Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2019.03.09 0 0 10628

A Rico fejek nagyon pontosak, ott nem lehet intonációs hiba. Ha ütközésig föltoltad, és csak ott a 440, akkor nagyon fölfele intonálsz, valószínű szorítasz is. Nagyon jó lenne, ha keresnél a közeledben valami hozzáértőt (tanárt, profi szaxist), aki legalább az alapokat megmutatja. 

Előzmény: BO (10627)
BO Creative Commons License 2019.03.09 0 0 10627

Nálam is teljes a boldogság. Viszont esetemben a Rico Graftonite B3 okozza. Azért nem ment zökkenőmentesen az ismerkedés. Mivel januárban volt először kezemben szaxofon, következzék egy igazi kezdő értékelése:

A Thomann névtelen fúvókájához képest rövidebb, furatátmérője kisebb. Hamar rájöttem, hogy csak a parafára rácsúszó része rövidebb, a furat kúpos, így valójában nem a külső átmérő  a mérvadó. Szépen rá is illett a hangszerre. Passzentos, de inkább precízebb hatást kelt.

Az eredeti fejet mélyen rá kellett tolni, hogy a zenei A elérje a 440 Hz-et, a B3-nál ütközésig feltolva csak nagy bűvészkedés árán sikerül megközelíteni. A felsőbb hangok viszont tökéletesen szólalnak meg. Ez tehát adódhat a hangszer, de ami még valószínűbb a kezdő szájtartásból is. Erre még visszatérek....csak telefon helyett inkább billentyűt ragadok.

Előzmény: Miki303 (10625)
florg Creative Commons License 2019.03.09 0 0 10626

Örülök. Az egy stabil, jó fej. A metalite nem feltétlenül tanuló model, de a hamisság nem a fej miatt van, valószínűleg túl erős volt a nyitás (abból következtetve, hogy a C4 bevált, mert az egy jóval kisebb fej). 

Előzmény: Miki303 (10625)
Miki303 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 10625

Sajnos próbálgatások után a Rico Metalite M5 nem jött be!

Nagyon hamisan szól valamiért!

Viszont a Yamaha C4-el már a duda hang a múlté :)

Teljesen kezdő ként elnyerte a tettszésem hangzásban és

fújás szempontjából is! Azt csinálja amit én akarok...

C5 nem volt raktárom mikor megrendeltem és nem akartam még várni plusszban így maradt a C4.

De bevált!

Köszi :))))

florg Creative Commons License 2019.03.02 0 0 10624

A hangszereik tökéletesek. Precíz, pontos, korrekt munka mind, még a legalsó kategória is. 

Előzmény: BO (10623)
BO Creative Commons License 2019.03.02 0 0 10623

Nem hangszer volt, de megrendült a márkában a bizalmam.

Előzmény: florg (10622)
florg Creative Commons License 2019.03.02 0 0 10622

Hát, én nem találkoztam még gyári hibás Yamahával, bevallom. Az egy elég megbízható cég, és a fúvókáknál meg nem lehet szinte gyári hiba, ahhoz ember nem nyúl, ha meg félrenyomja a gép, az meglátszik, és nem megy át a minőségellenőrzésen. De a Graftonite is jó választás, azzal intonálási gond nem lesz, az biztos.

 

A fog változik, kopik. Nekem teljesen csálé volt a két első fogam, már nem az, viszont élesebb. Meg más a harapás ereje egy gyereknél, egy klarinétnál, mint egy felnőtnél, szaxinál. Az olcsó szaxikhoz általában gagyi fejet adnak, vacak anyagból. De az ebonit sem bírja a rágást, sosem bírta. Bakelitből meg villanykapcsolók és más elektromos alkatrészek készültek, az valóban kemény anyag, de semmilyen zenei rezgése nincs.

Ettől függetlenül lehet, hogy harapod a fejet, ami attól lehet, hogy a teher egy részét a száddal tartod, ami hiba. A tehernek a nyaklón kelle lennie, és minimálisan a jobb kéz hüvelykujján.

Előzmény: BO (10621)
BO Creative Commons License 2019.03.01 0 0 10621

Egyszer már hallgattam rád, amikor megvettem a TAS-150-et. Nem bántam meg! Ezúton is köszönöm. Angol és francia nyelvű források olvasgatása után nem mertem megvenni, de azután ide találtam.

 

Egyébként lenyűgöző az az információ mennyiség, ami a törzstagoknak köszönhetően itt összegyűlt. Ráadásul még szórakoztató is. 

