Keresés

Részletes keresés

msmks Creative Commons License 2008.12.28 0 0 24
állandóan ezek az örömhírhozók... csak tudnám honnan jönnek!
Előzmény: stor (23)
stor Creative Commons License 2008.12.28 0 0 23
Szerintem vonulj kolostorba. Ha még nem vagy ott, persze. :-)
Előzmény: toldigabor (22)
toldigabor Creative Commons License 2008.12.28 0 0 22

Számomra Isten Minden!

Jézus Krisztus a barátom, a tanácsadóm, a társam,....stb.

msmks Creative Commons License 2008.06.23 0 0 21
ha gyümölcsöt, zöldséget, húst eszünk? ha kivágunk egy fát, hogy legyen asztalunk, székünk?...

ha más vágja ki a fát, hogy nekünk legyen székünk, attól az még nem részben a mi felelősségünk-e? nem vágná ki, ha mi nem fizetnénk meg. bizony mi vágjuk ki azt.
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.23 0 0 20
Dehogy szörnyű - az élet része (na ez elmenne koan-nak is). Így teljes a világ.
Előzmény: prophet1 (18)
msmks Creative Commons License 2008.06.23 0 0 19
minden pillanatban gyilkosságok ezreit, millióit követed el, úgy, hogy nem is tudsz róla.
apró, mikroszkopikus élőlényekre taposol, immunrendszered gyilkolással védekezik, még a tusfürdőd vagy szappanod is öl.

hát aztán hadd feszegessem azt is, hogy ha hagyunk valakit meghalni, az gyilkosság-e? ha kint az utcán valaki fázik, és mi nem hívjuk be a fűtött hajlékunkba, és megfagy? ha nem adunk vért, és vérhiány miatt műtétet kell elhalasztani, majd ennek következtében meghal valaki? ha éhenhal egy hajléktalan, mert mi nem adtunk neki pénzt...
Előzmény: prophet1 (18)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 18
A gyilkosság nem szörnyű?...
Előzmény: szenyor Lakatos (16)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 17
Majd Pilátus válaszol....
Előzmény: msmks (15)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.23 0 0 16
Nagyon 'replay'-es hangulatban vagy mostanában :-) Igaz, nincs új a nap alatt.
Én most éppen halállistát írok, tényleg nem olyan szörnyűek ezek a dolgok, nagyobbrészt csak bebeszélés magunknak hogy "jajj mi lesz ..". Egy halálkutatónak pedig oly szép mindez, mint kertésznek a rózsa.
Előzmény: msmks (13)
msmks Creative Commons License 2008.06.23 0 0 15
tudod-é a választ?
Előzmény: prophet1 (14)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 14
Ezen a (z ostoba) kérdésen gondolkoztál 8és fél évig? - Kár volt....(az "ostoba" enyhe kifejezés, csak nem akartam erősebbet...)
Előzmény: msmks (13)
msmks Creative Commons License 2008.06.23 0 0 13
talán a gyilkosság nem is olyan kegyetlen dolog, csak mi tesszük azzá?
Előzmény: Pilátus (12)
Pilátus Creative Commons License 1999.12.29 0 0 12
Mit jelent számomra Isten?

Nekem semmit, mert nincs, legalábbis nagy "I"-vel. Gondoljatok bele, hogy hány vallás hány istent alkotott!
Ha Teremtőről beszéltek, az más!
Ő lehetett, de akkor igen gonosznak kellett lennie, ha az emberiség ismert történetét végigkövetjük. Ha azt mondjuk, hogy mindezt szabad akaratunkból követtük el, akkor mi a túrónak kellett ehhez Teremtő?
Az állatvilág még az emberénél is sokkal kegyetlenebb, mert ott még egyetlen "gyilkos"-t sem ítéltek el, noha naponta több ezer Tom falja fel Jerry-t.:))

kesztyűskéz Creative Commons License 1999.12.29 0 0 11
Kedves Brumimackó!

Értem!
Persze nagy kérdés, hogy az ember a saját intelligenciáját felülmúló dolgokban látja-e Istent.
Én speciel nem, ezen a területen tehát nem várok áttörést a MI tudatra ébredésétől.
Hiszen a hit nem intellektus kérdése.

Volt erről egy elég jó topic "Intellektus vagy őserő" címmel.

Hali,
Habi

Előzmény: Brumimackó (10)
Brumimackó Creative Commons License 1999.12.29 0 0 10
nem így értettem... a mesterséges intelligencia tartogat egy-két meglepetést, legalábbis egy embert intelligenciájában felülmúló entitás megjelenését. Az lesz ám a vicces!
Előzmény: kesztyűskéz (9)
kesztyűskéz Creative Commons License 1999.12.29 0 0 9
Igazad van, nem kell kiabálni :-))

legyen tehát "mi".
Vagyis: Többes Számban az Első Személy.
Igen. Ez az. Ez az én Istenem. Az Első Személy. Aki lehet Többes Számban is.
Akár hatmilliárdban. Ahogy AV (AV=Aranyviktor) itt, és én magam is más helyen már említette(m) volt.

Köszönöm a korrekciót Brumimackó, hozzásegített egy újabb, de fini cióhoz számomra.

