Keresés

Részletes keresés

GÁBOR Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1020
robotos: transformers ?
Előzmény: DoJo (1011)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1019
"Az 1.44-eset ugyanis nem lehet 720-ra formázni."

Már miért ne lehetne?:-)
Fogod szépen a (cimke oldaláról nézve) jobb alsó sarokban lévő lukat, és leragasztod egy celluxal, vagy szigetelőszalaggal, már műxik is.:-)
Ha fekete szig. szalagod van, még csak nem is csúnya a fekete floppy-n.:-D

Előzmény: Povi_ (1015)
zobor Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1018
Bocs a címért, légyszi küldd el erre: zobor@index.hu

Előre is ezer hála és köszönet!

Előzmény: DoJo (1014)
egzo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1017
Nincs, az ilyen hangeffekteket közvetlenül az a8/ac (bal és jobb D/A kimenet) portokra szokás küldeni, némi bittologatás után. (Bár a programok többségében az ilyeneket nem írták át...)
Előzmény: Povi_ (1016)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1016
Egzo!
Eszembe jutott még valami a zenével kapcsolatban. Az eredeti játék a játék közben zenél az AY-chippel (ez csak sp128-on megy). Viszont a hangeffektek (pl. le megy egy sor, game over) a 0FEh port programozásával megy (így ezek asszem szólnak 48k-s speccin is). Ennek a portnak nincs valami dave-nek megfelelő?
Előzmény: egzo (1010)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1015
A zene átírás érdekel, de lehet, hogy maradok most már a musicbox-nál (hadd legyen jobb zenéje, mint az eredetinek). Persze lehet, hogy majd ebben is kell segítség, egyenlőre, még nem tartok ott. Az ENTERPRISE basic rom rutinok-ról nincsenek leírások (mint például a speccinél)?
A másik problémám: nem tudjátok, hogy honnan lehetne DD-s (720kB) kisfloppykat szerezni? Az 1.44-eset ugyanis nem lehet 720-ra formázni.
Ja még valami: a véletlenszám generálásnál én egyszerűen csak az R regizterből vettem az értéket, majd AND 7 utasítssal így 0 és 7 között kapok egy számot. De szerintem nem egyenletes az eloszlása. (az egyik forma túl gyakran jön). Lehet, hogy nem ez a legjobb módszer? (mindenesetre a legrövidebb). Mitől függ az R regiszter tartalma?
Előzmény: egzo (1010)
DoJo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1014
Küldeném, ha jó lenne az e-mail címed!
Lécci updatold!

