Keresés

Részletes keresés

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.03.07 0 0 50

Gondoltam felhozom a topikot, én a napokba kattantam rá az akna keresőre https://minesweeper.online/en/game/156233312

 

 

egész jó kis netes oldal!

 

 

fraki Creative Commons License 2006.09.03 0 0 49
Ja, rekordok:

?,?,98.

Minden zászlót kirakok reflexből, de megpróbálok leszokni róla...
fraki Creative Commons License 2006.09.03 0 0 48
Azt hiszem, nekem is volt ilyenem.
Előzmény: Poedle B. (12)
jurijpetya Creative Commons License 2006.07.31 0 0 47

4,31,92

Éljen a nyár, megy az aknakeresés...

swwperking Creative Commons License 2003.04.03 0 0 45
szegasztok,
a rekordom a harom szinten
beginner:3
intermediate:21
expert:67

a vilagcsucs 43 mp expert szinten, erdeklodoknek ajanlom ezt az oldalt:
http://metanoodle.com/minesweeper

Eördögh Creative Commons License 2002.12.11 0 0 44
Nocsak! Felhozták a topikot :-)

mostanában visszaszoktam rá én is (unom a flippert meg a breakoutot), 130 körülről kellett lefaragni megint az eredményt, két hét után 104-nél tartok. zászlókkal persze. zászlók nélkül egész más feeling, ki is próbálom :-)

Előzmény: miluuu (43)
miluuu Creative Commons License 2002.12.11 0 0 43
A játék nem korosztályfüggő szerintem. Bár ha valaki eredményre megy ahhoz jó reflexek, jó szem és egy nagyon jó egér kell.
Én nagy fan voltam mint itt szinte mindenki. Az elején még kiraktam az aknajelzőket, aztán nem aztán már aknákkal álmodtam.. Történt mindez olyan 16-17 éves koromban. Szerintem nem lehet megunni, én még a mai napig előveszem és játszok.
Előzmény: KÖLYÖK (42)
KÖLYÖK Creative Commons License 1999.12.28 0 0 42
Sziasztok!
Bevallom, én rászoktam. Több, mint hét éve volt az első találkozásunk, sokáig nem játszottam többet, mint mások, aztán jött az, hogy "lehet-e 100 alatt az expertet??". És én bizonyítottam.
Elértem a 100-at, majd 99 és így tovább, de már kis bombácskákkal álmodtam. És ekkor: na jó 90-nél leállok. Le is álltam. Közel egy évig nem játszottam szenvedélyesen. És most újra... Szóval szerintem is mázli kell a kis és középpályához, de a nagyhoz, oda gyors logika, sok játék, és jó egér... nos most törekedem a 80-ra. De már nem is a csúcs megdöntése érdekel, hanem ez egy olyan játék, amit egyszerűen nem lehet mgunni. Szóval, nagyszerű!! (amúgy a rekordjaim:5-31-90. )Kérdésem: van aki szintén hasonlóan aknakereső-függő volt valaha?? De úgy igazából? És ha igen, hányévesen? Meg kíváncsi lennék, szerintetek mennyire korosztályfüggő ez a játék?
Public Enemy Creative Commons License 1999.12.08 0 0 41
Köszönöm! Tényleg s..g vagyok a kombinatorikához, de így most értem. A prímszámokat el nem tudtam képzelni, hogy hogy kerülnek ide, de már az is OK. A nagyságrendeket tekintve már helyesbítettem magam. Pontosan a relatív kicsiny volta miatt nem kezdtem el kattingatni, hogy hátha tudok fényképezni ilyen 1mp-es beginner pályát. (Ha valakit érdekel, elmondom, hogyan lehet Windowsban ilyen képernyőfotókat csinálni. Hátha valakinek mégis bejön egy!)
Előzmény: noway (40)
noway Creative Commons License 1999.12.08 0 0 40
Bocs az offért, gondoltam, hátha érdekel valakit:

