Keresés

Részletes keresés

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 32
Moonlight: mit tudsz róla, kidobálta minden EP-s lemezét?
Előzmény: Törölt nick (30)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 31
EDC: nálam is fagytak az átíratai, többek között rágondoltam amikor azt mondtam, hogy ahhoz képest a BAM profi volt... (hiába aki pénzért, darabszámra dolgozik...)
volt néhány progi amivel ha játszani akartam kb. vissza kellett írni Spectrumra, és újra átírni
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.17 0 0 30
BAM: nem ismertem őket, a Big demó jó volt.
Gyányi: már nem foglalkozik programozással, menedzser lett.
Hsoft: nem tudom.
Devilsoft: nem tudom, de egyszer láttam a klubban, jó hevimetálos csávónak nézett ki (az jó! én csak azért nem néztem ki annak, mert épp katona voltam :-).
Moonligh: levelezek vele, közösen írunk (na ez azért túlzás :-) egy pc-s játékot. Ő amúgy adatbáziskezelőt ír, vagy ilyesmit.
EDC: ő is valami játékot írt, párszor váltottunk levelet, van honlapja is. Mindig mérges voltam az átiratai miatt, mert nem csinált rendes im2 táblát, és nálam lefagytak a programok.

A klub: mivel Pesten voltam katona (amúgy Veszprém megyei vagyok), párszor elmentem. Ott ismertem meg a Moonlight-ot. Akkoriban szűnt meg, mikor én odajártam. Sajna...

Én elkezdtem egyébként csinálni egy EP-s honlapot, amely direkt az EP demókat és játékokat, alkotókat mutatná be. Most, hogy van emulátor, jó képeket is lehetne beletenni. Csak valahogy abbamaradt... senki se segített. Ja, csak EP-s eredeti programokkal (demó, játék) foglalkozna... főleg a grafikai tudást mutatná be.

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.17 0 0 29
persze, hogy jártunk klubba!
BAM-ék ha jól tudom miskolciak voltak
sokáig nagyon mérges voltam rájuk 1-2... elrontott játékátírat miatt, de késöbb amik jöttek azokhoz képest a BAM minőségi munkát végzett...

Hol van a többi "nagy"? Gyányi Sanyi, Hsoft, Devilsoft, Moonlight,EDC?

Előzmény: GÁBOR (28)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.17 0 0 28
Sziasztok!

Jo volna összehozni egy találkozót! Jártatok a fehérvári útra a klubba ?
A BAMsoft-tal (is) szivesen megismerkednék!

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.16 0 0 27
Hát a Book of life tetszett?
Ha kell, elküldöm emailban.
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.15 0 0 26
Pacman City az tetszett!
Előzmény: Törölt nick (24)
pinyo Creative Commons License 2000.01.15 0 0 25
Kicsit offtopic, de van akinek volt HomeLab-ja? Esetleg HomeLab emulatora?
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.15 0 0 24
Na akkor egy kis önreklám, a játékaim:

Szöveges kaland, képekkel:
-Trollok vára
-Drawfs' Land (bár ezt egy barátom írta 95%-ban)

Mászkálós:
-Pacman City 1-2

Grafikus, mászkálós kaland:
-Mutant Test
-Book of Life (az EP-s DOOM :-)))
-Dark Lord

Aknakereső program:
-TNT

Régi, kezdő koromban írt programjaim:
Gnome 1,2,3
Bestiak Mestere

Ezek a játékok szerintem nagyon jó grafikával rendelkeznek, ha lett volna kapcsolatom kiadókkal, ki is lehetett volna adni őket.
Ja, és nagyrészük megy az EP emu alatt!!! Sajna az emu. hangot még nem tud. (Ha valakinek kell, elküldhetem emailban a játékokat!)

Ezen kívül írtam 3 megademót. A 2-esben minden zenét, és grafikát én csináltam. A többiben is nagyrészt.

