Keresés

Részletes keresés

Zernovics Creative Commons License 2012.10.02 0 0 28

Solymosi Lászlóné , vagy ismertebb nevén Rézi néni az, akire a legszívesebben emlékszem.

Nála 4-es 5-ös dolgozatokat írtam, mert bár kegyetlen volt , de tudott tanítani.  Emlékszem, volt aki 3db 1-est is haza vitt fizika órán, de mesélte, ne csodálkozzunk, adott Ő már 7 db-is .  Ezt könnyen be lehetett Nála gyűjteni házi hiány és egyéb apróságok által.

És aki előző órán 1-est kapott, azt naná hogy legközelebb is kihívta minimum egyszer a táblához. És olyan is volt, akire pikkelt, és véletlenül nem 1-esre felelt, annak nemes egyszerűséggel nem írt be jegyet :)

 

Kedvenc szituációm , kihívott egy srácot, aki már tele volt 1-esekkel, és mit ad Isten, Rézi néni nem tudta megfogni. TUDTA!!!

Ezen még az öreglány is elcsodálkozott !   " - Ugye Balázs ?!!!  Ugye?!!! Meg lehet ezt tanulni !!! - Tanárnő, akkor nem egyes?-

Nem , ez egy hármas -  De jó, be tetszik írni ?   -Nem ! Leülhetsz Balázs !  "

 

Persze , ha dekkre felelt volna, már firkantotta is volna befelé !

 

Emlékezetes még Rusainé, de csak azért, mert volt vagy 2 méter magas és törött volt az orra!

 

Egyébként utáltam oda járni .  Tele volt beképzelt seggarc gazdagpalántával ,nem volt olyan évfolyam, ahol nem lettek volna arcos-harcosok, meg kikent picsák tűsarkúban meg holdjáróban. Nem beszélve arról, volt, aki már akkor kocsival járt gimibe.

De hát kinek mi jutott :)

morgana Creative Commons License 2006.05.28 0 0 27

most olvastam, hogy a hírt Csilláról. nagyon nagyon sajnálom szegényt :(((((((((

nekem spanyolt tanított két évig a szinyeiben, és csak jót tudok róla mondani. csupaszív ember volt.

Előzmény: váltóóóláz (24)
fd6667 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 26

"én emlékemiben nem úgy van, ráadásul szerintem nagyon poroszos volt. Solymosiné mindenképpen"

Nekem más Róla a véleményem. Jól és eredményesen tanított. "Galád módon" igyekezett kikényszeríteni, hogy tanuljunk. (tudom, sokak szerint az iskola nem tanulásra van...) Nem volt részrehajló. Jóra nevelt. (tudom ez is csúnya dolog....) Általában nem vagyok túl jó véleménnyel a tanáraimról. Ő volt az egyik, akire hálásan és tisztelettel emlékszem. 

1954-66 között jártam oda.

Előzmény: sacsill (23)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.03.27 0 0 25

Sziasztok!

Én jóval később jártam oda: 1997-2001, de imádtam, mert elég laza volt, és nem kellett halálra tanulnom magam, valamint az Andrássy út varázsa...:-)

váltóóóláz Creative Commons License 2004.08.31 0 0 24

Helló kshields, és mindenki. Popov Lívia osztálytársam volt, és ezek szerint talán te is (nem hallottam róla azóta). 89-93-as évjárat vagyok, Éltető Péterné spanyol-német szakos osztálya.

És akkor talán itt mondanám el - hátha valaki ismerte, és szívesen emlékszik vissza rá - hogy osztálytársunkat, Baldangin Börte Csillát e hónapban eltemették autóbalesete után. Néhányan elmentek közülünk a búcsúztatására.

sacsill Creative Commons License 2004.08.10 0 0 23
Sziasztok! Én 80-84 jártam a Szinyeibe, Solymosiné volt az ofőm. Nekem a Beló németet tanított. Most ajánlotta valaki, hogy  amost ált. elsős fiamat, felsőbe vigyem majd oda, mert jó suli. Hát ... az én emlékemiben nem úgy van, ráadásul szerintem nagyon poroszos volt. Solymosiné mindenképpen.
fd6667 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 22

A vonaton az utas és a kalauz vitatkozik. Az utas marhának nevezi a kalauzt. Mire az azt válaszolja, hogy a vasút nem alkalmaz marhákat, csak szállít.  

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.03 0 0 21
Sziasztok szinyeisek,
Érdekelne, hogy mi van Popov Líviával, 93-ban érettségizett nálatok.
Aki ismerte, kérem írjon.
kösz
despota2000 Creative Commons License 2003.10.26 0 0 20
hello! én még mindig a Szinyeibe járok. Most vagyok végzős. Ismerem Kingát. Angolul Ttanított kb.négy évig, utána új tanárt kaptunk. Hála! :)
Előzmény: Threepwood (13)
Mikolt Creative Commons License 2003.05.14 0 0 19
felhozom.

'94-'98-ig jartam oda. ott erettsegizett a nagynenem '76-ban, az anyam is ott tanult, az ocsem meg iden vegez az elso 8 osztalyos osztalyban. szinvonalas suli, habar anno az erzelmeim vegyesek voltak.

