Keresés

Részletes keresés

Bankersbox Creative Commons License 2010.03.26 0 0 219
A topiknyitas ota egyes teruleteken mar 60-70% korul van az arany. Forras: Pedagogusok.
p3tru Creative Commons License 2008.02.16 0 0 218
a harminc  százalék szakszóval élve HABISZTI :)
Bolhás cica Creative Commons License 2006.12.25 0 0 217

"csak ezt nem lehet elbukni, mint a terített betlit."

 

Gondolod, hogy betlizett a topiknyitó a 30%-kal?

Előzmény: McAtti (213)
szomorce Creative Commons License 2006.12.25 0 0 216
Előzmény: Duda (-)
Hosurg21 Creative Commons License 2000.03.30 0 0 215
Fal, fal, ti rabjai a földnek;

"..emeli egyre magasabbra azt a nálunk még csak virtuális falat cigányok és nem cigányok között, amelyet szégyenletes módon Csehország egy kisvárosában már fel is építettek, és csak a nemzetközi felháborodás hatására bontottak le" - talán árnyalhatnád úgy, hogy nemzetközi médiafelháborodás hatására.
Ezenkívül, mint szociológus akinek az jelenti a létbizonytalansága rövidtávú elodázását ha minél több gubanc van a társadalomban, magyarázd el a kinai Nagy Falat is mint a történelem gyalázatos tákolmányát, bár ebben már nem vagy közvetlenül érdekelt. Az én csekély ismereteim szerint sok felesleges csetepatétól megóvta az akkor még Mennyei Birodalmat. Szóval, attól a szótol, hogy fal, még nem kell automatikusan felvisítani. Fala válogatja.

Előzmény: VaLaki (6)
Duda Creative Commons License 2000.03.29 0 0 214
Hivatalos adat nincs, mert nem gyujtheto. De a tapasztalat az, hogy nagyjabol jo lehet ez a szam.
Előzmény: McAtti (213)
McAtti Creative Commons License 2000.03.29 0 0 213
A topic címe: 30% blablabla. Én kizárólag erre próbálok választ kapni, hogy ki a kaki számolta ezt ki? És mi módon. Cigányos topicból elég nekem a lakhelyem, de tisztelettel köszönöm.
Szóval úgy látom, ez a 30% egy hasból jövő bemondás - csak ezt nem lehet elbukni, mint a terített betlit.

Attila

Előzmény: nyman (212)
nyman Creative Commons License 2000.03.29 0 0 212
McAtti: A link: A romák helyzetéről a Törzsasztalban es Szereti valaki a cigányokat? (2)

Egyebkent nekem sem tudja befogadni az agyam az ilyen adatgyujtest. De ez mar az en bajom

Előzmény: Duda (211)
Duda Creative Commons License 2000.03.29 0 0 211
Passz.
Szerintem az ilyen 'altalanos' cigany problemakkal gyere inkabb at a fotopcba a "Szerti valaki a ciganyokat? (2)"-be, vagy a torzsasztalos "Romak helyzete a torzsasztalon" topicba.
Előzmény: McAtti (210)
McAtti Creative Commons License 2000.03.28 0 0 210
Ki ez a Farkas Flórián? Hogy meri nyilván tartani származás szerint az embereket? Miért nem nevezik nácinak?
Majd ha mindenkinek benne lesz a személyi igazolványában, hogy milyen nációhoz tartozik, akkor tessék sorakozni a zsozsóért. Addig meg ez a 30% kamu. Küönösen, hogy a léből a cigánygyerekek egy kanyit nem látnak.
Meg az is hülye, aki FFnek pénzt ad... Nemde őt méltóztatta Köztársasági Elnök Urunk kegyelemben (amnesztiában?) részesiteni, bizonyos pénzek hiánya folytán?

Attila

Előzmény: Duda (209)
Duda Creative Commons License 2000.03.28 0 0 209
A 33% szvsz orszagos atlag. Farkas Florian dobta be koztudatba, es tobb politikus mar hivatkozott ra.
Az 50% a megyei korhazra vonatkozik.

