecsapni rá (én lemaradtam egy teljesen gyári állapotúról, pár éve, mert nem volt azonnal pénzem, egy nap alatt kelt el).

(ha a Buescher nem teljes bekattanás, akkor ezt kell megvenni gyorsan: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/tenor-saxophon-keilwerth-toneking-von-1962-363905664/

Vagy esetleg ezt: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/conn-tenor-saxophon-saxofon-inkl-koffer-362412581/)

Előzmény: szürkefény33 (10737)
szürkefény33 Creative Commons License 2 napja 0 0 10737

Köszönöm a segítségedet elég nehéz a döntés sok mindent figyelembe kell venni. Van egy Buescher BU 5 név alatt szereplő tenor alig használt de semmit nem tudok ezekről a tipusokról nem drága.

https://reverb.com/item/28410134-buescher-bu-5-tenor-saxophone-sax

florg Creative Commons License 2 napja 0 0 10736

A Buescher Aristocrat nekem nagy mániám, volt egy 1932-es altom, még a klasszikus, híres széria. Nagyon szerettem, de le volt zúzva rettentő mód (és még így is nagyon jó hangja volt). Most egy 1975-ös altom van, ez az utolsó olyan, ami már a Selmer érából való, de még a régi Buescher, csak már gravír nélkül, de anyag, mechanika még a régi. Ezek után már gyengébbek voltak, aztán meg is szűnt, a késői Selmer Bundy és hasonlók már gyengébbek lettek (van korai Buescher stenciles Bundy, azok elég drágák, de nem tudom, milyenek). A 200-as szériát valóban tanuló hangszernek szokták tartani, de szerintem nem rossz csövek. A késői Bundy-nál mindenképpen jobbak.

Ha azt nézted ki, ami a Reverben van, az szép állapotúnak is néz ki, és nincs is túlárazva, olyan 1978 körüli lehet. 

De a valódi az ez: https://reverb.com/item/5977211-buescher-aristocrat-tenor-sax Én ezt venném meg, ha Aristocratot akarnék venni. Ilyenem volt altban.  Viszont ez négyszerannyiba kerül. De annyival jobb is. 

Vagy minimum ilyet keresnék (ilyenem van most altban, csak matt), de ez nagyon le van zúzva ennyiért: https://reverb.com/item/18203141-buescher-aristocrat-series-iv-1975-gold-lacquer-tenor-saxophone

Vagy ez, de ezt meg kéne nézni személyesen, és ha nem horpadt, forrasztott, max 600-ért elhozni. https://reverb.com/item/32057944-buescher-aristocrat-tenor-saxophone-gold

Ebayen is van egy pár, de a zöme nagyon meg van ütve, mindegyik iszonyat lutri. 

Valamint, ezt már írtam párszor, de szerintem nem árt még egyszer: ha Buescher hangszert szeretnél, mindenképpen vedd figyelembe, hogy ezek hangban nagyon jók, de kényelemben igen sok kompromisszumra kell számítani.

Előzmény: szürkefény33 (10735)
szürkefény33 Creative Commons License 2 napja 0 0 10735

Kedves Gábor. Szeretném megkérdezni ,hogy mi a véleményed  a Buescher Aristocrat szaxafonokról mivel szándékomban áll venni persze anyagi lehetőségemhez képest mivel a buescherek állnak hangzásban a legközelebb hozzám.Elég sokat nézegettem és nézem a különböző eladási portálokat .Én a sötétebb melegebb hangzásúakat szeretem .jelenleg egy 1975-1980 közötti évjáratú aristocrat tenort néztem  több alkalommal is.Igaz nem szállít MO-ra de megtudom ezeket a problémákat oldani mivel Angliában van rokonom.Több helyen olvasom ,hogy hallgatói a hangszer másutt professzionális mármint az aristocrat tenorok. Én lehetőleg nem tanuló hangszert szeretnék azon már azért túl vagyok.Hirdetnek egy aristocrat 200-t nagyon jól néz ki fel is van újítva csak ezt is hallgatóinak írják.Előre is köszönöm a segítségedet.

florg Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10734

Jazzlab Saxholder. Kb. a mosógépet is magadra aggathatod vele, annak sem lesz súlya (érzetre). :)

A kényelem nem a súlynál kezdődik, hanem a billentyűk kiosztása, formája, gyorsasága, esetleges testreszabhatóság lehetőségei stb. 

