Keresés

Részletes keresés

zildi Creative Commons License 2006.06.06 0 0 5
bonsai időutazás topikban tett fel kérdésedet, ott beszélgetünk az az élő
Előzmény: +Norbi+ (4)
+Norbi+ Creative Commons License 2006.06.05 0 0 4
sziasztok!

ma kaptam egy binsait a barátnőmtől. névszerint egy ligustrum sinensis-t. sajnos nem túl sokat tudok ezeknek a szépségeknek a tartásáról... :( ha valaki tudna egy kis segítséget nyújtani, azt megköszönném. e-mail címre is írhattok. előre is köszönöm!

üdvözlet
endru Creative Commons License 2000.05.21 0 0 3
A HERMAN OTTÓ BONSAI EGYESÜLET
bemutatkozó kiállítása június 11 és 12-én lesz
a XIII. ker. József Attila művelődési házban.
József A. tér. Megközelíthető 4-es autóbusszal
a Deák F. térről, vagy a metró Gyöngyösi úti
megállójától. A belépés díjtalan.
endru Creative Commons License 2000.04.12 0 0 2
almonak
Én ugy tudom, hogy a ligustrum sinensis nem fagyállo, de nem vagyok botanikus, tévedhetek. A ligustrumnak kb. 50 fajtája van amit a kertészek össze vissza kereszteztek, ök sem ismerik ki magukat. Ilyen esetben csak reménykedni és öntözni kell. Ha fagyállo a fád, akkor is történhet baj, pl. kiszárad, vagy átfagy a föld, rásüt a nap egy hideg téli napon, vagy szeles helyen tartottad. bizakodj.
bbandy@matavnet.hu
Előzmény: ALmos (1)
ALmos Creative Commons License 2000.04.02 0 0 1
Nekem is van egy kis Bonsai-om, de nem akar tél után magához térni. Elképzelhető, hogy megfagyott? Hogyan lehet "felébreszteni"?
Ligustrom sinensis a fajtája.
Ha valakinek van valami ötlete, írjon!
Előre is köszi!
Antee Creative Commons License 1999.12.22 0 0 0
Hi
nekem van ilyenem, tavasszal vettem. Vegyél hozzá egy szakkönyvet, ha nem találsz segítséget. Nekem is csak könyvem van, egyébként van időd, a fa biztos "be van állítva", egy ideig nem kell nagyobb mértékben hozzányúlnod, de azért szerezd be az információkat.
bYd Creative Commons License 1999.12.21 0 0 topiknyitó
Nagyon gondolkodom, hogy vegyek egy ilyen fát otthonra. iszonyatosan tetszik. Sajnos azonban nem sokat tudok róluk, és ápolásukról. Annyit hallottam hogy kellenek hozzá mindenféle speciális kellékek, pl metszőolló. Ki mit tud erről? Kinek van ilyen fája? Érdekelnének az ezirányú tapasztalatok.

Előre is köszi.

bYd

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!