Valheru Creative Commons License 2000.01.15 0 0 23
Alex II,
Az ardenneki csata az Arnhem volt, az észak-afrikai pedig a Vulcan is lehetett, mert nem csak a Desert Rats játszodott Észak-Afrikában. Mindhárom Spectrum átirat, és nagyon királyok. Az Arnhemet egyébként láttam PC-n is valahol. =8-)
Endi,
Milyen demókat, meg progikat írtál, mert hát régen volt. Leginább csak arra emlékszem, hogy a képernyő alján megjelent a PUBLIC DOMAIN.

Nekem legjobban a Space chaos tetszett, egyszerűen fantörpikus.

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.15 0 0 22
Hi Zozo!
Hát te is idekeveredtél? :-)
Írjon már valaki arról, hogy játszott-e az én játékaimmal, tetszettek-e a demóim? (E-soft majd később Orksoft voltam.)
Alex II Creative Commons License 2000.01.14 0 0 21
Hali!
Igazad van, utánanéztem - 1987-ben vettem az Úttörô Áruházban...

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.14 0 0 20
emulátor: megkeresett egy angol úriember, hogy EP emulátort ír, és technikai segítséget kért, mert nem ismeri annyira az EP lelki világát. Többek között már sikerült megbeszélni vele, hogy nem elég az alap angol EP-t emuláni, gondolni kell a magyar tuning-EP-kre is...
gondolom ebben a topicban találunk elég beta-tesztert a dologhoz...
akit érdekel, írjon, és elküldöm.
DirectX kell a futatásához, tehát Win95/98/2000 alatt fut
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.14 0 0 19
ENTERPRISE FOREVER!!!
nem halott még a gép!
magyar Enterprise oldal
néhány tuning: 7.12 Mhz processzor, memória minden mennyiségben, HD-s floppyt is kezelő lemezvezérlő (egészen 1980 KB-ig!), winchester vezérlő (hardver kész, szoftver fejlesztés alatt), tervezés alatt memóriabővités PC SIMM/EDO RAM-okkal, egészen 128 Mb-ig...
EP fanatikusok kerestetnek!
KeFe Creative Commons License 2000.01.14 0 0 18
Nekem is E128 volt az elso :)
Kedvencem a Sorcery volt. Emlekszem akkor meg voltak eredeti jatekaim :0
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.14 0 0 17
1980-ban hol volt az Enterprise? Na ne!!!
Szerintem úgy 1985-87 körül jött ki.

A C64-est ne tessék fikázni, mert:
1, a kernelt senki se használta, csak a basic
2, a basic arra volt jó, hogy betöltsél vele egy programot, ami legtöbbször assemblyben íródott (pl. egy assembler-t)

Előzmény: Alex II (15)
Petko Creative Commons License 2000.01.14 0 0 16
A strategiai jatekok tenyleg kiralyok voltak:
Desert Rats, Arnhem. Meg a Tozsde, na, az nagyon teccett.
Asszem, en is az EP-nek koszonhetem a mai munkamat.
Alex II Creative Commons License 2000.01.14 0 0 15
Sziasztok!
Az Enterprise-nak én a mostani szakmámat köszönhetem.
Amikor megvettem, talán 1980-ban, még csak játszani akartam vele, késôbb megnôtt az affinitásom a számítástechnika iránt, ma már ezzel keresem a kenyerem.
Még megvan az öreg gép anyámnál vidéken, a gyerekek néha játszanak vele, sôt ha kimegyek néha én is.
A játékok közül a Batman volt az egyik sláger, játékok közül eszembe jut még a Tôzsde, ABYSS, RAID, Commando, Sorcery, legalább 10 kazettára való játékom még meg is van valahol. Volt két második világháborús stratégiai játék - a nevük nem jut eszembe -, de valami fantasztikusan jól sikerültek. Az egyik az Ardenneki csatát szimulálta, a másik Észak-Afrikát, azóta szeretem a statégiai játékokat.
Nagy élmény volt az a gép. A fiaimnak még valami oktató-programot is készítettem vele.
Kifejezetten jólesik emlékezni rá.
Persze lehet, hogy csak az idô szépíti meg a dolgokat...
paradox Creative Commons License 2000.01.14 0 0 14
Hali!

