Keresés

Részletes keresés

rayn Creative Commons License 2000.01.01 0 0 26
Több mint 10 éve már, hogy van egy orosz gyártmányú villogó izzósorunk. Mondhatom, hogy még egyszer se volt vele gond. Jó mi?

Persze van egy nagyon régi magyar gyártmányú is, ami persze folytonosan világít.

second Creative Commons License 2000.01.01 0 0 25
A valamikor villogósnak szánt karácsonyfa-izzósorom órák óta egyfolytában megy, és nem először, arról nem beszélve, hogy tavaly is ugyanígy működtettem. Károsodás: semmi.
A villogtató izzókat kikaptam, kis darab összehajtogatott alufóliát belegyömöszöltem a foglalatba, oszt megy. (Nem volt tavaly időm égőket venni. Ami kéznél van alapon "gyógyítottam" meg szegényt.)

Sec.

division by zero Creative Commons License 2000.01.01 0 0 24
villogás káros hatását az égőkre én is így tudom...
amúgy lehet még kapni olyan tök hagyományos nem villogó karacsonyfa égősort?
Előzmény: Újlaki (23)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.01 0 0 23
Lehet, hogy a foglalat elolvad, a zsinór kigyullad, a csatlakozó elszenesedik a túltehreléstől, de az izzók sokkal tovább bírják majd; talán még jövő karácsonyig is.

Az állandó villogás ugyanis sokkal nagyobb megterhelés az izzószálnak, mint a folyamatos égés, még esetleg a névlegesnél nagyobb feszültségen is. Konkrét adatokat nem nagyon lehet mondani mérés nélkül, de ha az izzó élettartama 1000 óra, egy bekapcsolás 5 perc folyamatos égésnek felel meg, akkor 0,5 Hz-es villogási frekvenciával (1 s-ig ég, 1 s-ig alszik) már másfél napi működés a teljes üzemidőt "szimulálja" az égők számára.

A legtöbb karácsonyfa-izzófüzérre rá van írva, hogy nem foylamatos üzemr való; azaz öt percig gyönyörködni, egy órára kikapcsolni. És csak felügyelet mellett használható. Tűzoltókészüléknek, oltóhomoknak ki kell készítve lenni. Ügyelets karácsonyfadiszpécsert kell kinevezni. Percenként az izzók hőmérsékletét lemérni, naplóba bejegyezni.

Egyébként meg tiszta nyereség, ha az ilyen gagyi túléli a karácsonyt: ráérünk a következő év december 24-én sürgősen újat venni, amikor már fenn van a fán, de nem ég.

Már túllépve a karácsonyfán: a fénycsöves világítást kimondottan bűn eloltani, ha rövid időre kimegyünk a helyiségből, ott egy felgyújtás 15-20 percnyit ront a fénycső állapotán.

Előzmény: TÁTIKA (19)
Franjo Creative Commons License 2000.01.01 0 0 22
Feltűnési vízkeresztség!
LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.01.01 0 0 21
Anno középiskolás koromban néhányszor készitettem úgy diszkófényt, hogy egy fénycsőgyújtó patront egyszerűen sorosan kapcsoltam egy szines izzóval.
Ugyanezen a bimetallos elven müxik a dolog.
Sőt, nekem van egy VMZ relének nevezett csodám is, aminek ugyanez a működési elve, csak éppen a bimetall előfeszitésével, hajlitásával lehet állitani a villogási időt is.
lab Creative Commons License 1999.12.31 0 0 20
Némi alkohol elfogyasztása után 2 dologra tudok gondolni:
-a váltóáram miatt villog :))
-Y2K miatt villog. Biztos, hogy 2000 kompatibilis az a karacsonfa izzó... és a karácsonyfa?? :))

deliriumos állapotú lab

TÁTIKA Creative Commons License 1999.12.31 0 0 19
Kedves Madár Béla!

Az írásodból azt vettem ki, hogy a bimetálos izzókat kicserélted hagyományos izzókra. Ha tényleg így tedted, akkor már lehet, hogy tapasztaltad, de ha még nem akkor hamarosan fogod, hogy az izzóid először csak megolvasztják a foglalatokat, majd kiégnek. Ez azért van mert a füzért nem folyamatos üzemre tervezték, ha az izzók számát beszorzod a rájukírt feszültséggel, akkor 220 V-nál kevesebbet fogsz kapni (az izzók így túl vannak terhelve).

Előzmény: Madár Béla (7)
Madár Béla Creative Commons License 1999.12.31 0 0 18
Újlaki!
Ez erős volt. Szegény családtagjaim a másik szobában nem tudták, mitől visítok.
MB
Előzmény: Újlaki (15)
_pt Creative Commons License 1999.12.31 0 0 17
Hat....az aram villogtatja.

_pt

Előzmény: Madár Béla (-)
Fabrik Creative Commons License 1999.12.31 0 0 16
Nem biztos, hogy jó kicserélni a bimetált, mert a folyamatos égéstől beltéren elolvad az izzó körüli díszítés, vagy a foglalat. Mi így jártunk...
Újlaki Creative Commons License 1999.12.31 0 0 15
Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!

Valami ilyesmi?

Happy Millennium!


(Ami csak eccer van egy ember életébe')


(Bocs, nem lehetett kihagyni ;-)

Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!

