Keresés

Részletes keresés

kicsike1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 976
Természetesen DOS6.22-vel mint benn. Az XP bizonytalan volt, ezért kiradíroztam (lesz is még dolgom a multibootal...).
Szóval a Panasonic FD-t rakom be a Compaq PC-be, hogy olvasni-írni tudjam az EP lemezeket, de valamilyen jumper beállítás nem jó. Ezért írtam le hogy mi van most, hátha valaki segít.
Előzmény: Ep128 (975)
Ep128 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 975
Pontosan nem értem a problémádat, de próbálom...
Először is MIVEL próbálod otthon? Ha Win-el, akkor máris értem, miért nem műxik!:-)
Ha ugyanaz a DOS, mint anno a 486-oson, akkor más a gond...
Előzmény: kicsike1 (974)
kicsike1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 974
Köszi!
Mindent próbáltam már a help után, csak a zt -t nem. Hogy miért? Nem tudom, pedig annyira kézenfekvő...(este majd próbálkozom)

Van egy másik gondom is, lehet ezt már csak így fórumozgatva nem lehet megoldani, de hátha.
Alapból 1 TEAC FD-vel meg egy házilagos EXDOS kártyával dolgozom. Bent a cégnél van egy ősrégi 486-os 5.25-ös floppyval, ami DOS alatt kiválóan olvasta az EP 720-as lemezeit. Sőt backup-nak is megfelelt, mert az EP-vel formázott lemezre visszaírhattam a wincsijén tárolt progikat. Nemrég óta van otthon is PC-m (Compaq Deskpro PII400), ígyhát az azóta totál szétszedett 486-osból hazamentettem az 5.25-ös drive-ot. Viszont akárhogy is próbálkozom nem tudom rávenni a tökéletes lemez írásra-olvasásra: nem tudja a lemez teljes tartalmát beolvasni, az EP-vel frissen 360/720-ra formázott lemezre meg nem tud több fájlt kiírni (pl. egy könyvtárban van 2 fájl össz.16301 bájttal, azt kiírja, de a következő könyvtárt már csak létrehozza és "sector not fond"-al elhajt!
A PC a BIOS-ában 5.25/1,2M és 360K-t is próbáltam, de mindig ugyanaz van.
Az FD jumpereit meg nem bántottam ugyanúgy állnak mint amikor a benti 486-ossal működött. Mondjuk nem is bántanám, mert nincs leírásom hozzá, meg nem is tudom mit jelentenek. Sejtem be lehet állítani az FD betűjelét, de....
Nos van egy 4 pár, egy másfél pár meg egy 7 pár jumper:
4 3 2 1 (DS1-DS4,a DS2 van kötve)
o o x o
o o x o
5 6 7 (5-6 van kötve)
x x o

8 9 10 11 12 13 14 (DA, HA, DC, RDY, AT, AX, MS)
x o x o x o o (a 8,10,12 van kötve)
x o x o x o o

Már majd minden kombinációt kipróbáltam, de nem akar összejönni.
Tudom PC-s probléma, de hátha valakinek van ötlete, netán használ Panasonic JU 475-5 típ. FD-t.
Köszönettel.

Előzmény: Ep128 (973)
Ep128 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 973
Szia!

Javaslom, hogy az oldalamról töltsd le az ENTERPRESS újságokat, és az újságok főoldalainak valamelyikén keresgélj rá a progira. Ott van a legalaposabban, és legrészletesebben leírva, mit is tud! De előljáróban annyit, hogy a ZozoTools nem EGY PROGI, hanem alkalmazások gyűjteménye! ((De nevezheted tőlem "sok apró progi gyűjteményének" is.:-) ) Nagyon jó, és nagyon fontos dolgokat tartalmaz! Nehéz kiemelni egyet, de pl. FAFO. Lemez formázáshoz progi. Turbokártya mellett akár 22-szektoros (!) lemezt is tud formázni! (A PC. pl "csak" 18-asat tud alapból...) :-) De nem az első, hanem az utolsó szektornál kezd törölni, így pl. a "jaj mégse" leállásnál nem vesztettük el az egész lemez tartalmát, mint PC-nél, stb, stb...
De a gépben is ott van egy csomó minden róla egyébként.
Írd be:
:help zt
;-)

Előzmény: kicsike1 (972)
kicsike1 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 972
Üdv, mindenkinek!
Az EXDOS kártyámon(ismerőstől vettem) van 2 EPROM, az egyik cimkéje EXDOS/ISDOS, a másik ZoZoTools x.xxx. Ez utóbbit hogy lehetne előcsalogatni, meg egyébként mit tud(hat)? /a :help nem ír ki semmit, csak basic, wp meg exdos, még isdos sincs, de :isdos-al futkorászik/
GÁBOR Creative Commons License 2003.08.18 0 0 971
inkább nyaraljatok
Ep128 Creative Commons License 2003.08.18 0 0 970
"Keszekusza ugyan, de össze van szedve legalább sok minden."