n*m mezö, n<m, k üres mezö (=amin nincs akna).
A) k>=2*n
ha k mod n nem 1, akkor az üres mezöket le lehet rakni úgy, ahogy a Te ábrádon van, lépcsöben (lesz egy üres téglalap meg egy k mod n hosszú "lépcsö", pl a Te ábrádon 6 hosszú).
ha igen, akkor valamelyik üres sarokban benn kell hagyni 1 aknát, a többi ugyanaz. (Ez nem jó, ha k=2*n+1, de akkor is meg lehet csinálni, csak bonyolultabb.)
B) k<=7
ha k nem prím, akkor le lehet rakni téglalapként (4-re 2*2-es, 6-ra 3*2-es téglalap a sarokba), ha igen, akkor sehogy.
C) k<2*n és k>7
Ekkor k, k-2, k-4 valamelyike osztható 3-mal, tehát nem prím (ide kell a >7). Legyen ennek a felbontása a*b. A másik feltétel miatt a, b < n. Az egyik sarokba lerakjuk az üres mezöket egy a*b-s téglalapként. Ha k-2 vagy k-4 volt osztható 3-mal (vagyis maradt még 2 vagy 4 üres mezö), azokat lerakhatjuk a téglalap és a fal találkozásához, 2 hosszú lépcsökként.
(Ha nem világos, szólj, csinálok hozzá ábrákat)

A nagyságrend szerintem sokkal nagyobb 100-asnál, de még így is nagyon kevés, ha azt nézed, hogy az összes lehetséges elrendezés száma durván 1017...

Előzmény: Public Enemy (38)
_UPi_ Creative Commons License 1999.12.08 0 0 39
Valamikor regebben irtam egy minesweeper klont Linux ala, annyiban ter el az eredetitol, hogy a szamok mellett a hatterben egy kep kezd megjelenni a "megfejtett" mezokon, es akkor jelenik meg teljesen, ha a jatekos nyert. Egyebkent majdnem ugyanaz, mint az eredeti. Akinek kell, irjon, es elkuldom.

A rekordom nekem is valahol 120 korul volt, mar nem emlexem, hogy mennyi.

Public Enemy Creative Commons License 1999.12.08 0 0 38
Hú, ez egyre érdekesebb lesz! Nem fejtenéd ki bővebben? Ha off-topicnak tartod, akkor emilben is jöhet, komolyan érdekel!
Én is gondolkoztam a dolgon és rájöttem, hogy a százas nagyságrenddel nagyon alábecsültem a lehetőségek számát, hiszen ha az általam legtriviálisabbnak tartott elrendezésben csak a két felső aknát kezdem el rakosgatni (praktikusan akárhova), már akkor is többszáz lehetőség adódik.
Előzmény: noway (37)
noway Creative Commons License 1999.12.08 0 0 37
Pontosabban, ha a szabad mezök száma kisebb, mint 10, és prímszám, akkor nem, de egyébként mindig.
Előzmény: noway (36)
noway Creative Commons License 1999.12.08 0 0 36
Ha egy kicsit gondolkoznál, hamar belátnád, hogy bármekkora pályán, bármennyi aknát el lehet úgy helyezni, hogy kapásból kinyíljon.
Előzmény: gsmhack (26)
Poedle B. Creative Commons License 1999.12.08 0 0 35
gsmhack, nem akarok kulonb lenni nalad, ugyhogy reagalok. Provokalsz, vagy komolyan is gondolod, amit irkalsz? Mellesleg imadom az olyan embereket, akik valahova beternek, es mind a ket hozzaszolasuk kotekedes. No comment. Ha komolyan gondolod, akkor nezd meg Public Enemy link-jet, aztan gondolkozz: ez csak a legegyszerubb variacio.

"Egyebkent nem ertem. Meg ha tudnank az igazi nevedet, es emiatt buszke lehetnel ra! De itt nevtelenul minek bohockodsz? "

Nem vagyok ra buszke. Aki ilyesmire buszke, az meg is erdemli. Nem bohockodasnak szantam, csak egyszeruen leirtam az eredmenyt, aztan jott egy nevtelen, 2 hozzaszolasos valaki a semmibol es rogton az elso hozzaszolasaval elkezdett sertegetni. Erre az en kerdesem: Te most bohockodsz? Vagy komolyan ilyen vagy? Mert ha igen, akkor ez volt az utolso, hogy szoba alltam Veled.

Bocsanat a sok OFF-ert!

