Keresés

Részletes keresés

ZedIzDead Creative Commons License 2003.12.11 0 0 32
Asszem ez is alapszabály, minél inkább sorozatgyártott termék valami, annál inkább romlik a minősége. Ez asszem igaz a csokitortától a cédélejátszóig sokmindenre...

[ZedIzDead]

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.11 0 0 31
1992-ben vettem egy Intersound (!!) minihifit, és mindmáig hibátlanul működik a Cd-lejátszója. Van egy hordozható magnós-rádiós-cédés Grundigom, azzal több baj van, az nem szeret bizonyos lemezeket, a 12 éves Intersound nem problémázik ilyeneken.
Csokis Creative Commons License 2003.12.11 0 0 30
Nálam a híres kínai Noname gyárból származó CD eddig sk tisztításra (izopropil alkohol + sűrített levegő) mindig megjavult. Igaz, nincs sok tapasztalatom, mert ez még csak a második asztali CD az életemben, és olyan 6-8 éve megy. Használtan volt 5k egy ószeresnél. Az előző szintén használt Noname termék volt, igaz, az csak 5 évig húzta. Márkahűség rulez!
rice Creative Commons License 2003.12.09 0 0 29
ritkán mondom azt hogy soha, de a sony esetében 1000%-ig biztos vagyok. törjön le a kezem, essen ki az összes fogam és legyek férfi, ha +egyszer veszek bármit is ezzel a névvel!

rizsa

Előzmény: Törölt nick (26)
kémember Creative Commons License 2003.12.09 0 0 28
Konkrét eset:
11 éve vettem egy asztali hifi (?) Technics CD játszót. 4 évre rá a jelenségek hason lovak, irány márkaszervíz. Aszondja: főegység csere, 3 hét és 20 pénz. Mondom annyiért már újat veszek, nem hagyom ott.
Eleddig én se bíztam nagyon az ilyen pucováló klt.-kben, okulva a régi fejpucoló (pontosabban fejsmirgliző) kazettákból, de adott esetben nem volt veszteni valóm, vettem egy nedves eljárású, két(!) kefesorral rendelkező kütyüt, 1500 jó magyar forintért, és láss csodát! Működött! A tisztító készlet, és azóta is a CD játszóm is.
Tudom, egy eset nem eset, de velem így esett.
Előzmény: netizen (18)
ZedIzDead Creative Commons License 2003.12.09 0 0 27
Mélyen együttérzek, hugibogyó, javaslom a Sony termékek bojkottját, én azóta semmi Sonyt nem veszek, ami drágább egy írható cédénél. Ezt aztán alaposan megkeserülik!

[ZedIzDead]

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.09 0 0 26
sújtsa zsírmajom átok (by emil rulez) az összes rohadt sony cd lejátszót, ami félévenként bekrepál !!!

:((((((((

Előzmény: ZedIzDead (-)
netizen Creative Commons License 1999.12.25 0 0 25
Tom és sajnállak érte. javittasd meg és add el 70-80 ezerér. Ha nem utálod még nagyon a Sonyt akkor az espirit (ES) sorozatból vegyél. Egy ilyen ezüstlemezjáccó ugy 90000 nél kezdődik éa ez már ki fog szolgálni téged úgy 6-8 évig. Kicsit olcsóbbak bár nem annyira csicsásak a HK, Rotel cuccok. Ez utóbbit melegen tudom ajánlani. Desginban, villogó kijelzőben szükségtelen ficsorokban (pl dalleválogatás kompakt kazira) szegényesebb, a Rotel inkább a megbízhatóságra és a hangminőségre megy rá. Rotelt mallokban és keravillokban nem fox kapni, csak hifi kereskedőknél, pl Annex
Előzmény: ZedIzDead (23)
kaviat Creative Commons License 1999.12.25 0 0 24
magam is inkább a darabonkénti cuccban hiszek, bár igaz hogy nekem inkább mindig 1enként sikerül valamit lecserélnem..

.kav]4t

ZedIzDead Creative Commons License 1999.12.25 0 0 23
Banyek. Pedig már kezdtem reménykedni.

Netizen: még hogy olcsó? 150k volt, részletfizetéssel együtt kisemeremmondanimennyi. Itten világraszóló botrány lesz. Ennyi pénzért azért már elvárná az ember, hogy ha nem is 8-10 évig, de legalább belátható ideig működjön a cucc. Azért nekem nincs kétévente 150 ezrem hifire, főleg, ha belevalót (értsd: lemezeket) is szeretnék néha venni.

És amúgy ez a futómű/leolvasó csere (15k) mennyire hatékony? Újabb 2 évre megoldja, vagy inkább adjam el az egészet a francba azonnal a csere után, és vegyek Technicset? (Én barom, pedig már akkor is mennyien mondták, hogy építsem inkább külön egységekből a hifit...ennyiből még ki is jött volna.)

