Keresés

Részletes keresés

bes Creative Commons License 2005.11.20 0 0 20
megtaláltam, 7000 Ft.
Előzmény: bes (19)
bes Creative Commons License 2005.11.20 0 0 19
azt nem tudom, mivel jobb mint pl. a hagyományos orvosi vizsgálat, . az anamnézisfelvétel, -az egyénnél és a családban előforduló megbetegedések
magasvérnyomás, cukorbetegség, érbetegségre utaló panaszok (alsó végtagi érszűkület, TIA, szédülés, ilyesmi illetve a labor: vérzsírok, cukor.... )
a kérdés, jobb-e mint a fentiek együttvéve,. Azt hogy jobb, a gyártónak/feltalálónak kell bizonyítania, iszonyú mennyiségű beteganyagon megfelelően felépített vizsgálati protokoll alapján. (szerencsére nem lenne nehéz tízezres vizsgálati anyagot összeszervezni mivel a vizsgálat első ránézésre teljesen veszélytelen)
Mi sem természetesebb, hogy amíg a megfelelő eseetszám össze nem gyűlik, a vizsgálatnak INGYENESNEK kell lennie !!!
különben gyanús , nagyon gyanús.
mennyiért végeznek egy ilyen vizsgálatot?
Előzmény: Törölt nick (17)
TamásD Creative Commons License 2005.11.20 0 0 18
Én nem sok fantáziát látok benne. Bár kétségtelen, hogy nem ismerem pontosan, tehát nem tudom, hogy mivel méri a vérnyomást, de atttól, hogy néhány helyen a testben megmérik az érfal ellenállását, ebből komoly következtetéseket nem lehet levonni.

TamásD
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.19 0 0 17
Na, most akkor ez, kimutatja az erelmeszesedest az egesz szervezetben ?????

Arteriográffal kontrollált érfalak
Népszabadság • Tudósítónktól • 2005. november 18.
Egy év alatt ötszáz betegének érrendszerét vizsgálta meg egy kőszegi orvos azzal a hazai fejlesztésű eszközzel, amely a vérnyomásmérőhöz kapcsolt számítógépes program segítségével képet ad az érfalak állapotáról.

Új berendezést - jelentős magyar találmánynak tekinthető eszközt - alkalmaz munkája során Pusztai Szilveszter kőszegi háziorvos. A doktor elmondta: a berendezést három éve szabadalmaztatta a fővárosi Tensiocare Hipertónia Központ kutatócsoportja Illyés Miklós igazgató-főorvos vezetésével. Az úgynevezett arteriográf az erek belső falának állapotáról úgy ad képet, hogy egy számítógép a vérnyomásmérés alkalmával feldolgozza az erek faláról visszaverődő nyomáshullámokat, amelyeket a berendezés jelekké alakít és rögzít. Az orvos ezekből tudja megállapítani, vannak-e a páciens szervezetében az érelmeszesedésnek kóros jelei.

A doktor szerint a találmány nagy jelentőségű, mert segítségével megelőzhető az infarktus éppúgy, mint az agyvérzés. A vérnyomásmérésre emlékeztető, csupán néhány percig tartó diagnosztizálás sokkal kevésbé megterhelő a beteg számára, mint például a szívkatéterezés. Arra a kérdésünkre, hogy az általa több mint kétmillió forintért megvásárolt szerkezet használatáról milyen tapasztalatokat szerzett, elmondta: az elmúlt egy év alatt mintegy hatvanszor fordult elő rendelőjében, hogy a panaszmentes beteg érrendszeréről kóros jeleket mutatott ki a vizsgálat. Így már a súlyos betegség első tüneteinek megjelenése előtt szakrendelésre tudta küldeni a betegeket. Emiatt javasolja a doktor, hogy a berendezést vegyék be az általános szűrővizsgálati eszközök közé. Pusztai Szilveszter hozzátette: ezáltal megsokszorozódna az országban az arteriográfok száma, amelyekből tudomása szerint jelenleg a Dunántúlon ma még mindössze két-három működik. Megjegyezte: a diagnosztikai eszköz szélesebb körű elterjedése minden bizonnyal javítaná a gyógyítás esélyeit.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.19 0 0 16
Van 1 betegsegem, amivagy elmuuulik.......vagelmuuulik !
Ha elmuuulik, nem tudom, hogy miert muuulik el.
De, ha elmuuult, lehet, hogy megsem muuult el es elmuuulas utan ujra nem muuulik el.
Ha gyogyszerrel nem muuulik el, akkor gyogyszer nelkul miert muuulik el?
Ha elmuuult, meddig muuulik el, es mikor fog nem elmuuulni ?
Mert mi van akkor, ha megis elmuuulik vagy sose fog tobbe elmuuulni ?
.....szaaaaal....nagyon foglalkoztat ez az elmuuulas-nem elmuuulas.....es ugy erzem ez, nem fog nalam egykonnyen elmuuuuuulni.......

