Keresés

Részletes keresés

Csordaszellem emulátor Creative Commons License 2003.09.26 0 0 1059
Ujra fel szeretnem hivni a figyelmeteket az EP-s forumomra, ahova eddig alig irt valaki:
http://ep128forum.internetmedia.hu/
Pedig szerintem egy rendszerezett, szekciokra bontott forum sokkal jobb lenne, es hosszu tavon tobb latogato is jonne oda, es tobben is irnanak...
Ep128 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 1058
Jajjjj, hát "érdeklődni" nem így kell EBBEN a témában, hogy írok egy mail-t, és várom a választ.:-D
Tapasznyalatok alapján "érdeklődni" úgy kell Enterprise-os ügyekben, hogy írok egy mailt-t, aztán 2 napra rá telefonálok, aztán két napra rá odamegyek, és verem az asztalt, aztán megint mail, megint telefon, megint odamegyek, és megint, megint, megint...!!!! :-) Átlag 2-3-hét alatt szokott (pozitív) eredmény is lenni már! Annyiban hagyni nem érdemes, vagy elhatározza az ember, hogy utána jár valami kütyünek, ami a géphez kell, (és akkor ez is benne van a kalapban, hogy ha kirógnak az ajtón, visszamászol az ablakon, aztán a kéményen, stb.:-) ) vagy ha nem így, akkor el sem szabad kezdeni. Több kisebb alkatrészt, könyveket, meg progikat így szereztem én is anno.;-)
Szerintem próbálkozzatok, pár telcsit megér az ügy!

Kártyám nincs eladó, de "alap gépem" van pár darab, ami TELJESEN hibátlan! Sőt... Még olyan példányom is van, aminek a dobozában még AZ EREDETI FÓLIÁBAN van a demo kazetta, meg a géphez adott drótok!:-) Szóval ha egy "mezei" Ep kell valakinek, (akár alkatrész-bázis gyanánt, akár üzemelő gépnek) dobjon meg egy mail-el!
pertik@freestart.hu

Előzmény: Povi_ (1057)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.25 0 0 1057
Én annak idején felhívtam a MT-et, ők mondták, hogy valahol van még pár NYÁK-lap. Azt mondták, hogy írjak nekik e-mailt, majd írnak, ha megtalálják. Azóta se írtak (már kb. 9 hónapja). Más valaki is kereste őket itt a fórumról. Szerintem őket lehetne még zavarni. Nekem már nem aktuális :)
Előzmény: Ep128 (1054)
nyasi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 1056
Megkérdezem megint mint régebben.
Van valakinek Enterprise Floppy+ kártya+ ami kel még hozzá ?
Persze olyan amitől szívesen megválna.
Sima EP128 is érdekelne.
Meg ami akad hozzá :-)
Esetleg spectrum ?
nyasi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 1055
Az 1027-esre.
Ez szép meg jó, de én miskolci vagyok.
Nagy ritkán járok csak Székes fővárosunkban. :-(
Előzmény: Ep128 (1053)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1054
Ja, eladó kártyák... Anno kiderítette itt valaki a topicból, hogy a MicroTeam-nem még van pár a fiókban. (Vadi újak!) :-)))
Pár hónapja beszéltük, szerintem ott lehet még próbálkozni!
1145 BUDAPEST, Róna u. 127. Telefon: 220-8-220
Az elérhetőségük...
Ők gyártottak anno jó minőségű kártyát Ep-hez. Szerintem ha szépen megkérjük őket, lehet, hogy akár még egy "utolsó utáni" sorozat is legyártásra kerülhet!;-)
Szabad a pálya, valaki beszéljen velük, és írja ide, mi volt, mit mondtak.
Előzmény: Ep128 (1053)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1053
Asszem félre lettem értve picit...
Nem azt mondtam, (átvitt értelemben) hogy "vacak", csak azt, hogy "vackabb"! Kidbni, meg végképp eszedbe ne jusson!!!!!! Minden javítható, csak van, aminek a reparálása kicsit "elhúzódik"...;-)
Megnézni én is meg tudom, de lehet, hogy attól nem lesz jobb!:-)
A topic-tali alkalmával erre is nyílhat lehetőség!
(Egyébként mindenkinek szól!!! Tessék picit visszatekerni az oldalt, 1027-es hozzászólás!)
Mindenki hozza magával a "kérdéses kütyüit", itt lehet próbálkozni majd...;-)
Előzmény: XYBeR_abt (1051)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1052
Jó lesz természetesen txt fájlban, és ráér, de ha lehet, akkor terjedjen ki mindenre. Ha volt buktató valahol arra is, meg amire oda kell figyelni, arra is.
Előzmény: Povi_ (1043)
XYBeR_abt Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1051
csodák mindig vannak. vagy naiv vagyok? egyébként néha bizonyos szekrények mélyéről érdekes dolgok tudnak előkerülni. láttam én nemrégiben OFF c64-et dobozban olyan állapotban, hogy azt hittem, most jött le a szalagról ON

