Keresés

Részletes keresés

Pásztörperc Creative Commons License 1999.12.23 0 0 67
Kedves rezső!

A demokrácia FŐKÉPP abban különbözik a diktatúrától, hogy többségi alapon működik (nem KELL mindenkinek 1et akarnia). Árpi bá stabilan 70 % körül ill. felett áll. 1értelműen ő az ország legnépszerűbb politikusa — gondolom, ezeket nem akarod kétségbe vonni. 2 kérdés:

1. Ki lehetne ugyanebben a pozícióban legalább ennyire népszerű?

2. Nem gondolod-e, hogy személyes peched (G. Á.-ot nem szereted) az ország nagy mázlija (a nagy többség nagyon szereti)?

Előzmény: rezső (66)
rezső Creative Commons License 1999.12.23 0 0 66
Ugyanmá! Összevissza beszél itt mindenki.

Most meg az árpibá (tudod kit képvisel, de engem nem), de volt a Dobi is.

Ilyen pechesek vagyunk.

Túléljük ezt is.

Előzmény: Álliberális féreg (61)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.12.23 0 0 65
Kedves Asztaltársak!

A bősz anyázóxíves figyelmébe:

1. T.J. (NEM csak diplomája okán) kimondottan széles látókörű, művelt ember.

2. T.J. abszolút profi politikus. A mai, magyar, (többé-kevésbé) demokratikus közélet tán senkinek se köszönhet annyit, mint neki: '89-ben ő volt az EGYETLEN, aki felismerte, hogy a politikának nem csak az "elitet" kell mexólítania, hanem a kulturálisan "alsó" 30 %-ot is: azokat, akik infóikat a kocsmai TV-ből szerzik be. Őket így lehet: T.J jól csinálta.

3. A pacta sunt servanda szép ugyan, de Macchiavelli óta tudjuk, hogy a politikában GYAKORTA célszerűtlen. Viszont fontos az ÉRDEK:
A) az FKGP-ben mindenkinek az az érdeke, hogy T.J.-ből közt. eln. legyen — különben sosem politizálhatnak önállóan.
B) A F-MPP-nak nem érdeke egy koal. szakítópróba, mert a dolgok jelenlegi állása szerint nagyon elvesztenének egy előrehozott választást.

4. Ezek után azon múlik szinte minden, h ogy T.J. AKAR-e közt. eln. lenni — megunta-e az eddig játszott szerepet? Ha igen — és meg is választják — 1–2. okán valszeg jó (visszafogott, kulturált) elnökünk lesz.

5. Ki állíthatja meg T.J.-et? Az MDF. Ha ugyanis sikerül még tavasz előtt tető alá hozniuk egy, az 5 % elérésére esélyes, középjobb pártot, érdekükben áll, hogy — akár ellenzékként is, de önállóam, saját erejükből kerüljenek be a parlamentbe. Ők nem állapodtak meg az FKGP-vel a közt. eln. jelölt támogatásáról...

Vitya Creative Commons License 1999.12.23 0 0 64
Kedves Ladó Gyula Lajos!

Kérem, javítson ki, ha tévedek, de én úgy emléxem, hogy a koalíciós szerződés értelmében a Közt. Eln. jelölési jogával a Kisgizdapárt rendelkezik, ám a Pógáripártnak vétójoga van!
Én megértem hogy az ember nem szívesen válaszol kellemetlen kérdésekre, és sokáig - bár a arcpirítóan rossz "egyelőre nincs napirenden" fordulattal - a MPP-politikusok megtagadták a leendő Közt. Eln. kilétét feszegető kérdéseket. Ám a topicnyitó idézetből az derül ki - és ez itt a "valódi téma"! - hogy a kormánypárti politikusoknak egyre kevésbé kellemetlen a kérdés!

off:

1. Úgy vélem, szükségtelen felhívnom a figyelmét a patakvérező, haragnapjázó, liberális férgező (ugye, mindketten hallottuk...) Tojó 10 éves "munkásságára". Az általa képviselt "nézetek" a világ civilizált részein egyszerűen szalonképtelenek. Én nem vádként hoztam ezeket föl, hanem tényeket szögeztem le.

