Keresés

Részletes keresés

senior13 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 9

Régi elővett Alaskám nem hajlandó forgatni, a Pbuild fatal errorral leáll 87-es errorkóddal, ami nincs az errorlistában. Van valami ötlet mi a baj ?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 8

Az xBase 2.0 val kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Az alap kiadásban lehet (és hogyan lehet) SQL-t használni?

Az aktiválás mennyire problémás?

Kérlek írj egy e-mailt ide: info@betasoft.hu

 

 

Előzmény: peters73 (7)
peters73 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 7

Visual foxpro fejlesztők számára ezért éri meg váltani, itt van némi info

 

http://www.alaska-software.com/products/cxp/documents/cxp-intro-print-en.pdf

http://www.visualfoxpro.com.br/i/u/2108877/f/polarfox-firstlook.pdf

http://www.alaska-software.com/vfp/the-fox-and-the-polar-bear-print.pdf 
http://www.visualfoxpro.com.br/i/u/2108877/i/polarfox-state-of-the-union.pdf

 

http://www.youtube.com/alaskasoftware

http://www.experts-exchange.com/Microsoft/Applications/FoxPro/Q_26169718.htm

  • Universal SQL support: SQL for PostgreSQL, Advantage Database Server, dbf tables, objects and arrays.
  • PostgreSQL ISAM upsizing support: existing dbf/ntx/cdx-based applications become PostgreSQL client/server solutions with only a few code changes.
  • Object prototyping and DataObjects as the new way to transport your data between the application layers.
  • WebSocketHandler and WebHandler: create a websocket server with only a few lines of code, push data in real time between workstations or to the browser.
  • WebUI for windows: create views with HTML and CSS for your Win32 desktop applications.
  • CXP build and execution infrastructure: create web or connected mobile applications.
  • Xbase++ Workench, formerly known as Visual Xbase++ IDE.
  • New data model for the sample collection. Available as dbf tables, Visual FoxPro database, Advantage Database Server dictionary, PostgreSQL database and SQLite database.

 

peters73 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 6

Én is xbase++ -ban fejlesztek koplex vállalatirányítási és könyvelő , bérszámfejtő szoftvert.

Qualitysoft néven fut.

ADSDBE-vel is van tapasztalatom (ez syBase-es)

de most már van PostgradeSQL áttérési lehetőség is.

Szivesen felveszem a kapcsolatot más xbase++ fejlsztőkkel tapsztalatcserére.

Írjatok.

Ja és annyit hogy visual foxpro-ban fejlesztőknek ajánlom az xBase++ -t mert  sokkal több mindent tudnak benne jelenleg megcsinálni mint a haldokló VFP-ben.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 5

Talán tudok segíteni. Ha nem is sokat, de ami tőlem telik. Szeretném felvenni akapcsolatot más xbase++ fejlesztőkkel. 2004 óta fejlesztek ebben. 

Üdv.

vtadel Creative Commons License 2010.09.19 0 0 4

Bízva abban, hogy vannak már tapasztalt Xbase++-osok, felújítanám a témát a tapasztalatlanok érdekében :)

 

Én most törekszem az Xbase++ és az SQL alapú kliens-szerver architektúra felé. Olvasgatok a neten, nézem az Alaska lapját is, de (bizonyára a gyenge nyelvtudás miatt) még nem tudtam behatárolni magam számára az ADSDBE-t. Aki ismeri és használja is, pár mondattal leírná a pontos szerepkörét, és a használat módját? Ha nem értettem félre, akkor talán DBF-eket is lehet vele SQL parancsokkal kliens-szerver módon elérni? Vagy "csak" SQL alapú adatbázisszervert (pl. Firebird)? Vagy mindkettőt? Egészen pontosan: milyen lehetőséget nyújt az ADSDBE a kliens-szerver adatkezeléshez, és mik ennek a kezelési mechanizmusnak a legfőbb lépései? Gondolok itt olyanra például, hogy az SQL-parancsokat nekem kell kiadni a kliens kódjában, avagy az Xbase++ standard adatbáziskezelő utasításai fordítódnak le SQL-re az ADSDBE által? Lehet, hogy már a kérdéseimben is hibák tömkelege van, szíves elnézést, ha így van. Igazából egy kis kezdő segítségre lenne szükségem, hogy elhelyezzem magamban az egészet, utána már felgombolyítom a dolgokat. Az ODBCDBE-t is csak részben értem: azt igen, hogy ha XBase++ adatformátumtól idegen állományt (pl. excel-táblát) akarok kezelni, létrehozni, akkor ahhoz ODBCDBE + az Excel ODBC-drivere kell (ha valóban jól értem), de az ODBC-nek hol van szerepe a kliens-szerver architektúránál? Ui. ilyen utalással is találkoztam.

