2Pt 1,19 És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, a melyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;
2Pt 1,21 Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.
A Hgy pozitívuma, hogy ott Sz.Sz.-től ihletett prófétai beszédeket lehetett hallgatni. Nem minden gyülekezet ilyen.
Bizony, Mari néninek pozitívuma, hogy Isten alkalmas csatornának találta őt.
Ki állítja azt, hogy ebből emberi módon tőkét kellene kovácsolni? Ki állítja, hogy Isten dicsőségét csökkenti, ha emberek adják át az üzit? Ki állítja, hogy a prófétálásért embereket illet dicsőség? A pozitívum nem ezt jelenti.
Ha nem ember akaratából származik a prófétai szó, hanem a Szellemtől által, akkor miért lenne emberek pozitívuma? Ez olyan, mintha Isten dicsőségét ember akarná bitorolni, magának tulajdonítani.
Mondom kicsit lebontva: Ha Mari néni a szomszédból prófétál, úgy hogy nem is tud róla, de más, aki hallja beszédét kijelentést vesz általa, az sem a Mari néni pozitívuma, mert Isten még hitetlenen keresztül is szólhat, az utca emberén keresztül (vagy akár egy szamáron keresztül is). Aki ki akarja ezt sajátítani, ebből előnyt kovácsolni, nemde olyan mint Bálám, aki kedvelte a bért és pénzért prófétált?
Csak azért szóltam, hogy beteljék a mit a próféta szólott, mondván: Megnyitom az én számat példázatokra; és kitárom, amik e-világ alapítása óta rejtve voltak.
A másik szokásos pozitívumot nem írom ide (Nem firkálják a falat), mert az nem biztos. Ugyanis a Fa dezodor reklámot, és az RTL kliub reklámját igenis összefirkálták. Azt is, amelyik falon volt.
Bell, Next, kiváló példák! Úgy vitakultúra, mint vitaetika terén. Jajj a HGYnek, ha ilyen emberek (és ilyen eszközökkel) védik. Bell például nem átall hazugságokat kreálni, azokat a szánkba adni, és úgy hivatkozik rá. Jó módszer. Méltó a PLtől kirúgásomkor hallott "ártani akar a Gyülekezetnek"-hez. Ártani akar! Kitalálják az ember gondolatait is. Aztán a kitalált gondolat alapján bánnak el vele.
Szépen kérlek, hogy ebben a topicban legalább ezt a két nicket ne említsd, mert itt mondkettő OFF.
Tudom, hogy voltak. Olvasgattam a hgy-s topikokat. De hogy elbuktak volna? Tán ők is megunták az iszapbirkózást. Különben meg igazságtalanok volnánk, ha nem említenénk meg, hogy vannak azért kitartóak, mint pl. Belll, Next.
A többség azonban ide se dugja az orrát. Ödönke nagy bánatára. :))
Majd hétfőn reagálok erre valamelyik másik Hgy-s topikban. Ott próbáljatok majd kinyírni érte. Itt lehetetlenné teszitek a normális beszélgetést az offolásotokkal, képtelenek vagytok elszakadni e sérelmeitektől. Meg néhány nicktől. A Hgy-ben tanultam meg azt, hogy a sérelmeket minél rövidebb idő alatt el kell rendezni és letenni, és ez nagyon jó tanítás volt.
Ne keverjük a dolgokat! Az icukizmus az, amikor az egyik focista a csapat helyett csak önmagával törődik, vagy rosszabb esetben a nézőket hergeli odáig, hogy van, amelyik be is fut a pályára (ez Lajoska). Sajnos nincs rendes bíró, és nincs edző sem, így a focisták önmérsékletén múlik, hogy valaki belekezd-e az icukizmusba. Az icukázást a sportriporterek meg a szurkolók kezdik el, amikor megúnják az önmérsékletet tanúsítani nem akaró focista önzőzéseit. Azért pedig senki ne kiabáljon, hogy mindig az egyik kapu előtt folyik a játék, tekintettel arra, hogy a hágyés csapatnak se csatársora, se védői, stb. De ez nem a nem hágyés focisták hibája.