Előzmény: szilárd25 (10731)
florg Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10733

Nem kell, mert van Buescherem, hangban azért odaver sokmindennek. 

Kicsit sokallom a 190-et, de ha neked megérte, sok örömöt hozzá. 

Előzmény: szilárd25 (10730)
florg Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10732

Máshonnan nézzük, az biztos. Én hozzá vagyok szokva a Buescherhez, de volt olyan Selmerem, mint a tied (vagyis majdnem, mert II-es volt, de az mechanikában nem különbség), és így mondom, hogy kényelmes. De egyik sem olyan kényelmes, mint egy Yamaha, nekem eddig kényelemben az a csúcs. De nyilván, más a kezünk, elvárásaink stb. 

Előzmény: Longboat (10729)
szilárd25 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10731

a kényelmetlenséghez annyit h nekem a súly az ami számít ami a nyakamba lóg és higyétek el megmértünk egy pár altot csomagmérleggel. meglepő eredmény: kínai kopi alt 2018-as (tanulónak ajánlott hangszer) 2,6kg , 1980 Amati Super Classic 2,33kg , 1975 B&S 2,37kg ... nekem ez a nemmind1 :)

Előzmény: Longboat (10728)
szilárd25 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10730

köszi az infókat. most lehet egy B&S-ed amit küldtem vedd meg azt :) én meg vettem közben egy másik B&S-t 190.000-ért. megnézte a tanárom azt mondja teljesen jó állapotú meg hogy régen anno az volt, hogy mindenkinek Amatija volt de akinek B&S az volt a király :)

Előzmény: florg (10724)
Longboat Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10729

B&S és a kényelmes mechanika? Nah, erre mondom, hogy baromira máshonnan nézzük. És simán mondhatod, mert ezek irtóra személyes élméynek. Nekem letépte a kezemet a BS tenor.

Előzmény: florg (10724)
Longboat Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10728

Florgé egy vélemény a sok közül, én pl. abszolút sznob Selmer rajongóként (és tulajként) sokkal inkább vennék egy új Thomannt, egy 25-ös Yamahát, Schagerlt, vagy ilyesmit, ami kipróbálva jó, mint egy B&S-t mert - sommásan fogalmazva - kényelmetlen szarnak tartom őket.

Előzmény: szilárd25 (10723)
florg Creative Commons License 2020.02.11 0 1 10727

Nincs tapasztalatom vele, de szerintem bazi drága. A Conn-Selmer nagy része nem Amerikában készül, hanem Kína, Taiwan stb., ami még nem lenne baj önmagában, de azért 3-4000 dollár magasságában már 62-es Yamaha van, meg Yanagisawa Elite, meg Keilwerth, meg Rampone. Ha meg kínait akarok, akkor P. Mauriat. 
Úgyhogy én biztosan nem vennék. (Arról nem is beszélve, hogy ha nagyon Selmert akar valaki, 1,2 milláért kap használtan príma francia hangszereket.)

Előzmény: szürkefény33 (10726)
szürkefény33 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 10726

Mi a véleményetek a Selmer-USA TS44 tenor hangszerről?

Köszi

florg Creative Commons License 2020.02.09 0 0 10725

Én egész életemben kerülgetem a B&S-t amúgy. Amikor elkezdtem Pap Józsihoz járni a 80-as években, állandóan mondta, hogy szerezzek egy B&S-t, mert az legalább jó. Nem kaptam, mert a szocializmus  romjait építve csak pult alól lehetett szerezni, vagy a ruszkiktól, de nem volt ismerősöm. Aztán, amikor tenort kerestem, szintén B&S-t szerettem volna (nem akartam eladni a Bueschert), sehol nem volt, így lett Selmerem. Aztán egy darabig volt mindenfélém, akkor is kerestem egy B&S altot, senkinek nem volt eladó, viszont ráakadtam a mostani Buescherre. Ahogy megvettem, rögtön kikerült a piacra 3 szép B&S alt. :) Úgyhogy úgy látszik, a sors nem akarja, hogy B&S-em legyen. :)

florg Creative Commons License 2020.02.09 0 0 10724

Nekem jelenleg egy Buescher Aristocrat altom van, már másodszor életemben, az első még "igazi" volt, 1932-es (azóta is bánom, hogy eladtam, de kellett a pénz a Selmer  tenorhoz, amit azóta szintén eladtam :)), ez a mostani már a Selmer érában készült, 1975-ös. Hangban szerintem verhetetlen, de a mechanika nem a legkényelmesebb, finoman szólva (különböző ergonómiai megoldásokat hekkeltem rá, így egész jó, de még így sem egy Yamaha, de még csak nem is egy B&S). 