 

Van egy csehszlovák Amati klarinétom gyári műanyag fejjel, amit öt éven át nyúztam a zeneiskolában, de azon alig látszik meg a fogam nyoma. Nem is hallottunk az öntapadós fogvédőkről. Internet sem volt még.  Akkoriban talán még a bakelit is bakelitből volt! :)

 

Gyári hibás yamahával már volt dolgom, ismeretlen fúvókával meg kísérletezzen az, akinek már megy az intonálás. Valószínűleg akkor egy Graftonite B3-hoz lesz kedvem leginkább. Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: florg (10620)
florg Creative Commons License 2019.03.01 0 0 10620

A csócsálást semmi sem bírja. A Thomann fej ettől függetlenül kuka, de a szorító nem, ugyan sorjás egy kicsit valóban, de egy BG másolat, elég jó az, ha már nem karcol. 

 

A 6 hónap egy baromság. Fejet akkor cserél az ember, ha "kinövi", azaz más igényei kezdenek alakulni. Nem lehet hónapokban mérni. 

 

Szépen méregettél, de majdnem fölöslegesen, mint ahogy a nádaknál sem azon múlik, hol vágják. Kétféle vágás van, amerikai és francia, de ez a stílus, nem a hely, lehet amerikai vágás egy francia nád is. Ezerféle nád van, keménységre, tónusra, stb. 

Fúvókánál meg a belső kidolgozás, szájrész, egyebek ugyanolyan fontosak lehetnek, mint a többi adat. A Rico fejekben van egy gát az elején, amitől a nagyobb nyitást is könnyebb megfújni. A rövidebb lehúzású fejen könnyebb intonálni, az emiatt jobb a kezdőknek. 

A Seles Prologue nem igazán kihívója egyiknek sem, mert a Yamaha és a Rico mindkettő egyaránt évtizedek óta bizonyít tanuló fejként. És azért kell tuti fejet venni egy tanulónak, mert ha nem megy neki, nem tudja, mi a baj: egy Yamaha vagy Rico esetében biztos lehet benne, hogy stabil, megbízható dolog van nála, tehát nem a fej miatt nem szólal meg rendesen a hangszer. Elvileg a Seles sem lehet rossz, de nem ismeri senki. 

 

Tehát, ha rám hallgatsz, azt veszel, amihez kedved van. :)

Előzmény: BO (10619)
BO Creative Commons License 2019.03.01 0 0 10619

Megmértem a Thomannal kapott fej nyitását és lehúzását, gyakorlatilag egyezik a 4C-vel és a SeleS-szel is, és a begyűjtött Vandoren nádakkal jól szól. Ven belőlük egy tucat új. Viszont a Rico tanuló fejek rövidebb lehúzásúak, és nagyobb nyitásúak, így nem lepne meg, ha azok a Rico nádakkal szólnának jobban. Gondolom az amerikaiak máshogy faragják a nádjukat, ha hosszabb az alátámasztásuk. He mellőzném a Vandoreneket, többe kerülne az amerikai felszerelés, ha meg Vandorennel fújnám, állandóan agonizálnék, hogy nem optimális az összeállítás. Amerikai geomtrián, európai nád. Ez persze csak feltételezés, a számok beszélnek belőlem nem tapasztalat, így lehet, hogy badarság.

 

Számszerűsítve tehát a fentieket:

 

Fej / nyitás / lehúzás / ár / bónusz

SeleS Prologue / 1,55 mm / 24 mm / 48 EUR / szorítóval, kupakkal

Yamaha 4C / 1,6 mm / 23 mm / 33 EUR / -

Grafitone A3 / 1,77 mm / 18 mm / 26 EUR / -

Grafitone B3 / 1,77 mm / 18 mm / 26 EUR / -

Grafitone B5 / 2,05 mm / 20 mm / 28 EUR / -

 

Bár nem B készletes hangszert fizettem, a nádszorítót valaki szemlátomást fordítva feleröltethette, mert a csavar alatt befordultak az élei, annyira, hogy szállítás közben felsértették a fúvókát. Kiegyengettem, de nem bánnám ha vennem kéne egy újat, mert csálé is meg ronda a formája is. Ez utóbbi meg nem garanciális kérdés. 

15-tel drágább a 4C francia kihívója, 20 euro alatt még nem nagyon láttam bizalomgerjesztő szorítót. Ha szorító is kell, akkor már nem is tűnik túlárazottnak ez a "fapados" Selmer.