2. Magyar Bálint 4 évvel ezelőtt tévedett, mikor elvetette a koalíciókötés lehetőségét, és most is téved, mikor úgy véli, az MSZP és a MPP között félúton határozza meg magát. De ez egy másik topic témája. Mindenesetre a mostani - vagy akár az 5 évvel ezelőtti - MSZP politikusai sem elveikben, sem a párt felépítésében nem képviselnek antidemokratikus, elavult elveket.
on

Előzmény: Lado Gyula Lajos (60)
mekklátja Creative Commons License 1999.12.22 0 0 63
"A kisgazdapártnak törvényes vezetője T.J."

Ez biztos?

Előzmény: Lado Gyula Lajos (57)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.22 0 0 62
Kedves Lado Gyula Lajos Úr,

Elnézést a közbeszólásért. Csak arra szerettem volna emlékeztetni, hogy a Köztársasági Elnök az a személy, aki megtestesíti a Magyar Államot. Akinek a szavára pl. háboruban, válságban megindulnak vagy megállnak a tankok.

Nem lehet (nem érdemes) ilyen méltóságra emelni olyan embert, akit elég nagy százalékban visszautasít a lakosság mint Köztársasági Elnököt. Alappal vagy alaptalanul, az majdnem mindegy. "De jure" ide vagy oda...

Előzmény: Lado Gyula Lajos (60)
Álliberális féreg Creative Commons License 1999.12.22 0 0 61
Én emlékszem még Torgyán doki üvöltözésére, hogy a magyar nép tavasszal féregteleníteni szokott, meg hogy hatalomra kerülése esetén rövid időre visszaállítaná a halálbüntetést.
Tekintve, hogy a köztársasági elnök az alkotmány szerint a nemzet egységét fejezi ki, iszonyú szégyen lenne olyan embert ültetni ebbe a pozícióba, aki a nemzet egy részét burkoltan kivégzéssel fenyegette meg.
Előzmény: Lado Gyula Lajos (60)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 1999.12.22 0 0 60
Kedves Vitya!

Tiszteletreméltónak találom azt az igyekezetét,
hogy elterelje a szót az önnek talán kellemetlen
valódi témáról. Ahogy korábban mondtam, nem az a
kérdés, hogy T.J. mennyire kellemetlen alak Önnek,
s talán még sokaknak. A probléma nem itt van.
Választási lehetősége a Fidesznek mindössze annyi,
hogy betartja-e a koalíciós megállapodást, vagy
nem. Nincs ugyanis semmilyen tartható ellenérve
T.J. ellen, legalábbis olyan nem, ami de jure
megáll. Ahogy korábban is jeleztem, az "ordas
eszmék", melyet Önök gyakran emlegetnek megírhatók
a 168 óra, ÉS, vagy a egyéb "szaklap" hasábjain,
de nem fogalmazhatók meg vádként semmilyen konkrét
kérdésben. (Mellesleg érdekelne a véleménye Magyar
B. négy évvel ezelőtti magatartásáról, az azóta
eltelt "kognitív" moderálódásáról. E támát
elegánsan elkerülte!)

Előzmény: Vitya (58)
Zmac Creative Commons License 1999.12.22 0 0 59
Kedves Vitya!

>>(Tavaly januárban még az "aki Orbánra szavaz, Torgyánra szavaz" szlogent is negatív kampánynak minősítették!)<<

Ezzel a logikával az is Torgyánra szavazott, aki nem a Fideszre szavazott! :) (Gyengébbek kedvéért: koalícióra kényszerítette a Fideszt.)

Előzmény: Vitya (58)
Vitya Creative Commons License 1999.12.22 0 0 58
Tisztelt Ladó Gyula Lajos!

Ön az első a tágabb környezetemben (inkluzív Index), aki Tojó felelősségtudatára apellál. Úgy vélem, ez kétségbeesett erőfeszítése azoknak, akik zsigerileg utálják a szocikat, és erre a koalícióra szavaztak abban a hiszemben, hogy a legvadabb eshetőség (Tojó=elnök) a Fidesz jóízlésének köszönhetően nem válik valóra. (Tavaly januárban még az "aki Orbánra szavaz, Torgyánra szavaz" szlogent is negatív kampánynak minősítették!) Most, amikor egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy Fidesz nincs, csak MPP, amelynek nincsenek skrupulusai, ha a Torgyánt a legfőbb közjogi méltósággá kell tenni, sokan - köztük Ön is - kognitív disszonanciájukat azzal igyekszenek redukálni, hogy Torgyán évek hosszú során át harsányan hangoztatott ordas eszméiről nem vesznek tudomást, megelégszenek azzal, hogy tevékenysége - csakúgy mint a MIÉP-é - formailag megfelel a demokrácia követelményeinek.

