Keresés

Részletes keresés

crossroad Creative Commons License 2020.12.22 -1 1 9615

Ne tudd meg, hányan panaszolják 10 centi hóban is a kerékpárutak járhatóságát. Aztán az a szép, mikor ugyanezek megjelennek tavasszal reklamálni azért, mert a síkosság-mentesítő anyag elkoptatta a kerékpár gumiját és vegyen nekik újat az útfenntartó (nem túlzás, megtörtént).

Előzmény: menut (9611)
crossroad Creative Commons License 2020.12.22 -1 1 9614

Ezt a marhaságot honnan vetted? Úgy gondolod, hogy a jelzőlámpák állítása úgy megy, hogy kinéznek az ablakon: ehh sok a turista, menj már ki Béla és programozd át a lámpákat? Mindkét csomópont jelzőlámpás irányításának van téli/nyári, reggeli, napközben, esti stb... programja. Ezek között előre meghatározott sorrendben váltogatnak a lámpák. Szóval nem igaz, hogy csak az ipariparkét állítják, hanem napszakok és évszakok szerint folyamatosan változtatják mindkettőt.

Előzmény: r.tonyo4 (9610)
crossroad Creative Commons License 2020.12.22 -1 1 9613

Már leírtam máskor is: nem a 4 sávoson kell biciklivel közlekedni, hanem fel a terelőúton a Szentkirályi útra, el balra Veszprém felé, aztán le a terelőúton a Solidsteel mellett és már mehetsz is. Hogy nem ideális? Építkezés van, mindenki szív, autósok, gyalogosok, biciklisek egyaránt. Ez van, nincs jobb megoldás.

 

A lefelé irányuló terelőút hamarosan eléri végleges formáját, amikor is kétirányú közlekedésre alkalmas lesz. Onnantól megszűnik az irányok kettéválasztása és mindenki ezen fog közlekedni, fel is, le is.

 

Megálltál, megmérted majd egy perc alatt megállapítottad, hogy szar az, amit képzett, évtizedes tapasztalattal rendelkező szakemberek kialakítottak. Nem érzed, hogy ez így gáz? Persze nem a problémafelvetéssel van gond, hanem az öntelt arroganciával, amivel egyből ki is mondod az ítéletet olyasmiről, amihez ab ovo nulla szakmai ismeret áll rendelkezésedre.

Előzmény: Veszpremi (9609)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.17 0 0 9612

Mindenkinek másak a prioritásai. Nekem fontos most is, itt nem reszletezem miért, magánügy.

Előzmény: menut (9611)
menut Creative Commons License 2020.12.16 -2 0 9611

Decemberben nem kardinális probléma egy bicikliút járhatósága. Nincs az első tiz között. Aki annyira akar biciklizni, menjen másfelé, mehet másfelé.

Előzmény: Veszpremi (9608)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.16 0 1 9610

azt én is észrevettem, hogy a lámpákon nem nagyon állítottak, pedig a helyzet enyhén szólva megváltozott.

Ha nyáron nagy a forgalom (vasárnap todul mindenki haza) akkor is csak déli ipari park előtt lámpákat programozzák át, hogy megfogja a körgyűrűre haladókat.

Előzmény: Veszpremi (9609)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.16 0 2 9609

Akkor magamnak válaszolok: az utászok még ma is dolgoztak azon a lejövő úton, jó lenne, ha azon lenne kétirányű a forgalom!

A körgyűrűn a Füred felé balra kanyarodó sáv egész nap áll, alig halad (az egyenesen menő nem nagyon torlódott). Na mondom megmérem a lámpák ciklusidejét, tuti az az oka, hétköznap délben mi más is lenne. Bingó! A balra kanyarodó ciklusideje 20 sec, az egyenesé kb. 35 sec. Ez nem kerülne semmibe, állítani rajta. Persze minek! :(

Előzmény: Veszpremi (9608)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.07 0 1 9608

Tudja valaki, hogy az Almádi úti új kereszteződés mikorra készül el? Leginkább a bringaút érdekelne.

