Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 1999.12.14 0 0 2
Vegso esetben az AUTOEXEC.BAT -ba is lehet tenni egy programot, amelyik az evet beallitja 2000-re... gondolom a honap-nap-ora-perc-masodperc jo... igaz, hogy ezt a programot evente aktualizalni kell, de meg igy is olcsobb..

Egyebkent tegnap lattam a TV3 hiradojaban egy biokinergetikust, aki megoldotta a problémát, csak még nem arulja el a megoldást... igazi ámitastechnikus lehet az illető.

Gona Creative Commons License 1999.12.08 0 0 1
A 2000 váltás nem függ a processzortól csak a biostól. Láttam olyan 286-os gépet ami gond nélkül váltotta a 2000-et. Puding próbája az evés. Gyakorlatban van megoldás bármely PC Y2K kompatibilissá tételére, ugyanis jó drágán (5000Ft) lehet venni bioskártyát. Ez átveszi a sima biosztól ezt a feladatot. Persze ez irreálisan drága, de gondolom jövöre már bagóért osztogatják majd. Kidobni semmit nem érdemes, jó karácsonyi ajándék lehet egy XT olyanvalakinek, akinek még sosem volt számítógépe, és szívesen megismetkedne a DOS rejtelmeivel! Arról nem is beszélve, hogy egyre több számítógép gyüjtő van. Pár éven bellül akár kisebb vagyont is érhetnek. Akinek van IBM PC-je vagy IBM XT-je és mégis kihajítaná inkább írjon nekem!
Előzmény: chio2000 (0)
chio2000 Creative Commons License 1999.12.07 0 0 0
Az XT és 286-os tulajoknak azt javaslom, hogy vigyék a gépüket
az ócskavas telapre, de a 386-os tulajdonosoknak és főleg azoknak
akiknek "utolsó generációs" 386DX-e van, hogy van megoldás!
Azt hiszem 2047-ig(?).
A BIOS képes kezelni a 2000-t, bár manuálisan át kell állítani a SETUPBAN, mert a DOS 6.22,
a 3.11 helyből rosszul kezeli a dátumot és így e két op. rendsz. nem Y2K kompatibilis,
de ha a SETUPBAN átállítjuk akkor utána jó lesz.
Bár ez a módszer egy utolsó generációs 386DX-n volt tesztelve (STRAMFORD, MADE IN
CANADA), úgy, hogy elvileg más gépen is működnie kell, de felelőséget nem vállalok!
Egyébként ezt a gépet 30 000-ért adtam el a nyáron a köv. konfig.-ban:
386DX-40, 5MB RAM, 20+40MB MFM(!!!!!) HD, nagy floppy, XT ház, 512k videóvez., hangkártya, egy öt éves VGA monitor, bill., egér.

Gona Creative Commons License 1999.12.02 0 0 topiknyitó
Oldmobil tulajdonosok és műgyüjtők! Közeleg 2000 ezért el ne feldkezzetek meggyőződni róla, hogy a bios képes-e rá! Ha biosban nem lehet beállítani 2000-et, akkor biztos nem képes rá. Évváltáskor jobb esetben magátol visszaáll egy régebbi dátumra, rosszabb esetben kiakad a bios. Még ilyenkor sincs minden veszve, ki kell törni az elemet várni öt percet és ha minden jól megy máris 1980-ban járunk. Mindez a procedúra megelőzhető, ha már most visszaállítjuk a dátumot 1980-ra. (Ezt optimális esetben 20 évenete meg kell ismételni.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!