Keresés

Részletes keresés

Sihuhu Creative Commons License 2006.05.29 0 0 24
Budapesten egy összeépítésre váró, 1:350-es méretarányú Lusitania hajómodell (gyártó: Gunze Sangyo) eladó.

Érdeklődni lehet: fazekaszs@hotmail.com
Susantitanic Creative Commons License 2002.03.13 0 0 23
Lehet, hogy így volt, de Tita nick-kám,azért nem kell csunyán beszélni! Bazdmeg, nyilvános hejen nem bazdmegozunk, bazdmeg!
(Bocs, ezt a South Parkból vettem)
Előzmény: Tita nick (22)
Tita nick Creative Commons License 2001.12.30 0 0 22
Mért nem tudta jobbról venni azt a kurva jéghegyet?????????
Előzmény: Tyb (21)
Tyb Creative Commons License 2000.12.20 0 0 21
Mondjuk, ha a 28 fokot fahrenheitben értelmezem, már mindjárt nem is olyan meleg...
magdika Creative Commons License 2000.01.24 0 0 20
Hat nem elsullyedt... :-)))
getom Creative Commons License 1999.12.15 0 0 19
A picskóba, picsku, ez a beszéd, jó ha az ember belátja. Amit be kell. De testvér, te nem csak egyetlen egy dolgot írtál el, hanem többet, speciel a 28 fokos óceán az nem hideg, hanem kurvára meleg, gondolj csak bele, a balatonnál milyen adatokat szoktak közölni nyáron, szóval 28 fok már a tyúkszemeket is leszedné a lábadról, az már majdnem fürdővíz.
Előzmény: picskuba (17)
magdika Creative Commons License 1999.12.15 0 0 18
Sullyed....
picskuba Creative Commons License 1999.12.09 0 0 17
Elnézést szeretnék kérni az iménti viselkedésemért, nem tudtam, hogy mire akarsz kilyukadni Mud, de most látom, hogy tényleg elírtam valamit, talán százait akartam írni...
Szóval fátylat a múltra.
És most folytassuk a témát.

mud Creative Commons License 1999.12.09 0 0 16
Na, kedves picsku!
Mijazhogy "járj utána"???
Ha mazohista osztoneimnek szabad folyast akarok engedni, akkor mas eszkozokhoz folyamodok.
Ha pedig ez igaz lenne, akkor megnevezted volna forrast. Ne gyerekeskedj, mert komolyan megharagszom...
Előzmény: picskuba (12)
bonsay Creative Commons License 1999.12.09 0 0 15
"A profik építették a Titanicot, az amatőrök a bárkát." ;-)))
eMM Creative Commons License 1999.12.09 0 0 14
És a Titanic, még így is korszerű volt, a keresztirányú vizzáró szelények miatt.
Így a hajó nem tudott oldalra dőlni,és nem borult fel,nem úgy mint a kortársa a lusitania.
Az hosszanti szelvényezéssel épült.
Előzmény: korx (13)
korx Creative Commons License 1999.12.08 0 0 13
picskuba:
Eddig ketten mutattak rá erre a mondatra:
"ennek következtében emberek százezrei az óceánba zuhantak"
Ezt akár írtad, akár másoltad marhaság. Mi az, hogy _százezrei_, amikor alább irod (ami igaz), hogy "Teljes utas – és legénység szám: 3547 fő", na.
Ez egy dolog, tény, hogy tévedés, valószínüleg elírás, de akkor is igaza van Mudnak (és nem eMM olvasott félre), hogy több körültekintés kéne.

Amúgy a témához is szólok.
A Titanic kissé megalomániás alkotás volt, de igazándiból a véletlenek forcsa játéka és sorozatos szarvashibák következtében süllyedt el.

Az 1. óriási hiba a tervezésben volt.
A hajó szelvényekre volt osztva amelyek vizzáróként szerepeltek a hajó jópár szelvény elárasztása után is fent tudott volna maradni, de a szelvényeknek nem volt teteje, igy a víz átömölghetett felettük.

Erre jött a 2. Hiba, későn vették észre a jéghegyet

A kiskaput a 3. hiba tette be az, hogy a hegyet ki akarták kerülni. Ha orral mennek a hegynek akkor nem szántja fel a több szelvény hosszan a hajó oldalát, hanem csak az orr tört volna össze és nem merült volna el a hajó.

Mivel az elején több szelvény megsérült (2.3.hiba) annyira megdőlt a hajó, hogy a viz egyik szelvényből a másikba ömölhetett (1.hiba)
és jóval a vég előtt kiszámolható volt, hogy a folyamat elsüllyedéshez vezet.