Előzmény: zobor (1012)
DoJo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1013
Valakinek megvolt már itt a fórumon, mert én is onnan szedtem le, de már nem tudom, hogy honnan. (Valami EPGAMES.ZIP-ben van meg nekem.)
Addig is megy mail-ben.
Előzmény: zobor (1012)
zobor Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1012
Hi!
Nincs meg valakinek a "Magic Ball" nevű játék?
Magyar fejlesztés, az "a studio" csinálta és egy kis golyóval kellett ugrándozni ide-oda. Már régóta keresem, de nem találom sehol.
DoJo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1011
Játék:
Emlékszik valaki arra a robotos játékra, ahol ha jól emlékszem alapvet?en 3féle robot volt (egy skorpió, egy brutál küzd? és egy felderít?)?
"Enyhe" 3D-s volt "és órákat el lehetett vele játszani"! ;)
Tudja valaki a nevét?
Esetleg megvan még valakinek?
egzo Creative Commons License 2003.09.15 0 0 1010
Ami azt illeti, szívesen segítek a zene átírásánál, ez volt a szakterületem :)
Előzmény: Povi_ (1008)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 1009
Poén lenne...:-) Idejét sem tudom, mikor készült utoljára Spectrum -átírat EP-re...
Szólj majd, ha (teljesen) kész!
Előzmény: Povi_ (1008)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.15 0 0 1008
Jó hír!
Készül egy új spectrum átirat (spectris). Már csak a csicsák hiányoznak hozzá (zene, pontszámkiírás, és még a bright színek kezelése), de egyébként működik, az ext joy-al lehet irányítani. Majd ha lesz honlapom, felrakom rá. Az eredeti zene rutint kiirtottam, mert nem volt leírásom az AY chip emulálásáról. Helyette majd berakok valamit a musicboxból...
Ja, egyébként csak 1 hónapja foglalkozok Z80 assembly-vel, ahhoz képest pedig ez elég jó haladás, nem? Persze nagy segítség volt a Spectrum Világ is.
Ep128 Creative Commons License 2003.09.13 0 0 1007
"Tegnap vettem egy 1984-es (!) 5.25"-ös drive-ot, de 720k-ra nem tudtam formázni vele, de egyébként működik."
Az bizti 720K-s? (SDD?)
"Vettem még egy kisfloppy-t is 700-ért, azzal szuperül megy, meg kisebb helyet is foglal. Viszont csak B: meghajtónak hajlandó működni..."
Bizti nincs rajta jumper? Van, ahol el van dugva a nyák alá! Egyébként ezt "ÚGY" kell kiválasztani, (ha az ember lemezmeghajtót vesz) hogy OLYAT kell találni, ami BIZTOS jumper-elhető! (Meg kell nézni, mielőtt megveszi az ember...) Nekem is hónapokba telt anno,mire "D"-nek jumper -elhető 1.44 -es drive-or találtam.:-) Márkától is függ egyébként, pl. a Chinon (nem Canon!) vagy a Teac rendszerint jól alakítható "betűjelileg".
"Hogy lehetne megmondani az EXDOS-nak, hogy legyen az az A: meghatjó? "
Ha valóban NINCS rajra jumer, akkor sajnos sehogyan.
Jumper híján ő "nevezi el" a meghjtókat, ahogy jónak látja, és azt ki nem vered a fejéből.:-)
Karakterek:
Több féle magyar betűkészlet is fenn forgott anno, de az un. Hfont volt a legtutibb, és a legelterjedtebb! (Azért Hfont, mert Haluska Laci programjaiban szerepelt, ő írta!) Ezzel sosincs ékezet-béli probléma, a többit meg "el kell felejteni", csak "poénnak" jó. Nem, nincs abból más tudtommal, amit kérdeztél.
Előzmény: Povi_ (1006)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 1006
Hát ez egy szuper bolt!
Tegnap vettem egy 1984-es (!) 5.25"-ös drive-ot, de 720k-ra nem tudtam formázni vele, de egyébként működik. Vettem még egy kisfloppy-t is 700-ért, azzal szuperül megy, meg kisebb helyet is foglal. Viszont csak B: meghajtónak hajlandó működni (csak az van most rákötve az EP-re), jumper meg nincs rajta. Hogy lehetne megmondani az EXDOS-nak, hogy legyen az az A: meghatjó?
Más. A emulator ROMS könyvtárában van egy zozo féle .rom file, amin van magyar (:hun) bővítés. Azonban ez valami más magyar karakterkészletet használ (talán hfont?), amit ő magának átdefiniál, és nem igazán jók a hibaüzenetek. (pl.: Nem örtem). Nincs ennek a :hun bővítésnek más változata?
Előzmény: szalai56 (1002)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 1005
Nagyon precíz!:-)
Köszi!
Előzmény: DoJo (1004)
DoJo Creative Commons License 2003.09.11 0 0 1004
Akit érdekel: Abyss térkép

Ep128 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 1003
A "mezei" lemezvezérlő kártya NEM kezel 1.2-es meghajtót, ahhoz turbo kártya, és 7,12 MHZ szükségeltetik!:-) (Lásd honlapom. Az 1.44-es meghajtóval viszont stabilan megoldható a 720K-s (800K-s) lemezkezelés. Az 1.2-es meghajtót mint "hardvert" nem kezeli (jól) 4Mhz-en. Az 1.44-est viszont igen!
Előzmény: szalai56 (1002)
szalai56 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 1002
Szerintem nem. Tegyél rá 360kb floppyt. Az apro.mogyoro.hu -n van 140 Ft-ért 360kb-os lemezegység. Én is itt vettem és müködik rendesen. Az eredeti EXDOS vezérlő max. 720 kb-os egységet kezelt. Állítólag Zozo csinált egy módosított vezérlőt és az már kezel 1.2 mb-s lemezt.
Üdv
Előzmény: Povi_ (1001)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.10 0 0 1001
Tegnap vettem egy EXDOS kártyát...
Ez működik 1.2M-os meghajtóval? (persze csak DD-s lemezekkel) Ez a meghajtó a PC-vel működik, de az EP-n, ha rámegyek, állandóan azt írja, hogy foglalt. Vagyis csak másodszorra. Ha legelőszőr beírom, hogy dir, akkor műxik, de utána már nem. Csak ha kikapcsolom, és újra be a floppyt. Jumperelni kell valamit? Vagy nem mindegyik floppymeghajtót szereti az EXDOS kártya?
gafz Creative Commons License 2003.09.09 0 0 1000
EXOS 2.1 változat Műszaki leírás című könyv teljes egészében letölthető:
http://www.tar.hu/gafz/EXOS/EXOSindex.htm
lgb Creative Commons License 2003.09.08 0 0 999
Re, akkor ne torold, lehet hogy kicsit tulzasba vittem a dolgot, csak foleg mostanaban a SCO ugyek miatt mindig kinyilik a zsebemben a bicska az ilyenek miatt, szal imho tok felesleges volt itt pattagnom ennyire azert :) De attol vmi igazsag van benne. Na mind1 hagyjuk mar, nem jogi forumon vagyunk :) Mindenesetre ha kesobb vki viszonylag nagy adatmennyiseget szeretne kipakolni akkor segithetek, mert itt nalam akad hely.
Előzmény: gafz (998)
gafz Creative Commons License 2003.09.04 0 0 998
Boccs, ha tudom ennyi problémát okoz, sosem rakom fel. De hiába próbálom letörölni, annyira halott a tár admin., hogy már törölni sem lehet.
Csordaszellem emulátor Creative Commons License 2003.09.04 0 0 997
proba
vicroot.hu Creative Commons License 2003.09.04 0 0 996
hi lgb!