nekem az utángyártott is "új" lenne. valaki esetleg nem akar gyártani ilyesmit házilag? biztos nem én akarok egyedül ilyesmit...

Előzmény: nyasi (1050)
nyasi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1050
Csak azt áruld el nekem ,hogy honnan vennél te újat ?
Előzmény: XYBeR_abt (1047)
XYBeR_abt Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1049
eldobni? ilyen szent ereklyét? nem őrültem (még) meg :)
Előzmény: szalai56 (1048)
szalai56 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 1048
Azért ne dobd el. Ha nem jutsz eredményre én a promot megvenném belőle. Talán még megnézni is megtudom, de csak november után.
Üdv szalai56
Előzmény: XYBeR_abt (1047)
XYBeR_abt Creative Commons License 2003.09.23 0 0 1047
hajhaj... lehet, hogy vennem kéne egy újat? semmi foglalat, de annyira nem tűnik gagyinak, persze fene tudja. és igen, buszcsatlakozós. illeszkedést próbáltam (érdekesen vannak az ep-s alaplapokon a furatok, minden alaplapon máshol...), de semmi eredmény. nem tudom, mi tévő legyek. eladó lemezvezérlő valahol? (tudom, álom, de hátha...)

egyébként semmilyen pofont nem kapott. kb 2x volt szétszedve még a 90-es évek elején, akkor is csak kíváncsiságból. áh. alszom rá még egyet, aztán majd csak lesz valami...

Előzmény: Ep128 (1046)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 1046
Povi!

A számokkal mindíg is hadi lábon álltam, így a pontos jelét meg nem mondom neked, de nálam az Ep vagy 4-éve PC-házról megy. (Benne a meghajtók, és a tápjáról megy az Ep...) Ezt anno Zozo úgy oldotta meg nekem, hogy bekötött két db. "mindenből 9V-ot csinálok" -alkatrészt, (mondom, számáról gőzöm sincs már!) és azok van hűtve egy proci-ventivel, hogy ne süljön meg. (Azért kettőt, mert biztos ami biztos...) :-) Így nálam fél napkokat jár a gép, abszolút semmi baja! De (mint mondám) rajta a venti, (klasszul rögzítve) így még ha akarnám sem tudnám megmondani a pontos számát a kütyünek. De rákérdezek zozonál, hátha emléxik még mit is rakott bele anno.:-)

XYBeR_abt!

Nehéz kérdés, be kellene mérni azt a káryát. A "boltban vásárolt" ez esetben hátrány, azok voltak a "leggagyibbak" sajna. Ami "házilag" ltt építve később, (MicroTeam, Zozo, Mészáros Gyula) sokkal használhatóbbak lettek! Sajnos "elvinni" senkihez sem tudod már, habár megpróbálhatod Mészáros Gyulát megkérni, hátha megszán, és megnézi, bár utóbbi 2-évben már ő sem nagyon foglalkozik Ep-vel.:-( Valamai "pofont" pedig kaphatott az a kártya,mert "csak úgy" nem nagyon szálltak el ezek... Próbáld esetleg szelektív alapon az alkatrészeket cserélgetni rajta. Nemm ondom babra munka, de még eredményes is lehet. :-) Ha foglalatokban vannak a chip-ek, még könyebb dolgod van. a ROM-ot is kiszedheted (ha van rajta) és a nélkül lehet nézni, hogy megy-e. A címparamétereket tartalmazo kis promot is lehet cserélni, stb. Ha jól veszem ki a szavaidból ez a kártya nem közvetlenül csatlakozik a gépre, hanem BUS által. Az is lehet ám rossz! Elég fixen illeszkedik? Nekem volt anni dolgom olyan kártyával, ami 20 gépre illesztésből 19x nem csatlakozott jól. (Átok EISA csati, az még igen csak elmaradott volt a gép jobb oldalán...)