A többi már csak hab a tortán.

Előzmény: picskuba (12)
picskuba Creative Commons License 1999.12.08 0 0 12
Kedeves Mud!

Én csupán azt akartam veled éreztetni, hogy amit írtam, ( ami egyébként igaz )az nem zöldség,de nem is gyümölcs, hanem ADATOK, amit egy könyvböl szereztem.
De hogyha nem hiszed el, akkor ,,járj utána".

mud Creative Commons License 1999.12.07 0 0 11
Kedves Picskoba,
senki nem ócsárolta a témadat, csupan ramutattam nehany hm...aprocska tevedesre, de ha ilyen erzekeny vagy, azt nem ugy szokas levezetni, hogy masokat sertegetsz. Probald meg meg egyszer.
Please...!

P.S. ugyan mar mondd meg, mit csesztem el...

Előzmény: picskuba (10)
picskuba Creative Commons License 1999.12.07 0 0 10
Kedves Mod!

Már neharagudj Mod, hamár ócsárolod a témámat, akkor legalább azt tedd meg, hogy egy kicsit utána jársz a TITANICnak, mert ez mind igaz te...
Nem hiszed el a ,,zöldségeimet˝? Ez bizony nagy kár, mert talán egy kicsit okúltál volna...már ha ez nálad lehetséges...
Úgyhogy fogd vissza magad és keress egy másik témat, ahol zöldségelhetsz!
Ja és mégvalami:
Vigyázz, hogy nehogy kidobjanak egy másik témánál.
Az első benyomás a legfontosabb az ember életében.
Itt már elcseszted, de talán egy másiknál még próbálkozhatsz.


mud Creative Commons License 1999.12.07 0 0 9
Kedves picsku,
Ha mar adatokra hivatkozol, hogy irhatsz ennyi zoldseget...te "hidegvérű és megfontolt gyermek"...

"százezrei az óceánba zuhantak" No comment.

"28 fokos hideg óceánban"

"hajó fenekével felfelé fordulva merülni kezdett"
a hajo nem fordult fel, orraval merult, mialatt a tat kielkedett...

"óriási jéghegyeket láttam mindenütt, ameddig szem ellátott" Please....

Tobb korultekintest, ha mar nyitsz egy topikot...

Előzmény: picskuba (-)
eMM Creative Commons License 1999.12.07 0 0 8
Az a halyó a Californian volt.
Előzmény: Moly (6)
picskuba Creative Commons License 1999.12.06 0 0 7
Igen, ez tényleg furcsa, mert elég közel voltak és mégse látták.Az nem lehet, hogy mindenki aludt a hajón...Biztosan a segítségére siettek volna a TITANICNAK, ha meglátják, hogy jelzőrakétákat lő ki és hirtelen kialszik a fénye, de az is lehet, hogy azt hitték, hogy buliznak a hajón vagy valami ilyesmit (mert olvastam róla ilyeneket is).
Mindenesetre elég furcsa, de nem csoda, hiszen az egész TITANIC EGY REJTÉLY, egy feltáratlan KÍSÉRTETHAJÓ.Sok megmagyaraázhatatlan ügy van még amit feltétlenűl meg kellene vitatnunk.
Nekem még az is gyanús, hogy E. J. Smith kapitány, nem lassította le a hajót, amikor több jelentést is kaptak arról, hogy a TITANIC útvonalán jéghegyeket észleltek.
Sok hajó még meg is állt a jéghegyek miatt, de a TITANIC csak gyorsított és gyorsított és bekövetkezett a katasztrófa, mely több ezer ember életét követelte.A TITANICRÓL, még az elindulása előtt, több könyvet is írtak róla (pl.: FATALITY).
De a könyvekben az volt az érdekes, hogy a hajónak ami szintén a jéghegynek ütközött, is hasonló neve volt, a kapitány neve is E. J. Smith volt és nagyjából akkora volt, mint a TITANIC.
A könyvekben viszont sokkal félelmetesebbnek írták le ( hogy egy ember élte túl a katasztrófát), de a lényege ugyanez volt.