azért mert gafz nem tudja felrakni a forraskodot, azert az meg jo ahol van. en is free maniakus vagyok, legyen az GPL, freeware, vagy csak egyszeru licensz nelkuli program. ha nincs neki forraskod nincs neki. de az attol meg jo, hogy ott van, mert el lehet erni az uj funkciot belole.

viszont megszerezhetne a forraskodot mert az jo volna. :))))

Előzmény: lgb (995)
lgb Creative Commons License 2003.09.03 0 0 995
Tenyleg nem kotozkodeskeppen mondom, de az open source licenszek megszegeset en eleg mocsok egy dolognak tartom. Sok ember masol windows-t, oke az m$ nem fog belehalni. Nade pl GPL programot altalaban az ir aki hisz a dolgok szabadsagaban es masnak is lehetove teszi hogy beleassa magat a dologba (source mellekelve). Ilyesforman en az ilyeneket mindig felhaboritonak tartom. Pl anno sokat irtam az mplayer-be, nyilvan nem orulnek ha valaki ossze-vissza megszegne azt amivel en szeretnem garantalni hogy a munkam szabad mindenki szamara. Imho nagyon illetlen dolog ... Te sem orulnel annak ha szabadidoben csinalsz valamit, ingyen megkapja barki, es csak a GPL betartasat kered cserebe, es keresztulgazolnak erre rajtad ... Nem mintha birosagtol tartani kene: egy EP emulator szerzoje valszeg nem fog beperelni, de eppen ezert nagyon szomorunak es szanalmasnak tartom az ilyeneket. ES TENYLEG NO FLAME alapon irtam most csak ezt, NEHOGY valaki megsertodjon itt nekem!!!!
Előzmény: GÁBOR (992)
lgb Creative Commons License 2003.09.02 0 0 994
Re again! Van valakinek a Dave-rol valami PONTOS doksija? Nem ugy ertem, hogy pl portkiosztas, mert az persze nekem is van, nekem valami olyasmi kene ami ben idozitesi adatok vannak, jelalakok, amik a Dave labain merhetoek, pontos logikai tablazatok meg hasonlok, szal valami reszletes chip adatlap feleseg ... Amugy emulator irasahoz kene :) mert jelenleg a sajat EP emulatorom mukodne de az interrupt kezelessel komoly bajok vannak ahogy nezem a Dave kornyeken. Az EP32 forraskodja (mondjuk lehet hogy az Enter miatt) eleg erdekes ezen a ponton es mindennek nevezheto csak szep, tiszta es ertheto kodnak nem ...
egzo Creative Commons License 2003.08.28 0 0 993
Ne aggódj, a "config file maker" és az image fájl kezelés rövidesen bekerül a "hivatalos" az ep32 1.17-be.
Előzmény: GÁBOR (992)
GÁBOR Creative Commons License 2003.08.27 0 0 992
jo aztan majd nyissunk enterprise warez ftp-t nem? tedd csak vissza!:)
Előzmény: gafz (991)
gafz Creative Commons License 2003.08.27 0 0 991
Boccs Egzo, de nekem nem áll rendelkezésemre a forrákód. Úgyhogy inkább leszedtem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!