Na ennyi (ha több nem is) talán az én oldalamról is elmondható...:-)))
http://www.tar.hu/garfield_laci/index.html
De valóban klassz a lapod!;-)
Az enyém nem sokára költözik, mert unom a tar.hu-t. (Illetve az elég sok gagyiságát...) Egy "privát szerverre" megyek, már "le van kötve" a dolog.;-) Persze kiírom azonnal, ha megvolt a költözés, meg a régi oldalon is ott lesz az új cím, stb...

Előzmény: vicroot.hu (969)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.08.18 0 0 969
Keszekusza ugyan, de össze van szedve legalább sok minden.
Előzmény: gafz (968)
gafz Creative Commons License 2003.08.17 0 0 968
Vajon. Boccs.
gafz Creative Commons License 2003.08.17 0 0 967
Jézus-Mária!
Az én oldalamat valaki egységesnek nevezi?
Milyen akkor valyon egy kusza?
vicroot.hu Creative Commons License 2003.08.17 0 0 966
Kedves Gafz!

Láttam az oldalad, és nagyon örülök, hogy végre Enterprise vonalon is kezd kialakulni egy egyseges weboldal.

A következőket tudnám ajánlani:
1) Először is nézd meg a primo.8bit.hu és tvc.8bit.hu oldalakat.

A célom ezeknél az oldalaknál az egységes, a számítógépre hajazó design, es hogy minden ossze legyen szedve logikus strukturaban. Valami ilyesmit kialakitva a tied is sokkal szebb lenne, ha szukseged van segítségre, szolj, megprobalok kialakitani valamit

2) Felejtsd el az ingyenes szolgaltatokat, mint tar.hu, és kerj egy logint es tarhelyet a 8bit.hu adminisztratoratol. Jo szerver, gyors, es van tarhely.

3) Az oldaladra felrakhato az osszes EP ujsag, tartalomjegyzekkel ellatott pdf-ben is, mert bekonvertaltam oket, es keszitettem tartalomjegyzeket is. Elerheto a 8bit.hu ujsagok reszen. Sőtt ha körbenézel, a zx81 könyvet is megtalálod ott.

Előzmény: gafz (957)
Ep128 Creative Commons License 2003.08.16 0 0 965
Pedig nem... Ahányszor próbálkozom a Log in -el, annyiszor írja ki ezt:
"You have specified an incorrect or inactive username, or an invalid password."
BIZTOS (!) hogy jót írok be.:-) De mondom, már a reg -elésnél is kötekedett ott valamit, hogy szóljak a moderátornak, hogy valamit aktiváljon "rajtam"...
:-)
Előzmény: gafz (964)
gafz Creative Commons License 2003.08.15 0 0 964
Pedig sikerült regisztrálnod, láttam egyszer hogy utoljára regisztrált felhasználó:Garfield. Csak ha jól sejtem, nem volt topic, amibe írnod lehetett volna. Én nyitottam egyet (ekkor azt sem tudtam pontosn mit csinálok) azt hiszem Ebből mi lesz? néven. Oda már lehet írogatni.
Ep128 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 963
1) A játékaid jók, de ez egy EP-s fórum!:-)
2) Jártam ott én is, kb. 3x próbáltam regisztrálni magam, és mindháromszor közölte, hogy "nem nyert", és keressem meg a moderator-t a problemmel...
(Ok, ez idő hiányában nem törpént meg, de a szándék megvolt...:-) )
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (961)
gafz Creative Commons License 2003.08.15 0 0 962
Nem egészen. Én már jártam arra, sőtt, írtam is valamit próbaképpen, igaz annak nem sok feneke volt.
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.08.15 0 0 961
latom senkit se erdekelnek a jatekaim...
se a forum...
Ep128 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 960
Ott nincsen semmi még tudtommal azóta sem... Majd ha esetleg neki áll megcsinálni...:-)
Előzmény: gafz (959)
gafz Creative Commons License 2003.08.14 0 0 959
A www.z80.hu létező szerver? És ha igen, hogy lehet belépni? Azt hiszem azt írta Stoecker valamikor, hogy itt van (vagy lesz) az új és magyar honlapja, de mégsem érhető el.
Ep128 Creative Commons License 2003.08.13 0 0 958
... és mi ennek nagyon örülünk...:-)
Köszi!
Előzmény: gafz (957)
gafz Creative Commons License 2003.08.13 0 0 957
Frissültem egy keveset.