Előzmény: Povi_ (1043)
XYBeR_abt Creative Commons License 2003.09.23 0 0 1045
valamit kihagytam: amikor a gép elpukkant, akkor nem volt rádugva a kártya

xyb

Előzmény: XYBeR_abt (1044)
XYBeR_abt Creative Commons License 2003.09.23 0 0 1044
Valami nagytudású segítsen pleaze! Problémám van:
Van nekem egy exdos-kártyám (ami tutira működőképes volt régebben, évekig használtam napi több órát). Néhány évvel ezelőtt az egyik tápfesz.stab. izé (vagy mi) elpukkant, és azóta az eredeti ep-m nagyjából működésképtelen. Kapott olyan új t.f.stab.-ot, de valami komolyabb baja lehet, mert bár látszólag működik, de a tv-n a képe nem hangolható be normálisan, fekete-fehér, etc. Az utóbbi időben beszereztem több ep-t, amelyek MIND működőképesek, és egyik sem látja a kártyát. Elvileg nincs semmi baja, szétszedtem, semmi elpukkanás nem látszik rajta, de ha rá van dugva a gépekre (bármelyikre), akkor a gépek működnek, a kártya meg nem. Mit tudok tenni? Ez elvileg egy boltban vásárolt kártya, boltban vásárolt buszcsatlakozóval. Ki ért hozzá, kihez tudnám elvinni megnézni? Olyan jó lenne újra lemezzel nyomni az ep-t, megvan hozzá minden, és mégsem...

szóval pleaze, help me....

köszi :)
xyb

Povi_ Creative Commons License 2003.09.23 0 0 1043
Írhatok majd, valamit, de felrakni nem tudom az internetre. Ha elküldöm .txt file-ban, az jó neked? Persze nem igérem holnapra...
Egyébként én is a SPV-t használtam, de nekem annyi könnyítés volt, hogy meg volt a forráslista. Anélkül nem is ment volna, így viszont a megjegyzések nagyon megkönnyítették a dolgomat. De dióhéjban a következő (ha valakit érdekel): a képernyő emulálást és a joystick rutint a SPV-ből szedtem. Saját rutint kellett írni a betűk írásához (ezt az eredeti program RST 10-el vitte véghez), ezért van a tetris.chr file, ami a betűk képét tárolja. Az általam írt rutin nem tudja a bright és a flash módokat. Meg kellett még egy rutint írni, ami kiírja a pontszámokat. Az ererdit prg-ból kiírtottam a zenét (nem volt leírásom hozzá, meg nem is igazán értem (még) a 2-es interrupt mód működését IM 2).
Új kérdés: az EP-t akarom meghajtani PC táppal. Mit csináljak vele? Gondolom a 12V túl sok neki (így is melegszik a 7805-ös). Kössek be valami diódát? (de milyet). Vagy tegyek be egy 7809-est? (nem túl bölcs dolog szerintem)
Előzmény: vicroot.hu (1035)
gafz Creative Commons License 2003.09.22 0 0 1042
Boccs, de én kicsit sem beszélni jelbeszéd.
DoJo Creative Commons License 2003.09.22 0 0 1041
Nem gondoltam ám rosszra, csak "színleltem". Azért írtam a ";)" smiley-t.
;)

Előzmény: gafz (1040)
gafz Creative Commons License 2003.09.22 0 0 1040
DoJo!

Természetesen azzal küzdök, de nehogy már valami rosszra gondolj!