:)
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.28 0 0 15
kedves .kav]4t páciens,
úgy látszik még a modern technika sem tökéletés, és neha becsusszannak elöre nem látott események.
mivel a múltkori viziten nem említette, hogy monitorral-teli munkahelyen dolgozik - nem is gondoltam a szakvélemény nem megfelelö lecsengésére.
de kérem, ne keseredjen el, az ön helyzetében a legjobb megoldásnak az tünik, ha szervez egy csoportos klaviatúrát. ez úgy történik, hogy beszerez mégegy billentyüzetet - de csak az egyiket csatlakoztatja a pécéjéhez.
naponta kétszer -de lehet többször is- odaül a gép elé és teleírja hozzászólásokkal az index törzsasztalt - természtesen a gyógyklaviatúrával, amilyek nincs bedugva...

remélem sikerül a kúra és egy boldog, felszabadult .kav[4t-ot láthatunk viszont... de hogy is?.. izé, ezt még kitaláljuk : )

prof [f+o]

Előzmény: kaviat (14)
kaviat Creative Commons License 1999.12.28 0 0 14
farkendo Mester mióta diagnózisodat ki/felállítottad, lelkesen nyomogatom a ctrl+alt+del kombinációkat.. azóta alig 0áztam.. viszont gondjaim vannak a munkahelyemen mivel azt vettem észre, hogy amint feltünök a folyosón, mindenki eszét vesztve kezdi nyomogatni a save gombokat mentendő a nyitott állományait.. remélem miután ily kiváló aszisztenciát sikerült ki/felállítanod erre az apró kis problémára is találsz +oldást..

.kav]4t

Előzmény: farkendoclone (3)
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.28 0 0 13
Tasztaltársak!

Nagyon örülök, hogy mindenki egészséges és semmi panasz - de nekem az furcsa, hogy senki még csak tanácsot sem kér egy esetleges elháritandó tünettel kapcsolatban... : ))

Rendelési idő: 0-24 !

farkendoclone Creative Commons License 1999.12.26 0 0 12
Kekka kedves,
itt naggyon felkészült orvoskollégák vannak.
Speciel végzettségemet tekintve Polihystor vagyok, kérlek fáradj be a renedlöbe ha bármi nyomja lelkedet...
Előzmény: Kekka (11)
Kekka Creative Commons License 1999.12.26 0 0 11
ki a leki gondozó?
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.26 0 0 10
szia sün,
azért nehogymá... szerintem nem is vagy nö(vérke) a hangodból itélve : ) de ha megborotválkozol (mindenhol) akkor felveszünk : ) ! ugye bYd !?

a növérek juttatásáról, röviden:
index-alkalmazotti fizetés havi tíz "Nagyon köszönjük!" és öt "Köszi!".
emellé természetesen jár az egészségügyi öngyógyító pótlék és havi két jóízü hozzászólás étkezési hozzájárulásként...
szerintem korrekt az ajánlatunk, nem!?

ha vállalod a munkát, akkor lehet öltözni a fehér köpenybe, gumikesztyü fel és non-stop várjuk betegeinket! : )))