 

Amin viszont komolyan elgondolkozom: ha a drágább fejek se bírják a csócsálast, akkor lehet, hogy nem is akkora vacak ez a névtelen, és arra jó, hogy letudjam a tanuló időszakot ha rárakok egy fogvédőt.

 

Egy angol kereskedő videójában elhangzik, hogy a 4C-t illik lecserélni valami komolyabbra hat hónap tanulás után. Azért ugye ez csak marketing duma?

Előzmény: florg (10618)
florg Creative Commons License 2019.03.01 0 0 10618

Fogvédő nélkül kiharapod az ebonitot is. Meg a fémet is, rossz esetben. Egy Dukoffot elsőre átharapsz. 

 

A Seles fej ki tudja, milyen, de biztosan nem akkora truváj, hogy érdemes legyen költeni rá, viszont jóval drágább, mint a jó tanuló fejek.

 

 

A jó kezdő fejek a Rico/Daddario Graftonite A és B sorozat, abból is a gyengébb, vagy közepes (2, 5), vagy  Yamaha 4C, 5C, esetleg még a Rico/Daddario Metalite M5, a többivel nem érdemes foglalkozni. 

Előzmény: BO (10617)
BO Creative Commons License 2019.03.01 0 0 10617

Üdvözlöm a fórumozókat. Van valakinek negatív tapasztalata a kezdőknek ajánlott SeleS Prologue alt fúvókával kapcsolatban? Már 4-5 éve piacra dobták, de alig találni róla véleményt, tesztet.

TAS-150-hez kapott vicckategóriás gyári fejet szeretném lecserélni. Szándékosan nem raktam rá fogvédőt, hogy kezdő szaxofonosként  jobban érezzem a hangszert, de azt nem gondoltam, hogy két hónap napi haszanálat után akkora árok lesz benne, hogy nemsokára átlyukad.

Ha nincs tapasztalat, akkor majd megírom.

florg Creative Commons License 2019.02.18 0 0 10616

Az M5 a legkisebb nyitás. Szerintem maradj annál, az is elég combos, a másik kettő nagyon nagy. Az M5 95 körül van, a 7 100 körül, a 9 meg 110. Szerintem bőven elég lesz az M5, már az M7 is lehet, hogy húzós lesz (bár az még határeset, naygon emberfüggő). Mindenesetre egy kisebb fejre lehet erősebb nádat tenni, de egy nagyobbra egy idő után nem lehet gyengébbet (1-es nádnál nincs kisebb), és akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz, és árulhatod a fejet.

Előzmény: Miki303 (10615)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 10615

A duda hang megszünt!!!!!

Szilágyi Miki helyére rakott egy rugót és eggyet meg cserélt mert rövid volt! 1500ft.....ezért kár lett volna vissza küldeni németbe a Thomannhoz.....

De a gyári fúvóka igy is kuka!!!!!!!

Az lenne még a kérdésem,hogy amit mondtál Rico Metalite M5......ebből van még M7 és M9....

Mi a különbség a három közül???

És az M5 a legkönnyebb fújni?

 

florg Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10614

Hát, valóban nem. Ha teljesen kezdő vagy, mindenképpen érdemes elmenni valakihez (zenetanár, profi szaxis), aki legalább az alapokat elmagyarázza, megmutatja, mit hogyan kell, meg kijavítja a hibáidat, mert sok későbbi szenvedéstől kímélheted meg magad. 

Előzmény: Miki303 (10613)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10613

Jaaaaa kezdem kapizsgálni...

Elég összetett dolgok ezek! Nem is gondoltam volna eleinte!

Azt hittem hogy elkezdem fújni és ennyi :)

De mégsem

florg Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10612

A nád keménysége leginkább nem azt befolyásolja, hogyan fog szólni (vagyis nyilván azt is, de nem az a fő oka a különböző számozásnak). A nádak keménysége az optimális fújáserősség kialakítása miatt változó, jó esetben a hangkarakter ugyanaz marad két azonos típusú, de más keménységű náddal. Az a jó keménység, amit kényelmesen meg tudsz fújni az összes lágéban, nem kell erőlködni (túl erős nádnál), de nem is nyaklik, hamisodik stb. a hang (túl gyönge nádnál). 

Előzmény: Miki303 (10611)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10611

Hát remélem mutat majd valami jót!