Threepwood Creative Commons License 2003.01.18 0 0 18
Csövi! Nem kétlem, hogy akkoriban jó volt, de három évvel ezelőtt (akkor ötödikes voltam) a rossz és jó élmények aránya 95%-5% volt. Változnak az idők.
Előzmény: Csónakos (17)
Csónakos Creative Commons License 2003.01.18 0 0 17
Sziasztok Szinyeisek!
Nem értem ,miért kell ennyire bántani ezt a sulit?
1985-ben érettségiztem ott,és csak jó emlékeim vannak.Vagy az idő mindent megszépít...???1981-85 évjáratból van vki?
Threepwood Creative Commons License 2003.01.03 0 0 16
Olvasd el a "Melyik a legrosszabb iskola?" című topik uccsó két hozzászólását. Nálunk ilyen volt a Szinyei.
Threepwood Creative Commons License 2003.01.03 0 0 15
Bizony, tanított. Ő volt a fő ok, ami miatt elmentem onnan.
Előzmény: Dzseremmi (14)
Dzseremmi Creative Commons License 2003.01.03 0 0 14
ja. őtis. de engem nem tanított. téged?
Előzmény: Threepwood (13)
Threepwood Creative Commons License 2003.01.03 0 0 13
Én csak egy évig jártam oda, és, hát.. mivel jót nem tudok mondani, ezért inkább nem mondok semmit. Csak egy: ismer(t)ed Kosznáné Endrődi Kingát?
Előzmény: Dzseremmi (12)
Dzseremmi Creative Commons License 2003.01.03 0 0 12
hja. ismertem az osztalyat is, akik 3-4 eve vegeztek. magyartanarno volt. Belo
Előzmény: Dévér (11)
Dévér Creative Commons License 2003.01.02 0 0 11
sziasztok! emléxik valaki Belosvics nevű tanárra?
Előzmény: Dzseremmi (10)
Dzseremmi Creative Commons License 2003.01.01 0 0 10
én 6évig jártam oda. és 2éve végeztem. bio-kém. amikor oda jártam akkor még meg voltak győződve h fasza a suli. hehe. pedig nem az:)
azért ha van vki aki odajárt akkor igazán beírhatna!
Threepwood Creative Commons License 2002.12.21 0 0 9
Én is jártam oda, egy évig, de az, ami ott folyt (folyik), hát az kritikán aluli.
dzsek Creative Commons License 2002.07.07 0 0 8
Barátom, micsoda indulatok. Mintha nem igazán emlékeznél szívesen erre az időszakra.
Előzmény: kerenyitomi (5)
Murphy Creative Commons License 2001.09.13 0 0 7
Ho!
Azért nem volt az mindig szar. Én lenyomtam ott 12 évet (73-85), kimondottan jó suli volt akkoriban. Persze ahhoz képest, amilyen az átkosban volt a "helyzet". Üdv mindenkinek, aki ismeri belülről!
hangaroa Creative Commons License 2001.09.03 0 0 6
Kérném szépen! Mi ez a negatív hozzáállás! Én pl. szerettem a Szinyeibe járni, arról nem is szólva, hogy a reál tárgyakból kifejezetten magasfokú képzést csinálnak.

Ha már itt tartunk, néhány híres volt Szinyeis:

Bajor Imre, Zemplényi (azt mesélik róla, hogy már a Szinyeiben is sikkasztott: osztálykirándulást szervezett, és lenyúlta a pénzt), Dolák-Saly Róbert, hangaroa :-))

hangaroa

kerenyitomi Creative Commons License 2001.04.27 0 0 5
én is jártam abba a szarba 1985-1986 körül. emlékszem az akkori igazgató mondta is anyámnak na ide az ön fiát gimnáziumba nem vesszük fel... hogy rohadjon meg rusai meg a többi köcsög elbaszott geci
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.25 0 0 4
Szinyei 92-96, kémiás (C).

Sötét, elmaradott, szutyok hely volt. Ha ma bemegyek, teljesen ledöbbenek, hogy néznek ki a gyerekek, mintha nem is ma élnének, hanem 30 évvel ezelőtt. Ma így visszagondolva nagyon hátráltatott az a suli, valahogy a világ folyásától teljesn elzárt gyerekek jártak oda. Emléxem, összesen 1 csávó volt, akinek az aktuális trendekhez némi minimális köze volt, de neki is úgy, hogy neki a trend a piacokon kapható, neonsárga kofapulóver, meg a háromszáz forintos biciklisszemüveg volt, azt erre tette a nagyarcot... ;-)))

kriszta101 Creative Commons License 2000.06.26 0 0 3
Üdv!
1986-1990. Én is Szinyeis növendék volnék! Mióta érettségiztem, be nem tettem a lábamat oda. VOlt kb. 1 jó tanárom.
Előzmény: Csótány (-)
depeche babee Creative Commons License 2000.01.08 0 0 2
Én az voltam, megbántam de mind1.
Jó tanács:egyetemen vizsgán ha megjegyzi a vizsgáztató, hogy jé, szinyeis le ne fikázd a sulit! A végén még kiderül, hogy ő is odajárt. (velem megtörtént)
Csók
Skog Creative Commons License 2000.01.06 0 0 1
Nem vagyok szinyeis, de egy csomó cimbim járt oda, ők szerették, úgyhogy üdv minden szinyeisnek.
jeegynullas Creative Commons License 1999.12.09 0 0 0
En csak nullas, nem Szinyeis.
Előzmény: Csótány (-)
Csótány Creative Commons License 1999.12.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok Szinyeisek! Senki nem nyomul közületek a törzsasztalban? Ha mégis, feltétlenül írjatok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!