A mostani terelés miatt kamionok (is) járnak a bringások által egy évet sem használt Szabadságpusztára vezető bringaút első pár száz méterén (és mint lent kitárgylva van, visszafelé nem használható bringával, marad a négysávos). Gondolom ez akkor is így lesz, ha majd a füredi kereszteződést csinálják, mert menekülő út akkor is kell. Vagy nem? Most aszfaltoztak valamit az Almádi felől lefelé menő ideiglenes (?) úton, de az mintha nem lenne kétirányú közlekedésre alkalmas? Elsőre én azt hittem, hogy az lesz kétsávos és akkor nem lesz autó forgalom a Sz.pusztai bringaúton. (csak messziről láttam a hétvégén, nem mentem rajta)

menut Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 9607
Veszpremi Creative Commons License 2020.11.30 0 1 9606

Legyen pozitív dolog is, a hulladékudvar munkatársai érdemelnek meg dícséretet, tök normális a kiszolgálás, eligazítás, gördülékeny minden, ha bármit kiviszel, eligazítanak, segítenek... És még rend is van, már amennyire egy ilyen helyen lehetséges. Sosem jártam ott, csak most párszor. Ilyen is van!

menut Creative Commons License 2020.11.30 0 0 9605

Jó :) pedig érdekesebbek, mint az útépítés :)

Előzmény: crossroad (9604)
crossroad Creative Commons License 2020.11.29 0 0 9604

Nem értek a buszokhoz, 20 éve a közelükbe sem mentem...

Előzmény: menut (9603)
menut Creative Commons License 2020.11.29 0 0 9603

Inkább az új buszok tenderéről mesélj, ha tudsz... Kik az indulók/meghivottak?

Előzmény: crossroad (9602)
crossroad Creative Commons License 2020.11.29 0 0 9602

Ez az állandó szkepticizmus... közben meg figyelmen kívül hagyjátok az olyan nyilvánvaló tényeket, hogy sosem voltak még ilyen szép lila buszaink.

Előzmény: menut (9601)
menut Creative Commons License 2020.11.27 0 0 9601

Egyre gondolunk :)

Hát, valamiből csökkenteni kell a profi menedzsment által eltapsolt másfél milliárdot... De hogy ez a jegyárak emelésével szemmel láthatóan csökkenne a deficit - abban némileg szkeptikus vagyok...

Előzmény: r.tonyo4 (9600)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 9600

ha a szolgáltatás minőségén a lerobbant buszok és a nem működő leszállásjelző gombok számát értjük, akkor így rendben is van.

 

Előzmény: menut (9599)
menut Creative Commons License 2020.11.27 0 0 9599

Teljesen érthető, hiszen a szolgáltatás minősége is emelkedett az utóbbi időben 30%-kal.

Előzmény: ..pözsó.. (9598)
..pözsó.. Creative Commons License 2020.11.27 0 0 9598

"A V-Busz Kft. brutális jegyáremelését hagyta jóvá Veszprém polgármestere. A jegyek és a kedvezményes bérletek ára mintegy 30 százalékkal emelkedik 2021. január 1-től. Van olyan jegytípus, amelynek az ára 50 százalékkal lesz magasabb az eddiginél"

 

https://index.hu/belfold/2020/11/26/veszprem_buszjegy_dragulas/

 

 

 

Igaz lenne a hír?

Veszpremi Creative Commons License 2020.11.24 0 0 9597

Egyetértek. Csak legyen kész, jó lesz! :)

Előzmény: menut (9596)
menut Creative Commons License 2020.11.24 0 0 9596

A kereszteződések a gyenge pontjai. Lefelében elég nehéz lesz Felsőörs és Alsóörs közti kereszteződésben visszafogni a bringát... Az egy hülyeség, ahogy az alsóörsi leágazásnál is az.

Előzmény: Veszpremi (9595)
Veszpremi Creative Commons License 2020.11.23 0 0 9595

Köszi! Jó kis út lesz az jövőre! Van benne pár oldalváltás (ahol keresztezi a műutat), ott vigyázni kell majd, nyilván mi, akik sokat fogunk rajta menni majd ismerjük.