Kérem, ne áltassák magukat: Torgyán és eszméi az évek során semmit nem változtak! Mindössze a Fidesz alakult át (MPP-vé) és a liberális eszméi legutolsó morzsáit is eltüntetve egy antiliberális, autokrata, középkori eszmevilágú (vö: királyság) - és mindemellett a társadalom számára igencsak ellenszenves - figurát emel abba a pozícióba, amely a nemzet egységét és közös törekvéseit hivatott a személyén keresztül szimbolikusan kifejezni.

Előzmény: Lado Gyula Lajos (57)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 1999.12.21 0 0 57
Kedves Vitya!

Önnek igaza is lehetne, de sajnos a politikában fel
kell adni legtöbbször a személyes érzelmeket. Hogy
ne menjünk nagyon messzire, emlékeztetném egy
bizonyos Magyar Bálint nevű úr nyilatkozatára, anno 1994,
mely szerint ha a szoc.párt miniszterelnökjelöltje H.GY,
akkor szó sem lehet szoclib koalícóról. Később azt mondta,
Keleti nem lehet honvédelmi miniszter, mert akkor aztán...
Ezeket bizony a választás UTÁN jelentette ki, mikor már
sejteni lehetett egyet s mást. Ehhez képest még elnöke is
bírt lenni annak a pártnak, mely ezen véleményét
meglehetősen radikálisan felülbírálta.
Szóval: A kisgazdapártnak törvényes vezetője T.J. Sajnos
az eu normák szerint nincs semmilyen alapja azt mondani
a Fidesznek, hogy Uram, Ön nekünk nem tetszik.
Abban lehet bízni, hogy T.J. felelősségtudata felüemelkedik
a kétségtelenül vonzó lehetőségen és a kormányozhatóság
és a 2002-es választások oltárán feláldozza magát.

Előzmény: Vitya (51)
gyrich Creative Commons License 1999.12.21 0 0 56
OK, a Fidesz nem = a fasizmussal, barom aki ezt mondja, de az is aki szerint Torgyán legyen e köztársasági elnök. Tuti, hogy Jelcin nyomdokain lépkedne. Elobb utóbb a tolmácsot tüntetné ki. Az intellektusa már ma meg van hozzá.
Előzmény: Kisgazda (21)
rokas Creative Commons License 1999.12.21 0 0 55
fidesz+szdsz+mdf? vagy az is keves (:

az sokkal szimpatikusabb lett volna (:

roka's

Előzmény: Tappancs (52)
Lafarc Creative Commons License 1999.12.21 0 0 54
Csülök rulez :-DDD

a topik címére: igen ennyire

Előzmény: Csülök (50)
MZ/Y Creative Commons License 1999.12.21 0 0 53
Üdv, LGyL,

de én azt is hallottam anno OV-tól, hogy nekik meg vétó-joguk van. És ami tetszett: ezt úgy kell érteni, hogy nem_a_nyilvánosság_előtt megnevezik a kisgazdák, a Fidesz dönt, és ha megfelel nekik, akkor megnevezhetik nyilvánosan is. Ez számomra egy kissé röhelyes, de a lényeg: olyan nincs a szerződésben, hogy automatikusan az lesz a kormányfő, akit a kisgazdák megneveznek.
Az, hogy Tominak ez a véleménye, az az Ő dolga.

Előzmény: Lado Gyula Lajos (49)
Tappancs Creative Commons License 1999.12.21 0 0 52
Kedves Vitya! "igyekszem megválogatni, hogy kivel és milyen célból „szerződöm”."

1998-ban leosztották a lapokat, mandátumokat. Zárjuk ki a fidesz-mszp nagykoalíciót. Próbálj felállítani akármilyen kormányt a kisgazdák nélkül! Életképes lenne-e egy kisebbségi mszp-szdsz koala? Vagy tetszene egy mszp-szdsz-fkgp? Akárhogy igyekszel, jószerével megkerülhetetlenek a kisgazdák.

