Keresés

Részletes keresés

mata Creative Commons License 2000.01.12 0 0 46
Köszönöm, de a dicséret az alkotókat illeti, nekem meg fekete pont jár az elgépelésért-azonnali ki nem javításért :-((
timot Creative Commons License 2000.01.12 0 0 45
Ez jó hír, kedves mata,
az sgi-m nekem is átállt (-:
a munkahelyen minden áttállt (-:
csak a mac-om nem (-: de ô már 8 éves (-:

timot

mata Creative Commons License 2000.01.12 0 0 44
Az én gépem simán átállt, igaz rajta van a matrica, hogy y2k compilannt. De a cégnél a többi gép is simán átállt, a novell 4.11 is, bár azt mondták a szagértők, hogy ha nem patch-eljük meg, akkor fejreáll. Hát nem akart.....
timot Creative Commons License 2000.01.12 0 0 43
Szabadságon voltam (-:

új témám van:

kinek okozott gondot a dátumváltás?

nekem nem, bár a gépen most 1980 van (-: de nem zavar, s ti?

timot

mata Creative Commons License 2000.01.07 0 0 42
Ez a topic is elsüllyedt? Úgy látszik, hogy aki karácsonykor volt ügyeletes ennyit tudott mondani és aztán az örök téma kifulladt...... :-))
micu Creative Commons License 1999.12.26 0 0 41
Mit adott: mindenekelőtt híreket, információkat dokumentációkat, forráskódokat amik igen hasznosak a munkámhoz. Sőt az általam használt operációs rendszer is ott lett kifejlesztve, és onnan lett letöltve. De szinte minden általam használt program is onnan jött, általában a forráskódjával együtt. Előtte BBS-eztem, de az igen drága volt (én vidéken, a legtöbb használható BBS pedig pesten lakott) ráadásul állandóan megszakadt, lassú volt, nehéz volt bejutni és a hozzáférési idő is erősen le volt korlátozva. Cserébe viszont olyan programokhoz, információkhoz lehetett jutni, amiről az átlag földi halandó nemigen álmodhatott. Ehhez képest ez maga a mennyország. A másik dolog, hogy hírforrásnak sem utolsó. Nemcsak hogy gyorsabban jutok az engem érdeklő hírekhez mint a többi médiában, hanem az ehhez hasonló fórumokon meg is vitathatom másokkal. Ez sokkal jobb mint pl a rádió, ahol a műsorok az információkkal általában együtt adják a hivatalos véleményt is. Nem véletlenül félnek bizonyos, a jelenlegi közéletet uraló irányzatok az internet terjedésétől, és próbálnak minden ezközt bevetni ellene. Ilyen a "függőség" elmélet, vagy a háló cenzúrázása. Ezek közül a kedvenceim: függőség - rengeteg dologtól függünk többé-kevésbé, ennél károsabb dolgoktól is; elidegenedés - érdekes módon ha valaki órákon át könyvet olvas, senkiben nem vetődik fel hogy naponta hány órát töltött a könyv előtt; robbanóanyagok leírása - egy középiskolai kémiakönyv alapján is egész érdekes bombákat lehet csinálni; káros ideológiák terjesztése - a kommunizmus, fasizmus, stb egész jól elterjedt a háló nélkül is.
Mit vett el: Időt: kedvencem a stalled... felirat. Pénzt: rohadt drága magyarországon a net, nem is csak a szolgáltatás hanem a telefon költség. Ráadásul ez sem független a stalled felirattól. Ezek után szívet melengető, amikor hallom hogy a Matáv a Kossuth-on az általam meglehetősen utált komolyzenei adásokat szponzorálja :).
Minden "netfüggőnek" és netfüggetlennek Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!
Micu
timot Creative Commons License 1999.12.25 0 0 40
(-:

Mata, a legjobb, ha úgy teszel, mint én... ha írni akarsz, írni kezdesz, s ha írsz akkor már ne törölj!
csak nyomd le a küld gombot és olvasd vissza amit a forumra küldtél...

(-: ennyi

timot

És hogy kell-e a puccs Elefántcsontparton? nem tudom, de az tény, hogyha a 3547 törzs ott van és nincs vezetôjük.. hááát az káosz.

organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 39
puccsosdi?
Afrika összeomlik, ha lazul a diktatúra. Rögtön egymásnak ugrik 3546 féle törzs : )

Boldog Karit neked is!