Bye

P.B.

Előzmény: gsmhack (26)
Hella Creative Commons License 1999.12.08 0 0 34
Tegnap este lementem 124-re! :o)))))))))))))

Lehet, hogy csak rá kellett ilyeszteni egy kicsit. Ami az egérfüggőséget jelenti, az nálam is gyekran bejátszik.

hömm Creative Commons License 1999.12.08 0 0 33
Azért nem rakok sose zászlót, mer ta szemem meg az agyam már igen rááll a látványból elore tudom hol vannak a bombák. De azért nem vagyok rászokva egyáltalán... áááá :))
Szóval ha nem jáccom hónapokig azsem érdekel, csak az egérkezelésem bizonytalanodik le egy kicsit, de pár menet alatt visszajön...
Ja: eléggé egérfüggo az eredményem, mert sokszor nem oda megy a kattintás, ahova szánom. Jó lenne egy szemmel vezérelt képernyon jáccani, akkor tényleg lemérhetném az agysebességemet:))
Egyéb fejlesztoi ötletek? :)
Ja és gratula, te is jó vagy :))
Előzmény: Árpi (28)
Public Enemy Creative Commons License 1999.12.08 0 0 32
Én a te felhívásodtól függetlenül mexerkesztettem egy ilyen "megfelelő leosztást", itt van. Ha nem lennék olyan s..g a kombinatorikához, mint amilyen s..g vagyok, kiszámolnám, hogy hány ilyen lehetséges helyzet van. Olyan százas nagyságrendre tippelek (ez 100..999-et jelent). El tudom képzelni, hogy ez nem elég meggyőző, mert nem random helyzet, de ha szükséges, szerkesztek ilyet is. Egyelőre nem tartom szükségesnek, mert IMHO könnyen belátható, hogy tényleg sok ilyen van.
Előzmény: Eördögh (27)
Public Enemy Creative Commons License 1999.12.08 0 0 30
Elnézést kérek a lila nagybetűs ordítozásért (ez legalább egy Rolling Stones vagy egy Metallica hangcucc hangereje volt :-)), de így talán felfigyel rá gsmhack tasztaltárs is! ;-)))
Public Enemy Creative Commons License 1999.12.08 0 0 29
Kedves gsmhack!

Bizonyára elkerülte figyelmedet a hozzád intézett hozzászólásom. Kérlek szépen, olvasd el és válaszolj erre!

Azért, hogy könnyebben elképzeld a helyzetet, készítettem neked egy képet. Ez csak egyetlen lehetséges kezdőhelyzet abból a nagyon sokból, amit a 8x8-as pályán 10 aknával egyetlen kattintással meg lehet fejteni.

Most már tényleg itt az ideje elnézést kérni! :-))

Előzmény: gsmhack (26)
Árpi Creative Commons License 1999.12.08 0 0 28
Van, hogy teszek, van, hogy nem. Mikor hogy jön ki. A kicsin általában nem. Ott még meg lehet jegyezni. :o))
Előzmény: hömm (15)
Eördögh Creative Commons License 1999.12.07 0 0 27
Na! Magam sem hittem volna, hogy ilyen érdeklődés lesz...

hömm, Árpi: Gratula, ti ketten lenyomtatok - én 99-cel tartom magam...

gsmshack: szerintem nincs értelme flame-et nyitni úgy, hogy mind a két fél csak annyit tud, hogy "és gondolkodj már el azon, hogy mennyire nincs igazad, de hát úgysem láthatod át". Egyelőre nem sikerült kitalálnom, hogy sz**atásként csinálod-e (már elnézést). Ha nem, akkor nyilván lesznek a topikban készséges emberek, akik szerkesztenek neked képen megfelelő leosztást. :-)

Hát köszönöm már most is mindenkinek, végre tudom magam hova tenni eredményileg...
Eördögh

gsmhack Creative Commons License 1999.12.07 0 0 26
igen igaz. a 8x8 as palyan lehet csak ugy elhelyezni 8 aknat, hogy egybol felderuljon mind. 10 aknaval meg annyira sem megy a dolog. kicsit matematikazz... De meno voltal!!! Tied a rekord! De egy (eddig tevesen kozolt) figyelmezteto szoveg utan legalabb utananezhetnel, hogy tenyleg nem hujeseg-e az, amit irtal... Ha mar ugyis sokat aknakeresozol, gondolkozz el a dolgon. Keves logikaval is belathato a dolog...

