Keresés

Részletes keresés

aggályos Creative Commons License 1999.12.29 0 0 28
A honvédelmi miniszter intézkedéseket tett annak érdekében, hogy a katonák több vitaminhoz jussanak, és melegebben öltözködjenek. Szabó János az agyhártyagyulladások miatt hozott egészségügyi intézkedések mellett elrendelte, hogy az érintett laktanyákban újabb telefonvonalakat szereljenek fel és hogy a katonák kétnaponta a honvédség számlájára tudjanak hazatelefonálni.
aggályos Creative Commons License 1999.12.28 0 0 27
csak olvassák az indexet, vagy továbbadták onnan, ahova már 24-én írtunk.
Előzmény: Vajk (26)
Vajk Creative Commons License 1999.12.28 0 0 26
Kaptak Wachslertol 30 mobiltelefont.
vegre valami pozitivum.
Bar lehet, jobban orultek volna egy svajci bicskanak:))
undoc Creative Commons License 1999.12.28 0 0 25
irjatok ezekre a helyekre:

nekem
ujsagos stand
Délvilág
Dunántúli Napló
Heves Megyei Hirlap
Magyar Hirlap
Magyar Nemzet
Népszabadság
Népszava
Reuters

Zöld számot Kalocsának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

undoc Creative Commons License 1999.12.28 0 0 24
ZOLD szamot Kalocsanak!
bzsolt Creative Commons License 1999.12.28 0 0 23
ja, ha nem tanulok tovább,most én is ott lennék!

hú de ideges lettem

bzsolt Creative Commons License 1999.12.28 0 0 22
ez azért jellemző...

még egy ok, hogy ne legyél katona:

azért, mert 2 hétig nem volt melegvíz? miért? Romániából átugrott benézni a laktanyába? vagy hogy?

mostmár nem vonulok be az biztos b*sszák meg, inkább felkötöm magam

Feri I Creative Commons License 1999.12.28 0 0 21
Mi is 80-an aludtunk egy szobaban kovaju volt heti 2-szeri furdes telefon nuku par katona agyonlotte magat es nem volt ilyen felhajtas.Meg szerencse,hogy ott tortent es nem kint a civileknel ahol gyorsabban terjedt volna.Sokan honapokig nem mehettunk ki.Ahogy hallom otthon a katonak mostanaban cukorbol vannak es 2/3 resze a fiataloknak nem alkalmas.Majd kiderul mi okozta a fertozest.A 60-70-es evekben sem arrol volt hires a hadsereg,hogy higenikussak a konyhak es sok vitamint vagy gyumolcsot kaptak volna a katonak.Igaz akkor nem is irhattak volna az ujsagok ilyeneket.Olyankor miert nincsen nagy felhaborodas amikor az a sok etelmergezes tortenik,a katonat ha nem engedik ki 6-honapig akkor nem megy ki.Az is milyen rohelyes volt ahogyan a koszovoba kuldott, bocs onkentesek voltak nem volt kotelezo katonakat kikepeztek es sok nem is volt alkalmas katonanak sem. Most van egy jo pelda az austral katonak 2-het alatt mentek volt egy kicsi lovoldozes nem johetnek haza es az itteni hadsereg kissebb mint az otthoni.Mar az en koromban is rohejes volt a kikepzes 75-ben akkor milyen lehet most a sok drogos alultaplalt katonaval.Egyszerubb lenne megszuntetni az egeszet,mar regen kellett volna.Regen nyaltuk az oroszok segget most meg az amiket minek egy ilyen kicsike orszagnak milliardokat kidobni semmiert.Ott az uj rokonsag Nato adjak nekik a honvedsegre koltott penz felet par laktanyat repuloteret es meg lenne oldva a problema.Mikor volt utoljara onnalo magyar hadsereg a 48-ason kivul,talan Matyas alatt.Amugy sajnalom a fiukat ahogyan minden beteget sajnalok csak szerintem nem kell tullihegni a dolgokat.A karantent meg kaptak a tisztek is gyogyszer van oltasokat megkaptak most az a lenyeg kint ne terjedjen tovabb a fertozes. v=FI!
aggályos Creative Commons License 1999.12.27 0 0 20
Erre gondoltam:

Illóolajjal az agyhártyagyulladás ellen

Nemcsak gyógyszerrel,hanem növényi illóolajjal is meg lehet előzni a fertőző agyhártyagyulladást okozó kórokozók elterjedését. Biegelbauer Pálnak több éve könyve jelent meg az illóolajokról, s ő állítja: a citrom illóolajának a gőze 15 perc alatt megöli az agyhártyagyulladás kórokozóját.