Előzmény: Vitya (51)
Vitya Creative Commons License 1999.12.21 0 0 51
Drága Zmac és tisztelt Lado Gyula Lajos!

Pacta sunt servanda, ebben egyetértünk. Csakhogy: én igyekszem megválogatni, hogy kivel és milyen célból „szerződöm”. Véleményem szerint Torgyán doktor személyében, stílusában és elveit tekintve a magyar demokrácia szégyene! Szégyen azért, mert a demokrácia teljes eszköztárát fel- és kihasználva „ásatag”, avitt, szélsőségesen tekintélyelvű, demokráciaellenes elképzeléseket propagál, és ahol erre lehetősége van - saját pártjában - ezeket meg is valósítja.
A Fidesz - mikor még Fidesz volt - igen határozottan lépett fel ezen eszmék ellen…

Most pedig – a párt hosszú evolúciójának eredményeképpen - úgy érzem magam, mint az Állatfarm legvégén valamelyik állat, aki néz az egyikre, néz a másikra, és már nem tudja megkülönböztetni, melyikük disznó és melyikük ember

Előzmény: Zmac (48)
Csülök Creative Commons License 1999.12.21 0 0 50
Kedves Ladó Gyula Lajos,
Önnek igaza van! Az adott szó, az adott szó.
De.
Talán fontos lenne a törvényeket betartva, végrehajtani a jogerős bírósági ítéleteket is. Teszem azt...
Előzmény: Lado Gyula Lajos (49)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 1999.12.21 0 0 49
Kedves Vitya!

A politikai szervezetek vezetőinek egyik rendkívül
fontos erénye a megállapodások komolyanvétele.
Miden szereplő sokat veszíthet, ha bizonyos megkötött
szerződéseket semmibe vesznek. Ha ez nem így lenne
akkor minden politikai egyezség megkérdőjelezhető,
gyakorlatilag az itt sokak által áhított anarchia
venné kezdetét.
Soxor van úgy, hogy
ezek a megállapodások nincsenek teljes egészében
ínyére a feleknek, de az egyezségek természete már
csak ilyen. Deutsch ebben az esetben nem tesz mást,
mint amit komoly vezetőnek tennie kell, kinyilatkoztatja,
hogy pártja megbízható partner.
Nyilván Önnek, mint kivülállónak lehet véleménye
a szerződő felekről, és ezzel együtt magáról a
megegyezés tárgyáról is. Ám annak megkérdőjelezése
, hogy D.T. esetünkben kiáll egy megkötött megállapodás
mellett, bizony meglehetősen alacsony szintű politikai
szocializációról tanuskodik.

Előzmény: Vitya (-)
Zmac Creative Commons License 1999.12.21 0 0 48
Kedves Vitya!

off
Nem szántam szemrehányásnak. A második idézet pedig válasz volt egy kérdésedre, ha jól emlékszem. De mindegy, borítsunk.
on

A kérdésedre: jobban örülnék ha mást támogatnának. És ha a jelölt megmaradna annál a véleményénél, hogy inkább marad miniszter és pártelnök. Azt nem tudom, hogy a támogatása mennyire szívből jövő, és mennyi fogcsikorgatással jár.

Előzmény: Vitya (47)
Vitya Creative Commons License 1999.12.21 0 0 47
Drága Zmac!

off:
itt:
>>A kérdésedre még talán augusztusban választ, sőt válaszokat kaptál a DBR topicban. Azóta nem láttunk arra.<<
Ez - úgy vélem - burkolt szemrehányás, pláne annak fényében, hogy egy tök más topicban hozod fel. Meg ez is:
>>A DBR topicban viszont volt egy - szerintem - termékeny, és egy-két kivételtől eltekintve indulatoktól mentes vita, amelyben nem vettél részt, és ami előtt egy kérdéssel "szálltál ki" a témából.<<
No nem baj.:-)Mellesleg utánanéztem: a kérdésemre jött egy-két értékelhetetlen felelet, amire válaszoltam is, de borítsunk fátylat a múltra.(=on)

Inkább mesélj: ahhoz mégis miccósz, hogy ilyen szívből jövő támogatottságot élvez a Tojó a MPP berkein belül?