Egyebkent nem ertem. Meg ha tudnank az igazi nevedet, es emiatt buszke lehetnel ra! De itt nevtelenul minek bohockodsz?

Egyebkent sokkal kulonb lennel nalam, ha erre most nem reagalnal, hanem legalabb magadnak belatnad, hogy hiaba is kiserletezel ezzel az egy-klikkes dologgal, SOHA nem johet ossze.

Azert sok sikert. Probalgasd mondjuk mester szinten is. Talan ott is osszejon... mondjuk arra 15/78-ad akkora az esely mint kezdo palyan (nulla).

Hella Creative Commons License 1999.12.07 0 0 25
Szasztok!

Én beteges aknakereső vagyok. Lehetek akármilyen fáradt, nem bírom abbahagyni, ha már elkezdtem. És hiába döntök rekordot, nem elég. Most nem emlékszem fejből az adatokra, csak az expert-re, az 133. Szeretnék 120 alá menni. Majd szólok, ha sikerül.

Hella Creative Commons License 1999.12.07 0 0 24
Szasztok!

Én beteges aknakereső vagyok. Lehetek akármilyen fáradt, nem bírom abbahagyni, ha már elkezdtem. És hiába döntök rekordot, nem elég. Most nem emlékszem fejből az adatokra, csak az expert-re, az 133. Szeretnék 120 alá menni. Majd szólok, ha sikerül.

Poedle B. Creative Commons License 1999.12.07 0 0 23
Jeee, Public Enemy :-)

Koszi a vedelmet, mikor jossz ujra Nicksor fele?

Bye

P.B.

Előzmény: Public Enemy (21)
Poedle B. Creative Commons License 1999.12.07 0 0 22
Szia Vissai!

Jol hitted, az 5s tenyleg igen jo eredmeny :-) (Ahhoz mar nem csak szerencse kell, mint az 1s-hez, hanem jo reflexek es gyors kez :-DDD)

Bye

P.B.

Előzmény: Vissai (20)
Public Enemy Creative Commons License 1999.12.07 0 0 21
A pálya 8x8-as, legyen akna végig az alsó sor + még kettő a másodikban (jó, ez nem túl valószínű, mert nem igazán random helyzet), te pedig kattints a legfelső sorban - máris kész. Kezdd el gondolatban variálni az aknákat egymás mellett majd felfelé, rá fogsz jönni, hogy meglehetősen sok ilyen helyzet van, a végén már elég randomok ahhoz, hogy kezdéskor előálljanak. Lehet, hogy csak egyetlen olyan mező lesz, ahova a kezdőt kattintva kinyílik az egész, az igaz. Mindenesetre kérj bocsánatot Poedle B-től!
Előzmény: gsmhack (18)
Vissai Creative Commons License 1999.12.07 0 0 20
Es en meg azt hittem, hogy az 5s beginnerben az egy jo eredmeny... :)))
Intermediate: 39
Expert: 109 (ez nagggyon jo volt, egymasra halmozott b. nagy rakas bombat az egyik sarokba, es amilyen szerencsem volt, en a masikban kezdtem kattingatni. :)

A custom rekordom nekem is ugy 1 es 2 s kozott mozog. :)

Nektek melyik Tetris van meg ? Nekem az entertainment packbeli, de abban, valahanyszor a nemtomhanyadik palyahoz erek, ugy felgyorsul az elemek mozgasa, hogy keptelenseg iranyitani. :(
Az eredmenyeimre nem emlekszem, de bizots csucssuperek voltak. ;)

Poedle B. Creative Commons License 1999.12.07 0 0 19
Mielott baromsaggal vadolsz, legalabb gondolkoznal es nem irnal Te baromsagot. A palya 8x8-as es 10 akna van elhelyezve, amit irtam, az pedig ugy tortent, nem kotelezo elhinned, almatlan ejszakam nem lesz miatta :-)

Bye

P.B.

Előzmény: gsmhack (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!