Hát nekem is "ő" volt a nagy kezdeti gép! Floppy, ASMON cartridge, Devil MOD-szerkesztő-lejátszója, spectrum-átiratok tömkelege (aminek egy jó részét én is csináltam, hö-hö, ld. pl. spectre of bagdad, thunderbirds meg az első kivételével az egész Wally-széria (hogy azzal mennyire szívesen játszanék egyet!)). Állítólag létezik Linuxra egy EP128 emulátor... Ja, meg voltam Münchenben is anno, az ottani EP központban! Ott vettük a Batman-t... Hát az nagyon állatos volt.

Csak az Impossible Mission 2 ne lett volna akkora csalódás...

Ja, a számítógépes zeneszerzés alapjait, plusz az assembly és disassembly bindzsizést bizony eme gépen tanultam... Még megvan valahol otthon, csak már egy floppym se működik... :(

-p

taltos Creative Commons License 2000.01.14 0 0 13
Ami nagy állat volt benne, az a hibakezelés. Majdnem olyan, mint mostanában, pl. Delphiben.
Persze akkoriban a hibakezelés nem volt egy központi téma :o)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.12 0 0 12
Felhozom a topicot, hátha észreveszi még valaki.
Tika Creative Commons License 2000.01.05 0 0 11
Én is boldog tulajdonosa voltam egy ilyen csodamasinának , nehéz igazából visszaidézni a dolgot,de , ahogy egy fickó mondta nemrégiben "Akkoriban a számitógép jó buli volt,most meg jó üzlet.".Ah , so arra akartam kilyukadni , hogy nemrég gondoltam jót teszek a tizenéves unokatesómmal , és előszedtem a masinát , leporoltam , és nekiadtam.Hát nem ugrott nagy hátasokat , éppen csak le nem fikázta ott helyben , végén még úgy nézett ki ő tesz szivességet , hogy elviszi "Mer' hogy ezen nincsen dúúm ,mind a suliba".Egyetlen dolgot adtam neki a gépkönyvön kivül,egy jó tanácsot , a cartridge-ot ne huzza ki bekapcsolva , és lehetőleg ne dugdosson ki-be semmit , ha a cucc áram alatt van.Persze az ütődőtt első nap gallyravágta , a cartridge volt az első , amit rádugott , csak miután bekapcsolta.
Én meg ostoba szentimentális ördög , a mai napig örzőm a játékkazikat , meg a szakirodalmat , ez a genny meg szétvágja a cuccot secc perc alatt , hát legalább az antikvitás sorsát elkerülte szegény öreg masinám.
Ja , és emlékeztek az R-TYPE , vagy Commando átiratokra , király kis gamék voltak , patch nélkül is mentek bug nélkül , és nem kellett kéthavonta videókártyát , procit , meg RAM-ot venni.

IN MEMORIAM ENTERPRISE128 GOOD BYE MR. SPOCK

Petko Creative Commons License 2000.01.05 0 0 10
Szerintem is kiraly volt az EP.
En is sokat firkaltam basicben. A Diktator hatalmas jatek volt, sosem felejtem el. Viszont a Batman-tol feltem. Igaz, nem is volt ennyi eszem.. :)
Nagy hibaja volt, hogy elszakadt a folia a joy alatt folyton. Volt floppym is, folyton a PiCiTools-t nyomogattam rajta.
Mike Creative Commons License 2000.01.04 0 0 9
Emlexem, ilyet akartam venni anno, aztan azt mondtam inkabb vmi komolyabb :) gep kellene, igy vettem meg eletem elso PC-jet.