(írnék én többet is, de fél szemmel oktatási anyagokat állítok össze, work can't stop)

Előzmény: dalton (38)
dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 38
na úgy látom kezdünk elapadni...

Hiába itt a karácsony már mindenki a fát díszíti...

Látjátok, nincs is net-függőség, külenben mindenki ontaná a hozzászólásait, de nem...

És ennek így kell lennie...
Jó dolog a net, de van egy sokkal fontosabb: A Karácsony.

Úgyhogy Kívánom mindenkinek, teljen szeretetben a második évezred utolsó űnnepe és Isten büntesse meg azokat a mocskokat, akik ilyenkor az elefántcsontparton puccsosdit játcanak és írtják a saját népüket...

mata Creative Commons License 1999.12.24 0 0 37
Kicsit el kellett mennem, de megint itt vagyok. Jó igy olvasni benneteket, ahogy látom, én inkább maradok is ennél, megijedtem....
Annyi mindent akarnék mondani, aztán mégse. Ha leirom is, átfogalmazom, törlöm stb. Ha csak nem fogok unatkozni (eddigi életemben nem fordult elő), akkor a beszélgetéseimet inkább IRL fogom intézni.
Bár nem volt túl rossz tapasztalat.
Egy embernek: igen a nevem Hari, ezért lettem mata anno.....
dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 36
Timot

Akkor mondjuk legyen az kérdés, hogy mire szánták ezt az egészet anno, és hol tart most.

Ehhez képest még nem kiforrott.

Tény, hogy nagyon jó úton halad, és nagyon gyorsan, de még nincs ott..

Előzmény: timot (34)
dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 35
Hogy kialakulóban van-e nálad azt nem tudhatom...
Egyéként az egész csak nézőpont kérdése. Én is-ha tehetem-folyamatosan itt lógatom valahol, mégsem érzem, hogy függővé váltam volna tőle.

Valamilyen szinten olyan ez mint a TV. Szerintem nagyon sok a közös, itt most mégsem arról beszélünk hogy ki mennyit néz tévét..

nemtom, érthető amit mondani akarok?:-))

Előzmény: organic (33)
timot Creative Commons License 1999.12.24 0 0 34
Mata: örülök, hogy ebben a topicban tette próbára tollad milyen vastagon ír (-:

Organic: én is voltam vele így pár éve, de ezek már lekoptak, akik ismernek, mindent ismernek...
de nem is titkolom (-: remélem lassan személyiséggé válok a neten is (-:

Dalton: (-: kiforratlanság... hm.. inkább talán a magyar nyelvű felülete az, de talán már az sem (-:
itt is van "ponyva" de azért az áramlás 70-85% már kô kemény információ és azért ez már nem szervezetlenség (-:

organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 33
szerencsére tapasztalatból nem beszélhetek : )

de a felvázolt helyzet valóban gázos.
Azt hiszem nem is ismerek ilyen embert.

Van úgy, hogy nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mit írtak egy témában, és akárhová megyek kapkodom a fejem, hogy van-e modem : )de ez csak ritkán.

Amúgy pl. nekem egy csomó dolgom lenne most, de mégis itt lógatom. Lehet, hogy kialakulóban van...ki sem merem mondani..."az"? : )))

Előzmény: dalton (31)
dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 32
Mondjuk egy kérdés:

Kinek milyen tapasztalatai vannak a különféle Chat-ekkel?

dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 31
Én úgy értettem, hogy mikor/mitől ér el az ember arra a pontra, hogy nem tuggya otthagyni a netet...

Mikor van az, hogy minden nap arra vár hogy a neten beszélgessen, vagy akár ezen a fórumon lógassa, amit lógatni lehet...

Mert ha erre a kérdésre megvan a válasz akkor azt hiszem a megoldásnak is meg kell lennie...

Előzmény: organic (30)
organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 30
Mi is a függoség?

Valamiféle megszokást takarhat. A függoség talán egy negatív értelemben vett megszokás. A szó hangzása szerintem erre utal.

Mikoról neveznék egy megszokást függoségnek?
Ha minden máshoz képest túlsúlyba kerül.

De akkor mi van pl a szerelemmel.
Nem mondhatom, hogy barátnofüggo vagyok, azért mert körülötte száguldoznak a gondolataim és csak vele akarok foglalkozni.

Ismerem ezt... minél mélyebbre megyek valaminek a megértésében, annál inkább nemlétezonek tunik a probléma : )

Amit én a sok netezésben veszélyesnek tartok, az az, hogy nincs mit "bevállalni".
Senkinek sem kell a szemébe nézni, senki sem ad puszit vagy pofont.