A B&S nagyon jó Selmer kópia hangszer, jó anyagból, kényelmes mechanikával, de 200-at nem költenék rá. Frissen generálozva 180 még reális. Ha a tengelyek, babák nem gagyi anyagból vannak (tehát nem lötyög, csörög), akkor jó választás lehet. 

Ha viszont nem zavar a kényelmetlen mechanika, akkor nyugodtan bevállalhatsz régi amerikai hangszereket, ha nincs szétütve, meg nem csörög-zörög, a hangjával biztosan nem leszel elégedetlen.

Előzmény: szilárd25 (10723)
szilárd25 Creative Commons License 2020.02.08 0 0 10723

Köszönöm. Akkor egy B&S esetén nemigen tud xarba nyúlni az ember ha jó az állapot. Ha pedig generál akkor is érdemes foglalkozni vele úgy veszem ki szavadból. De akkor meg max 200.000 generállal együtt. Szerintem. Habár vannak a neten 300.000 feletti Conn, Kohlert, Buescher Aristocrat darabok is. Nagyon rá vagyok katt a minél régebbi altokra .. szerinted időben meddig érdemes visszamenni a csövek történelmében? pl. 1950-es jóállapotú altot is meg szabad venni?

Előzmény: florg (10722)
florg Creative Commons License 2020.02.07 0 0 10722

Szép. :) Én szeretem a B&S ccsöveket, ha nem csattog, zörög, akkor jó is. Volt egy széria, aminek nagyon hamar kikoptak a tengelyei, aztán jó szar lett. Ha ez nem az, akkor megéri, ha nem kell generálozni. Ha kell, akkor 120-nál többet nem ér.

Előzmény: szilárd25 (10721)
szilárd25 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 10721

https://www.jofogas.hu/budapest/Elado___egy_B_S_Blue_Label__alt_szaxofon_175000FT_ert_99361687.htm

Kedves florg, kérlek legyél szíves véleményezd ezt a B&S hangszert amit belinkeltem ... előre is köszi és üdv. :

Szilárd

butyika Creative Commons License 2020.01.27 0 0 10720

Ha esetleg valaki a Thomann Handmade csövekre kíváncsi:

Nagyon úgy néz ki, hogy ugyanaz, mint a Chateau 80-as és 90-es sorozata.

http://www.chateau-wind.com/index.php

Ezen a néven több teszt van a You Tube-on is.

Előzmény: florg (10719)
florg Creative Commons License 2020.01.21 0 0 10719

Mindent a helyén kell kezelni. Ha munkaeszköz, nem Thomannt vesz az ember, hanem valami komolyabb csövet. Ha hobbi, és nem napi 8 órában fúj, vagy tanuló, teljesen jó lehet egy Thomann cső.

Az meg, hogy ki hol vásárol, nem attól füg, hogy milyen ország, milyen nemzet tagja, hanem attól, hol kapja a legjobb árat, a legjobb kiszolgálást és supportot. És a világ eléggé összement, ma már nem lehetetlen több ezer km távolságból is hamar megkapni az árut, amit szeretnénk. Semmi nem indokolja, hogy itthon vásároljak, ha máshol jobbak a feltételek. Mint ahogy nyilván nem fogok külföldről rendelni, ha a kiszolgálás/ár/support arány hasonló lesz az itthoni kereskedésben (és arányról beszélek, tehát lehet kicsit magasabb az ár, ha a másik két szegmens is növekszik, márpedig a kiszolgálás és a support sokkla inkább emberi tényező, mint anyagi).  

