Keresés

Részletes keresés

hontik Creative Commons License 2018.04.13 -1 1 199

Érdekes kérdést feszegetsz. Nem tudom, hogy ezt most munkáltató vagy munkavállalóként kérdezed. Ha munkavállalóként akkor azt gondolom egy jó rendszergazda szabad idejében is képzi magát. Szakmai fórumokat olvas, megoldásokat keres, elvégzi azokat a munkákat amiket esetleg nem szeret és eddig elhalogatta. pl. adminisztráció, dokumentációk készítése.

A másik oldal amikor munkáltatóként azt látod, hogy a rendszergazdád játszik és nem tudod, hogy miért fizeted, miért nem dolgozik. Erre pedig egészen más megoldást szoktak alkalmazni. Ha a rendszergazda feladatai nem teszi ki a napi 8 óra munkát akkor tessék egy külső céget megbíznia feladatok ellátásával. Mert Ők csak arra a feladatra mennek ki, és csak azt kell kifizetned amit valóban a feladat ellátásával végeznek. A kkv-informatika erre pl. teljesen ideális. Nagyon magas szakmai tudással rendelkeznek, hiszen sok helyen dolgoznak, sok rendszert ismernek, nap mint nap ezzel foglalkoznak. Én minden képen javaslom, hogy ilyen gonddal küzdesz akkor keress egy ilyen külső céget. Őket a https://www.kkv-informatika.hu oldalon éred el.

bauer85 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 198

Rendszergazda versenyt hirdettek a doit.hu oldalon.

radi00 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 197
Ha van olyan rendszergazda aki pénzt szeretne keresni.... keressen meg, nem illegális!! És nevetni fog olyan könnyű!!!
Solt Creative Commons License 2002.05.07 0 0 196
Mi van, mindenki dolgozik?
Egy irodahelyiségben vagyunk 4-5-en, és a főnök mindig itt szokott eljárni mögöttem. Sokáig nem tudtam, mit mutasson a monitor, amikor elindul, hogy mögöttem kimenjen. Aztán felfedeztem magamnak a /proc alatt sok érdekeset. Mára egy Ctrl+TAB (Virtuális desktopváltás) után olyan elszántan tudom tanulmányozni pl. a "cat /proc/net/tcp" kimenetét, mintha az életem múlna rajta. :-)
mouser Creative Commons License 2001.11.15 0 0 195
passzwördöket állítgat...
Dark Future Creative Commons License 2001.04.06 0 0 194
Számítástechnikai vállalkozás keres fiatal, németül beszélő, autóval rendelkező főállású budapesti szervizest Windows és Novell rendszerek karbantartására. Szakmai önéletrajzot és fizetésmegjelölést a 367-2184-es faxra ill. az andocsek@westel900.net e-mail címre várom.
originalqszi Creative Commons License 2001.03.22 0 0 193
MÉRT???????? Van más idő is, mint szabadidő?
Én is sysman vagyok,
S mivel mást nem,
Lopom a napot:DDDDDDDDDDDD
hazso Creative Commons License 2001.03.22 0 0 192
Mai fiatalok mit csinálnak szabadidejukben? Van nekik erre lehetoseguk? Mit gondolsz errol?

Ha erdekel, irj e-mailt: hazso@zsktf.hu

Szakdolgozatomhoz gyujok gondolatokat.

Domika Creative Commons License 2001.03.20 0 0 191
Lehalt a topic...
És egy webmester mit csinál? ;))

Domika
(új állással)

KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.06.30 0 0 190
ne faradj ugysem segit, inkabb nezd meg ejjel a csillagokat
Előzmény: BiosUpdate (183)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.06.30 0 0 189
KILGORE jo szokasohoz ragaszkodva: usereket
orrtur Creative Commons License 2000.06.28 0 0 188
dehát émmá csak egy láma júzer vagyok, rencergazda OFF
_kEn_ Creative Commons License 2000.06.05 0 0 187
User Friendly-t olvas ;)
ez.van Creative Commons License 2000.06.05 0 0 186
IRJATOK!!!
szoval mostmar nyar van igazan lehetne nemi szabadidos programokrool beszamolni!:D

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
alairas02
ez.van Creative Commons License 2000.05.23 0 0 185
kedves topick!

kar hogy elsujettel...most epen szabadidom van es raernek irogatni de nincs kinek...(persze van)...kerem a topikbacsikat irkajjanak mar ide 1 kicsiket! ez.van<--


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
BiosUpdate Creative Commons License 2000.01.23 0 0 183
Help valaki,

tudna valaki segíteni abban , hogy hogyan tudnék update-elni egy Abit alaplapon biost?
Az bios update fájl megvan, de rémlik mintha kellene még valami, amivel a régi biost tudom lementeni.