Egyik sem hivatalos adat termeszetesen.

Előzmény: McAtti (207)
adeking Creative Commons License 2000.03.22 0 0 208
"Egy fogyatékos ellátása 200 márkába kerül az államnak. Összesen 47.000 fogyatékos él németországban. Ha megsemmisülnének a fogyatékosok, mennyit spórolna németorszég?"

Ugye itt nem erről a matekpéldáról van szó???

McAtti Creative Commons License 2000.03.22 0 0 207
Hát ez az. Hol ennyi az elsős? Nógrádsámsonalsón, vagy Sopronban? A Lauder Javne(?)-ben, vagy VIII kerület Jázmin utcában? Vagy mindenhol? Hol ennyi az újszülött? Tatabánya egy (1) kórházában, esetleg a Telki magánkórházban? Vagy mindenhol?
Ez az én értetlenségem oka. Átfogó statisztika nincs (talán maguk a cigányok vezetnek?). Az egyes elszigetelt részek szubjektív (hiszen nem tudományos módszerekkel van megállapítva cigány mivolt) adatai pedig nem adnak képet az egészről. (Bécsben, Párizsban is van olyan iskola, ahol 30% a színesbőrüek száma.)

Attila

Előzmény: Duda (206)
Duda Creative Commons License 2000.03.22 0 0 206
"Nemhivatalosan meg ki az a ronda rasszista, aki ilyen nyilvántartást vezet?"

Nem kell az ilyen 'nyilvantartast vezetni' egy tanar vagy egy szulesz termeszetesen tisztaban van az aranyokkal anelkul is, hogy barmilyen nyilvanytartasa lenne.
Az elsosoknel 30% az arany. Az ujszulotteknel 50%.

Előzmény: McAtti (205)
McAtti Creative Commons License 2000.03.22 0 0 205
Na ez az. Hivatalosan nincs - és mégis nagy zsozsót szakasztanak le. Nemhivatalosan meg ki az a ronda rasszista, aki ilyen nyilvántartást vezet? (Mert engem például kirúgtak a cigány-önkormányzattól, mikor segélyért mentem, hogy nem vagyok cigány. Pedig mondtam, hogy de igen. Lehet hogy azért buktam le, mert nem Mercivel mentem a segélyhelyre?)

Attila

Előzmény: Duda (203)
McAtti Creative Commons License 2000.03.22 0 0 204
Igaz, hogy nem elsősök, de melyik az a falu, ahol nagy vizsgálat zajlik/zajlott, mert szinte a roma lakosság egésze rokkantnyugdíjas lett? Sajnos a híradók - számomra érthetetlen okokból - nem követik az eseményeket. Pedig igazán érdekelnének a fejlemények.

Attila

Duda Creative Commons License 2000.03.22 0 0 203
McAtti!

Hivatalosan SZVSZ sehogy. Nemhivatalosan pedig nagyon konnyen.

Előzmény: McAtti (201)
Duda Creative Commons License 2000.03.22 0 0 202
Benchmark!

Kosz a valaszt!
Mar en is hallottam ilyet, hogy fogyatekossa akarjak nyilvanitani oket. Sot a kedves c. kismamak azon imadkoznak, hogy huje legyen a gyerekuk, mert akkor egybol kapjak a kiemelt segelyt.

A tobbseg megkarositasarol mar en is irtam, ez egyszeruen a kulturajuk resze. Csak az nem tudom az az idiota pa'pa aki beengedte oket hogy nezhette dolgos kereskedonepnek ezeket?? :)

"gyermekek állítása szerint foglalkozásként "mosakodott". Ez nem jelentett mást, mint az út szélén folytatott prostitúciót."

Kiraly. :((
Ide inkabb no comment. Kitoroltem...