Előzmény: dalton (29)
dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 29
De egy kicsit eltértünk ugyhogy vissza.

Vegyünk mondjuk valakit, aki bele van szeretve a netbe.

Egyátalán milyen ponttól beszélünk függőségről?

Előzmény: organic (28)
organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 28
így már pontosabb : )
(na, egy kis önkritikával: jobban belevág a kialakult elképzeléseimbe : ))

Ezt a gyors visszacsatolást imádom az internetben.
Honnan juthatnék ilyenhez, ha nem a ti segítségetekkel...

Előzmény: dalton (27)
dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 27
ORGANIC

nem feltétlenül, de nem árt hozzá

organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 26
bocs, off voltam
organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 25
rend=boldogság?
bizti?

dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 24
egy ember

*Jó ég, milyen ember az akinek a lelkében rend van... :-)))) *

Leginkább boldog, bár igaz, hogy ritka.
a téma szempontjából éppen lehet rend

Egyébként neked is igazad van:-))

egy ember Creative Commons License 1999.12.24 0 0 23
* Mit adott a NET?
Megtöbbszörözte az életemet.
Két csodálatos URL, majd IRL szerelmi kapcsolatot.
* Mit vett tôled el a NET?
Semmit.
* Most komolyan, hogy jöttetek össze, Te és az Internet?
Kb. 4 éve vettem az első Compuserve előfizetést. Azóta töretlen.
* Létezik függôség mentes kapcsolat a NET-tel?
Lehet, de nem nálam :-)))

mata
csak nem hari a keresztneved?

dalton
"aki nem képes nélküle élni, annak sajnos valami nincs rendben a lelkében(sem)"
Jó ég, milyen ember az akinek a lelkében rend van... :-))))
1ébként igazad van.

Családom
Jó, megyek már, na! Valami karácsonyi ebéd, vagy mi... Soha nem hagytok békén?!!!!

Szép karácsonyt!
egy ember

dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 22
A másik: Hogy mit adott a net?

Könnyebséget, segítséget, veleménynyilvánítási szabadságot és még 1001 dolgot... Ezek a Pozitívumok.

A rengeteg negatívuma közül talán ami a nekem a leg-leg, a kiforratlansága, még nem azt a helyet foglalja el, amire szánták... Talán a következő néhány évben...

dalton Creative Commons License 1999.12.24 0 0 21
Szerintem létezik függőségmentes kapcsolat a nettel(bár ez is egyfajta függőség, de inkább technikai, mint, lelki), pl. Mukában szörnyen sokat tud segíteni, ha valami info kell szintén.
A LÉNYEG azonban az, hogy aki nem képes nélküle élni, annak sajnos valami nincs rendben a lelkében(sem).
organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 20
én pedig sajna már túl sokat is mondtam magamról.
Nem is nagyon merném már bevállalni a nickemet éloben.
-Te vagy az organic?
-Micsoda? organic? Nem értem mirol beszél.. : )

Újat nyitni pedig nincs kedvem, mert klassz, ha kialakul egy személyiség.

Az a baj, hogy lassan dolgoznom is kellene valamit. Ez egy nagyon testközeli probléma.

Előzmény: mata (19)
mata Creative Commons License 1999.12.24 0 0 19
Köszi, hogy biztatsz. De szerintem én már teljesen függő vagyok, a tasztal még nem, de ami késik....
Nekem is tetszik az index, olvasgatom is már elég régen a tasztalt, de valahogy nem volt kedvem, merszem stb hozzászólni.
Előzmény: organic (18)
organic Creative Commons License 1999.12.24 0 0 18
Még nem késo kiszállni : )

Amúgy az index nagyon jó fórum szerintem. Van valamiféle kultúrája a helynek.
Szélsoségek is jól meg tudnak férni egymás mellett, nem anyázunk reflexbol.

Előzmény: mata (17)
mata Creative Commons License 1999.12.24 0 0 17
Lehet, hogy igazad van, én még nem igazán jöttem rá ennek az ízére. Igaz, korábban modemen nyomultam és úgy kicsit más a dolog, különösen az ilyen beszélgetős dolgok, egyébként nekem általában nincs időm hosszan lógni fenn. Csak megnézem gyorsan az egy-két bevált helyet, meg amiről olvastam, aztán usgyi meló, hétvégén meg inkább nem a gép előtt ülök.
Előzmény: organic (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!