http://www.tar.hu/gafz/Enterprise128k/EPindex.htm

vgeorge Creative Commons License 2003.08.07 0 0 956
Helló Mindenki! Eladnám eddig féltve őrzött Enterprise 128kb gépem 6000 Ft-ért. Jó állapotban van, a fóliája is teljesen tökéletes. Egy hibája van, a tápja eltűnt költözéskor, de egy PC tápjáról is teljesen jól működik.
Tartozékai:
Speakeasy
Magnó
könyvek (Hetedhét Enterprise, Hetedhéten túl Enterprise, Felhasználói kézikönyv)
joystick és átalakító
hangkábelek
videókábel
monitor kimenet -scart átalakító.
Eredeti játékok:
Superpipelines
Happy Letters
Fantasia Diamond
Sorcery
Nodes of Yesod
Cyrus Chess II
+ egyéb játékok
Telefonos egyeztetés után helyszínen megtekinthető és azonnal elvihető.
Érdeklődni: Varró György
0670-2208733
gafz Creative Commons License 2003.08.06 0 0 955
Valószínű vevő vagyok a gépre. Mennyiért adod?

E-mail: gafz@tar.hu

DoJo Creative Commons License 2003.08.06 0 0 954
Üdv Mindenkinek!

Abszolút új vagyok a "fronton". Sikerült röpke 2 nap alatt átrágni magam a topicon.
Jómagam is EP tulajdonos lennék, bár már aktívan nem foglalkozom vele. Mostanában léptem a nosztalgia útjára és C64 és EP emulátorokat, játékokat, progikat gy?jtögettem PC-re.
Nagy örömmel szedegettem le linkelt oldalaitokról a cuccokat!
Nocadlee "ezeréves hozzászólására": Tegnap már végig is nyomtam gyorsan a Nodes-t és a Batman I-et PC-n!
(Nem lehetetlen, még örökélet nélkül sem. Elmondjam a végét? ;) Volt régen egy térképem, megpróbálom majd megkeresni.)
A gépem amúgy valószín?leg eladó lesz, ha valakit érdekel nyugodtan írjon. Bp-n lakom, de a gép földrajzilag némileg most még odébb van.
EP 384K-ra b?vítve + eredeti floppy drive + színes CGA monitor + 1-2 könyv. A magnó is megvan még, de azt szerintem inkább csak szétszedni (vagy esetleg javítani) érdemes. A progikat sajna "útközben" én is "elvesztettem", mint néhányatok.

Előzmény: Nocadlee (639)
gafz Creative Commons License 2003.08.05 0 0 953
Küldjön nekem valaki legyen szíves egy EP32 disk image-et E-mailben (.dsk). Hálás köszönetem.

gafz@tar.hu

mmBálint Creative Commons License 2003.07.30 0 0 952
(off:

Heló Bozzio!
Nem jelensz meg a Zappa topikban? Fogunk szeretni a nickeddel! :-)
És csak neked:
Terry Bozzio interjú a 4887-es hozzászólásban és annak előzményében.

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9017710&w=100

bocs)

Előzmény: bozzio (944)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.30 0 0 951
FIGYELEM!
Csinaltam egy forumot a http://ep128forum.internetmedia.hu/ cimre. Direkt nekunk, EP-seknek. :)
Egyelore csak probabol nyitottam par kategoriat meg topicot.

Remelem lesznek erdeklodok, mert ha nem, akkor megszuntetem.

Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.25 0 0 950
Ja es azt elfelejtettem, hogy az egyik jatek a SWAP, aminek a jateklogic reszet Moonlight irta.
A MiniRPG meg a Book of Life jatekomra hasonlit.
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.25 0 0 949
Emberek! :)

Letrehoztam egy oldalt a regi PC-s, otthon fejlesztett jatekaimnak:
http://endi.internetmedia.hu/oldgames.html

Latvanyos logikai jatekok (windows), egy mini rpg (dos), egy szoveges kalad program (html-ben), es egy csucs jo otletekkel teli platformjatek (dos).

Endi

eSzeS Creative Commons License 2003.07.23 0 0 948
bozzio..

2* próbáltam elküldeni, de a helyzet váltpzatlan..
(visszapattant!)
eSzeS

vicroot.hu Creative Commons License 2003.07.23 0 0 947
Segitseg kellene - egy kis z80 gyakorlat

Sziasztok!

A TVC kazettafajlok konvertalasat vegzo programon dolgozok, es egy
dolgot leszamitva keszen van teljesen, ez pedig a CRC ellenőrzés, ami
nem megy nekem, valószínüleg nem sikerult jól megcsinálnom az
algoritmust. Ezért kéréném, hogy valaki, aki talán jobban képben van
segítsen már megírni a következőt:

http://tvc.homeserver.hu/tvccrc.gif

Itt letölthető a crc algoritmus a rom lista könyvből, és ami kellene
nekem egy rövid pascal kód, függvény, vagy eljárás, az tök mindegy,
csak valami ami elvégzi ezt a feladatot.

Tud valaki segíteni?

udv: Viktor



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!