Előzmény: menut (9594)
menut Creative Commons License 2020.11.23 0 0 9594

Montival simán. A pontos nyomvonalat a felénk eső oldalon nem tudom, én a szabadságpusztai zebra előtti egyenesben lekanyarodtam balra egy merőleges mezőgazdasági útra, amin simán el lehetett menni az elágazásig, ott pedig az út és a kerítésközött szintén jó földút van. Montinak pont akár maradhat így is, olcsóbb volna :) 

Felsőörsön a temetőnél elég nagyot haraptak az autóút aszfaltjából, azért az egy elég szűkös útszelvény lesz, pl. buszoknak...

Előzmény: Veszpremi (9592)
..pözsó.. Creative Commons License 2020.11.23 0 0 9593

Részletes leírás a vasút nyomvonaláról: - https://sites.google.com/site/veszpremalsoorsvasut/vonalvezetes

 

 

Előzmény: menut (9589)
Veszpremi Creative Commons License 2020.11.23 0 0 9592

Pár hete jöttem föl mellette az országúton. Most már végig lehet menni MTB-vel? Gondolom innen nézve a buszmegállótól lehet elindulni le. A buszmegállótól Vp felé akkor még nem láttam munkát, valsz. ott kiviszik a Szabadságpusztára menő nyomvonal irányába, úgy sejtem.

Előzmény: menut (9589)
menut Creative Commons License 2020.11.23 0 0 9591

Nem, lakóházként funkcionált... Ez ott van kb. a MAxon háta mögött, kicsivel a város felé, kb. a Skoda magasságában.

Előzmény: r.tonyo4 (9590)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.11.23 0 0 9590

ez az őrház most nem buszmegálló?

Előzmény: menut (9589)
menut Creative Commons License 2020.11.22 0 1 9589

Na? Senki?

 

Végiggtekertem montival a készülő, itt-ott aszfaltozott aksóörsi bicikliutat. Végülis, nem rossz, bár kötekedhetnék ezért-azért, de minek :) Gyakorlatilag autómentesen lehet végigmenni, leszámitva a településeket és a kereszteződéseket. Szintben szerintem barátibb, mint az országút.

Aki még látni akarja az egykori Vp-Alsóörs vasútvonal 1. sz. őrházát, az gyorsan nézze meg. Szerintem bontódni fog hamarosan.

menut Creative Commons License 2020.11.01 0 0 9588

Ezek teljesen jogosan zavarnak téged. Is.

Előzmény: weirdo (9587)
weirdo Creative Commons License 2020.11.01 0 3 9587

Tudom, hogy egyből az első hozzászól kioszt, hogy milyen életem lehet, ha ilyen dolgok felzaklatnak, de csak azért is leírom (amúgy nem vagyok zaklatott, ha valaki ilyen dolgok mellett elmegy, akkor valszeg ő követi el).

 

1. Hónapok óta nézegetem, hogy mindig vannak olyan taplók, akik a Lidl-nél a gyerekes vagy roki helyre parkolnak vásárlás során. Rokicetli, gyerekülés persze nuku. Amire emlékszem: kétüléses pözsó kamusportkocsi, ma egy pajero, a héten pár városi terepjáró. A minap egy fullos anyuka, műseggel, műszájjal, gondolom még fájt a műtét. Ha én tudok 2 posztrombos lábbal menni plusz 20 métert, ő miért nem? Oszt ha lefényképeztem volna, most az ombudsman vakarná az ajtót. Pedig legközelebb fényképezek:)

 

2. Kézi autómosó, spar mellett (de tecsó is dettó): Az ótvar szemestje porszívózás során csak kib@ssza a mocskát a felépítményre: bontott üdítő, 2 energiaitalos flakon, 2 cigisdobos, egy faszis, egy a női kicsi, az a buzis méret, tehát vagy nagy móka volt, vagy a nője is igénytelen. Taknyos zsebkendő begyömöszölve az egyik résbe. 10 méterre van a kuka...

 

Amúgy a Szeglethy mélygarázs is kb. így néz ki, még szerencse, hogy szinte ingyen lehet parkolni.

 

Ha valami magára ismer, gratulálok.

menut Creative Commons License 2020.10.27 0 0 9586

Elkezdték végre bontani, felülről :)

Előzmény: ..pözsó.. (9585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!