Mert ezzel a fúvokával tök mind1 melyik nád van benne.....ugyan úgy szól! Nincs különbség semmi :(

 

florg Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10610

Oké. Lehet, hogy a náddal majd kell variálni, de mivel van egy 1,5-es, meg egy 2-es, fogod tudni, merre. De az egyik szerintem jó lesz. 

Előzmény: Miki303 (10609)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10609

Köszi a sok infót.....

Ha megoldottam jelentkezem mit hoztam ki belőlle :)

florg Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10608

MInden befolyásolja a hangját, de a fúvóka nagyon jelentősen. Ha meg rossz egy fej, az mindent elronthat. Ezekhez az olcsó hansgzerekhez általában használhatatlan fejeket adnak. A szorító jó alap cucc, azzal nincs gond. 

Előzmény: Miki303 (10607)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10607

Rendben akkor kipróbálom mit mutat!

Ez a 3-befojásolja a hangját?

Fúvóka,nád,szorító?

florg Creative Commons License 2019.02.14 0 0 10606

A sound rajtad műlik nagyrészt. A fej segít benne, hogy létrehozd. Azérrt jobb először olcsó fejet venni, mert vehetsz százezerért is, aztán, ha nem válik be, nem tudod eladni. 

Ahhoz, amit leírtál, szerintem a Rico/Daddario Metalite M5 teljesen jó lenne. Határozott hangú fej, hasonlít a fém fejekhez hangban. Könnyen kezelhető, jól intonálható. http://www.inter-music.hu/webshop/hangszerek/Rico_Metalite_tenorszaxofon_fuvoka_2169.htm

Aztán, ha beválik, lehet, hogy nem is kell másik, de ha majd mégis kell, ez egy jó viszonyítási alap. 

Előzmény: Miki303 (10605)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 10605

Köszi florg!

Nem az anyagin múlna a dolog hála.....

Hanem amit keresnék az az,hogy vidéki ember lévén lagzis,csárdás foxokat stb. Szeretnék tanulni és hallottam már olyan szaxit amitől a hideg rázott!

Kicsit retros recsegős olyan igazi valami.

Bár biztos tudod miről beszélek!

Ehez jók lennének az előbb leirtak?

Bocs,hogy feltartalak.

florg Creative Commons License 2019.02.13 0 0 10604

Akkor azt le kéne cserélni valami normálisra. Rico/Daddario Graftonite B5, Metalite M5, Yamaha C5 jó lesz. 2-es náddal ezek kényelmesek, és olcsók is. 

Előzmény: Miki303 (10603)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 10603

Egy szimpla neve sincs valami.....

Olcsó fröccsentett műanyag! Még a végén amit a nyakra húzok ott még sorja is rajta volt.

 

florg Creative Commons License 2019.02.13 0 0 10602

Duda hang lehet a fúvókától, de lehet tőled is. Milyen fej van rajta? 

Előzmény: Miki303 (10601)
Miki303 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 10601

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy kezdő szaxofonos révén vettem egy vadi újj THOMAN TTS150 Tenort.

Nem akartam a leharcolt csövekkel foglalkozni igy ezzel kezdek!

1,5 és 2-esPlastic Cover náddal fújom ezt kaptam ajándékba hozzá!

A gond az,hogy szimpla semmit mondó duda hangja van pedig sikerült elérnem hogy a mély hangokat is tisztán fújom végre :)

A kezdő zenekaromnak sem tettszik.....

Egy normális fúvóka megoldaná ezt a gondot?

Vagy velem van a baj?

Segítsetek és köszi mindenkinek üdv :)

Longboat Creative Commons License 2019.01.27 0 0 10600

Amikor lefogod a G-t, akkor azzal együtt még egy picike billentyű is lecsukódik. Nézd meg, hogy az rendesen takar-e, + a G#-ot is. Ha az oktáv nem, akkor ezek közt is lehet a bűnös.

Előzmény: horv151 (10598)
florg Creative Commons License 2019.01.26 0 0 10599

Pl. hangszerész. Nem takar a hangszer valahol, vagy több helyen. Vagy nyitva van az oktáv. Nézd meg, hogy nincs-e szabadon álló rugó. Ha van, akaszd be a helyére. Nézd meg, hogy valamelyik csavar nincs-e kicsavarodva (a tengelycsavarokra gondolok), ha van, csavard vissza ütközésik (ne húzd rá kajakból, mert elszúrhatod). Ha nincs ilyen probléma, irány a szakember.

Előzmény: horv151 (10598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!