Keresés

Részletes keresés

daunerni Creative Commons License 1999.12.07 0 0 7
Kedves barátaim,

bocsássatok meg, de látszólag offtopic leszek,

Több komolyzenei témájú topicot találtam az Indexen. Mindegyik halódik a nagyon kevés hozzászólás miatt.
A komolyzenének valóban szomorúan kevés híve van, de legalább mi kevesen tudjunk egymásról! :-))
Jobb lenne, ha egyetlen rovatba koncentrálnánk erőinket.
A Kultúra - rovatban indított "Komolyzene a neten" című topicot javaslom, de alig két hete indult egy másik "Hol van a komolyzene" címmel a Törzsasztal rovatban, de van opera-fan topic is!
Válasszatok egyet, hátha többeket is érdekelne az EMI Red Line, vagy a Hungaroton sorozat.
De más tippeket is adhatnánk, kaphatnánk!

(Ezt a pár sort most bemásolom az általam ismert komolyzenei listákra, nem bánnám ha értesítenétek a döntésről, hol folytassuk?)

Baráti üdvözlettel

pigor Creative Commons License 1999.12.05 0 0 6
Ádám:
Az biztos, hogy az olcsó Hungarotonok régi LP-k átjátszása CD-re (azt nem tudom, hogy egy az egyben vagy némi változtatással).
mud:
Jók a DG és az Angel lemezek, de azért nemcsak ezek, sőt ezek sem mindig (én már hallottam pl. néhány nagyon rossz DG-s Karajan felvételt). A márkás cégek (EMI, Decca, RCA - újabban a BMG égisze alatt st.) általában megbízhatóbbak, mint a noname-ek. Az olcsóbb (bár egyre dráguló) Naxos CD-kkel is elég kedvezők a tapasztalataim.

Pigor

Előzmény: mud (5)
mud Creative Commons License 1999.12.04 0 0 5
Egy batortalan hozzaszolas...
En is vettem olcso komolyzenei felveteleket, neha bejott, neha nem, de par honapja tettem egy fogadalmat, hogy soha, de SOHA TOBBE nem veszek semmilyen gyanus eredetu olcso lemezt ebben a mufajban az ilyen cegeknel, mint Metro, Tesco etc... Klasszikus zenet nem lehet szar minosegben hallgatni. Ha nem tudom megfizetni, inkabb nem veszem meg, de szart soha tobbe...
Egy adalek az elobbiekhez, azok a cegek, akikben meg soha nem csalodtam:
Deutsche Grammophon meg az amerikai Angel
thesaint Creative Commons License 1999.12.04 0 0 4
a holland Masters Classic is jó, nekem a Chopin-jük, és a Carmina Burana-juk nagyon tetszik,
ez is metro volt anno.
Kis Ádám Creative Commons License 1999.12.04 0 0 3
Hello!
Ez a Hungaroton sorozat nem LP-k egy az egyben átjátszva?
Mert akkor azért nem olyan nagyon olcsó.
Viszont remélhetőleg egy csomó jó dolog is előkerülhet.
Különben én szoktam gagyit venni a Metroban. Általában nem nagy felvételek, de éppen azért, mert filléres, nem nagy veszteség. Viszont néha akadnak érdekes dolgok, pl. egy holland Mozart Requiem, amelyet egy fiúkórus ad elő, és a szopránt is fiú énekli. (Jobban, mint a Kuijken-leány a Zeneakadémián).
Ma találtam egy classic art nevű sorozatot. Noname előadók, de érdekes dolgok (Donizetti, Borogyin, Dvorak vonósnégyesek, trombitaszólók)
Kis Ádám
Előzmény: thesaint (2)
thesaint Creative Commons License 1999.12.04 0 0 2
köszi az információt.

néha a kis kiadók lemezein is lehet klassz dolgokat találni, nekem például van egy olyan dupla
CD-m, amin a Londoni Filharmónikusok adják elő az Egy kiállítás képeit, és nagyon jó (hangminőség+előadás)-ezt valami tök ismeretlen cég adta ki.
A Rose Collectionban is vannak jó felvételek, de azért egy EMI Classics mégiscsak más.

pigor Creative Commons License 1999.12.04 0 0 1
Igen. Ezek meglehetősen régi felvételek, felvételi és előadási szinvonaluk is erősen változó. Megvásárlásuk előtt feltétlenül hallgass bele a kiszemelt CD-(k)be! Szerintem egyenletesebb minőségű (bár kicsit drágább) az EMI Red Line sorozata, a legjobbak pedig (és még mindig nem túl drágák) a dupla Deccák és a dupla Philipsek.

Üdv
Pigor

Előzmény: thesaint (0)
thesaint Creative Commons License 1999.12.03 0 0 0
Szia

Eddig 0 ilyen topicot olvastam :-)
Komolyra fordítva szót, biztosan érdekes lesz. Nemrég indíttott a Hungaroton egy soroztatot klsszikusokból, nagyon kedvező áron. (kb 600 Ft) Tudsz erről valami bővebbet ?

pigor Creative Commons License 1999.12.03 0 0 topiknyitó
Szeretnék egy olyan topicot összehozni, ahol a klasszikus zene, és CD (csere-bere, "kritika", új lemezek megvitatása stb.) lehetne a fő téma. Várom a hasonló érdeklődésűek leveleit.

Üdv
Pigor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!