Előzmény: benchmark (200)
McAtti Creative Commons License 2000.03.22 0 0 201
Magyarországon hol jegyzik a származást? Úgy tudom sehol, tán tilos is... De ha nem tudják valakiről, hogy cigány, akkor hogy tudják, hány cigány elsős van? Vagy fizetnek érte, és bemondásra megy a dolog?
(Én meg IX. ker.i bölcsődékből szerztem ismereteket. Meg szomszédtól. Azért az elgondolkoztató, mikor c.asszony este azzal viszi el a gyereket, hogy holnap nem jövünk, mert megyünk lopni.)
Hivatalosan honnan lehet megtudni valakiről, hogy cigány?

Attila

benchmark Creative Commons License 2000.03.21 0 0 200
Szóval. A cigány szülők kuncsorogtak, hogy ne kelljen a gyereket további vizsgálatokra küldeni, hanem minősítsük a gyereket ott helyben értelmi fogyatékosnak (ez a normál populációra kidolgozozott, azon standardizált IQ teszttel menne is, hiszen nem csak fejlődési mutatók vannak benne, hanem ismereti részek is - ami természetesen erősen kultúrafüggő). A kuncsorgás oka: a fogyatékos gyermek után járó kiemelt segély.
Bár nem minősíteném magam szőrösszívűnek, azért mégis, ezt a kulturális hagyományt a cigányoknál megtörném. Tudnotok kell, hogy a romáknál a 'paraszt' avagy a 'magyar' (szinonímaként a közösségükön kívülieket jeleöli) meglopása, megkárosítása nem számít és nem is számított bűnnek, sokkal inkább virtusnak. Szerintem a segélyek kikönyögése és kicsikarása illeszkedik ebbe a hagyományba.
Ezzel szöges ellentétben, amikor a magyar (valószínűleg a keresztházasodásokkal terhelt) család édesanyja odahozta második szellemi fogyatékos gyermekét, akkor próbálta helyette is megoldani a feladatokat. Amikor pedig így sem ment a gyermeknek, kifakadt, "titkoltam volna, de tudtam én, hogy ezt is megbaszta az Úrjézus". Egyszóval szégyellte erősen.
A vizsgált 5 cigánygyerekből, 2 édesanyja a gyermekek állítása szerint foglalkozásként "mosakodott". Ez nem jelentett mást, mint az út szélén folytatott prostitúciót. (Érdemes odafigyelni, az anya munkájának megnevezését a gyakoribb mosdási tevékenység adja - hogyan illeszkedik a kultúrába ez a jelenség.)

Na ennyi egyelőre.

Előzmény: Duda (199)
Duda Creative Commons License 2000.03.20 0 0 199
Inkabb szabad a gazda. Mondjad mit lattal.
Előzmény: benchmark (198)
benchmark Creative Commons License 2000.03.20 0 0 198
Kedveseim!

Én voltam iskolaérettség-vizsgálatot végezni Hajdúhadház-Tégláson. Kérdezz-felek! Van mit.

Without prejudice.

Előzmény: csőcselek (194)
Kopi Creative Commons License 2000.03.19 0 0 197
2030-ban mi lesz a téma a parlamenti folyosókon?
-Te Gázsi! Meg kellene má' oldani ezt a magyar kírdíst!

Bocsi!

Kopi nem rasszista (gyárilag kopasz), de egy picinykét fél a romák rasszizmusától.

csőcselek Creative Commons License 2000.02.12 0 0 196
"...A koszos, bunozo eletvitelu, nagyhangu "nemzetisegi kepviseloket" tartjak" - én inkább az "Ukrán" (maffiózó, zsidó(?)) szóra asszociálom ugyanezt.
Előzmény: nyman (195)
nyman Creative Commons License 2000.02.12 0 0 195
Mint irtam korabban, ez az asszociacio az elmult par evtizedben valtozhatott meg. A legtobben a "cigany" szora, a koszos, bunozo eletvitelu, nagyhangu "nemzetisegi kepviseloket" tartjak, ming masok a teljes ciganysagot. Ezert van az, hogy soxor ugy tunik, hogy a hozzaszolok egymas mellett beszelnek. Asztan hogy 10%-k vagy 90%-k atfedes van a ketto kozott az egy mas kerdes.