- Ez nem véletlen, hiszen a citrom illóolaj listavezető a levegő fertőtlenítése terén. Az agyhártyagyulladáson kívül egy óra alatt elpusztítja a tífusz kórokozóját és egy és három óra között a tüdőgyulladásnak és különböző gennyesedésnek a kórokozóját. Főleg Franciaországban folytak olyan kísérletek, hogy az illóolajokat párologtatták, ezt mondják az illóolaj gőzének. Órákon belül sterilizálja az adott helyiségnek a levegőjét.

- Tehát akkor bátran ajánlja ezt, hogy próbáljuk meg?

- Én bátran ajánlom. Bár azt is ajánlom, hogy forduljanak orvoshoz, ha bármilyen problémájuk van. De egy biztos: a citrom illóolaját párologtatva sokat tehetnek azért, hogy az adott helyiség levegője kórokozómentes legyen.

- Hol kapható ez az illóolaj?

- Bármelyik gyógyszertárban. Arra azonban hadd hívjam fel a figyelmet, hogy az illóolajok hihetetlen töménységűek és éppen ezért veszélyesek - tehát gyerek elől elzárandók. Ha nincsen párologtató lámpájuk, elég, ha egy bögrébe forró vizet töltenek és rácsöppentenek 4-5-6 csepp citromolajat. Ezt kell feltenni valamilyen, a gyerekek számára nem elérhető helyre, hadd párologjon.

- És ez egy egész lakásra elég, vagy csak egy szobára?

- Ez egy átlagos gyerekszobára elég. Egy nagy nappalira csöppentsenek 8-10 cseppet. Többet ne nagyon, mert irritálja a szemet.

- Körülbelül mennyibe kerül ez az illóolaj?

- Úgy 2-300 forintba, gondolom.
(Krónika) "

kevi Creative Commons License 1999.12.27 0 0 19
Azt nem ismerem.

Kéne Nekik adni a reklámozott készítmények egyikéből.
Te vagy az idősebb?

Előzmény: aggályos (18)
aggályos Creative Commons License 1999.12.27 0 0 18
Khm 1977-ben egy hadosztály úszóbajnokságra vezényeltek oda (versenyezni). Khm úgyszólván aggályos: 80-100 ágyas háló, folyosón betonvájú a mosdó. A versenyre mindenkir leromlott.

Más:
Tudtok valamit erről a citrom olajról, ami a hírekben. 100%-os indiai citromfű olajat láttam 466 Ft-ért kb. 2 cm3, arról lehet szó a híradásokban ?

Előzmény: kevi (17)
kevi Creative Commons License 1999.12.27 0 0 17
Sajnos nekem is volt lehetőségem a nyolcvanas évek elején Kalocsán katonáskodni. A csapból rozsdás víz folyt. Heti kétszeri zuhanyozás. Vizet nem lehetett még kulacsban sem tartani, mert beposhadt.
Ez volt a "Jurisics" laktanya, vagy a Forradalmi Ezred. Azóta csak javult?
Agyhalal Creative Commons License 1999.12.27 0 0 16
Mintha ezt én írtam volna előbb.
Éppen ezért kicsit undorít néhány alantas hozzászólás ott alant.
Előzmény: aggályos (15)
aggályos Creative Commons License 1999.12.27 0 0 15
Nem akarom a párharcotokat megzavarni, de emlékeztetnélek, hogy több mint kétezer honfitársunk van karantén alatt. Valós veszélyben.
Ez nem már nem pártpolitika.
Előzmény: Agyhalal (14)
Agyhalal Creative Commons License 1999.12.27 0 0 14
Mégis nem szörnyű ebből pártpolitikát csinálni?
Előzmény: soltika (13)
soltika Creative Commons License 1999.12.27 0 0 13
Valahogy én is igy gondolom.
No ennyit a "rendi" államról és a szlogenről hogy a Haza/Nemzet megbecsüli az Őt szolgáló honvéd fiait.
/a gyerekek nem maguktól mennek oda hanem az állam besorozza Őket, mig boszniába maguktól és nem is kevés fizetésért(cirka 1.500 Dollár)mentek a hivatásosok/
soltika + Finci Kutya
aggályos Creative Commons License 1999.12.27 0 0 12
Bennragadtak a tiszt urak - lesz zöld szám.
Csak nekik.
pipi Creative Commons License 1999.12.26 0 0 11
sajnos újabb kiskatonát kellett korházba szállítani:-(
aggályos Creative Commons License 1999.12.26 0 0 10
"...A szülők elég türelmetlenek időnként, mindenki szeretne azonnal telefonhoz jutni, illetve telefonon beszélni a fiával. Négy olyan telefon van, ami kívülről hívható, belülről pedig három telefon van, amivel ki lehet beszélni a nagyvilágba... Türelemre kérném a szülőket, értsék meg, hogy nem tudunk annyi telefonvonalat biztosítani, mint amennyit ők szeretnének, és ezért sokat kell várni a hívásra."
aggályos Creative Commons License 1999.12.25 0 0 9
khm khm
a csapos ugye ...
vajja má' kedves kutyatartó tasztaltárs, hogy terjeszti a járványt Kalocsán
csak azé', hogy itt rugdosódhasson