Moly Creative Commons License 1999.12.04 0 0 6
És elsüllyedt 1912. április 15-én éjjel, az É.sz. 40'46", Ny.h. 50'46"
Eszméletlen tényleg. Valamikor 2:20-kor süllyedt el, a Carpathia viszont 4:10-re ér a helyszínre, holott egy másik hajó ott volt a közelükben pár mérföldre, de mivel kikapcsolták távírójukat nem észlelték a bajt. Nekem csak az fura, hogy a jelzőrakétákat nem látták...
Moly
Előzmény: picskuba (-)
picskuba Creative Commons License 1999.12.04 0 0 5
Nem százezren, hanem kb. háromezren utaztak.
Valamit elnéztél eMM.
Megesik néha az embrerrel.
Egyébként kinek mondtat?
eMM Creative Commons License 1999.12.04 0 0 4
Szerinted a Titanicon SZÁZEZREK utaztak?
Nemá.
Ott sem voltál csak írogatsz zöldséget.
Előzmény: picskuba (-)
LUCzI FERencz Creative Commons License 1999.12.03 0 0 3
Ajánlanám mindenki figyelmébe sir James Bisset Héttengeren című könyvét. J. B. a Titanic túlélőit mentő Carpathia első tisztje volt.

picskuba Creative Commons License 1999.12.03 0 0 2
Igen, kedves Glett, de figyelembe kell venni azt a tényt, hogy az egésznek a lényege a kék szallag megszerzése volt, azért hajtotta fel túlzottan a Titanicot Smith kapitány és ezért ütköztek a jéghegynek.Az volt a baj, hogy a víz tükörsima volt és emiatt túl későn vették észre a jéghegyet, ami kb. 500 yard távolságra volt.
Sokan nem hitték el, hogy a Titanic el fog süllyedni, köztök a White Star elnöke Bruce Ismay sem, és ez lett a vesztük.
Nikolajevics Glett Creative Commons License 1999.12.03 0 0 1
Kedves Picskuba!

Azon gondolkodtam, miközben néztem az adatokat, hogy sokkal kevesebb mentőcsónak van, mint amennyi utas.
Én azt hallottam, hogy mind ezt azért csinálták, mert nem akarták elcsúfítani a fedélzetét a Titanicnak és azt gondolták, hogy ez a hajó elsüllyeszthetetlen.

Nikolajevics Glett Creative Commons License 1999.12.03 0 0 0
A TITANIC nem egy hétköznapi hajó, inkább egy úszó szálloda, de azt is mondhatnánk, hogy egy város az oceánon
picskuba Creative Commons License 1999.12.03 0 0 topiknyitó
Szerintem a TITANIC egy olyan téma, amit soha nem fog elfelejteni az emberiség.
Gondoltam biztos jó és rendkívűl érdekes téma lenne.Írtam néhány adatot a TITANIC megkezdéséhez:

EGY TÚLÉLŐ

Először a nők és a gyerekek- mondta, amint utasítást adott a 11-es számú mentőcsónak feltöltésére.
Rengetegen szívszorítóan búcsúzkodtak. Mi is elbúcsúztunk Jim bácsitól.
Veszélyes volt, amikor a csónakokat 70 láb magasból engedték a tengerre.
Sem a csörlők, sem a kötelek nem úgy működtek, ahogy kellett volna, olyannyira, hogy először a csónak vége megbillent és az utasok kipotyogtak a mélybe.
Ahogy visszaemlékszem, talán ekkor féltem igazán. A mentőcsónakok igyekeztek minél messzebb kerülni a süllyedő Titanictól, nehogy az óceánjáró maga után húzza őket.
A Titanic jelzőfényei pedig lassan belesüllyedtek a tengerbe, és a hajó fenekével felfelé fordulva merülni kezdett, így minden gépezet a hajó első részébe csúszott…ennek következtében emberek százezrei az óceánba zuhantak .Nem hiszem, hogy valaha is el tudom felejteni az emberek sikolyait, ahogy ott vergődtek a 28 fokos hideg óceánban….Hidegvérű és megfontolt gyermekként lefeküdtem a csónak aljára és elaludtam. Amikor felébredtem, a nap már magasan járt, mi pedig a Carpathia felé közeledtünk.
Szegélydeszka felett kilestem, és úgy érezte magam, mintha az Északi sarkon lennék: óriási jéghegyeket láttam mindenütt, ameddig szem ellátott.

Adatok a TITANICRÓL

Teljes hossza: 882 láb P inch
Fedélzeti tartógerenda: 92 láb 6 inch
Oldalmagasság: 59 láb 6 inch
Teljes hossz: 104 láb
Vízkiszorítás: 66 000 tonna
Össztömeg: 46328 tonna
Fedélzetek száma: 10
Vízforralók száma:29
Kazánok száma:159
Motorok: 2 hármas hajtóerőjű, 1 turbina
Teljes lóerő: 46 000
Sebesség:utasokkal):21 csomó
Legnagyobb sebesség: 24-25 csomó
Teljes utas – és legénység szám: 3547 fő
Mentőcsónakok szám:20(1176 férőhely

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!