Mike

k-jame Creative Commons License 1999.12.31 0 0 8
Hát egy kicsit öregecsként (18 évesen) vettem meg, még az első sorozatból a Centrum áruházban. Bár már nem használom, de az emlékek nagyon pozitívak.
Kernel-e volt. Nem egy összehányt (c64) hanem rendesen megírt, könnyen programozható egységes kernel.
A bővítéseket magam csinálgattam hozzá, floppybővítés (a nyákot kaptam), memóriabővítés (ez nem az a nagyon nagy kártya, amit lehetett mellé vásárolni), spectrum emulátor (ez nem az a-studio-s, hanem egy saját tervezésű), proci upgrade 6 Mhzre.

A hardverekkel kapcsolatos dolgokat és az assemblyt majdhogynem a prisén tanultam meg.

Ami szerencsétlen volt benne az a billentyűzet és a beépített joy.

Az akkori PC-k árai mellet egy ISDOS-sal (CP/M EP alá) felruházott géppel azért lehetett alkotni.

Jame

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.31 0 0 7
No nézd csak, Noahi!

Nem is volt lassú a Basic-je! Viszont a tudásához, grafikai képességéhez képest az volt. Bizonyára ezért érezted lassúnak.

Én írtam elég sok jó játékot, és sok jó demót.

A vége felé egyébként már elég jól kihasználták a hangot is, pl. 4 szólamú MOD zenéket le tudta játszani.

Hát, az a Diktátor, az sose kötött le engem.

Egyébként van ám EP emulátor pc-re, elég jól működik. Pl. a Small Demot (a legjobb demo EP-re) tudja futtatni. Sajna hangot még nem kezel.

Noahi Creative Commons License 1999.12.30 0 0 6
Sziasztok !

Még nekem is megvan életem első számítógépe. Kb 12 évesen kaptam, nagyon megszerettem. A basicje sokkal intelligensebb volt a kortársaknál, kár hogy lassabb is. Az assembly magas volt nekem (kellett volna egy jó könyv), de basicben még szöveges kalandjátékot is írtam rá.
A kazi azóta ki tudja hol porosodik... (:-(

Ha jobb lett volna a hangchip (ld. C64) ,akkor biztosan nagyobb karriert fut be.

Tényleg, ismeri valaki a Diktátor nevű szöveges játékot? Hogy azon mit szórakoztunk.... :-)

ui. Szia Endi! Hát te is...?

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.29 0 0 5
Az csak a virtuális felbontás volt a bővíthetőség miatt. Nyugi, én csak tudom, én voltam az egyik nagy demóíró EP-n.
XzErgWiN Creative Commons License 1999.12.28 0 0 4
Kiraj!

Nekem is megvan meg a kis E128k
Jo kis gep volt, azon tanultam meg programozni Basic-ben, kb 9 evesen...
A poen az volt, hogy akkoriban meg vettunk is hozza egy kislemezes egyseget.
Akkoriban ez annak szamitott, mintha egy 10,2 G-s winyot vettel volna, es rohat gyorsnak szamitott a kazettas megoldashoz kepest.
Egyebkent a max felbontas az 1279x719 volt asszem, 2 szinben. Rajzolgattam is ezt,azt.

Haj haj a regi szep idok...

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.28 0 0 3
EP128 tudása:
Hang:
3 szólamú sztereó négyszögjel, torzítókkal, modulációkkal
1 szólam sztereó zajgenerátor
2 darab 6 bites D/A átalakító, de megoldható, hogy az összes hangcsatornán digi hang megszólaltatása

Grafika kb.:
640x300, 2 szín
320x300, 4 szín
160x300, 16 szín
80x300, 256 szín
+attribute üzemmód (hasonló a specturméhoz csak jobb)
+sokféle karakteres üzemmód
A grafikus módot minden pixelsorra külön be lehet állítani. A paletta 256 színből választható ki (3 bit Red, 3 bit Green, 2 bit Blue).
Interlace módban a függőleges felbontás megkétszerezhető.
A margókat át lehet állítani, így az egész(!) tv képernyő kihasználható, és így a felbontás is nagyobb.

Proci: Z80 4Mhz.

Floppy: u.a. a formátuma, mint a pc-nek(!).

Ha valaki tud képet belinkelni, küldök egyet emaiban, amely jól mutatja a grafikus képességeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!