Előzmény: Egérke (11)
netizen Creative Commons License 1999.12.31 0 0 14
Szerintem ezeknél is nagyobb rulez az éneklő karácsonyfa/koszorú. Ez utóbbinak, még szája is van meg szemei tehát pislog és miközben énekel mozog a szája. Persze amerikajiul énekel lyó kis cserkészdalocskákat.
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 13
Bocsánat, ez mellément, egy másik topicba szántam:(((((
Előzmény: Mulan (12)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 12
A gyöszmékel sem rohangál, sőt, inkább toporog.
Egérke Creative Commons License 1999.12.30 0 0 11
Az is aranyos lehet, amelyik nemcsak hogy villog, hanem vinnyog még valamilyen dallamfélét is. Szerencsére még nem láttam ilyet, de meséltek róla! Milyen kellemes este lehet egy ilyen mellett! :o)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.12.30 0 0 10
Ha az index áruházban vetted, akkor annak indexlenie kell.
Előzmény: Madár Béla (-)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 9
Világító kulcstartó, amivel csak a kulccsal ellentétes irányba lehet világítani.
Előzmény: Újlaki (8)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.29 0 0 8
Ennek a történetnek az az általános tanulsága, hogy nem kell feltétlenül mindent megcsinálni, amit meg lehet. A villogó karácsonyfa-égősor talán a legnagyobb baromság, amit valaha kitaláltak. A szörnyűség az, hog az egyszerű ember boldoganmegveszik, és büszkén mutatja a vendégeknek: lám, nekem ilyen is van! (Aztán, ha elmentek a vendégek, gyorsan kikapcsolja, mert már neki is agyára megy a villogás).

A csúcsot most láttam karácsonykor: egy ház ablakában lámpafüzérből kialakított karácsonyfa-forma. Igen ám, de villogó füzérből. Mivel Murphy törvényei szerint a két ág ilyenkor hajszálpontosan ellenkező ütemben villog, a két oldal soha nemég egyszerre, így soha nem rajzolja ki az alkotó szándékát, a karácsonyfát. Csak valami rémes csorba fésű látszik hol jobbról, hol balról...

Pályázat: ki tud még ilyen létező, de teljesen felesleges dolgot?

Addig is: Boldog Karácsonyt (úgy értem, 2000-ben)!

Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.

Madár Béla Creative Commons License 1999.12.28 0 0 7
Kedves alexandrosz és papaja!

Köszönöm a gyors és korrekt válaszokat. A szükséges átalakítást elvégeztem, helyreállt a nyugalom. A készlethez három tartalék izzót is adtak, ebből egy volt bimetálos, így már tudtam, mit keressek. Nálam egyébként mindegyik bimetálos izzó fehér (pontosabban színtelen) és a két féllánc első tagja volt!

Üdv

MB

Előzmény: papaja (6)
papaja Creative Commons License 1999.12.28 0 0 6
Ja még csak annyit, hogy nem különbözik az égő a többitől, ugyanúgy világít, mint a többi, és al is alszik!
Egy kis 1 mm-es fémszalagot kell keresni benne!
Előzmény: alexandrosz (3)
homaar Creative Commons License 1999.12.28 0 0 5
mert kontakthibás, azért.
Előzmény: Madár Béla (-)
papaja Creative Commons License 1999.12.28 0 0 4
Kedves madár!
Én már tavaly mexívtam, hogy majd én jól megtalálom.
Szóval 10 perc volt mire kiderült, hogy van egy égő amelyik belül bimetálos, azaz a hő hatására egy kis fémlemez elhajlik az izzószálat tartó lábtól és ez okozza. Általában kék izzóban van.
Végül vettem tartalék izzókat és azzal kellett kicserélni a villogósat. Nekem 1 volt, de gondolom ugyanilyen a dupla is.
Az izzók feszültségét meg kell mérni, mert többféle égősor van, 4-8-12 volt-os lámpák is lehetnek!
Előzmény: Madár Béla (-)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.28 0 0 3
Ez biza egy érdekes dolog, keress a sorokon egy, a többitől különböző égőt, nos az villogtatja a többit, persze ha olyan égősort vettél, amelyre most én gondolok....
:o))
Előzmény: Madár Béla (-)
Tímár Creative Commons License 1999.12.28 0 0 2
Összecserélték a címkéket a boltban, hát ezért.
BÉLA1 Creative Commons License 1999.12.28 0 0 1
Minden égö elött van egy ilyen 0 és amíg az áram körbeér rajta addig nem világít.
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.12.28 0 0 0
Digitális működés miatt. 0-át és 1-et mutat az ő nyelvén...
Előzmény: Madár Béla (-)
Madár Béla Creative Commons License 1999.12.28 0 0 topiknyitó
Szervusztok! Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Remélem a törzsasztal szakértő közönségétől magyarázatot kapok az alábbi (számomra) rejtélyes jelenségre.

Új karácsonyfaégőt vásároltunk. Bekapcsolás után tapasztaltuk, hogy nem folyamatosan világít, hanem villog, ráadásul a lánc két fele egymástól független ütemben! A szerkezetet megvizsgálva semmilyen alkatrészt nem találtam, amire a villogást rá lehet fogni. Hogyan működik?

Előre is köszönettel,

MB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!