Egy-ket nyelv - pl. a francia a cigane es a bohemian (lehet, hogy nem helyesen irtam) - ket kulonbozo szot hasznal az elkulonitesukre.

Mo-n is divatba jott a roma, mivel a cigany szonak tobbnyire negativ asszociacioi vannak. Duda mar kb 10x leirta, hogy mit ert az egyiken mit a masikon. Asszem a legtobb ember valami hasonlot. Bar a roma is kezd egyre tobb negativ toltessel birni. Egy nyelvesz biztos tobbettudna meselni errol.

A dolog szebseghibaja, hogy olyan mint roma nemzetiseg a torveny szerint nem letezik. A ciganyok kertek ezt az elnevezest.

Előzmény: Pásztörperc (191)
csőcselek Creative Commons License 2000.02.12 0 0 194
Hogy azért dolgozzunk is, van itt néhány kérdésem - cigány gyermekek érdekében kérdez, remélem mégsem moderálnak ki engem is -:

- Az iskolaérettség...

1. Kritériumai az oktatási követelmények, vagy a cigánygyermek fejlettségének függvényében dönthetők el?
2. A naptári kor és a biológiai kor nem feltétlenül esik egybe jól táplált, ellátott gyermekeknél sem, a cigány gyermekek esetében az ellátatlanság megalapozza-e az éretlenséget?
3. Ha az antropológiai jegyeket (testi alakváltozás) csupán durva támpontoknak tekinthetjük, akkor az orvosi vizsgálat mellett a pszichológiai vizsgálat és annak a szociális beilleszkedésre vonatkozó túlsúlya lehet fontosabb?
4. Mi lehet a gyermekekkel való egyéni foglalkozás hiányosságának hátterében?

Várom azok válaszait, akik találkoztak már élő cigány gyermekekkel, nem pedig zavaros sztereotípiákkal operálnak.

Persze olyanok feleletét is szívesen olvasnám, akik nem szeretik a cigányokat, mert őket viszont szeretik ... (ne tudd, hogy kicsodák).

atyus Creative Commons License 2000.01.06 0 0 193
...és a magyar definiálatlansága.
Előzmény: Pásztörperc (191)
Duda Creative Commons License 2000.01.06 0 0 192
Szerintem a tulszaporulatot egyertelmuen az eloskodo reteg adja, aki ebbol el.

A beilleszkedett cigany (akirol eszre sem veszed) ugyanugy nem szul gyereket, ahogy a magyar se.

Előzmény: Pásztörperc (191)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.01.06 0 0 191
Vizsgáztam ebben a félévben kisebbségpolitikából, és megkérdeztem a tanárt + volt egy cikk dec.-ben, de elfelejtettem, hol.

Utánagondolva úgy vélem, a probléma lényege a "cigány" fogalom definiálatlansága: pl. a reklámrasszizmus témában felemlegetett, "cigány" személyiségeket (Domján Edit, Szécsi Pál stb.) a nagy többség egyáltalán nem tartja, tartotta cigánynak. (Itt jön vissza a "cigány életvitel" problémaköre: ha csak az a cigány, aki "cigány életvitelű", akkor az alsó becslések helyesek lehetnek, ha meg mindenki, akit valakik, valamiért annak minősítenek, akkor az arány még felső becsléseknél nagyobb is lehet).

Előzmény: Duda (190)
Duda Creative Commons License 2000.01.06 0 0 190
Pasztorperc!

Ha nem titok hol neztel utanna?

En szilveszterkor megkerdeztem egy (tatabanyai) korhazi dolgozot, o 50%-ra tippelte az ujszulott ciganyok aranyat.

Előzmény: Pásztörperc (188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!