Keresés

Részletes keresés

MickeyKnox Creative Commons License 1999.12.10 0 0 10
Eloszor is, koszonom az eddigi hozzaszolasokat!

Valami ilyen sejtesem volt, ugyhogy tenyleg jobb lesz az otthoni vasarlas...

yfel: némi fejlesztesre tenyleg szorul a dolog, de vegulis nincs csucsteljesitmenyu gepre szuksegem, en csak egy atlag otthoni szamitogepet szeretnek

Utoljara meg: ha valaki esetleg tudna vagy egy vimet adni, ahol az araknak utananezhetnek, illetve hogy ez a helyzet-e a scanner-rel es a cd-iroval is.

Elore is kosz!

Yfel Creative Commons License 1999.12.10 0 0 9
Ha online akkor Amazon.com, de ha jól tudom akkor ők nem árulnak számítógépeket.
A másik meg az, hogy azok a konfigurációk amiket Te felsoroltál még elég sok fejlesztésre szorulnak :) ff-el értek egyet, szerintem otthon vegyél gépet, akkor legalább még a lebukás veszélyét is elkerülöd... elég idegesítő lehet ha pont akkor veszik el a gépedet amikor már majdnem otthon vagy...

Yfel

Gabó Creative Commons License 1999.12.10 0 0 8
A modem a gatewayben V90 es tehát nagy valószínuséggel muködik otthon is. Evvel együtt szerintem inkább csak részegységeket érdemes vinni, a monitort úgy is kiszúrják a vámon.
Én autórádiót viszek haza, az biztosan kompatibilis.
A www.vam.hu oldalon vannak információk bár 1999 jan.1. én frissítették, tehát azóta változhatot.
Eszerint a vám 15 % + 25 % ÁFA azaz simán 44%.
Viszont ha laptopt viszel akkor az vámmentes, ha azt mondod ez már veled volt mikor kimentél.
Olvasd el honlapot.
Ha pedig jó vételt akarsz akkor www.ebay.com. Aukció, spórolhatsz kb 2-300 dollárt, és engem még nem vágtak át ott.

Gabó

jerico1 Creative Commons License 1999.12.10 0 0 7
A modem valószínüleg működni fog, legalábbis az otthon vásárolt laptop modemja viszi rendesen itt, Kanadában az adatot, tárcsáz, stb. szóval minden o.k.
freeze flash Creative Commons License 1999.12.09 0 0 6
Általában a kütyükben kapcsolóüzemű tápok vannak, amiken hátul lehet állítani a feszültségszintet, 260-300 V max-ig.
Elég sok mindent hoztunk be az USA-ból, amiken Canada címke is volt, mennek ezek itthon is, mert állítható a táp. De azért erre nem árt _fizikailag_ is ránézni. /Az van-e a dobozban, ami...?/

SZVSZ nem éri meg gépet behozni, mert az itteni sajátos VÁM-jogszabályoknak és csalásoknak köszönhetően egy csomó minden sokkal olcsóbb itthon. Tapasztalat.

Ha meg bevámolod, csak a gatyád megy rá. Egy haverom megtette, a hüje.

SZVSZ felejtsd el. Hozd haza az árát, és vedd meg itthon.

ff
a kereskedő

Piszkos Fred Creative Commons License 1999.12.09 0 0 5
Hat, ha minden penzedet atalakitokra akarod kolteni...
Egyebkent atalakitok. Volt szerencsem ketfelet kiprobalni, mindketto 20 USD koruli arban volt. Ezert a penzert ugye meg nyilvan nem valtoztatja meg az aram frekvenciajat, szoval ha barmi asznalna ezt, akkor az nem megy. (Pl ora). Azt hiszem ebbol a szempontbol mazlid van, mert a szamitogep a frekvenciara nem lehet tulzottan allergias. Azert utannanezni nem art.Nagyobb gond a teljesitmeny. Az egyikkel elvben lehetett volna szamitogeet is hasznalni, de csak 50 wattig volt hitelesitve, amikor egy laptoppal elkezdtem CD-rol flopyra masolni, akor elfustolt. (A szo szoros ertelmeben kigyulladt szegeny.) Szerintem nem sokaig birna a desktop gepet. A masik fajta az 1600 watt, es az ugyan birna, de arra meg ra van irva, hogy mivel nem tul stabil a feszultsegleadasa, csak olyan eszkozokhoz ajalnjak, ami hot termel, hajszarito, vasalo, stb. A szamitogepet erre sem kotnem ra. (Itt a feszultsegatalakito birna, a szamitofgep fustol el :-) ) Maradnak a sokkal dragabb feszultseg atalakitok, de azok meg valoszinuleg el is viszik a hasznodat. Arrol nem is beszelve, hogy kenyelmetlenul helyhez vagy kotve, nem viheted arreb a gepedet, csak az atalakitoval egyutt. :-(
Előzmény: MickeyKnox (3)
Degeczi Creative Commons License 1999.12.09 0 0 4
Nyaranta van alkalmam felkeresni az emlitett orszagot es neha hozok is egy-ket aprosagot, max. videokartyat. Azt is csak azert, mert epp akkor jelent meg es nagyon kellett. Vagy idehaza nem kaptam, mondjuk US kiosztasu MS billentyuzet. De soha nem azert, mert ott akar egy fillerrel is olcsobb lenne. Kb. uaz az arszint, de tobbnyire inkabb dragabb.
Az altalad emlitett boltok mar az ottani kinai kisboltoknal is jo 10-20%-al dragabbak, de az itthon csempeszarut forgalmazo cegekkel vegkepp nem vehetik fel a versenyt.
Nagyon fontos szempont a garancia is, illetve itthoni adoalanyoknal a szamla.
Szoval szerintem nem erdemes.
Előzmény: MickeyKnox (3)
MickeyKnox Creative Commons License 1999.12.09 0 0 3
Fred: ugy tudom, hogy atalakitok vannak, egy csomo dolgot szoktunk hasznalni otthon (marmint ittenieket)