[ZedIzDead.szép.karácSONY]

deValera Creative Commons License 1999.12.24 0 0 22
Abszolút igaza van Netizennek. Nálam - szintén Sony - ugyanez a gond. Egy ismerős szerelő megnézte, és ezt mondta:
- A leolvasó. Teljes csere kell. Kb. 15 ezer.
Ki is cseréltem volna már, de jött a karácsony. Mindenesetre szurkolok, hogy kisebb legyen a baj.
Előzmény: netizen (18)
franko_mondo Creative Commons License 1999.12.24 0 0 21
Persze a másolt CD-t találtam, és mára már kidobtam, mert tudom ám, hogy nem szabad. :-)))
Előzmény: franko_mondo (19)
antforce Creative Commons License 1999.12.24 0 0 20
Pedig az asusokkal mennyi baj van..:)))
A panak kozott mar volt jo is.. :))
De mind1, mert az osszes tonkremegy a gari lejarta utan..
franko_mondo Creative Commons License 1999.12.24 0 0 19
ASUS 50Xmax.
Ezzel van egy offtopic történetem.
A PC-met SONY-val vettem, mert nem volt raktáron akkor ASUS. Volt egy másolt CD-m NFS III. TDK-ra írva, amit az istennek sem olvasott, illetve véletlenszerűen vagy sehogy, vagy kb. húsz perc csiszatolás után valamit. Odaadtam egy havernak, szintén SONY, szintén semmi. Egy másiknak: Panasonic, semmit nem olvas. Ekkor elkönyveltem, hogy egy rossz másolat, tehát átvándorolt a 3 hónapos lányaim feje fölé csillogó-forgónak. Később sikerült ASUS-ra váltanom és csak balhéból kipróbáltam. A hatás frenetikus volt, hibátlanul olvasta - a lányok legnagyobb bánatára, mert azonnal visszavontam tőlük, máig is működik. Azóta nem vagyok hajlandó másmilyet venni. De persze ez csak az én tapasztalatom, el tudok képzelni jó szériát másból is. A dologhoz hozzá tartozik, hogy csalódtam már ASUS-ban is, de később kiderült, hogy hamisított volt.
Bocs mindenkinek az offtopicért, dinyusnak pedig további sok örömet kívánok a SONY-kban.
FM.
Előzmény: dinyus (16)
netizen Creative Commons License 1999.12.24 0 0 18
Én most kicsit el foglak keseríteni. Az ilyen minihifiizék, discmanek olcsó CD játszók sjanos úgy vannak elkészítve hogy a garanciaidő lejártával a leghamarabb tönkre is menjenek. Ez a fogyasztói társadalom 1 undorító side effekje... Különben mi a frászért vennéd meg az új modell-t ha a régi 8-10 évig vígan elszalad :-(
A tüneteket tekintve az optikában levő lézerdióda végelgyengülésben szenved... Némi optikamaszírozással adhatsz neki max 3 hónapot. A Sony serviz, majdnem sure vagyok - komplet futónű cserét fog javallani/végrejatani @ 15kHUF
Előzmény: ZedIzDead (15)
antforce Creative Commons License 1999.12.24 0 0 17
Assszem nem kell felni, hogy az uveg optika elkopik.. :)) Bar vegulis elkophat, de nem hiszem hogy valaki evtizedekig egyhuzamban tisztitana az optikat.. :)))))))

Folyadekkal azert nem szabad tisztitani, mert a folyadek nyomot hagy a lencsen, igy megtori a lezersugar utjat... Vegulis rendeltetesszeru hasznalat mellett a poron kivul mas szennyezodes nem kerulhet az optikara.. a tisztitok is ezt feltetelezik..

Bar szerintem jobb nem kiserletezni, egyszeruen szervizbe kell vinni.,. a szervizben vallaljak a garanciat azert hogy hozzanyulnak, ha valamit elbasznak legyen az o bajuk..

dinyus Creative Commons License 1999.12.24 0 0 16
sony off on :)

hát, a nem használom elég túlzás lenne, mivel szinte naponta grabbelek vele (hibátlanul), és ezen kívül is rengeteget használom. immár több, mint egy éve megvan a cd-rom (sony cdu-701) és teljesen jó. neked milyen van? az x11-es széria (611, 711) télleg sz@r, nem grabbel.

dinyus

Előzmény: franko_mondo (12)
ZedIzDead Creative Commons License 1999.12.24 0 0 15
Köszönöm mindenkinek a tippeket.

franko_mondo és a szervizpártiak: oké, elviszem szívesen, de tudtok olyan helyet, ahol nem kaszálnak le, mint aratáskor a búzát, és megbízhatóan meg is csinálják? Mert sok rosszat hallottam már erről...

dinyus, Feri I: hát, remélem, hogy nem 0, de amikor megvettem, egy ismerősöm azt mondta, hogy 2 év után több barátja is csak órának tudta használni a minitornyát. Bízom benne, hogy velem nem így lesz.

