Keresés

Részletes keresés

TÁTIKA Creative Commons License 1999.12.31 0 0 19
Kedves Madár Béla!

Az írásodból azt vettem ki, hogy a bimetálos izzókat kicserélted hagyományos izzókra. Ha tényleg így tedted, akkor már lehet, hogy tapasztaltad, de ha még nem akkor hamarosan fogod, hogy az izzóid először csak megolvasztják a foglalatokat, majd kiégnek. Ez azért van mert a füzért nem folyamatos üzemre tervezték, ha az izzók számát beszorzod a rájukírt feszültséggel, akkor 220 V-nál kevesebbet fogsz kapni (az izzók így túl vannak terhelve).

Előzmény: Madár Béla (7)
Madár Béla Creative Commons License 1999.12.31 0 0 18
Újlaki!
Ez erős volt. Szegény családtagjaim a másik szobában nem tudták, mitől visítok.
MB
Előzmény: Újlaki (15)
_pt Creative Commons License 1999.12.31 0 0 17
Hat....az aram villogtatja.

_pt

Előzmény: Madár Béla (-)
Fabrik Creative Commons License 1999.12.31 0 0 16
Nem biztos, hogy jó kicserélni a bimetált, mert a folyamatos égéstől beltéren elolvad az izzó körüli díszítés, vagy a foglalat. Mi így jártunk...
Újlaki Creative Commons License 1999.12.31 0 0 15
Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!

Valami ilyesmi?

Happy Millennium!


(Ami csak eccer van egy ember életébe')


(Bocs, nem lehetett kihagyni ;-)

Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!Küldj egy képeslapot!

Előzmény: Egérke (11)
netizen Creative Commons License 1999.12.31 0 0 14
Szerintem ezeknél is nagyobb rulez az éneklő karácsonyfa/koszorú. Ez utóbbinak, még szája is van meg szemei tehát pislog és miközben énekel mozog a szája. Persze amerikajiul énekel lyó kis cserkészdalocskákat.
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 13
Bocsánat, ez mellément, egy másik topicba szántam:(((((
Előzmény: Mulan (12)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 12
A gyöszmékel sem rohangál, sőt, inkább toporog.
Egérke Creative Commons License 1999.12.30 0 0 11
Az is aranyos lehet, amelyik nemcsak hogy villog, hanem vinnyog még valamilyen dallamfélét is. Szerencsére még nem láttam ilyet, de meséltek róla! Milyen kellemes este lehet egy ilyen mellett! :o)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.12.30 0 0 10
Ha az index áruházban vetted, akkor annak indexlenie kell.
Előzmény: Madár Béla (-)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 9
Világító kulcstartó, amivel csak a kulccsal ellentétes irányba lehet világítani.
Előzmény: Újlaki (8)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.29 0 0 8
Ennek a történetnek az az általános tanulsága, hogy nem kell feltétlenül mindent megcsinálni, amit meg lehet. A villogó karácsonyfa-égősor talán a legnagyobb baromság, amit valaha kitaláltak. A szörnyűség az, hog az egyszerű ember boldoganmegveszik, és büszkén mutatja a vendégeknek: lám, nekem ilyen is van! (Aztán, ha elmentek a vendégek, gyorsan kikapcsolja, mert már neki is agyára megy a villogás).

A csúcsot most láttam karácsonykor: egy ház ablakában lámpafüzérből kialakított karácsonyfa-forma. Igen ám, de villogó füzérből. Mivel Murphy törvényei szerint a két ág ilyenkor hajszálpontosan ellenkező ütemben villog, a két oldal soha nemég egyszerre, így soha nem rajzolja ki az alkotó szándékát, a karácsonyfát. Csak valami rémes csorba fésű látszik hol jobbról, hol balról...

Pályázat: ki tud még ilyen létező, de teljesen felesleges dolgot?

Addig is: Boldog Karácsonyt (úgy értem, 2000-ben)!

Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.Karácsonyi, szilveszteri, újévi képeslapok.

Madár Béla Creative Commons License 1999.12.28 0 0 7
Kedves alexandrosz és papaja!

Köszönöm a gyors és korrekt válaszokat. A szükséges átalakítást elvégeztem, helyreállt a nyugalom. A készlethez három tartalék izzót is adtak, ebből egy volt bimetálos, így már tudtam, mit keressek. Nálam egyébként mindegyik bimetálos izzó fehér (pontosabban színtelen) és a két féllánc első tagja volt!

Üdv

MB

Előzmény: papaja (6)
papaja Creative Commons License 1999.12.28 0 0 6
Ja még csak annyit, hogy nem különbözik az égő a többitől, ugyanúgy világít, mint a többi, és al is alszik!
Egy kis 1 mm-es fémszalagot kell keresni benne!
Előzmény: alexandrosz (3)
homaar Creative Commons License 1999.12.28 0 0 5
mert kontakthibás, azért.
Előzmény: Madár Béla (-)
papaja Creative Commons License 1999.12.28 0 0 4
Kedves madár!
Én már tavaly mexívtam, hogy majd én jól megtalálom.
Szóval 10 perc volt mire kiderült, hogy van egy égő amelyik belül bimetálos, azaz a hő hatására egy kis fémlemez elhajlik az izzószálat tartó lábtól és ez okozza. Általában kék izzóban van.
Végül vettem tartalék izzókat és azzal kellett kicserélni a villogósat. Nekem 1 volt, de gondolom ugyanilyen a dupla is.
Az izzók feszültségét meg kell mérni, mert többféle égősor van, 4-8-12 volt-os lámpák is lehetnek!
Előzmény: Madár Béla (-)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.28 0 0 3
Ez biza egy érdekes dolog, keress a sorokon egy, a többitől különböző égőt, nos az villogtatja a többit, persze ha olyan égősort vettél, amelyre most én gondolok....
:o))
Előzmény: Madár Béla (-)
Tímár Creative Commons License 1999.12.28 0 0 2
Összecserélték a címkéket a boltban, hát ezért.
BÉLA1 Creative Commons License 1999.12.28 0 0 1
Minden égö elött van egy ilyen 0 és amíg az áram körbeér rajta addig nem világít.
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.12.28 0 0 0
Digitális működés miatt. 0-át és 1-et mutat az ő nyelvén...
Előzmény: Madár Béla (-)
Madár Béla Creative Commons License 1999.12.28 0 0 topiknyitó
Szervusztok! Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Remélem a törzsasztal szakértő közönségétől magyarázatot kapok az alábbi (számomra) rejtélyes jelenségre.

Új karácsonyfaégőt vásároltunk. Bekapcsolás után tapasztaltuk, hogy nem folyamatosan világít, hanem villog, ráadásul a lánc két fele egymástól független ütemben! A szerkezetet megvizsgálva semmilyen alkatrészt nem találtam, amire a villogást rá lehet fogni. Hogyan működik?

Előre is köszönettel,

MB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!