Keresés

Részletes keresés

rayn Creative Commons License 2001.07.21 0 0 13
Ez már egy régen lejárt vicc. :)
Mindjárt elolvasom a topikot...
Yoshida Creative Commons License 2001.07.21 0 0 12
Na ja, ezért is tettem smájlit. :)
Előzmény: surmi (11)
surmi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 11
Szia!

Ez a fajta szivatas nem tul ritka. Az sms (sm) kuldes elotte csak a srac idegesitesere szolgal, a lenyeg, hogy - regebben a gate.sms.ru oldal volt erre alkalmas - egy emil->sms gateway kell hozza, es azt az emilcimet felirjak par levlistara, esetleg kap egy mailbombot.
Ezert van ujabban mindenhol korlat, persze elegendo energiaval es par jo kis scripttel :) meg mindig nem lehetlen a dolog, csak kicsit kisstilu.

surmi

Előzmény: Yoshida (10)
Yoshida Creative Commons License 2001.07.21 0 0 10
Nah, felhozom a topikot... :)

Szóval egy osztálytársam (jobban hangzik mint hogy a haverom mi?) mesélte, hogy a haverja kapott egy sms-t, hogy ha nem küld a számra vissza egyet, akkor kap xx db (10-99között nem emlékszem) "ajándék" sm-et. Nem küldött vissza semmit, és persze kapott egy rakás üzenetet. Aztán pár óra múlva jött megint a levél, hogy küldj vissza sm-et. Akkor visszaküldött, ami azt eredményezte, hogy pár óra múlva megint jött a levél... Legalábbis ezt mondta, le is cserélte a sim-jét. És állítólag a westelnén azt mondták neki, hogy a neten beírták egy helyre a számát, és azért van ez.
Nem tudja valaki a web címet? :)

gabek Creative Commons License 2000.01.14 0 0 9
Szerintem inkább sürgősen ellenőrizd a mail servert, mert úgy tűnik lassú a levélforgalom. Ez a hír novemberben számított újdonságnak.

GABEK

moga Creative Commons License 2000.01.12 0 0 8
Nibiru!

Kuksi ezt az oldalt! : W900 kozlemenyek

moga

Som-Som Creative Commons License 1999.12.09 0 0 7
Herold Creative Commons License 1999.12.09 0 0 6
270 millió.
Előzmény: el_mariachi (4)
el_mariachi Creative Commons License 1999.12.09 0 0 5
Ja, a lényeg lemaradt: állítólag ugyanígy nem lehet manipulálni a rendszert külső hívással sem.
Hiába no, öregszem. :-))
Előzmény: el_mariachi (4)
el_mariachi Creative Commons License 1999.12.09 0 0 4
Jó estét.
Namost én nem vagyok szakember, de a jó multkorában, amikor először jöttek ilyen veretes hírek – az első asszem úgy szólt, hogy amerikából terjed egy sms vírus, mely tönkreteszi a telefont, ha elovasod; mondjuk ez eleve tarajos baromság volt úgy ahogy van, tekintve, hogy nem teljesen kompatibilis az ottani 1900-assal az európai GSM szabvány :-)) – mi biza az újságnál ahol dolgozom rákérdeztünk az amerikaiakra, hogy arrafelé mi a répa, ezek meg csak néztek rendkívül bután, hogy ilyen hülyeséget még nem hallottak abban a 224 milliós országban. Sem a környező államokban, sőt, a "megbízható" jóakarók által egyébként megadott referenciaoldalakon – Ericsson, Nokia, Siemens, stb. – nem hívták fel a figyelmet semmi ilyesmire. Biztos ismeri mindenki, hogy "ha nem küldi tovább ezt a levelet x példányban, ön leprás lesz, a kutyát meg lelőjük." leveleket...
Ja, és mind az itthoni, mind az amerikai és cseh szakemberek lehetetlennek tartották, hogy egy sms manipulálja a sim-et és a telefonálást, mivel gyakorlatukban még nem fordult elő ilyesmi. Hát ennyit erről. Én mondjuk eleve nem olvasgatok ilyen smseket, már nem azért, mert attól félnék, hogy a telefonomnak valami baja lenne, hanem mert zavar a hülyeség.

Üdv
e_m

X polgártárs Creative Commons License 1999.12.09 0 0 3
...B.G. mexakította a láncot, de ráb@ßott, mert így is brutális lett a telefonszámlája. Ezt követően elhagyta a felesége, mert neki + nem engedte + a 90 es körzetszámok hívását, erre a hölgy elvitte a közös hörcsögöt is. B.G zaklatott lekiállapotában levélírásba kezdett:
"** High Priority **
Ha bárki...
Előzmény: beep (1)
Juiice Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2
Bocs Nibiru, de teged rendesen megszivattak....

Hogy lehet ilyesmit elhinni??? ha a hivo meg hozza is ferne bizonyos adatokhoz igy:
-hogyan menne at a data? Vagy o nem rendes telefonrol hiv, hanem valami data-fogadasra felkeszitette? Csak mert a te elofizetesed ugysem data-s, ugyhogy csak hang megy. Abba persze belekodolhat barmit a telefon.
-aztan hogyan telefonal a te szamladra? a SIM kodja nem tul irhato a telefon reszerol, ugyhogy a kartya az o telefonjaban marad az o kartyaja. Ha azzal beszel, nem neked szamlazzak
-ha megis baj lenne, 1 ingyenes telefon az ugyfelszolgalatra, szamla elfelejtve, tobbi az o gondjuk

Juiice

Ui: nem nagyon ijedtem meg, de koszi a jo szandekot

beep Creative Commons License 1999.12.09 0 0 1
.. es ezt a levelet kuld el 10 embernek, mert korbejarta a vilagot, es mar 5000 embernek szerencset hozott, de persze ugy olvasd el, hogy kozben nem nyitod meg a levelet, mert a #90 subjet-u levelek virust tartalmaznak, amelyek azonnal torlik az osszes juzert a szamitogep elol ...
Előzmény: Nibiru (-)
mal Creative Commons License 1999.12.09 0 0 0
0-át fogok gépelni.
Előzmény: Nibiru (-)
Nibiru Creative Commons License 1999.12.09 0 0 topiknyitó
A következőt kaptam tegnap egy barátomtól gondoltam megosztom mindenkivel az információt:

** High Priority **
Ha bárki ismeretlen (általában valamelyik mobilszolgáltató nevében) a
mobiltelefonodon felhív és arra kér hogy tárcsázz #90 vagy 09# -et,
azonnal szakítsd meg a hívást!!!
Ha mégis megtennéd amire kérnek, a hívó hozzáférne a SIM kártyádhoz és a te
számládra telefonálhatna.
(Bár eddig még csak Csehországban történt ilyen jellegu visszaélés.)
Ha gondolod hívd fel ismeroseid figyelmét is erre!

Hát ennyit a GSM biztonságáról. :((

Szeretettel:

Nibiru

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!