TomAce Creative Commons License 2000.01.03 0 0 182
Keszul az 5.dikei szigorlatara :o(
hóember Creative Commons License 2000.01.03 0 0 181
Én egyelőre az Y2K-űrt kitöltendő, kaptam egy szépséges új feladatot, az újév első két hetére:-((((( Arról szól, hogy önerőből találjam fel a spanyolviaszt:-)), ugyanis ezzel már próbálkoztak néhányan, csak még senki se bírt vele....

Csak valahogy fel kéne már ébredni, mert baromi hosszú volt a szabadság nélküli "téli szünet".

hóember

Előzmény: Gróf Úr (180)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 180
Nekünk ígértek a sok pluszmelóért, de az a kimenő a biztos, amiről már viszajöttünk, mondogattuk a seregben...
Előzmény: hóember (179)
hóember Creative Commons License 2000.01.03 0 0 179
És gondolod, hogy kapunk is valamit??????
Előzmény: Gróf Úr (170)
ez.van Creative Commons License 2000.01.03 0 0 178
na ez sem meg nekem:))
sebaj...
ez.van
es most nincsen kep...
ez.van Creative Commons License 2000.01.03 0 0 177
na igen.minden muxik.de azert az óóótluknak meg kellett fekudnie...
persze 1 ujrainditas eleg volt:)
ez.van
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ez.van Creative Commons License 2000.01.03 0 0 176
na igen.minden muxik.de azert az óóótluknak meg kellett fekudnie...
persze 1 ujrainditas eleg volt:)
ez.van
www.tar.hu/ez_van/ez.jpg
KurázsiMama Creative Commons License 2000.01.01 0 0 175
Sziasztok!

Fiúk, jó ez a topic. A hozzászólásaitokat olvasgatva elnosztalgiáztam én is, és megnyugvással tapasztalom, hogy a juzerek mindenhol egyformák :-)
Érdekes, de amiket írtatok problémákat, az mind nálam is előfordult.
Kedvenc juzer-problámáim közé tartozott a "véletlenül letöröltem" kezdetű. Pedig a rendszer direkt 2x kért megerősítést a törlésre.. :-) Ja, és persze, töltsem vissza a file-t (köztudottan 1 hétig őriztük a korábbi mentéseket), amit 2 hónapja törölt le.

Aktív rg. koromban komolyan sokszor elgondolkoztam azon, hogy a juzerek tuti, hogy elvégeznek egy "Hogyan bosszanthatjuk rendszergazdánkat?" tanfolyamra.
Másképp biztosan nem tudnának olyan sok baromságot produkálni.

És, hogy mit csináltam szabadidőmben? Azon gondolkoztam (persze netezés közben), hogy hogyan kerülhetném el, hogy a juzerek megint kicselezzenek vmi "nem megy a gép" kezdetűvel :-)

KM

Újlaki Creative Commons License 2000.01.01 0 0 174
Az eredeti kérdésre válaszolva: a jó pásztornak nincs szabadnapja.

Otthon egymás mellé teszem a számítógépet, a zsebszámolót, az írógépet és az abakuszt, tollat-papírt és a dobókockát (alternatív randomgenerátor), és felügyelem a rendszert, hogy ne legyen fennakadás. Jelzem, eddig még nem is volt adatátviteli probléma, csak a hülye júzer hibájából (ja, hogy itt az is én vagyok?)

Újlaki Creative Commons License 2000.01.01 0 0 173
Az eredeti kérdésre válaszolva: a jó pásztornak nincs szabadnapja.

Otthon egymás mellé teszem a számítógépet, a zsebszámolót, az írógépet és az abakuszt, tollat-papírt és a dobókockát (alternatív randomgenerátor), és felügyelem a rendszert, hogy ne legyen fennakadás. Jelzem, eddig még nem is volt adatátviteli probléma, csak a hülye júzer hibájából (ja, hogy itt az is én vagyok?)

virge3d Creative Commons License 2000.01.01 0 0 172
Hát igen, erről szólt az egész hisztéria... :(
Előzmény: Gróf Úr (170)
McGyver Creative Commons License 2000.01.01 0 0 171
Szoval irsz egy perl scriptet ami ezt megcsinalja
, felteve ha a konyvtarnev=usernevvel
eleg egyszeru feladatnak tunik.

Ja , mindezt a cacls-el kombinalva...

McGyver
ps: Happy Y2K !!

Előzmény: Drex (156)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.01.01 0 0 170
Rencergizdai jelentés: átálltunk 2000 -re, minden működik jól, várjuk a hatalmas célprémiumot! :-)))
TomAce Creative Commons License 1999.12.26 0 0 169
Domika koszi a progit, kib jo .)))

Miert szabadsag alatt otthonrol is lehet modemen is netezni, nem csak munkahelyen ISDnen, vagy ez mar fuggoseg?

Előzmény: Domika (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!