Előzmény: sün (9)
sün Creative Commons License 1999.12.26 0 0 9
Jelentkezem, mint nővérke. A nővéri fizetés is annyi,mint írtad? Ja, és az egyéb juttatásokról valamit, ha kérhetem...!
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.26 0 0 8
szeretve tisztelt bYd kollégám!
mint leendö munkatársak kérdezem, hogy melyik a szakterületed - ugye csak azért, nehogy ellentétes diagnózust adjunk véletlenül : )

Növérkék jelentkezését is várja -eddig kétszemélyes- vállalkozásunk!
Amit tudunk nyújtani... izéé : )

prof [f+o]

Előzmény: bYd (7)
bYd Creative Commons License 1999.12.26 0 0 7
Jelentkezem, csak legyenek jó kis nővérkék is. Úgy jobban megy a "munka" :))))
Előzmény: farkendoclone (6)
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.26 0 0 6
... ja, és majd elfelejtettem, hogy tizenhúszmillió forint a fizetés havonta!
Choose!
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.26 0 0 5
Na, miaz!? Itt mindenki makk egészséges???
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.25 0 0 4
eMM kedves,
hát igen-igen... ez a tipikus "Mindentöl azt várom, hogy teljesüljön" tünetegyüttes egyik száma.
Saját magát okolja az eseménytelelnségért, amiknek valójában nem is kell megtörténniük - csupán a félretájékozottság plántálta önbe!
Ajánlatom: üljön a kezére, adományozzon a hajléktalanoknak hajlékot, tévé helyett nézzen nagyot : )

üdv, prof [f+o]

Figyelem!
Állásajánlat! Rendelömbe keresek tapasztalatlan, idös, nyelveket nem beszélö, számítástechnikai ismeretek nélküli, tanulatlan, megbízhatatlan asszisztenseket - akik gyógyulni vágyó betegeinken segítenének az elsö lépcsöben.

Előzmény: Csokis2 (2)
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.25 0 0 3
kaviat mesterem,
önnek valóban nincs 0ázos betegsége, viszont kézírásából egyértelmüen kivehetö az Önkivületi cselekvés (hypnoresium) tünetei...
Ez azért veszélyes, mert olyan dolgokat tehet meg saját tudta nélkül, aminek nem ismeri fel valódiságát...
Ajánlatom: ne menjen szavazni, ha ismeretlen helyen van ne kezden el vásárolni, ha monitort lát maga elött azonnal nyomjon a billentyüzeten ctrl+alt+del-t :)

üdv, prof [f+o]

Előzmény: kaviat (0)
Csokis2 Creative Commons License 1999.12.25 0 0 2
Hat basszer... Karacsony ejjel fel haromkor ilyen tempoban lecsapni a nullat, ez nem nulla! No, remelem tojt nektek nagyokat a nyuszi, en elhuztam aludni, mielott eldolok.
Előzmény: kaviat (0)
eMM Creative Commons License 1999.12.25 0 0 1
Az én gondom a következő.
Viszketett a tenyerem, de pénzt mégsem nyertem.
DR úr mit csináljak?
Előzmény: farkendoclone (-)
kaviat Creative Commons License 1999.12.25 0 0 0
én nem tapasztalok magamon 0ázást.. panaszmentes vagyok...

.kav]4t

Előzmény: farkendoclone (-)
farkendoclone Creative Commons License 1999.12.25 0 0 topiknyitó
...a Tasztal válaszol!
Nem titkolt szándékom, hogy itt ebben a rendelöben kezdjem meg praxisomat, mely korunk legveszélyesebb betegségeiben szenvedö betegek gyógyulását elösegítendö nyittatott.
A vállakozás teljesen non-profit jellegü és még az orvostudomány által ismeretlen(nek hitt) betegségekre is tudunk megoldást találni!
Várjuk tisztelt betegeinket és leendö szakasszisztenseinket egyaránt.
Bármilyen hihetetlen panasza van - itt biztosan találunk megoldás rá, ha maga a gyógyulás nem is biztos, de a közérzet javulása az igen! : )
Kérem a következőt!

prof. [f+o]

ps: felütötte fejét körünkben is az afrikából származó nullázás (permanentus zerusozus) betegség! Aki tapasztalja magán vagy környezetén az ismert tüneteket, azonnal jelentkezzen itt, a rendelömben! : )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!