DoJo Creative Commons License 2003.09.22 0 0 1039
A drive-om nem halódik!!! Kikérem magamnak!!! ;)
(Már ha ugyan azzal küzd Gafz kolléga?! - egy tisztítás persze lehet hogy ráfér!)

Játék: Bocsi mindenkitöl, asszem összekevertem a dolgokat. Az egy régi PC-s játék lesz, amit keresek! :*

Előzmény: gafz (1033)
eSzeS Creative Commons License 2003.09.20 0 0 1038
Hali!

Ha jól emléxem akkor a 73 vátozó felelős a step rate, vagyis a fej léptetéséért..
6-24 ns a lehetséges mérete, ami a fent írt változó (0-3) érték beírásával érhető el..
eSzeS

Előzmény: Ep128 (1037)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.20 0 0 1037
Nélküled el sem kezdjük!:-) Ki a hernyó válaszolna a feltett kérdésekre (helyettem) ha te nem jönnél?:-)))) Tehát várható személyek száma (eddig) 3 fő!
Floppy kérdés:
Ezennel bebizonyosodott, hogy jól emléxem, tehát (szemből nézve) jobb alsó lukat leragasztani, és a formázásnak IS, olvasásnak IS mennie kell!! Ha nem így van, akkor a lemez, (és) vagy a meghajtó a hunyó! utóbbin lehet állítani! Részben "tisztaságilag", részben a fej léptetési sebességet! Volt (van) erre valami progi...
Előzmény: eSzeS (1036)
eSzeS Creative Commons License 2003.09.20 0 0 1036
Hali !

Remélem velem is számolsz! Illetve csak akkor ha nem az ovisok du-i csendespihenő idejében lesz a tali...
eSzeS

Előzmény: Ep128 (1034)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.09.20 0 0 1035
Helloka!

Hagy kerjem mar azt, hogy reszletesen beszamolsz a program konvertalasrol, mint anno az SPV-ben. Abbol megiscsak tanulni lehetne. (Raadasul szeretnem a TVC és Primo weboldalakra is valami oktatóanyag féleként felrakni aztan oda is lehetne konvertalni.)

Előzmény: Povi_ (1008)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.20 0 0 1034
Akkor mégis csak jól emlékeztem mindenre, csak hibás floppy-val próbáltam?:-) Holnap próbálok beleméllyedni, meg beszélek eSzeS-el az ügyről, (köszi, hogy megerősítetted tétova hitemet :-) ) utána leírom mik a tapasznyalatok...

Akkor edddig 2db. jelentkező van az októberi összeröffenésre. (Néha előkapom az újjaimat, és összeszámolom hol tartunk létszámilag...) :-)

Előzmény: gafz (1033)
gafz Creative Commons License 2003.09.19 0 0 1033
Hm, akkor lehet, hogy csak fejet kéne tisztítani vagy halódik a drive?
eSzeS Creative Commons License 2003.09.19 0 0 1032
Hali Mindenkinek!

Nálam évek óta müxik a 3.5 floppy.. És a lent említetett módon formázom.. Jobb oldali lyukat leragasztva, max 840 kbyte-ra tudom formázni 100-ból 100-at.. Természetesen mindegyikre tudok írni, és gond nélkül olvassa is az EP. Viszont nincs turbó kártyám...
Ha ez bárkit is érdekel...

eSzeS

Előzmény: Ep128 (1029)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.19 0 0 1031
Formázni én se tudtam, de a PC-vel 720-ra formázott lemezt már be tudtam olvasni elsőre EP-vel.
Garfield! Neked volt hangja a tetrisnek? (amikor eltünik egy sor) Mert nekem, ha először kapcsolom be a gépet, nem szokott. És a reset se segít. Ki kell húzni, majd vissza. Akkor már van hangja. Ha a press... feliratnál kattan egyet a hangszóró, akkor tudom, hogy lesz hangja. Szerintetek miért lehet ez?
Ja, nekem jó az okt10. Gyertek sokan! (ha már egyszer megszünt a klub...)
Előzmény: gafz (1028)
gafz Creative Commons License 2003.09.19 0 0 1030
Ok, Garfiled.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!