VaLaki: nem, egyik CD-t se szereti. A többit, amit még írtál, nem értettem :-( Kikapcsolni, kihúzni próbáltam, igaz nem egy napra, csak néhány órára, nem vált be.

Kösz,

[ZedIzDead]

franko_mondo Creative Commons License 1999.12.24 0 0 14
Én eddig hármat láttam, igaz, hogy ugyanazon gyár (HAMA) terméke, de mindegyik "szőrös" volt. Kettőnél az árán kívül nem tudtam különbséget tenni, a harmadik - dupla árért - egy üvegcse folyadékot is tartalmazott. Szerintem ezeknek a lényege a mechanikai tisztítás, az pedig mindíg koptat.
Előzmény: Feri I (13)
Feri I Creative Commons License 1999.12.24 0 0 13
Van tobb fajta tisztito cd ? Amit en hasznaltam azon nem lattam szorszalhoz hasonlo valamiket es csodalkoztam,hogy hogy a fenebe mukodik.Ha egyrol beszelunk nekem akkor szerencsem volt mert meg most is mukodik pedig tobbszor hasznaltam. v=FI!
Előzmény: franko_mondo (10)
franko_mondo Creative Commons License 1999.12.24 0 0 12
off on

Én aláírok mindent, de ha a CD-ROM neked bevált, akkor vagy nem használod, vagy állati nagy szerencséd van.

off off

Előzmény: dinyus (11)
dinyus Creative Commons License 1999.12.24 0 0 11
szervíz. több ismerősömnek is volt hasonló gondja, fejbeállítás a dolog nyitja. 2-3-4 ezer forint kb. egyébként imho a sony nem egy nagy nulla, nekem a szobámban szinte minden (tv, videó, music center, walkman, cd-rom) sony, és teljesen jók.

dinyus

franko_mondo Creative Commons License 1999.12.24 0 0 10
Remélem még időben írom soraimat és még senki nem rohant el tisztítóCD-t venni. NE TEGYÉTEK! Láttatok már olyat? Egy CD-n merőleges fémszálas ecset lóg ki és az reszeli az optikát. Mintha köszörűkővel mosakodnál...
Előzmény: Feri I (8)
VaLaki Creative Commons License 1999.12.24 0 0 9
Attól a kiskefés tisztító CD-től óvakodnék.
Előzmény: Feri I (8)
Feri I Creative Commons License 1999.12.24 0 0 8
Eloszor tisztito cd,ha nem hasznal szerviz mivel nekem is van egy nagy Sony-m belekontarkodtam elalitottam a lezeres valamit pedig le volt plombalva (festek az alito csavaron)igaz,hogy kb, egy het alatt be alitottam de bele oszultem.Nekem minden Sony,de a tv-n es a cameran kivul mind valahol mas orszagban keszultek es a videoval meg a hi-fi-vel voltak gondok. Ha nem nagyon kaszalnak szerviz vagy szakember. v=FI!
kaviat Creative Commons License 1999.12.24 0 0 7
csakis szervíz.. a dolog kicsit komolyabb cucc mint a régi decken a fejet állítani.. a régi vacak playerembe amikor elkezdett ügyetlenkedni nagy vehemenciával nyúltam bele, mondván hogy majd csak kiokoskodom mi a cucc, oszt a vége az lett, hogy mindent elállítottam amit lehetett, szervíz.. nalam is par ezer Ft volt - bár jó pár évvel ezelött...

.kav]4t

VaLaki Creative Commons License 1999.12.24 0 0 6
Másik CD-vel barátkozik ?
Műszer porszívó-> szilárdrész kontaktus nélkül ?
Kikapcs egy napra, majd bekapcs (konnektorilag is) ?
Ezután doktor vagy ószeres.
Újlaki Creative Commons License 1999.12.24 0 0 5
Én is betettem a szervízbe, megjavult, de azóta csak Haydintól a Vízizenét Haylandó játszani. Na, azért néha a Nun komm, der Heiden Heiland is jó neki. Ezt viszont egy Bach nevezetű alkotta, tegnap hallottam a Patakyban víziorgonán.

(szerviz rövid i!)

lborli Creative Commons License 1999.12.24 0 0 4
Nekem is volt ilyen gondom a Samsung orosz fölmunkás központtommal (értsd:muzsik center!). Elég gagyi, de a tisztítás csodákat tehet (még ezzel is). kb. 3-4 e Ft, szervize válogatja.
Előzmény: ZedIzDead (-)
franko_mondo Creative Commons License 1999.12.24 0 0 3
Hali!
Mindenképpen érdemes szervízbe vinni, mert 1-2 rongynál nem több a tisztítás, viszont, ha elállítod az optikát, drágább lesz. Mérlegelj, de lehet, hogy megéri a néhány nap várakozás.

Garanciás készülékekhez: sajnos a garancia a tisztításra nem érvényes, ellenben, ha te bontod szét, akkor teljesen megszűnik.

Üdv.
FM.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!