 

Köszönöm előre is a türelmes segítőkészséget!

Antisystem Creative Commons License 1999.12.04 0 0 3
Hali!

Ha a dbf-adatbázisoknál maradunk, és 32 bit, akkor Visual FoxPro (most 6.0), Visual Dbase (én az 5.0-t láttam, lehet hogy már van újabb is), ha nem ragaszkodsz a direkt adatbázis kezelőkhöz, akkor C++ variánsok, Delphi és Visual Basic is (aránylag minden adatbázist kezelni tud, 5.0-óta nativ kódot fordít, nagyon gyors a programfejlesztés, és én szeretem.)

16 biten FoxPro for Windows 2.5, 2.6, és a többiből is van 16 bites.

ÜdV

Előzmény: O.Brian (2)
O.Brian Creative Commons License 1999.12.04 0 0 2

Köszi a tapasztalatok megosztását velünk, már mi is rendesen belemásztunk, íme némi kezdeti vélemény:

Nem sok tapasztalatunk van még az Xbase++ -el kapcsolatban, de az már most is látszik, hogy természetesen nem 100% -os clipper kompatíbilis,
Pl.: - nem tetszik neki a sima declare, valami mást kell használni helyette,
- delete file –t nem tudja lefordítani
- copy stru se szimpatikus neki
- C-ben irt modulokat szerkesztéskor sérültnek érzi
- a set function helyett is set key-t kell használni.
Ami megengedhető trehányság volt a clipperben, az itt fatális hiba, pl.: nem volt return a function végén, ettől még a clipper vígan futott, ennek önveszélyesebb változatában a function-nek sem volt a végén return, természetesen visszatérési érték sem, ha nem futott rá a clipper akkor minden szép, minden jó. Na itt rend , van és fegyelem. Meg iszonyatos objectek kb 8X nagyobbak mint a clipperben, persze annyival tovább is fordítgatja őket,
Nem sikerült még nagyobb programot beszerkeszteni, de a kisebbek ugyanúgy futnak mintha clipper lenne
A grafikus felületen megjelenő példa programok forrásai elég egyszerűek, kicsit fox-pro-s utánérzete van nekik.
A grafikus felülethez adott designer elsőre elég ijesztő, de azért használható, bár egy kicsit elavultnak tűnik
Folytatjuk az ismerkedést, még nem ment el a kedvünk az Xbase-től

Apropó, miben lehetne még fejleszteni grafikus felületre?

zenius Creative Commons License 1999.12.03 0 0 1
Nalunk a cegnel mar vagy ket eve probaljak megszeliditeni. Sehogysem tud a fonokseg beletorodni, hogy Windows ala legalabbis Delphi-ben kell programozni. Tapasztalatok:
- Minden fejlesztes kb. 10* annyi ido mint mondjuk Delphi-ben.
- Olyannyira instabil, hogy nem lehet vele eladhato minosegu progit irni.
- Az EXE futasahoz egy halom DLL kell, amiket indulaskor be is rant, igy kb. 8megat megeszik a legkisebb alkalmazas is. Na persze fureszel is rendesen....
- A HELP sokszor nem valos, pontosabban az OS/2-re vonatkozik, neha megemlitve, hogy ez Win alatt nem, vagy nemugy megy.
Ezek persze az en szubjektiv tapasztalataim, egy kis probalkozas utan te is eldontheted mennyire van igazam.

Sok sikert!

ubizz Creative Commons License 1999.12.03 0 0 0
Sajna (1) árva ötletem sincs :(
ubizz
O.Brian Creative Commons License 1999.12.03 0 0 topiknyitó
Xbase++ -ban akarunk fejleszteni, van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!