Keresés

Részletes keresés

Ep128 Creative Commons License 2003.07.22 0 0 945
Gafz!

Az Ep32-nek nem kell semmilyen extra "disc image"!
Ugyanazok a futtatható fájlok, amik az eredeti Enterprise-on is! (*.EXE, *.COM, stb...)
A TAP az EPTE-hez való, nem ehhez, kutyulod!:-)
Az EP32 úgy műxik, (pl.) hogy az Ep-s progikat rámásolod egy PC-lemezre, és beteszed a floppy-meghajtóba. Utána:
: load *.*, és had menjen!:-) (Vagy Epdos, stb...)

Előzmény: gafz (943)
bozzio Creative Commons License 2003.07.22 0 0 944
Hello csak ti tudtok segíteni, úgyhogy rögtön a tárgyra is térnék. Tehát van az enterprisehoz egy demó kazetta, ami bemutatja a gép lehetőségeit. És van rajta összesen 1 játék is ("bombajáték") amire nekem szükségem lenne. Tehát aki tud az lécci segítsen!!! Előre is köszi.
gafz Creative Commons License 2003.07.22 0 0 943
Boccs, de árulja el nekem bárki, aki tudja, hogyan lehet Enterprise lemezekből EP32 által emészthető disk image-et készíteni. És ha nem túl nagy kérdés azt is, miért nem tudja használni a .tap file-okat (általában "invalid file format"-ot ír ki). Előre is köszönöm.
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.22 0 0 942
Wow. :)
A regi programjaim nincsenek meg valakinek? Ennek a Miner programlistanak a vegen vannak felsorolva.

Pac-man
Fred 1,2,3 (ezek marha jok voltak)
A kuldetes (valami szoveges kaland, nem is emlekszem mar)
A kiraly koronaja (ez is valami szoveges volt)
TRON: valami Tron program lehetett :)
Entermusic: zeneszerkeszto (jo primitiv volt)

gafz Creative Commons License 2003.07.21 0 0 941
Bepötyögtem annak idején, meg ha jól emlékszem kijavítottam azt az 1 szem hibát, mely után Zzzip-pel fordíthatóvá vált. Basic-hez képest jól sikerült progi.
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.21 0 0 940
Hoppa ott figyel a Miner c. jatekom az EnterFace ujsagban! :) Micsoda orom viszontlatni. :)
COOL.
Mondjuk a nyeremenyt (egy ZZZIP program) sose kaptam meg. :)
gafz Creative Commons License 2003.07.20 0 0 939
Kössz Garfield!
Ep128 Creative Commons License 2003.07.19 0 0 938
Ajánlom én is másoknak, tök jó!:-)
Előzmény: gafz (937)
gafz Creative Commons License 2003.07.19 0 0 937
Mindenkinek ajánlom honlapomat:
Http://www.tar.hu/gafz
gafz Creative Commons License 2003.07.19 0 0 936
Él még. Én legalábbis naponta ránézek, hogy van-e valami.
varnagy Creative Commons License 2003.07.18 0 0 935
Él még ez a levelező csatorna? Nincsenek új levelek. A szekrény aljáról előszedett Enterprise-omhoz PC billentyűzetet illesztettem. Klasszul működik. Ha valaki kíváncsi rá, hogy szerintem hogyan lehet ezt kulturáltan és olcsón megoldani, az jelezze levélben és elküldöm neki jövő héten a leírást. (hátha valakinek egy ilyen leírás hiányzik, hogy életet leheljen régi gépébe)
Varnagy.Gyorgy@temic.com
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.04 0 0 934
Szerintem egy jobb, temakra bontott forumot, amely emiatt attekinthetobb, hasznalhatobb, tobben latogatnanak, es komolyabb beszelgetes indulna el...
Ep128 Creative Commons License 2003.07.03 0 0 933
Szerintem jó páran örülnénk ennyi év után új Ep-s játéknak! (Még szép, hogy érdekelne valakit...) :-)
A Topic jó 5let, bár egyenlőre (sajna) ez a fórum is bőven elbírja a hozzászólásokat. Majd ha napi 25-30 ember ír ide, megcsinálhatjuk amire gondoltál!;-)
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (932)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.03 0 0 932
Elkepzeltem egy EP-s forumot. Egy kulon forum, temakorokkel pl.:

-eredeti EP-s jatekok
-atiratok
-hardware
-programozas
-erdekes tortenetek

Tok jo lenne.

Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.03 0 0 931
Hova?
Meg aztan erdekel ez valakit?
Ep128 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 930
Bizony...:-)
Nincs kedved még "ilyesmiket" írni?:-D
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (929)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.07.02 0 0 929
Wow, az en cikkeim is ott vannak. :) Meg a Book c. jatekom :). Az EP-s Doom. :)
Ep128 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 928
Az oldalmon ezennel megtalálható az Enterpress újság tervezett "utóda", a (sajnos) soha meg nem jelent Enterprise News első (és egyben utolsó) száma!
Itt!
lgb Creative Commons License 2003.06.27 0 0 927
Sorry, elobb irtam mint gondolkoztam :) Kozben magamtol is megtalaltam ;-)
Előzmény: Ep128 (926)
Ep128 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 926
911-es számú hozzászólás, kicsit lentebb...:-)
Előzmény: eSzeS (925)
eSzeS Creative Commons License 2003.06.26 0 0 925
Hali !
Nekem ilyen kártya röhög az EP-ben egy egérrel a végén.. milyen segítségra gondolsz
konkrétabban..
Előzmény: lgb (924)
lgb Creative Commons License 2003.06.26 0 0 924
BTW, LEP32 ... Kene info arrol a serial kartyarol amit ugye eredetileg PC egerhez csinaltak Enterprise eseten. Asszem Enterpress-ben olvastam rola, annak mindjart utana is nezek, de nekem szuksegem lenne olyanokra, hogy pontosan hogyan is epul fel, es EP "felol nezve" hogy muxik (gondolom ilyen es olyan port, de melyik) es hasonlok ... Tud valaki segiteni?
lgb Creative Commons License 2003.06.26 0 0 923
Gabor, aha lehet hogy hivtal :( Sorry, csak az idobeosztasom vmi hihetetlenul kaotikus, pl egy haverommal mar 2 honapja nem tudok talalkozni mert sose tudunk idopontot osszeegyeztetni :(
Max munkaido alatt van idom ezt/azt megnezni, szoval a helyzet nem tul rozsas. Viszont jo uton vagyok az EP32 portolasaban Linux-ra LEP32 neven :) Par "advanced" dolgot is implementalni akarok bele, pl vmi "hipotetikus" ethernet kartyat (mint a TFE Commodore-hoz) Enterprise-hoz, aztan akar a Contiki mehetne is Enterprise-on LAN-on Webbrowserrel, mail kliensel meg minden :) De persze mivel ez hipotetikus hw lenne, igazibol inkabb vmi letezo dolog kene, elso korben pl modem a soros port kartyan meg hasonlok ...
Előzmény: GÁBOR (921)
gafz Creative Commons License 2003.06.26 0 0 922
A sinclair.hu-n előrendelhető enterprise utángyártott billentyűzetfólia a webáruházban sajnos elég borsos áron.
GÁBOR Creative Commons License 2003.06.25 0 0 921
lgb: én annó hivtalak h gyere el egy találkozóra, de nem jöttél, pedig beszélhettünk volna a sorosportról is:) legközelebb hogy mikor lesz találkozó abban Povi az illetékes.
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2003.06.24 0 0 920
Nekem is volt egy. Aztan nekiadtam apamek gyerekeinek. Egeszseggel hasznaljak de mar megbantam :(

Kedvencem a Sorcery jatek volt. Es meg akartam csinalni a Norton Utilitiest Basicben Enterprise-ra csak nem volt floppym se :) Meg kazirol az egesz jol nezett volna ki :)))

Leszedtem nemreg a PC-s enterprise emulatort, hat az valami alom!!

nyasi Creative Commons License 2003.06.24 0 0 919
Kedves varnagy!

Kazetta fejegységre szerintem a legjobb módszer a hallás utáni beállítás.
Elindítod a magnót és óvatosan tekered a csavart addig amíg nem szól tisztán a pittyegés/recsegés értsd már bántja füled :-)

Lemezegységet anno én is vadásztam ,de sajna kkor nem jártam sikerrel.
Esetleg ha sikerül kettőt szerezned akkor gondolj rám :-)

Volt valahol egy olyan eprom amibe be volt égetve egy pöpec kis assembly progi ,hogy ne kelljen töltögetni.

Előzmény: varnagy (914)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.06.24 0 0 918
Nem lehet, hogy azert mert hetvegen karbantartas volt a tar.hu szerverein?

Előzmény: varnagy (916)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.06.24 0 0 917
Jatszott valaki a Dizzy Lord vagy a Dwarf's Land cimu jatekokkal? Ezeket egy ismerosom irta, Konczol Laszlo, de asszem ezek is Ork soft neven jelentek meg. A Dizzy Lord egy Dizzy-szeru maszkalos jatek (eredetileg Spectrumra irta, de atirtuk EP-re), a Dwarf's Land pedig egy kepekkel illusztralt szoveges kalandjatek, nagyon jo szoveggel.
(endi)
varnagy Creative Commons License 2003.06.24 0 0 916
Köszönöm a segítségeteket. A problémám az, hogy a www.tar.hu-val kezdő oldalakra (EP128 oldala) nem tudok felmenni, így nem tudom onnan letölteni a programokat. Valószínűleg ezzel függ össze, hogy Stocker Dűániel oldaláról sem tudok letölteni.
Gyuri

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!