Habi

Előzmény: Brumimackó (8)
Brumimackó Creative Commons License 1999.12.29 0 0 8
MI=mesterséges intelligencia!
Előzmény: kesztyűskéz (6)
hc Creative Commons License 1999.12.29 0 0 7
Isten az emberek egy része által létezőnek elfogadott téveszme. Az isten létét elfogadók - hívők - többsége saját testi és lelki gyengeségét, illetve ennek felelősségét próbálja erre az elképzelt felsőbb hatalomra átterhelni. Az isten létét hirdetők - egyházak - pedig az előbbiek gyengeségét kihasználva próbálnak meg anyagi hasznot húzni és pszihésen befolyásolt tömegbázisra szert tenni.

hc

kesztyűskéz Creative Commons License 1999.12.27 0 0 6
Szia Uly!

"Mit jelent számodra Isten?"

Pontosan!

MI-t jelent számomra Isten!

Azzal való egységet, amely mindannyiunkban ugyanaz, ami mindenben ugyanúgy megvan.
Vagyis amitől MI leszek az ÉN-ből :-)).
Olyan Egységes Közösséget, hogy érthető :-)) legyek ebben a po(pu)larista rendszerben, amiben gondolkodunk...

Hali,
Habi

person Creative Commons License 1999.12.26 0 0 5
Üdv, Odysseus.

Ha jól értem, azt kérdezed azoktól, akik hívőként ismerik magukat: barátaim, miért vitatkoztok Istenen, ha ismeritek őt?

Jó kérdésnek tartom.

Ellenérv: ha a másik nézetét vitatjuk is, a magunkéban még hihetünk.

Ez veszélyesen hangzik.

Aki a veszély önhitt mibenlétét felismeri, az kimekekül a csapdából.

Üdvözöllek, Odysseus...


person Creative Commons License 1999.12.26 0 0 4

>> Vallás, Filozófia >>

Mit jelent számodra Isten?

IQ138 válasz erre | adatok | e-mail 1999-12-10 17:38:06 (4)

Néha még idegesít...de egyre ritkábban...

IQ138 Creative Commons License 1999.12.10 0 0 3
Néha még idegesít...de egyre ritkábban...
aranyviktor Creative Commons License 1999.12.10 0 0 2
Szia uly!

Még tavasszal volt egy topicom, amiben az egyik esszémet idéztem: Hatmilliárd Isten van!

Mi nem Istenről beszélgetünk, hanem Istenképeinkről, melyek, ahány ember, annyi féle.

Dethlefsen nagyon bölcsen írja, hogy Isten egységben él, mi polaritásban, mi csak a polaritás fogalmait ismerjük, ezért szükségképpen minden elképzelésünk téves Istenről!

Vannak szent irataink, de azok olyanok, mintha mátkánkat egy személyleírás után választanánk ki. Melibe látatlanban, interneten keresztül szerelmes lettem, és mekkorát néztem, amikor egyszercsak ott láttam a buszállomáson! Így van ez! És nmég mekkorát fogunk nézni, amikor kilépünk a porhüvelyből!

üdv Neked:

aranyviktor

Előzmény: Ulysses (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.10 0 0 1
Szerintem ha bárki, bármilyen témakörben csevegni kezd, mihamarabb felvázolja az adott témában a maximumot, csúcsot, az elérhető vagy elérhetetlen célt, a netovábbot, azt ami tulajdonképpen az egész témakör mozgatórugója, ami a lényeg. (Pl. autóversenyzők a F1 nagydíjról, színészek Hollywoodról, Orvosok, az agyátültetésről meg mittomén)

Itt vallási, szellemi, misztikus témák forognak. S e témában - hanem tévedek - Isten volna, ez maximum.

Hogy számomra mit jelent, pontosan nem tudnám megfogalmazni, talán nem is lehetséges.
Azért megkisérlek pár gondolatpt: Ő a Lényeg, Ő a Végső, Ő a Mindenség.

Üdv
Big

Előzmény: Ulysses (-)
Borz_ Creative Commons License 1999.12.09 0 0 0
Kedves Uly!

Szerintem Istenről beszélgetni játék. Olyan, mint amikor várat építünk homokból. Jót szórakozunk. És nézzük milyen szépet is építettünk. Puszta homokból. Semmiből! Esetleg irigykedünk a másikra, hogy ő szebbet épített, bár ez ritka, gyakoribb, hogy leszóljuk a másikét, mert a mi várunk a legszebb! Vagy pedig csak állunk a homokozó szélén, és lesajnáljuk a játszadozókat, hogy azt hiszik, várakat építenek, pedig csak homok az egész! Nőljenek már fel!

Most azt kellene mondani, nekem Isten a homok, amiből Ti várakat építetek. Ez tök jól hangzana, csak nem igaz.. :) Nem tudom, mi Isten, nem is nagyon érdekel... persze valamennyire igen... de nem úgy... no mindegy, úgysem tudom elmondani!

De asszem a kérdés nem is nekem szólt, én nem nagyon szoktam istent emlegetni. No mindegy. Kedvem volt hozzászólni, remélem nem baj.

Járj békével

Borz

ui: Most így elolvasva, nem is írtam semmit... nagy üresség az egész... de csak ennyit tudok mondani.

Ulysses Creative Commons License 1999.12.09 0 0 topiknyitó
Mit jelent számodra Isten? Hogy miért ez a címe a topicnak? Talán azért, mert olyan sokszor hivatkoztok ti, kedves topictársaim istenre, hogy azt megszámlálni lehetetlen. Mindannyian(?), nem, legtöbben hisztek benne, mégis vitákba bonyolódnak HIT-esek, keresztények, és egyéb vallási felekezet tagjai, valamint semmilyen vallási felekezet tagjai. Miért? Ennyire fontos a forma, ami a lényeget takarja? Vagy ha csak szeret az ember, az már rég nem elég? Mondjátok el véleményeteket nyiltan. Üdv: Uly:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!