Előzmény: szürkefény12 (10718)
szürkefény12 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 10718

Üdv! Amásik szaxafon fórumon írt valaki a Thomann szaxafonról néhány sort természetesen a divatot utánozva ,hogy azt ne vegye meg,akkor se a Franciáktól se a Japánoktól ne vegyünk hangszert mert azok is gazdagabb országok mert a németek gazdagok ugyis ezért a magyaroktól vegyen az illető hangszert de ne Thomannt.. Érdekes felfogás.Visszatérve a thomann féle hangszerekre nem tudom játszott e már valamelyiken közülük ,hoy Ő már tudja,hogy azok szarok.Én 125eFt-ért vettem 3és fél éve és még mindig nagyon elégedett vagyok vele Azt sem tudja ez a cikk író kollega,hogy 30 napon belül vissza is lehet küldeni díjmentesen és visszatérítik a pénzt ha nem felel meg az elvárásának.Az egészben csak az a szomorú,hogy sokan így nyilatkonak többen is mert ez ugye nem kerül 2millába már csak szar lehet bár fogalmuk sincs róla ,hogy milyen mert esetleg csak látta a szaxafont.

florg Creative Commons License 2020.01.05 0 0 10717

Ketten írtunk véleményt a kérdezőnek. Senki nem ismeri a te hangszeredet. Senki nem írta, hogy mi jobb, vagy mi nem. Én ár/érték arányról beszéltem, meg a saját tapasztalataim szerint ajánlottam valamit. Volt már a kezemben (nem csak fogdostam, fújtam is) nem egy Yanagisawa, alt, tenor, szoprán egyaránt, a T-500 nem, de ezt is írtam. Volt Selmerem, Buescherem, német, cseh és kínai hangszereim. Yamahához is volt párhoz szerencsém, még ha nem is birtokoltam egyet sem. Ez alapján írtam le a véleményemet, amit továbbra is tartok. Neked más a véleményed, és bizony, ez a világ már csak ilyen. 

És hogy egy profinak mi jó, mi nem jó, az nem ugyanaz, hogy egy kezdőnek mi jó. 34 éve fújok, jelenleg egy 1975-ös Buescher Aristocrat altom van, nagyon szeretem, hihetetlen jó hangja van, de sosem ajánlánám kezdőnek. 

Előzmény: SoapRun (10716)
SoapRun Creative Commons License 2020.01.04 0 0 10716

Kedves Fórumozók,

Ha valaki még nem fújt, vagy nem nézett utána hogy milyen hangszer a Yanagisawa T-500, szívesen vendégül látom otthonomban hogy kipróbálja a hangszerem...  Azért ajánlom fel ezt a lehetőséget, mert itt többen hallomások alapján  anélkül hogy láttak volna, vagy próbáltak volna, vagy csak utána olvastak volna - véleményeznek hangszereket...

Miért jobb egy tanuló Yamahán tanulni, mint egy magasabb kategóriájú Yanagisawa-n? A T-500-as a YTS-62 egy kategória vagy sem? Ne tanulj vezetni Mercedesen vagy BMW-n, mert a legtöbb ember Opelen tanul, tehát a nagy számok alapján az Opel az jobb. Értitek? 

Ha Bacsó Kristóf régi Yanagisawa-n játszik akkor talán szólni kellene Neki, hogy azért ez elég gáz, mert a szaxofon fórumon más látás van az intonációról, meg miegymás...

( Egyébként Ő is megfújta a hangszerem, és tetszett Neki. )

A Yanagisawa már 1954-ben gyártott szaxofonokat, a Yamaha csak 1967-től.  Az első Yanagisawa-m egy T4-es volt régi mechanikával, Aztán volt T-880, T990, SC-900 S-900, S-6 Elimona, és egy A-900. A legjobb hangú szoprán a legrégebbi S6 Elimona volt.

Szerencsém volt több Selmer MKVI-m volt, de még a régi T-4-es Yanagisawa is tisztább volt a Szaxofonok Szent Gráljánál..... Milyen intonációs problémákról beszélünk egy Yamaha, vagy Yanagisawa esetében?

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek

Előzmény: Longboat (10715)
Longboat Creative Commons License 2019.12.30 0 0 10715

florg kartárssal egyetértek. Ha a tanárod is rábólint, vedd a Yamahát és jó dolgod lesz.

Előzmény: butyika (10713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!