Előzmény: Zmac (46)
Zmac Creative Commons License 1999.12.21 0 0 46
Kedves Vitya!

off
Hol hánytam én a szemedre???
on

Előzmény: Vitya (45)
Vitya Creative Commons License 1999.12.21 0 0 45
Drága Zmac!

off:
Továbbra sem értem, miért hányod a szememre, hogy nem tettem hozzá a hétszáznyolcvanötödik hozzászólást a DBR-hez, no de mindegy...
on:
>>Torgyánnál nekem szimpatikusabb közt. elnököt el tudok képzelni...<<
Khm, kissé eufemisztikus vagy.... De a topic szempontjából nem is ez az érdekes, hanem:
>>Azt viszont aligha tudjuk meg, hogy mit kellene a Fidesznek fizetnie azért, hogy fű alatt ők jelölhessenek.<<
Legyen szabad megjegyeznem, hogy engem abszolút módon nem érdekelnek a "költségkihatások" a MPP szempontjából! (Ismét kérlek, hagyjuk a Fideszezést!) Egyébként szemmel láthatólag ez a magyarpógárokat sem érdekli: ha a 2002-ig tartó hatalomnak az az ára, hogy a Puffancs legyen az államfő, akkor a Puffancs lesz az államfő, és a magyarpógári képviselők lelkiismeretfurdalás nélkül fogják megszavazni.

És akkor tényleg kiírhajuk Hegyeshalomnál, hogy Díznilend!

Előzmény: Zmac (36)
pindiy Creative Commons License 1999.12.20 0 0 44
::))))
Előzmény: alfalfa58 (41)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.12.20 0 0 43
Lenézve?!

Ugyan... Én a népfelség elvének elkötelezett híve vagyok. Azt azonban nagyon-nagyon komolytalannak tartom, ha politikusaink - pusztán azért, mert pármillió szavazot begyűjtöttek, netán többezres lelkes tömeg vastapssal jutalmazza őket - úgy gondolják, máris a Panthonban a helyük. Ahhoz tenni is kell(ene) valamit.

Előzmény: nofene (42)
nofene Creative Commons License 1999.12.20 0 0 42
Nofene, nincs itt egy icipicit lenézve az istenadta magyar nép? Csak félve kérdem, mert egy népnemzeti (jobboldali) hozzászóló már a fölvetést is eleve sértőnek találhatja.
Azonkívül az említettek közül egyik-másikkal szemben mintha olykor-olykor megfogalmazódtak volna bizonyos, hogy is mondjam, fenntartások...
Tlán még az utóbb említett volt az, akinek megítélésében a legtöbben egyetértettünk - bár kivételek, elismerem, itt is voltak.
alfalfa58 Creative Commons License 1999.12.20 0 0 41
Az istenadta nép imádta Mária Teréziát, Ferenc Józsefet, Nagybányai Vitéz Horthy Miklóst, Rákosi Mátyást, Kádár Jánost, Göncz Árpádot. Amennyiben csak szikrányi következtesség van benne, imádni fogja Torgyán József Elnök Urat is.

Majd elfelejtettem: az istenadta nép imádta Szulejmán Szultán Urat is. Most is fejet hajt új szobra előtt... :-)

Előzmény: nofene (39)
PRAETORIANUS Creative Commons License 1999.12.20 0 0 40
Ez jó duma volt!:))
Előzmény: alfalfa58 (27)
nofene Creative Commons License 1999.12.20 0 0 39
Nofene Alfalfa58, neked, úgy látom, nem szívügyed a polgári koalíció választási diadala... Érdekes, eddigi hozzászólásaid alapján mintha más lett volna az összbenyomás.
Az istenadta nép el fogja viselni dr. T. J.-ét, de nem lesz hálás azoknak, akik a nyakukba ültették. Ez meg az én meggyőződésem.
alfalfa58 Creative Commons License 1999.12.20 0 0 38
Meggyőződésem, az istenadta nép imádni fogja új elnökét. Így, ha Árpi bácsi nyolcvan volt, akkor TJ kilencvenkilenc egész és kettő tized lesz ( az ennyivel szokta az MSzMP megnyerni a választásokat). Igaz, akkor csak 1 (egy) párt volt...
Előzmény: nofene (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!