Vegulis az erdekelne , ha tudtok valamit mondani, hogy egy hasonlo konfig mibe kerul otthon

scannert szerintem innen erdemesebb vinni, talan nyomtatot is. + meg a cd-iro is, ocsem most vett egy 4x2x24-es adaptec-et, kb 250$-ert.

Amugy koszi az eddigi valaszokat!

osszerakni azert talan osszetudom, vegulis muszaki tanarnak tanultam :)

brown: ami most eszembe jut (egy se A-betus)
Future Shop
RadioShack
Computer City
CompuSmart
Visions
Office Depot
Staples

Piszkos Fred Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2
No akor indoklom is.
1, A haz es a monitor nem biztos hogy 220V 50HZ-vel is mukodik. Azt le kell ellenorizni.
2, Nem vagyok biztos benne, hogy a modem jo lenne, nincs-e vaami elteres a telefonvonalak szabvanyai kozott.
3, Marad, hogy alkatreszeket viszel haza, processzort, alaplapot, videokartyat, stb, es a szukseges egyebet, monitor, haz stb otthol veszed. Ekkor a Vammal egyutt meg mar nem vagyok biztos benne, hogy olcsobban uszod meg. Plane, ha nem ertesz ugy hozza, hogy magad osszerakd, hanem valakivel ossze kell rakatnod. Raadasul igy az alkatreszeid garanciaja enyhen szolva nehezen lesz ervenyesitheto. Ha csak nem viszed vissza ki. :-)
4, Nekem amugy sem szimpatikusak az egyen gepek, egy COMPAQ-val egyszer mar megjartam, nem adtak vele semmi igazan hasznos gepkonyvet (ertsd semmi leiras a switchekrol, stb) , vagy program install CD-t, es ezt meg utolag sem lehetett tolluk bevasalni. Igy aztan most van pl egy kifizetett Win98-am, mert azt a gep araba beleszamitottak, licensz is van hozza, csak install CD, az nincs. (Na jo, kell a francnak a Win98, de megis, ha mar az arat kifizettettek velem....)
brown Creative Commons License 1999.12.09 0 0 1
MickeyKnox kedves ,

sajna a konfigurációkhoz nem igazán tudok hozzászólni, viszont két éve külön bőröndben hoztam be egy teljes gépet, scannerestül és megúsztam a vámot. Jó, mondjuk elfelejtettem szólni.

Akkor emlékszem nagyon megérte, kb fele-2/3-a volt minden.

Jut eszembe, illetve nem jut: hogy is hívják azt a nayg bolthálózatt ahol mindenféle ilyesmit lehet kapni (asszem a-val kezdődik)

Piszkos Fred Creative Commons License 1999.12.09 0 0 0
Kesz gepet 0-at vigyel.
MickeyKnox Creative Commons License 1999.12.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

6 honap mulva szeretnek hazamenni Calgarybol, es tervezem egy szgep. vasarlasat. A problema a kovetkezo:

1, nem tudom milyen vamot, stb.-t kellene fizetne
2, egyaltalan megeri-e innen vinni a gepet

Leirok par konfiguraciot, ami nekem megfelelne, s ha tudtok, kernek nehany epito velemenyt

***********
1, Packard Bell
400MHz AMD-K6-2
15" Monitor (valszeg noname)
32MB SDRAM, 4.3 Hard Drive, 40x CD-ROM, 3D AGP Graphics Adapter, 56K PCI V.90 modem, Windows keyboard, Lexmark 1200x1200 DPI JetPrinter

ez 999 dolcsi, kb 170.000 FT

*****
Getaway Astro PC

Intel Celeron 400MHz, 64MB RAM, 4.3 Hard Drive, 40x CD-ROM, 56-os modem, win98, 15" monitor
-----

Vannak meg a 699-799 dolcsis (monitor nelkul)
4.3 HD, 56-os modem, 32x cd-rom, stb

----
Plusz vinnek scanner-t, egy 600x600-as kb 80-200, a jobbak 140-400

Szoval ha tudtok orommel vennem a segitseget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!