eccerü ... nem aggályos

.

.

.

P.S.:egyszerűbb az adatoknál meglévő cím

Előzmény: quequecc (8)
quequecc Creative Commons License 1999.12.25 0 0 8
Jaj, de jó és belerúghatunk megint a kormányba?
Hiszen ez a dolog lényege. :-(

üdv.

Előzmény: soltika (7)
soltika Creative Commons License 1999.12.25 0 0 7
Nagyon tetszik a sok magát nemzetinek és polgárinak tartó embertárs hozzászólása.
/a sorkatona ezek szerint nem nemzeti érzelmű és nem polgár (valószinűleg szoclib)/.
soltika + Finci kutya
Ps:
kaptam egy verébtől egy emilt válaszoltam is ,de visszajött.
aggályos Creative Commons License 1999.12.25 0 0 6
mél ment (régen)
Előzmény: soltika (5)
soltika Creative Commons License 1999.12.24 0 0 5
Marhára tetszik ez a sok önzetlen szolidaritás.
soltika + Finci Kutya
soltika Creative Commons License 1999.12.24 0 0 4
ZÖLD SZÁMOT A KALOCSAI HONVÉDLAKTANYÁNAK !
Szerintem ez az aggódó szüléknek nagyon szép Karácsonyi ajándék lenne és mellesleg ennyi jár a
Hazát védő karanténban levő magyar sorkatonának.
soltika + Finci kutya
texaner Creative Commons License 1999.12.24 0 0 3
Itt nem lehet senkit batoritani.
Akinek gyermeke Kalocsan es nem a Svabhegyi villaben tolti a karacsonyt az, irhat ide barki barmit, retteg. Ez szamara a csaladszereto atyank karacsonyi ajandeka.
aggályos Creative Commons License 1999.12.24 0 0 2
Ment egy mél.
Előzmény: undoc (0)
aggályos Creative Commons License 1999.12.24 0 0 1
Ha már nem lehet együtt a csaladjával máfélezer ifjú honfitársunk, családjuknak szerezzen néhány belsőséges nyugodt percet azzal a kormány, hogy az ünnepek idejére a szülők által ismert hívószámokat zöld számmá alakítja és erről közleményben tájékoztatja a szülőket.
Fontosak a hiradások, a nyugtatgató közlemények, de bizonyosságot és némi nyugalmat az adhat, ha a szülők maguk beszélnek fiaikkal, hallják a hangjukat.

Kalocsán az ország minden részéről teljesítenek szolgálatot fiatalok, igen nagy anyagi teher a szülőknek a távolsági hívásokat fizetni.

ZÖLD SZÁMOT KALOCSÁNAK !!!

undoc Creative Commons License 1999.12.24 0 0 0
Látom jo sokan aggodtok.
Na itt egy link:

A felhivas

undoc Creative Commons License 1999.12.24 0 0 topiknyitó

> Légyszíves ilyen címmel egy topicot nyitni és megkérni minden tasztaltársat, hogy
> világnézettől függetlenül írjon bele egy két bátorító szót.

Egyetértek.
Undoc.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!